Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğduğum hastaneden doktor olarak çıktım!

merdoli

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
28
Herkese merhaba,

İsmim Mert. Tanıyanlar elbette vardır ancak lise dönemimden beridir forumda aktif olmaya çalışıyorum.

Ben ampute bir bebek olarak doğdum. Durumum doğmadan önce ultrasonda gözlenmemiş ve koskoca bir sürpriz olarak dünyaya gelmişim. Hatta doktorlar benim için aileme "Ona çok fazla bağlanmayın. Bir hafta sonrasını görmesi çok zor." demişler. Bugün 28 yaşındayım ve çok daha ötesini görmek için oldukça azimli ve motive şekilde hayata devam ediyorum.

Vücudumun tamamını mümkün olan en yüksek verimle kullanmak için her zaman mücadele halinde oldum. Çocukluğumda sokak oyunlarında hep en aktif çocuklar arasındaydım. İlkokulda beden eğitimi öğretmenim beni korumak(!) için kenarda tutmak isterken sıranın en önüne fırlayıp durdum. Çoğu arkadaşımı protezimi göstermeden ampute olduğuma inandıramıyorum bile :) Engelli raporumdaki %80 oranı beni tanıyanlar için yalnızca bir sayı olarak kalıyor.

Ben bugün, o zorlu bir haftadan yıllar sonra, doğduğum hastanede son nöbetimi bitirdim ve bir tıp hekimi olarak mezun oldum. Bu hikaye bu forum olmasaydı gerçekten eksik olurdu. Bütün bu süreçte foruma katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkürlerimle…

İyi ki varsınız!
(Artık) Doktor Mert :)

Hay maşallah... canı gönülden seni kutluyorum kardeşim. ☺️☺️

@merdoli,

Uzmanlık olarak ne düşünüyorsun?

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. :)

Aklımda şimdilik Tıbbi Patoloji branşı var ancak önce Devlet Hizmet Yükümlülüğü ( daha çok bilinen ismiyle Mecburi Hizmet) atamam gerçekleştirilecek. Sonrasında Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) derken en az 1 sene kadar pratisyen hekim olarak görev yapacağım gibi görünüyor şimdilik.

Hayırlısı olsun kardeşim...süreçleri biliyorum.

Buraya kadar gelmişsin.. pratisyen hekim olarak kalmamı istemiyorum☺️🙋

Son düzenleme:
Kutlarim seni merdoli buyuk basarilar bekliyorum senden
yilmaz caliskan azim sabir varken unlu bir profesor olarak goruruz insallah seni
Gurur duyuyorum kendimce engellii biri olarak boyle basarilari okuyunca

Tebrik ederim güzel kardeşim. Allah bahtını açık eylesin, başarıların ard arda gelsin.
Benim de hayalim tıbbiye idi ama nasip olmadı.
Umarım en yüksek yerlere çıkarsın hayatının her döneminde.
Selametle.

@merdoli, Selam,
Tebrik ediyorum sizi,
Umarım bundan sonraki hayallerinize de kavuşursunuz.

hayırlı olsun . helal olsun. bizlerden çalıştığın yere yolu düşen olursa daha hassasiyetle davranacağına inanıyorum :D

ağlattınız mutluluktan :) hayırlı olsun her zaman yaptığınız gibi meslek hayatınızda da en iyisini yapacağınızdan eminim. Güze, içinize sinen bir meslek hayatı dilerim.

Tebrik ederim, başarıların daim olsun 😊

Tebrikler, güzel bir başarı örneği. Hayatınızda başarıların devamını diliyorum.

@merdoli, seni yürekten kutluyorum tebrik ediyorum. Bir engellinin bu tip başarıları imza attığını duydukça ayrıca göğsüm kabarıyor.

Müjdeli haberlerini buradan alıyorum sayın doktorum :D , öncelikle tebrik ederim azimliğin bitmesin başarıların devamını dilerim ;)

Mert tebrik ederim , her zaman insanlara karşı sabırlı ol , onları anla , hekimlik kutsaldır , ne olursa olsun , kim olursa olsun , ona şifa kazandırmak için elinden geleni yap , elle dokunarak muayene , gözlem , anamnez , bunlar artık yapılmıyor artık ve hekimlik değil doktorluk ( batılı yaklaşım ) yapılıyor, sistemin adamı olma kardeşim. Sana mutluluk ve başarılar dilerim. Mesajını gördüm ilk kez gördüm , çok mutlu oldum okuyunca.

Tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim. Gerçekten senin adına büyük bir sevinç ve gurur duydum. 😀

@merdoli, Canı gönülden azimini tebrik ediyorum.
Allah yolunu açık etsin.
Merhametli, halden anlayan, sabırlı, pozitif bir doktor olacağına eminim.

Tebrikler. Harikasın. Başarılarının hayatının her alanında devamını dilerim. 💐

Başarılarının devamını dilerim. :) Doktorluk bana nasip olmadı ama sana olmuş, ne güzel.

Üst Alt