Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğumda oksijensiz kalan bebeği olan aileler, tecrübelerinizi yazar mısınız?

Merhabalar
Benim bebeğimde normal doğum sırasında oksijensiz kaldı ve sezeryan doğum ile dünyaya geldi . 10 dakika kalp masajı ile hayata döndürüldü bir ay oldu elini ayağını oynatabiliyor hafif kafasını kaldırabiliyor ama henüz uyanmadı kendi kendine solunum olabiliyor ama az seviyede makineye bağlı yani solunum cihazına .mr sonuçlarında bi hasar tespit edilmedi sadece oksijensiz kaldığı doğrulandı tekrar çekilecek daha net sonuçlar için . uyanması bekleniyor bu konuda tecrübe yaşıyan anne ve babalardan Tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum çok zor bir durum çok zor bir süreç Allah hiçbir anne babaya bu süreci yaşatmasın .

Nazlım2709

Mr sonucunu yorumlayan kişi de önemli bilginiz olsun... aynı mr'ı küçük bir hastane iyi yorumlarken ünv.hastanesinde Çocuk Nöroloji Radyolojisi uzmanı hasarları tespit etti...

Nazlım2709

bİZİMKİNDE Uyanamama sorunu olmamıştı... Allah sizinkine de bizimkine de, tüm bebeklerin yardımcısı olsun... İnşallah bir an önce uyanır ve iyileşme sürecine girer.. Biz şu an fizik tedavi ve nöroloji,metobolizma vb. kontrollerini yaptırıyoruz.

@Dlknhr

Merhabalar bende aynı şeyi yaşadım. Çokkkkkkk geçmiş olsun. Acaba şuan miniginiz ne durumda? Tecrübelerinizi paylaşır misiniz? Henüz soğutma yapılan birileriyle konuşamadım. İnsallah sorumu görüp cevap verirsiniz!

Çok çok geçmiş olsun ya. Peki soğutma yapılmadı mı?Bizde de Mr birşey çıkmadı fakat fiziksel olarak hasar ilerde olabilir dendi

Merhabalar. Benimde oğlum dogumda oksijensiz kaldı. 3 gun hıpotermi tedavisi aldı. 5 günde kuvezde kaldı. Şuan 1 aylık. Emiyor, aglıyor, kakasını yapıyor. Şuan için normal gözüküyor ama ilerde bi sorun olur mu diye endişeliyiz. Yıllar önce yazan arkadaşlar sizin Çocuklarınız nasıl oldu?

Furkann5858

Benim bebegim hala yoğun bakımda 5 ay oldu.Emmiyor,yutmuyor,ağlamıyor,hiçbir uzvunu hareket ettiremiyor.Sık nöbet geçiriyor.Gozlerini acıyor ama bilinci yok.Malesef norolojik olarak kötü durumda.Beyni %80-90 hasarlı.Sizde çok ciddi bir sorun olacağını sanmam.

Furkann5858

Aynı şeyleri yasamisiz. Benim oğluma da 3 gün hipotermi uygulandı 15gun kuvezde kaldı emiyor yutuyor hareket ediyor normal bebek gibi. Doktorlar bir yaşına gelmeden fiziksel olarak kalıci birşey olmuş mu? O zaman görüruz diyor.oglum 3 buçuk aylık

Geçmiş olsun sizede. Herşeyi zaman gösterecek artık. Yıllar önce yazan bebek35 rumuzlu kişi sizin durumunuz nasıl acaba

bebeklerinizde Etkilenmelerin olduğu söylenirse ÇÖZGER raporu alarak, özel eğitim merkezlerinde fizik tedavi vb. tedaviye başlarsınız çok vakit kaybetmeden.

Merhaba umudumuzmete bende ayına durumdayım bebeğim yoğun bakımda. Yeğeniniz nasıl oldu şimdi durumu iyimi.

Merhaba Ateş ve Can annesi bebeğiniz nasıl oldu durumu iyimi. Ben de sizinle aynı şeylerinyaşDım bebeğim yoğun bakımda. Lütfen bilgi verirmisniz

Merhabalar. Benimde bebeğim 10.10.2021 tarihinde dünyaya geldi doğum sırasında dışkısını yuttu bundan kaynaklı beyne oksijen gitmedi. Hemen soğutma işlemi yapmışlar hastanede yine de iki defa nöbet geçirmiş atakları olmuş. Kangazı düşük demişlerdi. 22 gün yoğun bakımda kaldı bu süre zarfında emme sorunu yaşamadı ama dışkı temizlenene kadar oksijen cihazına bağlı kaldı. Hastaneden çıktı 27 aralık 2021 tarihinde nöroloğa gittik beyin eeg si çekildi her şey temiz dedi nöbet ilacı keprayı bıraktık. Şu ana kadar nöbet falan geçirmedi davranışları normal gülümsüyor boynunu tutuyor ama yine de 2 yaşına kadar kontrolleri aksatmayın dediler. Umarım tüm aileler süreci olumlu atlatır bebeklerine sağlıkla kavuşur. Benzer süreci yaşayanlar bilgi vermek isteyenler 05493231988 nolu telefon aracılığıyla bana ulaşabilirler. ismim hasan. Teşekkür ederim şimdiden herkese çok geçmiş olsun
furkan5858 benim bebeğimde benzer süreçlerden geçti rica etsem sizinle irtibata geçebileceğim herhangi bir sosyal platform var mı acaba ya da telefon numarası.

Allah hepinize güzel haberler versin , şifa versin tek yapabileceğim dua etmek , umarım hiç soru yaşanmaz normal hayatlarınıza devam edersiniz.çocuklar büyür sağlıkla ve bunlar kötü birer anı kalır

Merhaba.Benim bebeğim oldukça kötü durumda. bu telefondan bana ulaşabilirsiniz.Konusabiliriz.

Arkadaşlar, öncelikle bu konunun altında araştırma yapan ailelere bebeklerinin durumu nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.. Herkese acil şifalar dilerim. Benim oğlum yoğun bakımda 3 yıl bitkisel hayatta yaşadıktan sonra vefat etti. Bu mesajda telefon numaram bulunduğu için bazı aileler beni arayıp bilgi istiyor. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışsam da ben oğlumu kaybetmiş olduğum için her konuşmada aynı acıları tekrar tekrar yaşıyorum. Sitedeki telefon numaram üzerinden bana ulaşmazsanız çok sevinirim. Allah herkesin yardımcısı olsun

Üst Alt