Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eklemlerdeki kireçlenmelerden dolayı protez aşamasından önce iğne tedavisi...

mother

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar..

her iki kalçamdan 6 yaşında 5 kez ameliyat geçirdim. 28 yıl idare ettim lakin aşırı kireçlenme sonunda her iki kalçamda aşırı deformasyon oluştuğu için protez ameliyatı olmam gerektiği söylendi.
arkadaşlar sizden ricam benim gibi kalça sorunları olan arkadaşlarımın noltrex adındaki iğneyi araştırmaları uygulamaları. 2 ay önce yine kalçam tutuldu ciddi ağrılar içindeydim yürüyemez hale gelmiştim, izmirdeki birçok doktora gittim ilk söylenen acil protez olmam yönündeydi. son olarak şimdiki doktoruma gittim ve bana noltrex 2.5 ml adındaki iğneyi önerdi. hiç tereddüt etmeden getirttim iğneyi yaptırdım şu anda çok şükür çok iyiyim.
lütfen benim gibi kireçlenme sonucu deforme kalça sorunları olan arkadaşlar araştırsın. ben çok memnun kaldım. bu iğne dizinde sorun olan arkadaşalara da iyi gelecek cevremdeki birçok kişiye önerdim bu iğneyi olanlar. çok rahatladıklarını söyleediler (annem dahil)
allahım tüm hastalara şifa versin

iğneyi nereden getirttin ve fiyatı nedir. internette pek bilgi verilmemiş yalnız sağlık bakanlığından ruhsatı yokmuş diye okudum. doktoruna sordun mu bu iğne ne kadar idare ediyormuş ağrıları. kireçlenmenin tedavisi yok diye biliyorum. tüm bildiklerini paylaşırsan sevinirim.

arkadaşlar bu iğneyi rusyadan getirttim. türkiyedeki fiyatı 385 euro,rusyada 100 euro ile 150 euro arasında. ilk getirttiğimde 100 euro odedim ikincisinde 150 ödedim.
google da noltrex diye girerseniz bulabilirsiniz.
bu iğneyi ilk yaptırdığımda dünyaya yeni gelmiş gibi oldum.anestezi ile uygulanıyor 15 dk uyuttu doktorum beni.kendime geldiğimde sanki bi muzice oldu ve en ufak bi ağrı duymadan çok rahat yürüdüm.aynı gün annemin dizinden yapıldı iğne annemde benim gibi çok rahatladığını söyledi.doktorum bu iğnenin minumum 5 yıl maksimum 10 yıl beni rahatlatacağını söyledi ki doktoruma çok güveniyorum inanıyorum.gittiğim diğer doktorlara bunu söylediğimde iğneden haberleri olmadığını söylediler ki bu iğne tüm dünyada 4 yılı aşkın kullanılıyormuş.
iğnenin amacı kalçalarda ve dizde oluşan kireçlenmelerden dolayı oluşan kemiklerin pürüzleşen yüzeylerinin doldurulup tekrar eski haline dönmesini sağlayan bi nevi silikon görevini yapan dolgu maddesi.kemik içindeki eksilen sıvıyı tamamlayan bi madde.
arkadaşlar kendinizde araştırın ve uygulayın doktorunuza ısrarla sorun.
annemde bende çok memnunuz. hatta 2. iğnemide olucam ki allah ömür verirse 10 yılımı rahat geçirmek istiyorum.
allah tüm hastalara şifa versinn

arkadaşlar bu ve bunun benzeri ilaçlar ilk anda muhteşem bir etkiyle ağrıyı gideriyor. ancak 2 yıl sonra bu ağrılarınız ve problemleriniz katlanarak artmaktadır. bu ilaçlar eklem sıvısına enjekte edilen, eklem sıvısının yerine görev yapan ilaçlardır. 2 yıl sonrasında bu ilaçlar eklemin hareketini tamamen kısıtlamaya kadar gidebilmektedir. son çare olarak düşünmenizi tavsiye ederim...

protez ameliyatını geciktirmenin en etkiliyolu olduğuna inanıyorum. ben denedim memnunum doktorum 10 yıl geciktiririz protezi demişti ki doktoruma güveniyorum bu konuda.

ksyldz bilgiler için sağol

yalnız bunu her doktor bilmediğine göre her doktor uygulayamaz diye düşünüyorum senin doktoruna mı gidicez

dilek kardeşim kendi doktorunuza sorun bi sonuç alamazsanız kendi doktorumu öneririm. izmirdeyseniz sorun olmaz.

izmirde değilim ama izmirliyim. tedavilerim orada yapıldı. şimdi hiç doktora gitmiyorum adanadayım . o yüzden senin doktorunu sordum belki gidebilirim.

