Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler nekroz hastası olan kim var?

ghost67. Rapor çıkartıp gidin derken ne raporu çıkarıyoruz ve ne kadar faydası var ve kaçıncı evrede oldumu nasıl öğrenebilirim hapimize acil şifalar dilerim

Günaydın herkese

@çiçek27 ben daha önceki yazılarımda söylediğim gibi Cgf+Prp+Ozon tedavisi+bi takım bitkisel ilaçlar kullandım ve tedavim hala devam ediyor. Yaklaşık şu ana kadar 10 bin lire civarında bi ücret tuttu herşey ve sanırım 2-3 bin lira daha harcanacak gibi. Ben faydasını gördüm şahsen her iki nekrozlu bacağımda %50 şer iyileşme gerçekleşti 4 ay içerisinde. Forumdan bi arkadaş hocaya muayene olmuş ama onun bişiy söylemesi için erken sanırım yeni başlamış ve avasküler nekroz ile ilgili değil onun tedavisi..

Ostokin ile ilgili bir bilgim yok malesef benim.. Hiperbarik oksijen tedavisi için doktora gidip rapor çıkarılması gerekiyor aksi halde devlet karşılamıyor oksijeni ve her yerde farklıdır ancak benim Ankarada kapsüle girdiğim yerde günlük 85 tl idi.. Avasküler nekroz için de devlet sadece 2 ay karşılıyor.. Evrelerinizide kalça emarı çektirip bir ortopedi doktoruna gösterirseniz öğrenebilirsiniz çok geçmiş olsun

Bu arada Hiperbarik oksijen tedavisi tabi herkesin bünyesi farklıdır ama benim bildiğim başlangıç aşamasında etkili oluyor.. Ve şunuda eklemek istiyorum arkadaşlar İyileşme gösterdiğim 4 ay içerisinde hergün kemik suyu paça ilik gibi besinler aldım inanın bana bunun çok faydası var 24 saate yakın bir süre kaynamış jöle kıvamında kemik suyunu tüketmeniz çok önemli.. ben ameliyattan sonra tekerlekli sandalyeye başlamak zorunda kaldım ama artık ağrılarım eskisi kadar değil bununda sebebi sanırım hem iyileşme hemde düzenli yüzmeye gidiyorum. Yüzme olayınıda bana prof dr Ali Şehirlioğlu önermişti imkanınız varsa yüzmeyide ihmal etmeyin. İyi günler

Umuda yürüyen son söylediklerinde haklısın kalça ağrılarını azaltabilmek için kalçada bulunan kas gruplarını egzersizle geliştirmek gerekiyor ki bu da aktif sporla pek olacak iş değil çünkü halihazırdaki nekroz alanlarında çökmeye sebep olur. Beni ameliyat eden hocamın da tavsiyesi aynı şekildeydi plates + yüzme bu işin tamamlayıcı tedavisinde olmazsa olmaz gibi görünüyor. Bunu uyguluyor musun diye soracak olursanız iş hayatımın temposundan dolayı pek uyguladığım söylenemez ama 4 yıldır hastanede aktif çalıştığım halde ufak tefek sıkıntılar haricinde eklem yüzeyinde çökme gibi büyük problemler yaşamadım.

Tekrar tekrar söyleyebilirim eğer önceki mesajımda bahsettiğim gibi "Vaskülerize Fibula Grefti" operasyonuna aday bir kişiyseniz mutlaka söylediğim hocayı bulup muayene olmanızı şiddetle tavsiye ederim. Sağolsun bana 4 yıl önce şiir gibi bir operasyonla greft uygulamasını yaptı ve söylediklerini uygulamam sonrasında şu an aksamadan ağrısız sızısız rahat bir şekilde yürümeye devam ediyorum. Çok yorulduğum zamanlarda elbetteki ağrım oluyor ama en azından bana protez olmamam için elinden gelen bütün çabayı gösterdi ve protez olmadım

