Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hastanelerinin rapor oranlarındaki haksız tutumu?

Serkanabi siz hangi mantıga dayanarak buyasayı olumlu bula biliyorsunuz ya özürlülükten emekli olmuşsunuz derdiniz kalmamış yada özürlü deyilsiniz arkadaşım sana söylüyorum birkolu olmuyan vatandaş sakat sayılırmı sayılmazmı. Sakatlıktan emekli olması sakatlık haklarından yararlanması gerekirmi gerekmezmi. Yada birbacagı dizüstüden kesik vatandaş sakatlık haklarından yararlanmalımı. Zamanı geldiyinde emekli olabilirmi sakatlıktan.yada bir gözü görmiyen vatandaş diyer gözüde az görmasine ramen sakat sayılmalımı sakatlık haklarından yararlanmalımı yararlanmamalımı. Yada iki bacakta kalçaçıkıklıgı olan vatandaş sakatlık haklardan yararlanmalımı yararlanmamalımı daha önceki yasaya göre sakat sayılıyoduk haklardan yararlanıyoduk bunlara bir cevap ver öncelikle çıkarılan yasaya gelince mecliste çogunluk hangi partideyse oylama sonucu onagöre kabul ediliyor çogunlukta akp de olduguna göre buyasayı düzenliyen de çıkaranda akp hükümetidir seni bu siteden şidetle kınıyorum vede sana yöneltiyim sorulara aklını kullanarak yorum yapmanı bekliyorum

çıkarılan yasanın nekadar zararlı oldugunu görmiyen insanlarımızda varmış

Sekanabi sana sesleni yorum şu anda bir kolu olmuyan yada bir ayagı olmuyan vatandaş işçi bulma kurumuna gittiyinde iş istediyinde vatandaşa denilen cevap %40 rapor getirin işe yerleştirelim o vatandaş eski kanunlardaki raporları %40 olan raporları sundugundaysa verilen cevap ona bunlar geçersiz tekrar rapor çıkarıcaksınız vede en az %40 raporla müracatınız olucak o vatandaş hastaneden raporunu çıkardıgında sonuç %34 oldugunu görür oraporu işçi bulma kurumuna götürür işçi bulmakurumu ona derki siz artık saglamsınız size iş veremeyiz der ve o vatandaş boynu bükük oradan ayrılır daha sonra o vatandaşın tüm sakatlık haklarının elinden alındıgını öyrenince birkez daha yıkılır eve ekmek götüremenin derdinden kahrolur kolunun olmadıgınamı yansın sakat sayılmadıgına mı yansın iş bulamadıgınamı yansın yoksa sizin gibi insanların buyasadan memnun oldugunamı yansın tuzunuz kuru nasıl olsa

TAGİ ÇEÇE sana katılıyorum. Serkan bey sanırım akpli. akpli de olsa bir insan yanlışa yanlış diyebilmelidir.

ben vergisinde falan değilim bu işin alın vergimi ama beni erken emekli olma hakkkımı verin....çünkü ben her sabah bacağımın siskinliğiyle ugrasıp..protezimin icine girip girmeyecegi yada bugn n kadar rahat edip etmeyecegimi düşünüyorum....su anda 31 yasındayım ama 45-50 yasında çalsmak zorunda kalırsam bunlar bana daha ağır yükler getiricek..zaten hayat zor dahada zorlasacak....bunları savunan zihniyeti fazla umursamamak lazım...ben sadece diyorumki anlamayana benim iki katımı versinde allah o zaman anlar belki....arabanın arkadasına oturamamak..ayagının su toplayıp butun gün canın yanarak calısmak ne demek bunu bilmeyene versin allah...bastakilerede versin bunun 10 katını....

bende akpliydim iki dönem akpy oy verdim ama bu fikir ayrılıgımızdan sonra sadet partilioldum başa inşallah gelirler vaadleride var bu yasayı kınadıklarını başa gelmeleri halindede derhal buyapılan haksızlıga dur diyeceklerini biliyorum allah herkese saglık versin pırotes bacakla yürümenin nasıl oldugunu en acı şekilde bende yaşıyorum bazı arkadaşlarımız şahsım adıma her nekadarda olsa milleti galyana getiriyosun desede sizler beni destekleyin buyasaya itirazlarınızı yazın ben sizler ve kendi adıma davamı idari mahkemeden açmışım gereken mercilere itirazlarımı ileterek buyasayı kaldırmak için elimden geleni yapıyorum vede yapıcamda herkese sevgilerimi iletiyorum buyasanın düzelmesi için vekilliyede aday olacak kadar işleri hızlandırırım gerekirse bunlara bu yasayı iptal ettireceyim ama gec olsada ettireceyim iki senede millet vekili oldun diye emekli olana sesleri çıkmayan bu hükümete kimse yasa çıkaramıyo niye azınlık oldugu için bu düzeni yıkacagız inşallah