Sevgili Mother benimde kalçamda kireçlenme problemim var

Ben de 5,5 yaşında operasyon geçirmiştim ve şimdi kireçlenmeye bağlı sıkıntılarım var sizin tedaviniz,doktorunuz ve şimdiki ağrı durumunuzla ilgili bilgi almak istiyorum beni aydınlatırsanız çok sevinirim

mother;

Merhaba. söz konusu iğneden hala memnunmusunuz? Etkisi hala sürüyor mu diye merak ettim. Teşekkürler.

evet bende şu anki durumunuzu merak ediyorum.izmirdeki doktorunuz kimdi.benimde diz eklemlerinde sorun var. kalçalarıma protez takıldı. belki dizimizi protez takılmadan kurtarabiliriz.
bilgi verirseniz seviniriz iğne hakkında.her günmü oluyorsunuz iğneyi
teşekkürler

Evet arkadaşım dr ismini yazar mısınız nasıl ulaşacağız? Ayrıca arkadaşların dediği gibi şu an nasılsınız?

arkadaşlar kalça protezi diz protezi olacaklar için söylüyorum.ağrılarınız artık çok ciddi ağrılar yapıyorsa ameliyat olun doktorunuzu iyi araştırın protez konusunda iyi sonuçlar veriyormu,hangi marka protez kullanacak(benden bilgi alabilirsiniz-hangi marka konusunda)

dilek deniz ;
Size Adana Ortopedia Hastanesinden Opr. Dr. Can Göçük 'ü tavsiye ederim. Gidin bir görüşün bence.

0 322 453 28 09

Benim bir yakınım dizlerindeki kireçlenmeler nedeniyle uzun süre iğne ile idare etti. İğnenin adını anımsamıyorum... İlk yapıldığında 1 yıla yakın süre idare etmesini sağlayan ilaç, daha sonraki uygulamalarda gittikçe daha az bir süre etkili olmaya başladı. Yanlış anımsamıyorsam 3-4 yılın sonunda iğne hiç bir etki yapmaz oldu... Bunun üzerine her iki dizine de aynı anda protez ameliyatı oldu. Yaşı 70'lerde bir kadın. Önceki haline göre çok çok iyi bir durumda. Her şeyden önce ağrıları tamamen geçti. Hareketliliği de görece iyi durumda...

Diyeceğim o ki, evet, protezden önce bu tür iğnelerle idare etmek ve protez aşamasını geciktirmek mümkün gibi görünüyor. Ama, nihai bir tedavi sağlamadığı da bir gerçek. Burada tedaviyi etkili kılacak en önemli iki konu da kilolu olmamak ve eklemleri zorlamamak koşuluyla doğru egzersizler yapmak. Her şey protezin takılma süresini uzatmak adına...

iğneyi nereden getirttin ve fiyatı nedir. internette pek bilgi verilmemiş yalnız sağlık bakanlığından ruhsatı yokmuş diye okudum. doktoruna sordun mu bu iğne ne kadar idare ediyormuş ağrıları. kireçlenmenin tedavisi yok diye biliyorum. tüm bildiklerini paylaşırsan sevinirim.

Sayın Dilek Deniz, öncelikle geçmiş olsun. Ben Noltrex 2,5'i Türkiye distribitörü aracılığıyla temin edip satan bayisiyim.
Bu ürünün siz bu satırları yazdığınız tarihte dahil olmak üzere yaklaşık olarak 2007 den beri hem Sağlık Bakanlığı onayı hem Sgk onayı vardır. Ürünün Ulusal Bilgi Bankası kaydı da ayrıca bulunmaktadır. Ürün yoğun protez sektörü üretici ve satıcılarının lobisi yüzünden devlet tarafından ödenmesi engellenmektedir. Dolayısı ile bu ürünü kendiniz bedelini ödeyerek satın almak zorundasınız.
Bu ürün sadece eklem içindeki sıvının yerini almasının yanında estetik uzmanlarımızın da dolgu maddesi olarak kullanması ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Gereken fiyat ve diğer sorularınız için bana ulaşabilirsiniz. Cep telefonu numaramı buradan veremeyeceğim ancak ulaşmak isterseniz mailimi kullanabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Ben hatice annem diz ağrıları yüzünden şikayetçi. Büğüne kadar ğittiğimiz tüm doktorlar dizdeki sıvı kaybı yüzünden oldugunu söyledi.Ameliyatın yaşından dolayı erken oldugunu söyledi.en son doktor noltrex iğne önerildi.ama iğneyi bulmakta güçlük çekiyoruz.Bize bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

iyi akşamlar ben bu iğne ile ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız..annem de perthes var her iki kalçada da..bu iğneyi önerdiler.fakat bu konuda bazı süphelerimiz var.aynı zaman da biz de emboli problemi var.bu asamada dolayısıyla anestezi de bizi ilgilendiren bi konı.lokal mi yoksa genel anestezi mi uygulanıyor.bu arada annem de izmirli.doktorunuzun adını öğrenebilr miyim.hangi hastahane de çalısıyor acaba.bir de iğneyi şirketten mi istediniz.yardımcı olursanız tesekkür ederim.

