Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hastanelerinin rapor oranlarındaki haksız tutumu?

bu konulardaki bütün mesajları okudum öncelikle şunu söylemek istiyorum her ne hastalığınız sakatlığınız olursa olsun bunu kimseye anlatamazsınız ve kimsede sizi anlayamaz nedenmi çünki ÇEKMEYEN BİLMEZ ben 10 senedir özürlüyüm her iki yağımda diz altından yok çok şükür kimseye muhtaçda değilim bu güne kadar aldığım raporlar standart hep %80 di ama son aldığım rapor %57,5 bunu anlamak mümkün değil heyette hocalara sordum beni hastanede iyileştiremedinizde kağıtlarda nasıl iyileştirdiniz diye aldığım cevap dalga geçer gibi kağıtta basit oluyor düşünün böyle hocalar var bu lafların üzereni hocaya son kelimemi ettim ve çıktım psikoloji veya beyin cerrahına görünmeniz gerekiyor isterseniz çıkışta sizin adınıza randevu alabilirm diye anlayan anladı gülen güldü ama olan gene bana oldu düşük bir raporla kaldım

serkanabi;
burada siyaset konuşmuyoruz.burada herkes engelli ve hakkını yasal yönlerde arıyor. engel oranının ne derecede düşürüldüğü senin için önemli değilse o zaman, hakkını savunmak isteyen arkadaşlarada köstek olma. burası hukuk devleti ve her zaman öle kalacak.

thedenizfeneri arkadaşım nasıl 597.7 işitme engeli veryolar öle rapor olmaz ki yanlış okumuşun veya yanlış yazmışlar iyi bak işitme engeli %52 geçemez....

tagı çeçe yürütmeyi durdurma kararı cıkarttıgını soyledın degılmı benım de hastaneden aldıgım %44 rapor ankaradan %33 olarak donmus rapor elıme gecmedı ama bana malıyeden oyle dedıler. Bu nasıl oluyor. Raporum yenı tarıhlı.

ee serkan abi yeni cetvelden tabi memnun olmuşsun bak üsttede ne güzel yazmışsın bi güzelde söylüyosun eğer sende burdakiler gibi mağdur olsaydın kim bilir nasıl zırlıcaktın nickinede abi mabi yazmışsın ama tagı arkadaşa destek olcana kinayeli laflar yazmışsın sana birtek şukadar cevap veriim burdaki insanlar iki yüzlü veya düzenbaz deil canım abim burdaki insanlar hakkını istiyo hakkını tmmı eğer devlet biyerlerden kaynak kıscaksa önce kendi saltanatlarından kesinti yapacak tabi sen pacayı yırtmışsın soyunursun tabi avukatlığa helede bi iki resim cektirmişsin ya bakanlarla havandanda gecilmez ha..

Arkadaşlar,yarın,yani 23 mart saat 12 de Tagi aradaşımız baltazar ölçütü konusunda TGRT tv de bir konuşma yapacak. Bu konuda tv de konuşmak isteyen arkadaşlar lutfen Tagi arkadaşımızla iletişim kursunlar.Ne kdar cok kişi olursak okadar iyi.
Cep tel.0530 2090594 lutfen katkıda bulunun.

Eski raporların onaylanması için toplanmak gerek

Merhaba;
Aranızda benim bir çok kişi vardır.Hakkımızı yedirmemek için eskiden alınmış heyet raporlarımızın güncelliğini koruması için toplanarak gerekli mercilere ulaşmak istiyorum.Son zamanlarda ben bu lakapla anıyorum baltave keser uğramış raporlarımızın geçerliliğini korumasını savunmaktayım.Yeni yapılan cetvel beni ve sizleri alakadar etmemesi lazım.
Bu konuda benim gibi düşünenler varsa elimizden geleni yapalım......
saygılarımla:cool:

