Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

Konular
23
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar çocukluğumuzda hepimizin ilgiyle izlediği çizgi filmlerden bir demet yayınlıyorum.Bakalım bunlarda hangisini hatırlıyorsunuz?

voltron9jo.jpg

[FONT=Tahoma]
degerli.jpg
[/FONT]

nils.jpg

[FONT=Tahoma]
pembe.jpg
[/FONT]

[FONT=Tahoma]
vicky.jpg
[/FONT]
[FONT=Tahoma]
Yogi.jpg
[/FONT]
[FONT=Tahoma]
sirinler.jpg
[/FONT]
[FONT=Tahoma]
calimero.jpg
redkit.jpg
[/FONT]
VOLTRAN :İşte bir nesil bu Voltran yüzünden uykusuz kalmıştı, pazar sabahı erken kalkılır illaki Voltran seyredilirdi. Issız bir gezegene düşen bir grup pilotun maceralarını anlatırdı. Bu gezegenin güzel prensesi pilotlardan yer altındaki robot aslanları uçurmalarını rica etmiş, sonunda aslanlar biraraya gelerek , ben kolları oluşturuyorum, ben bacakları, ben de başşını oluşturuyorum, ve 3 kere VOLTRAN VOLTRAN VOLTRAN diyerek büyük robotu meydana getirmişti. Prensesi cariyesi yapmak isteyen yamuk tipli bir herifin çeşit çeşit robot canavarlarına karşı savaşır, illa biraz dayak yer, sonunda ışın kılıcı ile canavarı ikiye bölerlerdi, bu sıra da hiç değişmezdi.
ATOM KARINCA :Atom karınca süper güçlü bir karıncaydı, kellesindeki antenler cızzztt bızztt yapar, bizimki Süpermen'i utancından ağlatacak şekilde uçar, kahramanlıklar yapardı.
DEĞERLİ :Yaramaz köpek Değerli'nin en önemli özelliği "kih kih kih" diye gülmesiydi. Babamın favori çizgi filmlerinin başında gelirdi.Bu pire torbası it ortalığın tozunu atar, sahibesi yaşlı teyze de hiç bir şeyin farkında olmadığından "aferim canım benim" diye Değerli'yi pohpohlardı.
NİLS VE UÇANKAZ :Bu çizgi film, Voltron'la beraber pazar sabahı uyumamızı engelleyen çizgilerden biriydi. Nils diye tembel bir çocuk artık sihirle mi, büyüyle mi neyse parmak kadar kalıyor, anaa pipim de bamya kadar oldu diye utancından kimsenin yüzüne bakamayacağı için kazına atlayıp çiftlikten kaçıyordu. Kazın ayağı ise başkaydı sayın seyirciler, ahaahahaa, evcil kaz Morton göçmen kuşlarla uçmayı kafasına koymuştu, azimle sıçan taşı deler sözünü kanıtlarcasına kendini kasarak uçmayı becermiş,o günden sonra bamya Nils olarak hatırlanan kahramanımız da bunun boynuna atlayarak çiftliği terketmişti.
KALIMERO :Ama haksızlık bu öyle değil mi? Kafasında yarım kabuğuyla dolaşan ve her macerasında "ama haksızlık bu öyle değil mi?" diyen minik civciv Kalimero herkesin sevgilisiydi. Bizde bunu en çok annem beğenirdi, (yahu bizde ailecek bir çizgi film meselesi var ama dur çözecem ben bunu) Çok şirindi, biraz da safdildi yanlış hatırlamıyorsam. Pt pıt dolaşır, başına bin türlü bela açar, kabak başına patlayınca da "ama haksızlık bu öyle dii miiii" diye sızlanırdı.