Arkadaslar 11 ay once ayak bılegımınden amelıyat oldum 3-4 ay basmamam gerekıyordu artık kalkabılırsın dedıler ve ben yuruyemedıgımı anladım cunku er ıkı kalcamda tamamen kıreclenme olmus ve kıme gıttıysem mutlaka protez takılmasını gerektıgını soyledıler.protez takılan arkadasların goruslerını almak ıcın sıteye gırdıgımde mother adlı kullanıcının noltrex ıgneyle ılgılı dusuncelerını okudum denemekte fayda var dıyerek hemen ıgneyı getırten kısıyı buldum ve getırttım ıstanbulda yasıyorum hemen kalkıp igneyı uygulatmak ıcın ızmıre gıttık su an 15 gun oldu ıgneyı olalı gercekten yenı dogmus gıbıyım 10 gun sonra tekrar gıdıp dızlerımede yaptıracagım mother adlı kullanıcıdan allah razı olsun artık dualarımda oda var mutlaka deneyın derım.

slm arkadaşlar. ben kıkırdak aşınmasından dolayı geçen ay noltrex adlı iğneyi diz kapağıma enjekte ettirdim ve ağrılarımın azaldığını fark ettim. özellikle merdiven inip çıkarken çok ağrım oluyordu şuan daçok iyiyim kesinlikle tavsiye ediyorum noltrex i. tüm hastalara acil şifalar dilerim

hatice hanım merhaba ben emine. noltrexi geçen ay bende kullandım dilerseniz bulmanızda yardımcı olabilirim emineavci01@hotmail.com

gizem hanım merhaba geçmiş olsun emine ben. noltrexi geçen ay yaptırdım çok memnunum özellikle merdiven inip çıkarken inanılmaz ağrılarım vardı şimdi çok iyiyim. size söylemek istediğim birşey daha var bu iğne anestezi olmadan yapılıyor kalçadan yapılan iğneler gibi bi ağrısı var sadece endişelenmeyin anesteziye hiç gerek yok dilerseniz yardımcı olmak isterim.acil şifalar dilerim emineavci01@hotmail.com

noltrex diz sıvısının satıcısıyız stoğumuzda mevcuttur tel 0507 930 22 61 cem pekşen istenildiği takdirde her yere kargo yapabilirim.

bilgi almak isderseniz yardımcı oluruz. Noltrex steden bilgi alabilirsiniz

noltrex enjeksiyonu  dünyada 2-3 ülkede satışı yapılmaktadır. eklemlerden şikayetçi hastalar için dünyada ilk ve tek ürünü almayada ürettiler,bu ürünü Amerika ve tüm avrupa ve asya ülkelerine satışını yapmaktadırlar.ürün kıkırdak tamiri yapmaktadır kıkırdağı yeniliyor ve hastalar diz protezinden kurtulmaktadırlar yaklaşık 4-5 sene hastalar ağrı olmamaktadır.bu ürünün sağlıkbaknlığı tarafından tek onaylı üründür. CRESPINE GEL diye satışı yapılmaktadır.fiyatı diğer ürünlere nazaran daha ucuzdur.detaylı bilgi için 0507 930 22 61

benimde kalçamda kireçleme var bana yardım ederseniz sevinirim.

:confused:,

gelçekten bu iğneyi yaptıran varsa benimle iltibata geçerse çok sevinirim tel 5362638982 mesaj atsın ben arayacam YÜRÜYEMEZ OLDUM

mrb arkadaşlar benimde iki kalçamda kireçlenme var ... NOLTREX isimli ilacı nerden temin edebilirim. hangi doktoru önerirsiniz yardım eder misiniz lütfen :(

mehmet_toprak344@hotmail.com dan bana ulaşır mısıınz ?