SAndık başında görüşürüz.Engelli olupda akp ye oy verecek adam tanımıyorum ben..Dİn iistismarı ile bu güne geldiler kendi silahlarıyla vurulsunlar.Yani Allah dan bulsunlar...

ulu vatar agzına saglık kendini bilmez birkaç insan var bu sitede bunlar ya özürlü deyil yada kafadan özürlü ki kendi haklarını bile savunmaktan aciz yarın obirgün çocugumun başınagelse sakatlık birkolu olmasa yada bir ayagı ben buna nasıl bir gelecek buraka bilirim bugünkü şartlarda devlet sakatsaymıyor %34 rapor verince eeeee insanlar hor görüp işe almıyo ne yiyip ne içsin bu çocuk buradan uluvatar senin pirense söylediklerine şiddetle katılıyorum vediyorumki oşahsa agzı olan konuşuyo çuvaldeyilki büzesin konuşsun bakalım eline negeçicek pirensin bizlerin bedduasından başka

arkadaslar
ben 2 defa beyin ameliyatı gecirdim,ayrıca epilepsi,şizofren, psikiyatrik hastayım,askerliğe elverişli değildir diye askeri hastahaneden raporum var ve antalya'da saglık kuruluna girdim
Antalya devlet hastahanesindeki saglık kurulundaki
doktor tomografi ve raporlara 2 dakikada baktı ve bana; "elin ayagın sağlam" dedi ve % 15 verdi doktora dedimki;"%40 almam lazım işe girmek için" doktor bana sunu söyledi;
" kollarının veyahut bacaklarının 1 tanesini kayıp etmen lazım"
ne diyeceğimi şaşırdım,bilmiyorum ne yapcam?
hepimize geçmiş olsun ve kolay gelsin

Sayın serkanabi hangi akla hizmet "engelli cetvelinden" memnunum diyorsunuz. Peki enson raporu hangi tarihta aldınız öğrenebilirmiyim? Biz burda rapor çilesinden, nasıl uğraştığımızdan, mağdur durumda kaldığımızdan bahsettik. Sizde kalkmış "engelli cetvelinden" memnunum diye biliyorsunuz. Size soruyorum bir bacağı olmayan arkadaşımız bugün aldığı rapor %32 yani engelli sayılmıyor. Şİmdi siz bunumu savunuyorsunuz. Siz engellimisiniz bilmiyorum ama eğer engelli iseniz nasıl vicdenınız var!Hoş engelli olmayan insanın bile vicdanı sizlıyor. Bugün bir iş başvurusu olsa sen engelisin diye iş vermiyor. Aldığı %32 lik raporla sen engelli değilsin diyip yine işe almıyorlar. Peki sayın serkanabi halen "engelli cetvelini" savunuyor musunuz?

Başbakanlık özürlüler idaresi bakanlıgı

23.2.09 bugün başbakanlık özürlüler idaresi başkanlıgından %47 sakatlık derecem onaylı olarak özürlü kimlik kartımı aldım aynı zamanda sgk dan sa bugün bir yazı geldi yazıda şu ifadeler yer alıyor sakatlıgınız nedeniyle vergi indiriminden yararlandıgınızı ve sakatlık derecenizin en az %40 oldugunu tespit ettirmeniz halinde aylık baglana bilcektir deniyor çalıştıgım markette özürlü olarak vergi indiriminden halen yararlanıyorum başbakanlık özürlüler idaresi başkanlıgı vede sosyal hizmetler müdürlüyü %47 sakatlık raporumu onayladıgına göre bu bir ispat sayılmıyormu iki kurumda beni sakat sayıyor hatta sgk da sakat sayıyor çünki sakatlık raporumu kabul ettikleri için sıkorta pirimimin yarısını devlet ödüyor buda ispat deyilmi sakat oldugumu belgeliyorum kurumlar arasında sadece vergi indirimi almadan bu haklardan halen yararlanıyorum bukurumlar beni sakat sayıyor ama gel görki maliye bakanlıgı sakat saymıyarak %47 lik sakatlık raporumu %34 de düşürerek vergi indirimimi vermiyor sizler bu konuda benim neyapmam gerektiyini düşünüyorsunuz cevaplarınızı yazarsanız memnun olurum herkese saygılarımı iletiyorum tagı çeçe