Allah bizlere bu zulumu yaşatanlara aman vermeyecek bence ama çilemiz agır dostlarım ben eskiden 40 olan raporum yeni yasaya göre 19 olmuş ben nasıl olupta 21 puan hastalığım iyleşmiş ya mahkeme verdim masrafa yazık kaybettik 52 aldım ankara alem kulem ederek 6 defa hakem hastenelere göndererek 35 çekti şu an bile en son malatya sevketti şimdi ne olacak bakalım düşünün 35 aşagı indirip rahatlayac çünkü bütceden para çıkmaması için maliye ankaraya baskı yapyor yoksa adamları görevden alır korkusuyla yaşyolar işte akp işte akp magdurları allah sizin çoçuklarınıza yaşatır inşallah ey yetkililer rte allah büyük allahtan korkunuz yok komunistler bile sizden vıcdanlymış be

Kardeşim önce gecmiş olsun devletin yaptı sadece sahtekarlık devletin yada AKP adamı isen sen bu Rapru Salam olsanda alırsın.. Yapacak bişe yok En iyisi AKP birsini bul sen derim...

Prens MickeyMouse;
acaba neden hafif aksıyor diye bi düşündün mü? nesi var diye
dışardan beni görsen sağlam dersin bunun ne işi var dersin muhtemelen
önyargılı konuşmayınız.eğer birileri gerçekten sağlam iken özürlü raporu alabiliyorsa bu verenin haksızlığıdır.hiç kontrol etmeden raporu verirlerse olacağı budur.

alone_user;
ne demek yüksek veriyor ,kurallar hastaneye göre farklılık mı gösteriyor

Allah yardımcımız olsun arkadaşlar ,gerçekten zor süreçler bunlar ,hele bi de bildik bilmeidk konuşanlar var ya ne demeli bilmem ki

yukardıa bir kişi sizde normal olarak işe girin diyor ,ağlar mısın güler misin memleketimin hallerine

haklısınız. pekı ozaman ne beklıyorsunuz BİMER E ŞİKAYET EDİN BAŞBAKANLIK BİMER İNTERNETTEN MESAJ YAZILABILIR BIMER

Şikayetmi puhahahaaaaaaaa;)
Kimi kime şikayet ediyosn sen ya

bende rapor almak için hastaneye basvurdugumda doktor bana ne dedi biliyormusun vergi indirimi için baş vurdum ben sana bu raporu verirsem agır özürlü diye çalişamassın sana yuzde 57 vereyım +20+10+10 vereyim yuzde 72 olsun dedi tek hastalıktan yuzde 60 ustu agır özürlümü oluyormuş neymiş aptala bak ya sankı ben raporu yükselt diyorum heyet bile tırpanlıyor raporu hastane 69 malıye baknlıgı 72 oran verdi herhalde ben ilkim malıyeden raporu yükselen :)))

psikıyatri hastalarının nçoguna rapor verıyorlar onlar engelli mi onlar engelli olsalar ne olur psikiyatrı hastası olanlara yuksek oranda rapor verılmememlı çogu insan kımseını yakınını hastasını hastanelere para maaş baglatmak devletın parasını yemek için gelıyor devlet maaş bağlıyor devletın düştüğü yanlşlara bakın yoksa çok buyuk bır hata yaptıklarının farkındamı degıller artık dursunlar devlet önce pskıyatrı hastalarına rapor vermemelı yada rapor versede maaş baglamamamlı. ÖRNEĞİN bir psikiyatri hastası aldıgı rapordan maastan cok sey anlar mı analtmak ıstedıgım onların hakkını yemek degl ozurlu vatandas kendısı kullanmadıktan sonra devletın verdıgı yardımı ne yapsın onalrın yakınları parasını yiyiorlar. başka hiç birsey degıl... yok boyle bısey

%50yı buldunuzda daha ne ıstıyosunz

yemeyen keriz.....................

saygı çerçevesinde demk istedim böyle bişeyı asla kabullenemeyecegınızı belırteceksın hastalııgınız özurlu raporu tablolarına uyuyorsa soylıyceksın arıycaksın hakkını

tagı çeçe arkadaşım allah sana sabır versin diyorum. bütün yazılanları okudumda kanım dondu bu serkan ve prens arkadaşlarların fkirleri saygı duyulucak tarza degil bazı fikirlerin söylenmesi abes kaçar.. bazı arkadaşların ar damarı sorunu var zannediyorum: bence o arkadaşların raporlarının tekrar piskiyatri muanesinden gecirtilerek yükseltilmesi gerekiyor.. birde pskiyatrinin neden yüzdeleri yüksek diye sorarlar nedeni ortada normal bir insanın düşündügü gibi düşünemezler cc allah aklımıza mukayyet olsun diyorum. allaha emanet olun.