TAŞDEVRİ :Büyük küçük herkesin sevgilisi olmuş fenomen bir çizgi filmdi, sadece çocukluğumuzda değil, hiç durmadan tüm hayatım boyunca yayınlandı, ben ömrümce Fred Çakmaktaş'la Barni Moloztaş izledim. Özellikle Fred'i seslendiren Sezai Aydın'ın başarısı bu çizginin popülaritesini çok etkilemiştir. Bunlar taşdevrinde yaşayan ama hertürlü modern eşyalara sahip tiplerdi. Filin hortumundan duş alır, pelikan kuşunu elektrikli süpürge niyetine kullanırlardı.
TEMEL REİS : Çocukluğumuzun efsane denizcisiydi. Sevgilisi Safinaz'la bir türlü evlenmediler, yüzyıllarca nişanlı kaldılar. Safinaz fasülye sırığı gibiydi, ölçüleri 40-40-40 tı. Bu Safinaz pek ayran gönüllüydü, kendisine yan bakan, çiçek veren her herifin peşinden gider, kollarına atlar, sonra başı sıkışınca Temeeel diye bağırırdı.Temel Reis bir kutu ıspanak yiyince pazuları kocaman şişerdi. Sonra da Safinaz'ı öpmeye çalışan adamı eşşek sudan gelene kadar döver, götünden kan alırdı. Bu kötü adamların en meşhuru Kabasakal'dı. Bir nesil bu Temel yüzünden "ıspanak ye, ıspanakta demir vardır, güçlenirsin çocuğum" lafını dinlemiş, zorla ıspanak yemiştir. O yüzden bizim kuşak ıspanaktan nefret eder.
KAPTAN MAĞARA ADAMI : Yeni nesil Taş Devri'nin süper kahramanıydı. Wilma ile Betty gazeteci olmuşlar, her işe burunlarını sokuyorlardı. Bu yüzden ne zaman kötü adamı kızdırsalar adam bunları kaçırtıyor, kızlar "İmdaaatt kaptan mağara adamııı yetiişş" diye bağırınca bu dayı zopasını alıp uçarak kızları kurtarmaya gidiyordu. Yolda benzini biter, motoru tekler, arada yere düşerdi.
PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER :Ah bu Pamuk acıların kızıydı. Öksüzdü, cadoloz bir üvey anası vardı, kraliçe üvey ana sihirli aynasıyla konuşup dururdu. Sonunda kafayı sıyırmış, en güzel olmak için Pamuk'u öldürmeye karar vermişti. Ormanda avcıdan kaçan pamuk, 7 Cüceler'in evine sığınmış, bunlara kibarlık kuralları falan öğretmeye başlamıştı. Kendi de bu arada çeyizini hazırlıyor, prensini bekliyordu. Sonunda prens gelip bunu götürmüş, kraliçe de Hakkın rahmetine kavuşmuştu.
PİNOKYO : Disney'in en klasik uzun metrajlarından biriydi. Minik tahta çocuk Pinokyo'nun etli kanlı hakiki bir oğlan çocuğu olmak için uğraşmasını konu alırdı. En önemli özelliği yalan söyledikçe bununun uzamasıydı. Bu çizgide çok güzel mavi elbiseli, kelebek kanatlı bir de peri kızı vardı...