hiçbişey anlamıyorum ya...arakdasım senin durumun nedir.. benim raporum 44 den 20 ye cekildi...neye göre cekiyorlar anlamıyrum....yönetmelikte öyle seyler varki....bacagımın kısalıgını baz alma dioyr doktora...yürüyüş bozuklugundan % ver diyor....yani doktor aynı yönetmelikle %56 veriyordu ger cevirdiler....böyle hesap yapmassın....bu adamın yuruyus bozuklugunu % ye vur dedi...o zamanda 44 verdi...ama nasıl bir mantık anlamıyorm...doktor sende olan seyleri hesaba katma diyor maliye dedi...ben anlamıyorum....allah kahretsin ya zamanında almadıgım için simdi bunun cilesini cekiyorum..

tagı çeçe kardeşim
bülent bey aynı konuya dün değinmişti onun yazısını aynen aktarıyorum

Sana red kararını gönderen yere şöyle bir dilekçeyle itiraz et:

....'na

tarih​

... tarihinde sakatlıktan dolayı vergi indiriminden yararlanmak için kurumunuza yapmış olduğum başvuru, yetkili hastanenin vermiş olduğu %44 oranındaki işgücü kaybı oranını gösterir rapora rağmen reddedilmiştir.
Yetkili hastanenin %44 olarak belirlediği işgücü kaybı oranımın Kurumca %20'ye düşürülmesinin, halen yürürlükte olan 16 Temmuz 2006 tarihli Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'le bağdaşmadığı, iş bu sebeple vergi indirim başvurumun Merkez Sağlık Kurulu'nca yeniden değerlendirilmesini arz ederim.

adın soyadın
imzan​
tc kimlik numaran
adresin
telefonun

serdar geçici madeye göre eski raporlar geçerlidir hangi yönetmenlikte yazıyor acilen cevap yazarsan sevinirim

TAGI ÇEÇE bu adresten yönetmeliği okuyabilirsin. dördüncü bölümde geçici 1.maddede kazanılmış haklar yazıyor.Aşağıdaki linki tıkla.
T.C. Resmî Gazete

Değerli arkadaşlar, Sağlık Raporlarının 2006 yılındaki bir Yönetmelikle çok önemli ölçüde düşürülmesi ile birçok engelli arkadaşımız engelliyken, öyle bir duruma düştü ki; ne engelli, nede değil. Bir işyerine gittiği zaman, tam teşekküllü bir Sağlık Kurulu Raporu getiremeyeceğinden normal kadroda işe alınamıyorlar. Rapor oranları düştüğü içinde maalesef %40 rapor da alamıyorlar. Bu arkadaşlarımızın durumu ne olacak? Bu arkadaşlarımız nasıl iş bulacak? Eskiden engellilerdi de, sonradan iyileştiler mi? Gibi soruları kendimize sormadan geçemiyoruz.

Bütün bu bağlamda düşündüğümüz zaman, engellilerin birçoğunun sorunu olan bu durumu, her hangi bir kurumu veya kişiyi eleştirmeden, bizlere yapılan haksızlığı vurgulayarak, haklılığımızı anlatırsak, hem birlik ve beraberliğimizi korumak için, hem de meramımızı anlatabilmek için en etkili yöntem olur diye düşünüyorum.

Benim Sağlık Raporlarıyla ilgili bir sorunum yoktur. Lakin sorun engellinin sorunuysa burada her türlü desteği vermeye de hazırım.

Bu konu ile ilgili olarak bir gündem oluşturulabilir. Site yönetiminin de gerekli desteği alınarak, bu sorunun çözümü aşamasında herkesin fikir, görüş ve önerileri alınarak, en güzel öneriyi uygulamaya konulabilir.

Benim bu konudaki önerim etkili bir metin hazırlayarak, yetkili makamlara e-mail, faks, posta yoluyla bu sorundan kaynaklanan mağduriyetimiz iletilebilir diye düşünüyorum.
Bu konuda bir gelişme olursa, ilgiyle takip edeceğimi de belirtmek isterim.