Çiçek27 hiberbarik tedavi için hastaneden raporalıp giderseniz daha az para ödeyerek tedavi oluyorsunuz. ben rapor çıkarttırmıştım. onu demek istedim. 30 seanslık rapor almıştım ben cerrahpaşadan ve gitmiştim. mecidiye köy civarında bi kaç yerde rapor ile gidince 60 tl seansı ama perpa metrobüs duragının orda ki yerde seansı 35 tl idi. bilginiz olsun

Umuda yürüyen Ben şuan çalışıyorum ben de sizin gibi tedavi olmak istiyorum.Doktorunuzun ismi ne ve nerede kliniği? Acılı bir tedavi mi?Ben paça ilik yiyemiyorum beyran ile idare etmeye çalışacağım.Yuzmeye senede bir gidiyordum artık ayda bir gideceğim.
ghost67 Siz nerede tedavi oluyorsunuz?Ben Gaziantep'te üniversite hastanesine gidip geliyorum.Onlar ameliyattan başka tedavi seçeneği sunmuyorlar. Hepimize acil şifalar diliyorum

Bu arada ben Eyüp sanal ortamda veya telden de görüşebilirim gercekten int fazla bir şey bulamıyorum sizden aldığım bilgiler önemli

Çiçek27 benim dediğim yolu denesene geç olmadan. Prof. Dr. Sinan Bilgine bir görün derim Ankara Üniversitesinde

Merhaba, yaklaşık 6 yıldır AVN hastasıyım.Her iki kalçamda mevcut sol daha ileride olmak üzere. Aynı rahatsızlığa bir yıl önce babamda yakalandı ve total kalça protezi oldu. Şu an Allaha şükür sorunsuz gidiyor ve sıkıntısı yok.

AVN ırsi bir hastalıkmıdır yoksa bizim baba oğul şansımızdan mıdır biliyorum.İnşallah ırsi bir hastalık değildir.Ben yakalandıktan sonra araştırmalarım neticesinde yaklaşık 1 yıl ostokin (sıvı olanından gece yatarken alıyordum)kullandım.Kullandıktan sonra MR çektirdim. Raporda önceki durumuma göre daha iyi yazmasına rağmen doktorum sonucu önemsemedi. ostokin kullanmadan önce stres kırığım vardı ve 3 ay rapor alıp sürekli yattım.Kişisel olarak ben ostokinin hiç faydasını görmedim dersem yalan söylemiş olurum.Ama tedavide etmedi sonuçta.

Onun dışında herhangi bir ilaç veya başka bir tedavi yöntemi uygulamadım.Dolgu ameliyatı olanların kısa sürede protez yapmak zorunda olduklarını araştırdım öğrendim, protezinde belli bir ömrü oluğunu mümkün olduğunca geç yaptırmanın faydası olduğunda .

Benim kendi şahsi fikirim AVN ile mücedelede insanın beklentisi yüksek olsada çözüm yok.Son çare protez.Benim yaşım genç olduğu için doktorlar mümkün olduğunca sabretmemi istediler.Ben ağrım çok olsa da ağrı kesici kullanmıyorum(Sebebide ağrı kesici ağrıyı kesiyor ama sorun kemikte devam ediyor,ağrı kesici konforuna alışıp kemiğe zarar vermek istemediğim için ağrı kesici almamaya dikkat ediyorum),Kelle paça türü şeyler içmeye çalışıyorum.Kefir içiyorum ve kendi şahsi düşüncem çocuk sütleri var d vitamini katkılı çok sık olmasa da onlardan içmeye çalışıyorum.

Yine şahsi fikrim hastalık hareketide sevmiyor hareketsizliğide sevmiyor.O yüzden hayata küsmeden (Beterin beteri var) elimden geldiği kadar hareketli olmaya çalışıyorum.Yüzmeyi antalyada yaşamama rağmen devam ettiremiyorum ama çok iyi geliyor kesinlikle rahatlatıcı etkisi yüksek .Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar.( Benim dikkatimi çeken belki sizlerin de dikkatini çekmiştir.özellikle orta yaş üstünde aksayan ,aksayarak yürüyerek hayatını sürdüren o kadar çok insan var ki.

