Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

Clémentine

Bu çizgi film'in konusu temel olarak Clémentine adındaki bir kızın etrafında geçiyor. Bir gün şehire Molâche (Molaş) adında bir sirk gelir. Aslında sirk Malmotte (Malmot) adında bir ateşten bir şeytanın kontrolü altındadır. Malmotte'un bir hizmetkarı olan Molâche, Clémentine'in bineceği uçağı sabote eder ve uçak yere çakılır.
Çarpışmadan sonra Clémentine kendini Malmotte'nin mağarasında bulur. Ama mavi bir balon içinde uçan Héméra (Emera) adındaki bir "peri" tarafından kurtarılır. Héméra, Clémentine'e onu zaman içinde yolculuklara çıkarmaya söz verir. Clémentine gözlerini bir hastanede açtığında acı gerçeği farkeder. Artık yürüyemeyecektir, çünkü çarpışmanın ardından ayakları felç olmuştur. Gündüzleri tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacaktır ama geceleri Héméra ile zaman yolculukları yapıp maceralara atılacak ve Malmotte'un iblisleriyle savaşacaktır...

Bazıları korkunç buluyor bu çizgi filmi ama ben severdim, müzigi de çok güzeldi

Benimde çocukluğumun vazgeçilmeziydi..Her hafta sonunu iple bu çizgi filmi izlemek için çekerdim..Sadece ben mi babamda benimle birlikte izlerdi..Keşke yine yayınlasalar..Dönemi içinde on numara bir çizgifilmdi..

Ben Şirinleri çok severdim...Ama bebek şirine kadar kadrosu 100 dü...Bebek şirin gelince 101 oldu...Aradan hayli zaman geçti,baktım köyün nüfusu artmış...Filmin de tadı kaçmış...

Clémentine

Bu çizgi film'in konusu temel olarak Clémentine adındaki bir kızın etrafında geçiyor. Bir gün şehire Molâche (Molaş) adında bir sirk gelir. Aslında sirk Malmotte (Malmot) adında bir ateşten bir şeytanın kontrolü altındadır. Malmotte'un bir hizmetkarı olan Molâche, Clémentine'in bineceği uçağı sabote eder ve uçak yere çakılır.
Çarpışmadan sonra Clémentine kendini Malmotte'nin mağarasında bulur. Ama mavi bir balon içinde uçan Héméra (Emera) adındaki bir "peri" tarafından kurtarılır. Héméra, Clémentine'e onu zaman içinde yolculuklara çıkarmaya söz verir. Clémentine gözlerini bir hastanede açtığında acı gerçeği farkeder. Artık yürüyemeyecektir, çünkü çarpışmanın ardından ayakları felç olmuştur. Gündüzleri tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacaktır ama geceleri Héméra ile zaman yolculukları yapıp maceralara atılacak ve Malmotte'un iblisleriyle savaşacaktır...

EVET HARİKAYDI....

clementine.jpg

Aa evet ya clemantine yi nasıl unutmuşum ben .ne maceralıydı ama ya.:)

Çok güzel dönemlerdi ozamanlar Susam Sokağı Heidi Tusubasa Küçük Pele Temel Reis daha nice güzellikler vardı sayamadığım...

557px-simpson.png

cocuklugumda izlemişimdir halada izlemeye devam ederim :D ozaman bu çizgi dizi yuzunden cine 5 aldırmıştım :D

Allah'ım hepsini hatırlıyorum, yaşlandım mı ne :p

Ben en çok Clémentine'i severdim.

Judy ve Uzun bacağı severdim ama çocuk sayılmazdım o dönemde hani..:)

Eveeet :p Uzun bacaklı babam ... Hastasıydım o çizgi filmin. Hiç bir bölümünü kaçırmamıştım çünkü bacağım alçıda yerimden kıpırdayamadan yatıyordum o yaz tatilinde :)

He-Man'in bacısı vardı, adı She-Ra'ydı. Ve ben en çok bu çizgi filme bakardım.
shera.gif

şirinler ve susam sokağı edi ve büdü bayılırdım yaa minik kuş :D:D he_man kardeşimin vazgeçilmeziydi bide ninja kablumbağalar vardııı:):):)

Atom karınca vardı, siyah beyaz dönemlerde.

Keloğlan ve arkadaşları çok iyi de, Sinek ve arkadaşlarına biraz kızıyorum.

O zaman ben de bundan sonra Sinek ve ekibine hep olmlu bakacağım. :eek:

images

Ben Şirinleri çok severdim, tabii hala seviyorum şimdi bir kanalda yeni bölümleri yayınlanıyor denk gelirsem mutlaka izliyorum :) :) :)

red kit
şirinler taş devri
tom ve jery
pembe panter
bay meraklı

Üst Alt