Sakatken sakat sayılmamak

BİMER Başvurunuz‏
Gönderme tarihi:25 Şubat 2009 Çarşamba 15:03:24
Kime: suskun.tg@hotmail.com
Başvurunuz İŞKUR'a intikal etmiş ve incelenmiştir.
Eskiden alınmış olan %40 ve üzerinde raporunuz varsa bu raporlar da geçerli olup eski raporunuzla başvuru yapabilirsiniz. Eğer yeni bir rapor alacaksanız birden fazla şikayetle başvuru yaparsanız raporu daha kolay alabilirsiniz. Mevcut mevzuatı uygulayan İŞKUR, %40'ın altındaki raporları dikkate almamaktadır.
Ekrem KAYACI
İstihdam ve Meslek Uzmanı
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü
İstihdam Dairesi Başkanlığı

Bana gelen meylde eski raporunuz işçi bulmakurumunda geçerlideniyo neden ozaman maliye bakanlıgında kazanılmış hakkım geçerli olmuyo eşitsizlik deyilmi nerde bu adalet nerde bu millet insanda allah korkusu olur biraz kendileri 2 senede millet vekili olmuşdiye emekli olabiliyor hemde sapasaglam oldugu halde kimse onlara kardeşim bu parada yetimin hakkıvardır 2 senede emekli olamazsın 65 yaşını doldur duktan sonra emekli olacaksın diyen yok sakat vatan daşa gelince senin bir ayagın yok ama yasa gereyi saglamsın densin yazık bu millete tarih bu haksızlıgı yapanları affetmeyecek ben hakkettiyim emeklilik hakkımı 2 senedir alamadım helal etmiyorum hakkım olupta verilmiyen maaşımı türkiye büyük millet meclisinde sözde hakkımızı savunanlara

Her Engellinin psikolojisi bozuk olurmu?

Merhaba,

Tavuk karasından dolayı verilen raporum %50 olmasına rağmen Ankara bu raporu %21 e düşürdüğünde gerçekten çok yıpranmıştım ancak gördümki tüm kardeşlerimizin raporlarında bu haksız tutum olabiliyormuş.

Ben ve benim gibi engelli olanlara karşı bu tutumları birilerine duyurma şansımız olup olmadığını ve bir daha aynı sıkıntıları yaşamadan raporlarımızı kabul ettirmek gibi bir şansımız olup olmadığını bilmek istiyorum.

Kendimden kısaca örnek vermek gerekirse;
Benim bir oğlum var ve 6 yaşında ve ben onunla oynarken göremem diyerek ona zarar veririm diyerek onunla oynayamıyorum onunla dışarı çıkamıyorum neden biliyormusunuz saga sola kaçar ve ben onu göremem diye oğlumla tek başıma dışarı çıkamıyorum.Eminimki herkesin engelilik durumuna göre bu psikolojiyi daha farklı bir şekilde yaşıyordur.Ben bunları psikoloğa söylediğimde sen depresyondasın diyor dogrudur ancak bu benim suçum değil olmamalı.

Başbakana mektup yazmak istiyorum,konuyu daha farklı birimlere taşımak istiyorum hepimiz için inanın hepimiz için.Bunun için yapmam gerekenleri bilen ve bu yolu denemiş olan birileri varmı.tecrübelerini paylaşmak isterim

Saygılarımla

Acaba siz bu yolu denediniz mi?
Ben şunu söylemek istiyorum,Forumdaki bir çok başlığı okudum anladığım kadarıyla sürekli itirazların sonucunda hakkına kavuşabiliyormuşsun bu bana çok hakkaniyetli gelmedi.Hakkım dün neyse bugünde bu olmalıydı.

Saygılarımla

Her engelsizin psikolojisi sağlam mı?Olaya bir de böyle bakın.Herkesin psikolojik prpoblemleri olabilir,depresyonu engelliler de engelsizler de yaşayabilir...Psikolog sana engellisin diye depresyonun var dememiştir,sıkıntılarından dolayı depresyon yaşıyor olabilieceğini belirtmiş olabilir...
Hak verilmiyor,mücadele edip almanız gerekiyor...Her şey hakkaniyetli olsa kimse bunca problemeleri yaşamazdı zaten...