çiçek27 Doktorun Adı Yasin Erol Yalçın Ankara Bahçelievler de özel bi muayenehanesi var.. Acılı bir işlem mi bana göre çok dayanılmayacak bir acısı yok zaten işlem 30 dakika falan sürüyor ve o da sedasyon ile yapılıyor ama bu benim için öyle sonuçta herkesin acı eşiği farklıdır

arkadaşlar merhaba,

ben hala avn için arayışlara devam ediyorum. bugüne kadar avn tedavisi ile ilgili tüm seçenekleri çalıştım/ çalışıyorum kendimce. ilk başta mutlaka ameliyat dedikleri için çok korkmuştum. sonra adı her ne olursa olsun ister kanlandırma ister greftleme desinler, öyle kimse süper iyiyim diyemiyor maalesef. ameliyat ameliyat, riski ve çilesi fazla bana göre. ameliyat olanların hikayelerini duyduktan sonra hele toptan o seçeneği silmiş durumdayım. madem öyle böyle bu proteze gider diyorlar, gittiği yere kadar gitsin diyorum.

Ameliyatsız çözümler isebulabildiklerim HBO, Ozon, PRP ve PGF birde Ostokin var. HBO tedavisi ile avn tedavisi pek mümkün görünmüyor. herkes önce bi HBO tedavisi öyle yada böyle almış. kısmı faydası var ama tam bir netice alınamıyor gibi geldi bana. yoksa hala avn için tedavi arıyor olmazlardı. vaktiniz ve paranız varsa denenebilir. ben o tüpe giremem gibi geldi. PRP, Ozon ve PGF gelince en azından ameliyat değil ya desemde hem ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor, ama esası asıl kafama takılan kimse başarı şansı ile ilgili bişey söyleyemiyor. tabi kanlandırma mı PRP mi derseniz, PRP'yi tercih ederim.

ben şansımı Ostokinden yana kullandım. hem sadece içiyorum, pratik hemde en ekonomik seçenek. avn de etkisininde %94 olduğunu söylüyorlar. yaklaşık 2 haftadır dualar ederek kullanıyorum, lütfen bende de işe yarasın diye. henüz erken olsada ostokinden önce arada ağrı kesici alırdım, şimdi ona ihtiyaç duymuyorum. birde uzun süre oturunca hemen ayağa kalkamıyor,kalçada bi takılma hissi oluyordu. o azaldı. psikolojik mi acaba ? belkide ben hemen iyileşmek için acele ediyorum. ama biran önce eskisi rahat yürüyüp hayatıma devam etmek istiyorum. sanki biri hayatımın PAUSE düğmesine bastı.

@irfanckr, siz de ostokin başlayacağım demiştiniz. Başladınız mı ? siz bi fark hissettiniz mi ? Allahım herkese şifasını versin İnşallah

@hanifekck, hanife hanım bende başladım bakalım ostokine. denemek için 1 kutu sipariş vermiştim. günde 2 tane alıyorum. günlük 4 kapsul almam lazımmış ama birazda denemek için 2, 2 içiyorum. sanki ağrılarım benimde azaldı gibi. hergün ağrı kesici alıyordum şimdi ara ara alıyorum.

ostokin kullanan Ahmet bey bana en az altı ay kullan demişti. gerçi o şurubundan kullanmış. elimdeki kutu bitsin birde günlük 4 kapsul alıp bakıcam. o zaman şurup gibi etki oluyormuş. bu arada sigarayı azalttım. günde 4-5 adet içmeye çalışıyorum. onunda faydası olur inşallah. ben HBOden bi fayda göremedim. ama denemedim demiyorum girdik çıktık bi ümit. cümleten geçmiş olsun