Alıntı

images
images
images

Burlarda benim favorilerim.:)
Külkedisi
georgia
Şeker kız candy.

lodos denizcisi ve şeker kız sizlere katılıyorum hepside çok güzel çizgifilmlerdi.itiraf ediyorum ben tam bir çizgifilm hastasıyım ve bazen hala bile oturup seyrederim.haftasonu sessizce erken kalkıp tv açar başlicağı saati beklemek çok güzel günlerdi.

ne güzel çizgi filimlerdi ya umut vardı yardımseverlik vardı hayvan sevğisi vardı en güzeli hayalldünyası vardı şimdi yiğenimin izlediklerine baıyorum pokemonlar saçma sapan şiddet içeren sihir yapamayanlarr kandırıyorlar heyy gidi çoçukluğum seni doyası koşup oynayarak yaşayamadım ama çizği filimlerle çoçuk olmuşumm paylaşım ve zaman tüneline gidişş geliş için tşk

Hoş bir nostalji oldu ben hala animasyonları, çocukluğumun çizgi filmlerini rastladıkca izleyerek içimdeki çocuğu şımartmayı seviyorum. Lodos güzel bir başlık açmış bu anlamda teşekkürler.Bende şimdi vereceğim linkle çocukluğumuzun çizgi filmleri yelpazesini biraz daha genişletelim istiyorum;)

http://www.realfiesta.com/anime.htm

Ben hepsinide hatırlıyorum ben zaten siyah beyaz televizyonuda gördüm.:eek: hatırlamam gayet normal ..:)

"ama haksızlık bu öyle değilmi arkadaşlar"...:) bu kadar çabuk büyürmü insan yahu:)

daha dün gibi dün gibi düün yanımdaydı çocukluğum..şimdi çook uzaklarda :(

:Duçankaz....en çok sevdiğim çizgi filmdi...ilk çizgi filmim hatta..
sonrasında he-man:D:Dgölgelerin gücü adına güç bende artıkkkkkkkk HE-MAN
sonra red-kid...bayılırdım...hatta babam oyuncak seti almıştı orkom vardı böle çekiyodun uçuyodu he-man,iskeletor ve dalton kardeşlerden oluşan bir oyuncak setim var ciddiyim:D
sonra hayatıma küçük mavi yaratıklar girdi şirinler:Dla la lalalalala:Dahahahah:Dve arkası yarın şeker kız cady favorilerim arasındadır:D

en çok Şeker Kız CANDY(kıyafetlerini)ve HEİDİ.halen denk gelirse zevkle seyrederim.

Voltran için pazar sabahı erkenden kalkardık,çiçek kızla yedi renkli çiçeği birlikte arardık,şirinlerle o şirin kasabada yaşardık sankim,red kitle bizde sürekli dalton avındaydık,hayalet avcıları ile hayaletlerden hem korkar hemde cesurca onları hayalet emici makinalarımıza hapsetmeye çalışırdık,he-man ve she-ra kardeşleri çok severdik:)

Tsubasa
Ninja kaplumbağalar
Taş Devri
Jetgiller

Favorilerimdi:D

5414rh1.jpg

en düzenli izlediğim çizgi filmlerden biriydi candy bir diğeri ise şirinler hala rast gelsem izliyorum
sirinler_1.jpg

ve son olarak vazgeçilmezim

gecenmevsim_tom-jerry-say-cheese-2102540.jpg

Burası benim forumun değil ama bende yazayım;
1 Sinbadın Maceraları,
2 Arzın Merkezine Seyahat
3 Flaenderlerin Köpeği,
4 Pinakyo
5 Şeker kız Candy
Eeee taktir edersiniz ki Milattan Önce, Voltran, Spiderman, He-man filan yoktu. Ve o zamanlar ITT Shablorenz televizyonlarımız vardı.

kırmızı başlıklı kız:)
şirinler
tazmanya canavarı
temel reis
red kit
buks bunny(davşan)
arı maya:D

hepsini hepsini hepsini hatırlıyorum .. gündeme getirdiğin için çok saol lodos cum .. hepside birbirinden güzeldi .. eskilere gittim yine .. ne hoş günlerdi :)

Clémentine

Bu çizgi film'in konusu temel olarak Clémentine adındaki bir kızın etrafında geçiyor. Bir gün şehire Molâche (Molaş) adında bir sirk gelir. Aslında sirk Malmotte (Malmot) adında bir ateşten bir şeytanın kontrolü altındadır. Malmotte'un bir hizmetkarı olan Molâche, Clémentine'in bineceği uçağı sabote eder ve uçak yere çakılır.
Çarpışmadan sonra Clémentine kendini Malmotte'nin mağarasında bulur. Ama mavi bir balon içinde uçan Héméra (Emera) adındaki bir "peri" tarafından kurtarılır. Héméra, Clémentine'e onu zaman içinde yolculuklara çıkarmaya söz verir. Clémentine gözlerini bir hastanede açtığında acı gerçeği farkeder. Artık yürüyemeyecektir, çünkü çarpışmanın ardından ayakları felç olmuştur. Gündüzleri tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacaktır ama geceleri Héméra ile zaman yolculukları yapıp maceralara atılacak ve Malmotte'un iblisleriyle savaşacaktır...