Yazdıklarımı bir daha okumanızı tavsiye ederim.Ben şuan tavuk karası rahatsızlığı ve gözde tembellik sorunuyla boğuşuyorum ve gözden olayı korkularımı psikoloğa söylüyorum oda depresyon diyor dedim.Burada şunu anlatmak istedim her Engelli KARDEŞİMİN Engeline göre psikolojiside bozuluyor.benim anlatmak istediğim sadece buydu.
Ben Hakka güveniyorum tekrar bunca sıkıntıları yaşamadan dediğim yollara başvurarak bu hakkıma kavuşacağım,KAVUŞACAĞIZ.
Bu sitelerin amacı nedir acaba? Senin hakkın yenmiş kardeşim,bir daha başvur,bir daha başvur olmadı dava aç bumudr.ne olur yapmayın.

Saygılarımla

Paylaşmak istiyorum

Bende aynı konudan madur biri olarak sisler ile paylaşmak istediğim şeyler var.
Ben bağanlığa-Sağlık müdürlüğüne-Ak Parti ve benzeri yerlere müraacat ettim lakin gelen cevaplar hep beni suçlar ölçütte idi.
Bakın mesela maliyeden gelen yazıda aynen.
Maliye Bakanlığı Cevabı:
Özürlü vatandaşların, içinde bulunduğu zor koşulların giderilmesine katkıda bulunmak ve özürlüler ile özürlü olmayanlar arasındaki rekabet eşitsizliğini gidermek amacıyla öteden beri vergi hukukunda çeşitli düzenlemeler yer almıştır. Bunlardan birisi de özürlü ücretlilerin gelir vergisi matrahlarının hesaplanmasında dikkate alınan sakatlık indirimi uygulamasıdır.Sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulamaya ilişkin esas ve usuller Maliye, Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarınca bu konuda müştereken hazırlanan bir yönetmelik ile belirlenmiştir.Sakatlık indiriminden yararlanabilmeniz için en az %40 oranında özürlü olmanız ve bunun Maliye Bakanlığı - Gelir İdaresi Başkanlığı - Sağlık Kurulunca onaylanması gerekir. Devlet Hastanelerinde verilen raporların yönetmeliğe uygun olması gerekmektedir.Özür durumları ve oranları Yönetmelikte ayrı ayrı belirlenmiştir.
Yani sen kardeşim kendinde değilsin ayağındaki sakatlık başına vurmuş herhalki %20 den fazla özürlü olduğuna inanıyorsun demek değilmi yada siz devleti kandırıyordunuz bundan önce biz yönetmeliği değiştirdik bu kandırmacaya dur dedik ve özürlü olanla olmayanı ayırdık :( yani bu budur başkaca bir açıklama bilmem.

Siz Kader arkadaşlarımla Paylaşmak istediğim diğer husus

Bu çeşmekeşin içinde araştırdım ve
Çıkarılan yönetmeliğin ya yorumunda yada uygulamasında hata olduğuna kanaat getirdim niçin diyecek olursanız.
Özellikle ayak özürlerinde her bulgunun yönetmelikte farklı bir özür oranı var hastahaneler bunları balthazart hesabına göre yapmıyor ve tek kusura göre değerleyip raporu veriyorlar ve binlerce belki yüzbinlerce özürlü kardeşimizde böylece madur olmuş oluyor ki mesela kendimden örnek vereyim.
Ben sağ ayağımdan 9 aylıkken çocuk felci geçirmişim ve koltuk değeneği yardımı ile yürüyorum ayağımda hem kısalık var 5 cm den fazla hem incelik var diğer ayağımın yarısı kadar hemde hareket yetersizliyi ve güç kaybı bunlar başlı başına ayrı ayrı bir özür oranı mesela değenek kullanıyorum tek değenek % 20 özür + Kısalım 5 cm den fazla %20 özürlü diğer incelik hareket yetersizliği ve güç kaybındanda % 10 özürlülük oranı belirlenmiş olsa % 42 olur en kötü şartlarda k bunu kafadan uydurmuyorum Yönetmelikte aynem mevcut.
ne diyor bakın:
[FONT=Times New Roman]Hastanın aynı alt ekstremitesinin farklı yerlerinde veya her iki alt ekstremitesinde bozukluk olması durumunda, bozuklukların bireyde yol açtığı özürlülük oranı ayrı ayrı belirlenir, daha sonra Birleşik Değerler Tablosu ile toplam özürlülük belirlenir. Ekstremitenin aynı bölgesinde farklı bozukluklar varsa önce Birleşik Değerler Tablosu ile birleşik özürlülük belirlenip daha sonra bireyin özürlülük oranına çevrilip toplam özürlülük belirlenir. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]aynen aldım[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Madem ben özürlü değildim neden 32 sene bu piskoloji ile yaşamam gerekti ve devlette daha önce verdiği raporlarda aynen bunu tastik etti (seeennn % 40 özürlüsüüün) diye belge ile.sormak istiyorum.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Yukarıda bahsettiğim konularda yanlış isem lütfen uyarınız doğrusunu benimle paylaşınız gerçekten büyük bir moral bozukluğu yaşamaktayım şu sıralar.[/FONT]

Hak verilmiyor,mücadele edip almanız gerekiyor...Her şey hakkaniyetli olsa kimse bunca problemeleri yaşamazdı zaten...