Merhaba,
bende 6 yıldır avn hastasıyım. evre 1-2 gibi denilmişti. tek taraflı. Tam olarak neden kaynaklandığnı söyleyemedi doktorlar. insan deli gibi merak ediyor, ben nerede yanlış yaptım, neden oldu diye. kimisi geçirdiğim kazaya bağladı, kimisi kortizona ( kortizon bilmeden kullanmış olabilirsin dediler, kullandıysam da hala bilmiyorum. ) zaten nedenden çok bir an evvel ameliyata ikna etmekle meşguldüler. erken evreymiş, çökmeden müdahale gerekliymiş, Allah'tan olmamışım. Taa o tarihlerde denk gelmiştim ben ostokine. aklıma yatmış kullanmaya da başlamıştım. ama ne zaman ostokin hakkında yazılanları forumlarda okudum. Aklım fena karıştı. Kimin karışmaz ki ? kimisi yazmış para tuzağı sakın kanmayın, kimisi yazmış içinde şu var bu var, çin malı, kimisi avn'nin tedavisi olsa doktorlarımız çoktan haberdar olur, avn diye bir şey kalmazdı diye.
ostokinle iyi oldum diyenler yanında bir o kadar da aman ha diyenler vardı.

Ben panikleyip başka tedavi arayışına girdim doğal olarak. Aslında ağrım azalmıştı ama gittiğim DR aman böbreklerine zarar verir gel sana PRP yapalım hiç yan etkisi. Kendi kanını alıp sana geri vericez dediğinde hemen ikna oldum.

Sonuç tabi koskoca bi sıfır. Verdiği paralardan çok, yaşadığı hayal kırıklığına üzülüyor insan. uzun zamandır ne dr ne hastane yüzü görmek istemesem de mecbur kalıp gidiyorsun. avn ağrısı ile yaşamaya çalışmayı hepimiz biliyoruz az yada çok. Tavsiye üzerine gittiğim kolan hastanesinde bana Ostokin reçete edildi arkadaşlar. Hayatın işi gücü yok bana ŞAKA yapıyor dedim ilk duyduğumda. Yıllar yıllar sonra başa döndüm. şimdi yaklaşık 6 aydır ostokin kullanıyorum. aradan bu kadar zaman geçince avn azda olsa ilerlemiş. ama çökme mökme yok hala çok şükür. Günden güne iyiye gidiyorum.

ilk başlarda arada ağrı kesici alıyordum. şimdi 1 aydır onuda almıyorum. Daha uzun mesafe yürüyorum, aksamam azaldı,yürüyüşüm düzeldi. Rahat eğilip doğruluyorum. Moralim yerine geldi. Şimdi geleceğe dair planlara kaldığım yerden devam edebilirmişim gibi hissediyorum. Tek pişmanlığım keşke ostokini bulmuşken kaybetmeseymişim. Benimde hikayem böyle arkadaşlar. herkese geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık bir ay önce avn hastası olduğumu öğrendim. çift taraflıymış. doktor kortizondan olabileceğini söyledi. 2-3 sene önce böbreklerimde protein kaçağı için kortizon kullanmıştım. artık kalçamdaki ağrı dayanılmaz olmaya başladığında doktora gidince teşhis konuldu. Şuan çok moralim bozuk. Küçük bir çocuğum var, gün geliyor ayağımım üzerine basamayıcak hale geliyorum. İlk gittiğim doktor acil kanlandırma ameliyatı olmalısın dedi. Diğeri ayağının üzerine yük bindirme bir süre deyip kan sulandırıcı verdi. gerçekten zor durumdayım, internette araştırdıkca daha da moralim bozuldu. hep sonu protez falan diyorlar. protez ameliyatı olanların yaşadıklarını okuyorum, endişelerim katlandıkça katlanıyor. çok zor ameliyatlarmış. ama o zorluğu çekmekle iş bitmiyor anladığım kadarıyla. burda bir iki arkadaş ostokin kullanmaya başladık demiş. şuan nasıllar acaba. eğer cevap verirlerse çok sevinirim. gerçekten ameliyat olmadan bu hastalığı atlatabilir miyiz, öyle bir şansımız var mı ? Mucize olur yada şu protez ameliyatını erteyebilmeme yardımcı bile olsa razıyım. Rabbim herkese acil şifalar versin.