Bazıları korkunç buluyor bu çizgi filmi ama ben severdim, müzigi de çok güzeldi

991574_070403tmnt01.jpg

Ninja Kaplumbağalar (orijinal adı "Teenage Mutant Ninja Turtles"), fantastik çizgi seri, dövüş sanatlarına hakim 4 tane mutant kaplumbağa ve ustaları mutant fare "Usta Splinter" ile birlikte kötülerin karşısında verdikleri savaşı konu edinir. Bu sırada iyi bir ninja olabilmenin eğitimini sürdürmektedirler.
Kevin Eastman ve Peter Laird, Kaplumbağaların yaratıcıları olarak, 1984 yılında ilk siyah-beyaz Ninja Kaplumbağalar komedi kitabını 1,200$ ' a yayınladılar. Onlar sayesinde kaplumbağalar yer altından çıkarak dünya çapında bir hit haline geldi. En azından, bunun çılgın ve vahşi bir yükselme olduğunu söyleyebiliriz.
Orjinal Amerikan seri 1984'te Mirage Stüdyolarından çıkmıştır. Kevin Eastman arkadaşı Peter Laird ile yaptığı beyin fırtınası sırasında ortaya çıkan eser uzaylı düşmanlardan şehirdeki serserilere kadar bir çok kötü karakteri içerir. Hikaye kahramanlarından bir diğeride Kanal Muhabiri April Oneill'dır. Kahramanlarımız Rafael, Donatello, Leonardo, Michelangelo pizzaya düşkündürler.
Daha sonraları Teenage Mutant Ninja Turtles (1990), Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze (1991) ve Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993) 3 filmi çevrilmiştir. Daha sonraları konu 3 boyutlu animasyon teknikleriyle yeniden işlenmiş ve çekilmiştir.

Ben kendimi o zamanlar Michelangelo ile özleştirmiştim... :D

michelangelo-9b.jpg

ninja kamlumbağalar evet çok güzeldi;)
bide barbiler vardı unuttum o çizgi filmi:D

Lady oscarı hatırlıyormusunuz peki o da çok güzeldi :)
4b3fd000-061a-47f1-9ab4-3178e38b738b.jpg

he-man vardı ben o küçük yaşımda şunu düşünürdüm ya he-man bu kayaları nasıl kaldırabiliyor acaba derdim

Twity diye sarı bir kuş vardı,bir de onu yemeye çaışan kedi,ben onları çok severdim:)

:D:D:D bi kedi gördüm sankiiiiiiiiii;)
tom ve jerry...oda güzeldi şehri hatırlattın şimdi
temel reiste favorilerim arasındaddır:D
www.harikasozler.net_-_Temel_Reis_Resimleri_1.jpg

:D:D:D
Taş Devrini de unutmamak gerek...
tas-devri1.jpg

2.jpg

Uzay şovalyeleri özellikle müziğine bayılırdım "saber riderrr":)
ve ten ten...
8.jpg

ve en şirin,iyi kalpli hayaletimizzz tabiki casper;)
VI343150EI227_250.jpg

ve en en sevdiklerimden çiçek kız lulu:)
03c84fff-f7b0-40dd-b2d2-8a06b8d721f6.jpg

Bir de "Değerli" diye bir köpek vardı,hain bir gülüşü vardı,bayılırdım o gülüşüne...

Tarzan'ı hatırlayan yokmu yaa..Televizyon saat tam 17.oo de yayına başlardı ve tabiiki tarzanla.
O zamana kadar çizgi filmler hareketli değildi ve benim izlediğim ilk hareketli çizgi filmdi Tarzan.Hatırlıyorumda nasıl heyecanlanırdım tarzan başladığı zaman..:)

BİR ÇİHEİDİ VARDI BİR ÇİZGİ FİLMDE BENDEN GELSİN HEİDİ VARDI .
images

Üst Alt