Şehribanu hanım, Evet haklısın hak verilmiyor. Lakin mücadele edip almanız gerekmiyor. Sanırım almamız gerekiyor demek istediniz. Benim sorunum yoktur. Sorunu olanlar hakkını arasın mantığını ben kabul etmiyorum. Eğer sorun engellinin sorunuysa, hep beraber mücadele etmek gerekir. Senlik benlik olmamalıdır. Zaten bizler hep bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığı ile bu hallerdeyiz.

Umuyorumki sizde bu şekilde düşünüyorsunuzdur.:)

helal olsun sana fero cok güzel cevap vermişsin anlayana saygılar

11 ekim 2008 tarihli resmi ğazetede yeni bir engel oranları yayınlanmış.buna göre sadece ağır fonksiyon kayıpları dikkate alınlyor yine balthazar formülüne göre hesaplanıyor. bu yönetmeliğin iptali için mağdur olanlar danıştay ve idare mahkemelerinde dava açabilirler.SEVGİLER

[FONT=Arial]Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, Ankara Numune Hastanesinden ve diğer hastanelerden aldığım Saglık Kurulu Raporları tümü % 40 ve üzerinde idi ancak 2008 yılında tekrar aldığım Saglık Kurulu Raporu oranı yeni çıkan yasa ile% 34 oranına düştüğünü gördüm. Ne özürlü sayılıyoruz nede sağlam bu raporla nasıl işe yerleşecek bir insan yasanın acilen düzeltilmesi ve yetkililer buna bir çözüm bulması gerekiyor........... [/FONT]

asılda devlet hastaneleri çok düşük rapor veriyor ben mardinde oturuyorum mardindeki devlet hastanesi bana rapor hiç almaz dediler.. hastalığmda çok ilerlemiş dercede skolyozkifoz yani kemik hastalığı..ama sadace topalayan birisne verdiler.. tapi rüşvet alınca veriyolar.. sonra diyarbakıtdaki dicle ünv gtiim bana%52 verdiler devlet hastenleri pek vermiyor..

HERKES ÖZÜRLÜ ADAY ADAYI
Trafik kazası sonucu ayağımın birisi diz altından tamamı kesik yani yok değişik hastanelerden aldığım tüm raporlar % 40, 45 idi 2008 yılında aldığım yeni bir raporla % 34 oranına düştüğünügördüm ve malesef devletimiz bizi özürlü saymıyor,buradan yetkililere seslenmek istiyorum bizi anlamanız için allah korusun bizim vaziyetimizemi düşmek gerekiyor,ben devletimizin ilgili kuruluşlarına gereken yazıları ilettim buradanda benim gibi haksızlığa uğramış özürlü kardeşleriminde saygı çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Başbakanlığa,TBMM,Cumhurbaşkanlığına, Özürlüler İdaremize faks ile yasa önündeki maduriyetlerini bildirmelerini ayrıca yasayı mahkemeye veren özürlü arkadaşlarda sonucu Engelliler.Biz Platformu Forumları aracılığı ile bizlerede bilgi vermelerini önemle rica olunur.

Arkadaşlar bu forumdaki yazımı unutmuşum. uzun zamandır bakmadım. EVET BEN AKP DEN VE ENGELLİ CETVELİNDEN MEMNUNUM. İlla sizin gibi düşünecem diye bir kanun veya mecburiyet yok. Bende engelliyim, benimde engel oranım düşürüldü ama bundan bir şikayetim yok bence gerekliydi ve yapıldı o kadar. Ayrıca tagi çeçe konuşmana dikkat et, senin seviyene düşmek istemiyorum...

presukala

sen kendinden başkası düşünmeyen bencil birisin sana hiç ama hiç katılyıyorum cebinden sanki paran gidiyo gibi cırmalıyosun ama boşa cırmalıyosun

Üst Alt