Reyhan35

Ostokin kullanmadım fakat protez ameliyatını erteleyebilmek adına Vasküler Fibula Grefti denen kendi bacak kemiğimin kalça kemiğimin içine yerleştirilmesiyle olan bir ameliyat dönemi geçirdim. 4 yıldır ağrısız sızısız rahat bir hayat sürüyorum senin için de mümkün olma ihtimali varsa değerlendirmeni şiddetle tavsiye edebilirim. Bu ameliyatı yapabilecek ortopedist sayısı çok değil o yüzden bu ameliyatı yapacak bu durumu değerlendirecek ortopedist bulman zor bunu da bi araştır derim

Samet.Demir, çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. ne kadar güzel ağrınız kalmamış. ama o kadar kötü şeyler okudum ameliyat olanlar hakkında, galiba siz çok sanslısınız. ameliyatı şimdilik göze alamıyorum, ya ameliyata rağmen ağrı çekenler gibi olursam. inanın kafam çok karışık. önce ameliyat olmadan ne yapabilirim onlara bakıcam.

Reyhan35 ben de protez olmamak için çok uğraştım sana hak veriyorum çok haklısın. Prof. Dr. Sinan Bilgin ben kendisini doktor çevremden sora sora Ankara Üniversitesinde bulabilmiştim şu an nerededir bilmiyorum ama yaptığı ameliyat çok başarılı bir ameliyattı. Bu ameliyatı ortopedinin mikro cerrahi bölümü yapabiliyor o yüzden bi mikrocerrah bulabilirsen değerlendirmeni öneririm.

Ben son 1 yıldır akapunktura gidiyorum ve 10 aydır hiç ağrı kesici kullanmıyorum. Tedavi ediyormu bilmem ama ağrılar üzerince ciddi etkisi var.

Merhaba arkadaşlar,

bugün MR sonuçlarımı aldım. sevinçten havalara uçsam yeridir. her iki tarafta AVn vardı bende, ostokin kullanıyorum diye yazmıştım daha önce . kendimi oldukça iyi hissetsem de gidip yine bir MR çektirmek istedim. sol taraf düzelmiş. sağ tarafda ise sadece ödem kalmış. doktorum bu iyileşme hızıyla bir- 2 aya kadar oda düzelir dedi. öyle mutluyum ki, hala inanamıyorum. mr raporunu tekrar tekrar okuyorum.

@Reyhan35, hiç moralinizi bozmayın, vakit kaybetmeden kullanmaya başlayın. bana zamanında çok vakit kaybettirdiler. kırık kemik nasıl kaynıyorsa, aynı şekilde avn olmuş kemikte iyileşebiliyormuş. şimdiye kadar boşuna çekmişim AVN belasını.. herkese acil şifalar diliyorum

bende ostokin sipariş ettim bakacam sonuclarımıda paylaşırım

Nasıl yani yaaaa ben yapılacak hiç bişey yok kadavradan diz nakli dediler. ostokin nedir arkadaşlar.

Kardeşim kanlandiyormus diye biliyorum destek kapsül deneyenler olmuş bende deneyeceğim

@SU35 akapunktura nedir

Arkadaşlar merhaba,

Dualarım kabul oldu galiba... Kabusum sone eriyor. kendimi iyi hissediyorum diye gidip MR çektirdim. çift taraflı avn demişlerdi bana. Ameliyat lafını duyar duymaz ödüm patlamıştı. tesadüfen duyduğum Ostokinin peşine düşüp kullanmaya başlamıştım. ocak ayı, şimdi nerdeyse 4 aydır kullanıyorum, ilk başlarda ağrım azalınca psikolojik falan mı diyordum ama bugün MR sonucu görünce, tamam dedim ya, işe yarıyor.

Sol taraf düzelmiş, zaten rahat rahat hareket ettiriyorum artık. asıl ağrı yapan sağ taraf için ise '' Sağ femur baş kesiminde fokal yaklaşık 11mm varan kondrokortikal düzensizlik, femurbaşında AVN başlangıcı ile uyumlu hafif skleroz artışı, hafif deformasyon dikkati çekmiştir '' yazıyor.....