SERKANABİ DENİLEN ŞAHSA SESLENİYORUM Sen benim sevi yeme zaten gelemez sin artı senin gibi düşünen zihniyetleri alayını mat ettim hakkımı. ümüklerine basa basa aldım şu anda emekliliyimin tadını çıkarıyorum darısı tüm özürlü olupta özürlü sayılmıyanların başına diyorum vede birkez daha seni buradan kınıyorum bu mesajı okuyan arkadaşlarımda seni kınıyacaklarından kuşkusus eminim

BAKIRKÖY OSMANİYE HASTANESİNDEN TEKRAR RAPOR ÇIKART hakkını veriyorlar derecelerin... dediğimi yap vakit kaybetmeden % 40 fazlasını alırsın...

hangi hastaneden %40 ve üzeri alırsan al ankara özürlü derecelerine bakarak dereceleri aşagıya çeki yor buyüzden sorun lar çıg gibi büyüyor ankara onaylamasa işlem bitmiyor

arkadaşlar bu rapor oran düşürme işlemini protesto etmek amacıyla sağlık bakanlığını ve başbakanlığı email bombardımanına tutalım. yokmu sağlık bakanlığının email ini bilen arkadaşlar belli bir metin hazırlayıp bu mağduriyeimizi gidertmerye çalışalım

bülent bey, bu konuyla ilgili bir yazı metni hazırlayabilirmisiniz acaba örnek teşkil etmek amacıyla. ayrıca göndermemiz gereken email adresleri lütfen. teşekkürler

bişey soylıycem önce şunu söyleyin ama rapor oranları en son nezaman degişmişti ?

BENDE BURSA ŞEVKET YILMAZ HASTANESİNDE Kİ RAPOR MAZCERASINI ANLATAYIM

Konu : 1999 yılında aldığım süreklidir raporumun vergi indiriminden yafdalanıp erken emeklili başaltmak
işyerine dilekçe ile başvurdum onlarda bursa devlete sevk ettiler orda 2001 yılında kimlik kartı için baş vurdum ozaman doktor zorluk çıkardı bişeyin yok dedi bende rüşvet isteme tekniği diye girmedim heyete onu tekrar girmem gerektiğini söylediler 2009 yıl eski evraklar istediler il sağlık müdürlüğü ile halletim ama şevket yılamza sevk almak zorunda akldım deftarlıkdan

hastaneye gittim sağlık durumum timör amelyatı 1991-1994 ağır amelyatlar sağ kulak tamemen işitme kaybı sol güzde sinirlerin yıpranması ve çok ağrı ların olması amelyat da göz yaşı torbasının alınması ile oluşan sürekli su gelmesi hem gözden hemn burundan ,boyun ve bel fıtık mevcut nöbet durumum var epilepsi

hastaye gittiğimde danışacağım kimse yoktu cahil dönemler beyin cerahiye gittim kbb.nöroloji.göz.plastik cerahi

KBB gittim bir de heyet rapor kağıt sarı yani uzakdan belli oluyor bir strese girdi doktor görmeliydiniz amelyatlarla ilgili raporları inceledi konturol etti bende dedim raporumla vergi indrimi için tekrar rapor istediler doktorun şekli değişti birden bağırmaya başladı %40 vermem sana kim verirse versin istemedim ki bişe sanki istemişim gibi bağırmaya başladı çocuk gibi görmeliydiniz bende şaşırdım sekreter kıza baktım şakamı diye bende dedim neyse o sağ kulakda iştime kaybı var dedim olsun vermem diyor du :) gülsem mi kızasam mı emar istedi bende kulakda var dedim odyo testi istedim olsun dedi bişe değişmez aynen böyle tekiklerden sonra %6 verdi % 51 vermesi gerekirken çünkü hesaplattım sadece kbb den 51 geliyor hakkımı helala etmem ki böyle

