Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Çeviri] Çizgi Kahraman Sailor Moon Mangasını Türkçeye Çeviriyorum...

Suris

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
smafike0.jpg

Sailor Moon mangasını 11 Mart 2006 da Türkçe’ye çevirmeye başladım ve yaklaşık 19 siteye dur duraksız bir şekilde her hafta yeni bir chapter ekledim. Şimdiye kadar çevirdiğim chapter sayısı 64 (bazı bölüler a-b diye ayrılıyor), sayfa sayısı 2817’dir. Şu an 19 sitede yayınlanan bu manga çeiviri toplamda 1875,4 KB yer tutmaktadır. 1 sene 6 ay 11 günde bitirmiş olduğum bu manga çevirisinin şu an yayınlanmakta olduğu siteler şöyle:

Benim için oldukça vakit alan bir projeydi bu ama severek yaptım. Sizler de desteğinizi esirgemediniz, hep pozitif yönde eleştirdiniz çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bazları, birçok yeni ve çözünürlüğü yüksek olan mangalar varken neden Sailor Moon mangasını tercih ettiğimi anlayamamış olabilir. Benim için Sailor Moon ‘un ayrı bir yeri vardır, ilk göz ağrımdır. Mangasını okuduktan sonra animesinden çok daha duygusal ve derinden etkileyici olduğunu gördüm. İnternet ortamında yapılan çeviriler arasında Sailor Moon mangasının da yer alması gerektiğini düşündüm. Ben çok keyifle çevirdim, umarım siz de keyifle okursunuz.

53 bölümlük Sailor Moon mangası artık bitmiştir.Geriye serinin dışında birkaç özel bölüm kalmıştır. Onlar da en kısa sürede Türkçe’ye çevrilecektir merak etmeyin. Bu seriyi bitiremeyeceğimi düşünen kişilere hiç şüphesiz bu çalışmam güzel bir cevap , manga çevirisine yeni başlayanlara da umarım moral olmuştur.

“Bu seri bitti şimdi ne yapacaksın? “, “Çeviri yapacak mısın?”, “ Hangi manga var sırada ? “ diye birçok soru geldi bana. Açıkçası artık çeviri yapmayı düşünmüyorum. Hergün en az 2-3 saatimi manga çeviri yaparak geçirdiğim için tahmin edersinizki biraz yoruldum. Fansub işi gerçekten bir gönül işidir. Buradan da bütün fansub işinde olanlara başarılar diliyorum.

Bu çeviriyi desteklediğiniz için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

Harika bi iş çıkarıyorsun, teşekkürler.

Not: Görüntüleri (chapter) izlemek için ilgili bağlantıya tıkladıktan sonra, sayfanın en alt ortasında yer alan DOWLOAD'a tıklayıp bilgisayarınıza indirmeniz yeterli.

Arkadaşlar 21.Chapter ın ikinci bölümü olan 21-b eklenmiştir.İyi okumalar

off off off.

sailor moon a bayılıyorum benn.

ellerine sağlıkkk.

Arkadaşlar..24. chapterın ilk bölümü olan 24-a eklenmiştir. İyi okumalar..

İzlediğin animesi ile bu yayınladığım manga arasında çok fark vardır.Mangası çok daha etkileyici bir yapıya sahiptir.Okumanı tavsiye ederim...

Evet.. Animesi ve mangası arasında yapı bakımından oldukça fark var...

Animesi mangasına göre hafif kaçıyor......

Ama ben animesinide severdim.....

Çok gülerdim izlerken.... :p

Dikkat dikkat ! 24. chapterın ikinci bölümü olan 24-b eklenmiştir...ilgililere duyrulur

Sevgili arkadaşlar.. 25-a.chapter eklenmiştir.İyi okumalar

25-b .chapter eklenmiştir...gecikme için özür dilerim...iyi okumalar...

Arkadaşlar 26.chapter eklenmiştir. İyi okumalar...

Not:Download sayfası açıldığında 20 sn kadar bekleyin sayfanın ortasında download linki çıkacaktır.

sm2ha4.png

Sevgili arkadaşlar...27.chapter eklenmiştir.İyi okumalar...

Chapter 28 eklenmiştir.Gecikme için özür dileriz.Bayram ve yılbaşı münasebetiyle aksadı azıcık :)

Arkadaşlar! 29.Chapter'ın ilk bölümü olan 29-a. Chapter eklenmiştir.İyi okumalar...

Gecikmeli de olsa işte karşınızda 31.chapter.İyi okumalar...

33.chapter eklenmiştir. Ayrıca ilk 15 chapter'ın linkleri yenilenmiştir...

Arkadaşlar 1.,16.,17.,18.,19. ve 20. chapterların linkleri yenilenmiştir...duyrulur

34-a.chapter eklenmiştir...iyi okumalar.Ayrıca bütün chapterların linkleri düzeltillmiştir.

Üst Alt