Erken Evre diye yazmışlar inanabiliyor musunuz, ben hala inanamıyorum. Ostokin bende de işe yaradı arkadaşlar. şimdi sadece birkaç ay daha sabredip Ostokin kullanmaya devam edicem. Allahım sana şükürler olsun.. Çok mutluyum çok.. Herkese de acil şifalar diliyorum arkadaşlar. Ben şifamı buldum darısı sizlerin başına inşallah

reklam olmasın diye yazmayacaktım ama ilaç ismini ama yazanlar olduğunu görünce ben de paylaşmak istedim. çift taraflı kalçalar da femur başları vesaire avn oluştu bir kaç yıl önce ben de internet de araştırma yaparken ostokin isimli ilacı keşfettim. ilaç başkalarını bilemem ama ben de gerçekten de işe yaradı yalnız baş dönmesi yapıyor biraz başım dönüyor diye bırakmayın sakın.

sonra ostokin kullandıktan bir yıl sonra mr çektirdim sağ kalça sapasağlam çıktı sol kalça da da sadece sıvı gözlemlenmiş halbuki iki taraf da üçüncü evredeydi. değnekle yürüyebilirken şimdi neredeyse yasak olmasa koşacağım. inanın yemin ederim ciddi söylüyorum. bu ilacın yanın da kemikler için şunları kullandım yararlı yiyecekler listesi, somon, kuyruklarıyla beraber sardalye balığı yumurta her türlü süt ürünü ıspanak pazı kuru incir susam

ayrıca kahve kola asitli içecekler den kaçının tuz mümkün olduğu kadar kullanmayın

merhabalar ben de size kendi hastalığımdan söz etmiştim, alt çene kırığı ve kemik nekrozu ostemyelit. tam 60 gün hiperbarik oksijen tedavisi ve 4 ay kadar ozon tedavisi gördüm Ankara da.

Sonuç şu an iyiyim şükür kemikteki akıntım durdu sayılır, ozon ve doktorumun yaraya yaptığı iğneler bana çok iyi geldi diyebilirim. Kendisi Ankara da olan doktorum Yasin Erol Yalçın ve güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. İnanın her gittiğimde tanıdık bir dost muayenesine gitmişim gibi karşılandım, doktorumun iyi niyeti bilgisi ve becerisi beni psikolojik olarak da iyileştirdi. tavsiye ederim herkese Yüce Allah tan acil şifalar diliyorum

Avn hakkında detaylı bilgi lutfen herkes e geçmiş olsun

AriNna

hocam bende sag femur basinda nekroz bide dejeneratif erime yazdilar hangi oranda engelli raporu alabirim

OSTOKIN GERÇEĞİ
Geçmiş olsun gerçekten avasküler nekroz iseniz.
ostokin denen ilaç Türkiye' de yok nereden buldunuz. OstokinPlus ve OstokinCaps denen ikiteli sanayide üretilen ve ostokin çakması var.
ostokin le alakası yok doz olarak. Doz olarak çok farklı birisi gram diyor diğeri miligram larda
çakma ostakin içeriği
Ginseng Ekstresi (Panax Ginseng) 668 mg
Çin Geveni Ekstresi (Astragalus membranaceus) 660 mg
gerçek Ostokin içeriği
Çin Geveni kökü (Astragalus membranaceus)9.0 g/100 ml
Ginseng Kökü (Panax Ginseng)15.0 g/100 ml
kaba bir hesapla 10-15 katı içerik farkı var. Ve Ginseng kalite çok önemlidir hangi sertifika var sizin kullandığınız Ginseng
ve kendi internet sitesinde ilaç değildir ibaresi var devlete böyle beyan edilmiş aksi taktirde ispatlaması gerçek.
Bu hastalığa çare olduğunu ida edilen yerli ostokin pazarlamacısı Hanım çeşitli internet sitelerinde avasküler nekroza yerli ostokin çare diyerek yazarken neden yerli ostokin internet sitesinde Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz ve yine sitesinde yazan Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tıbbi teşhis, tedavi ve taahüt içermez. diye yazmış ve yine neden sizin yazınızda ve bu ilacı reklamını yapan sitede hiç bir hastaya ait karşılastırmalı MR raporu yayınlanmıyor? Türkiye'de üretilen bu ilaç neden sağlık bakanlığından gerekli belge alınmıyor %80 hasta iyleştirdiği ida ediyor hadi ispatla. Düşünenize ilk defa bir hastalığa çare bulan bir ilaç çıkıyor türkiyede bunu neden devleten saklıyorsunuz neden ana haber bültenlerinde yayınlamıyorsunuz ne güzel devlet desteği alırsınız.:) Ben kafes dövüşü ve diğer uzak doğu sporları yapıyordum üstelik solgar kore ginsengi ve solgar astragalus bunların kullanıyordum günlük porsiyon sizin satığınızdan cakma ostokin den yüksek ama yine bu hastalığa yakalandım bu ilaçları ve etkin maddesin çok iyi bilirim ve sizin satığınız ilçların etkin madesi olan Ginseng ve Çin Geven piyasa fiyatı 10-12$ arası hiç bir işe yaramaz nedeni dozu DÜŞÜK. insanların umutlarıyla oynamayın Gerçekten bir işe yarasa bunu sizden büyük firmalat(bayer gibi) satın alır. Bütün dünyaya satar sizde internet köşelerinde vay benim ilacım şu hastalığa yarıyor diye vakit kaybetmek yerine para sayardınız.;);)