Plastik cerahi : elimde heyet raporu içeri girdim anlattım vergi indiriminden faydalanmak için rapor heyeti istiyorlar dedim birden bağırdı kızdı :) ayağı kolu kesilen bile alamıyor senin bişeyin yok diye kızmaya bağırmaya başladı ben dalsaydım doktora acaba ne olurdu siz düşünün amelyatlı yüzüme 6 cm ameyat izi dedi birşey vermedi normalde doku kaybı var yüzümün yarısnı his etmiyrum doğal olarak burundan gelen suları bile his etmiyorum normalde %15 olması gerekiyor en az

Beyin cerahi : bu daha komik girdim içeri durumu anlattım sekreter kıza diyor yandaki bilmem abi baksın ben bilmiyorum bunu uzman söylüyor kızda sistem sana gönderdi sen bakman lazım dedi son çektiğim filimleri gösterdim bel boyun fıtıklar belli sekrete kıza diyor ben ne yazacağım şimdi ciddi ciddi bu uzman beyin cerahisi bende daha önce fizik deki doktorun ilaç kulan geçmezse amelyat demişti dedim benm söylediğimi yazdı amelyat olması uygundur :) geçtik öyle

Nöroloji :) nörolojide acil bölüme bakan doktora yönlendirdiler gittim oda kapısının önü 10 yakın acil hasta kapının önünü işgal etmiş sekreter kız elimdeki kağıdı gördü anladı çağırdı çeri hemen bende durumum hakkında nöbetleri anlattım allaha yemin ederim ki doktor yüzüme bile bakmadı kağıdı okuyor sonra yürü dedi yürüdüm tamam dedi sağlam yazdı :) heyetden sonra bursa devlet hastanesine gittim muanede nöbet geçirdiğimi ve heyet raporu ile ilaç verdiler iki tane durum böyle

Göz : göze gittim durmumum hakında bilgi verdim doktora muane etti oda görme alanı testi istedi ilk defa yapıyorum ilk seferinde yok olmaz beğenmedi ikinciye gönderdi aynı geldi yine olmaz dedi beni suçladı sinirlerime zor hakim oldum dedim ilk defa yapıyorum testi neyse o yok dedi olmaz üçüncü kez gönderdi testi yapan bayana dedim iyi gelmesi için neyapmama lazım doktor beni yalancılıkla suçluyor oda söyledi bende iyi gelmesi için botuna bastım sonra verdim ha böyle şte diyor doktor gülermisin ağlarmısın bu doktorlar uzman ve günde 1000 lerce insan muane ediyorlar neyse dedi dışarda bekle bende içerisini göreceğim şekilde oturdum karşısında telefonu aldı bir yere açtı konuştu sonra %15 yazdı yabi %21 oluyordu toplam sandi sadaka istiyoruz doktorlardan bu duruma düşürenler utansın helal etmiyorum

SONUÇ : itiraza devam ama muane etmeden heyet raporu veren hastane deki durum şöyle BURSA DEVLET VE ŞEVKET YILMAZ HASTENSİ bol keseden rapor verdikleri için başhekimler görevden alındılar ama şevket yılmazdaki geri geldi mahkeme kararı ile oda yangından sonra 6 kişi ölmüştü allah rahmet etsin gitmek zorunda kaldı bol keseden rapor verdikleri için bizler mağdur olduk müfetişler raporları inceleyip soruşturma başlatmış doktorların bu vurdum duymazlığın nedeni bu

ibrahim1978;

aynı durum benim içinde geçerli %45den almış olduğum raporum vergi indirimi için %19a düşürüldü başbakanlığa dilekçe yazacam adresi verirmisiniz

Üst Alt