Son düzenleme:
Avasküler Nekroz (AVN) hastalığından nasıl kurtuldum.

Arkadaşlar bana yaklaşık 7 ay kadar önce avaküler nekroz teşhisi konuldu. Biraz araştırma yapınca dünyalar başıma yıkıldı. Çekilen MR larda femur yapısının bozulmadığını öğrendim. Zaten teşhisten önce çok şiddetli ağrılar sebebiyle baston kullanmaya başlamıştım ( belki femur yapısının bozulmamasını ona borçluyum). Kolay kolay pes etmeme kararı aldım. Uzun süreli araştırmalarım sonunda sülük tedavisine başladım. Kesinlikle rahatlattı fakat tedaviyi devam ettirmem çok zordu. ( sülük ısırık yaralarından dolayı bir süre sonra sülük koyacak yer kalmadı. yaraların iyileşmesi uzun sürdü). Sülük ile devam edemiyeceğimi anlayınca daha önce araştırdığım OZON + CGF tedavisini yaptırmaya karar verdim. haftada 3 defa lokal ve major OZON almaya başladım. Bu arada tedaviye destek amacıyla Gingseng, Karabaş Otu yağı, zerdeçal, alıç sirkesi ve çayı kullandım. yaklaşık 30 seans ozon yaptırdım. son 2 ay CGF yaptırdım. Şuan MR larım temiz çıktı. Bastonumu attım. önce kısa mesafeler yürüyebiliyordum. şimdi yürüme mesafelerim arttı.

Sonuç iyi alan biriyle iletişime gecebirsek çok iyi olacak
Numaramı bırakıyorum bilgi alışverişi için çünkü gerçekten int araştırarak bulmak cok zor
5465886585 eyup
kemalakın81 kardeşim senin durum neydi kaçıncı evdeydi ise yaradimi gerçekten

sagtolga57

başta bende önyargı ile yaklaşmıştım internet yorumlarından bakarak bir deneyeyim hiç bir şey kaybetmem sanırım diye düşündüm ve sıvı şişesini sipariş edip kullanmaya başladım sonuç gerçekten iyiydi yalnız ilacı bırakınca hastalık tekrarladı bir kaç yıldır kullanmayı bıraktım sebebi ilaç sıvı halde temin edilemiyor hap olarak verelim dediler ben de istemedim şimdi türkiye de durum ne temin edilebiliyormu bilmiyorum satın aldığım ürünün orijinal olup olmadığını da bilmiyorum zaten reklam olmasın diye söylemeyeceğim ülkemiz de satan tek bir firma vardı bu ilacı ve ben de işe yaradı ama bırakınca tekrarladı ama gayet güzel yürüyorum şu an hiç bir aksama yok sadece ağrı var hafif kalıcı geçmeyen bir ağrı herkese geçmiş olsun

merhaba avasküler nekrozdan 2 yıl önce amlyt oldum bacağımda aksama kaldı

Üst Alt