Arkadaşlar motherin bahsettiği iğneyi uygulayan doktora ihtiyacım var bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen noltrex

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum ,

doğuştan çift taraflı kalça çıkığıydım 1 yaşında 2 bacağımı istanbulda kum torbasıyla daha sonra alçıya alınarak ameliyat olmadan tedavi edildim yaşım 42 ,bacaklarımda görünürde bir sorun yok fakat sağ bacağım nemli havalarda ağrıyor işte ozaman topallıyorum ,
2 sene önce yine ağrımın yoğun olduğu bir dönemdi dr gittim ve kalça röntgenimi istedi sağ kalçamda kireçlenme olduğunu gördü ve spor yapmamı ,özellikle bisiklete binmemi ve yüzmemi önerdi eve kondisyon bisikleti aldım ,hergün yarım saat kullanıyorum sahil kasabasında yaşadığım içinde tüm yaz denize giriyorum ,fakat 5 kilo aldım ve bu sene ağrılarım arttı dr gittim acil kilo vermem gerektiğini söyledi spora devam etmek zorundayım ölünceye kadar

sitede kaça protezi hakkında yorumları okudum ,ailedede teyzem kalça çıkığıydı özel bir hastanede prof. dr ameliyat etti ameiyatı çok iyi geçti fakat zaman zaman hala ağrıları oldu asla çömelemiyor,düşmemesi gerek çok dikkat etmesi gerekiyor ,bende bu durumu gördükçe ameliyata sıcak bakmıyorum açıkçası şuan ,ama ağrılar artarsa ameliyat belki olabilirim

forumda noltrex iğnesinden bahsedilmiş bu iğneyi kalçayamı vuruyorlar ,kalça ekleminin femur başı genelde kireçlenme olur o iğneyi oraya nasıl denk getirip vuruyorlar onu anlayamıyorum ,çünki bu iğne vrulduğu yerde tabaka olarak kalıyor,dize vurulduğunda kolay ama kalçaya nasıl vuruluyor ,en azından bu iğneyi alıp ağrılı sürecin geçmesini uzatabiliriz ameliyat olmayız

,herkeze geçmiş olsun

bu iğneyi dr.lar önermiyor bir kaç dr sordum kimse olumlu bakmadı bildiğim kadarıyla yurt dışından geliyor 2 yıl önce bende soruşturdum ama sonunda protes ameliyatı oldum ameliyattan kaçış yok bilesiniz ameliyatta karal verince dr. seçimini iyi yapın çok önemli

ama bu iiğne yurt dışında kullanılıyor ,türkiede drların bu iğneye sıcak bakmamasının sebebi protez ameliyatı gerçekten çok yüksek fiyatlarda yapılıyor ,yorumlarda 3 yada 5 defa ameliyat olunmuş ama bu iğne ameliyat yapılmayı geciktiriyor ,malesef bir rant var ülkemizde parası olan rahatça yaptırıyor olmayan kredi çekip ödemek zorunda halk zaten fakir ama yurt dışında ameliyat herzaman öncelik değil ,alternatifler uygulanıp uzatılıyor ...

bu tedaviyi ben geçen yıllardan biliyorum ve Arkadaşlar bu iğne ileri ki aşamalarda değilde başlangıç aşamasında işe yarayabiliyor. Kalça denizmehtap hanım ben kalça çıkığı amelyatı oldum tek taraflı keza ablam çift taraflı ve kardeşim alçı ile düzeldi. Kireçlene evet beklenen bir hastalık. yıllardır doktorlarımızın bize sıkı sıkı verdiği öğütleri uyguladık. En ufak bir şikayettee gittiğimiz de hemen film çeker durumumuzu sürekli takip ederler 40 yaşındayım ve biz onlar için çok değerliyiz çünkü 3 kardeşi tedavi ettiler ki malum bu ameliyat o zamanlar yeni yeni başlamıştı halen biz onlar için tez konusuyuz ;) velhasıl öncelikle İstanbul gibi nemli rutubetli şehirler bizlere yasaktır. Soğuk kesinlikle yasak kilo yasak normal doğum yasak, fazla merdiven çıkmak yokuş çıkmak yasak. Bisiklet yasak bizler ancak bölgede ki kasları güçlendirecek sporları yani plates gibi hareketleri yapabiliriz. Ben te tek taraflı demiştim ve ben her zaman sağa biraz eğik durdum ve bunun sonucunda belimde kireçleme başladı. Suçlusu benim, bilemedim yada önemsemedim yazın girdiğim denizin suyu soğuktu :( ve anında ağrıları başladı. Ah aklıma gelmişken doktorlarımız bize kışın eski usul yün yorgan ve yün yuvarlama (yatağın üzerine seriliyor) kullanmak zorunda olduğumuzu, elyaf gibi yapay yorganları yasakladı. İğne konusu sizi bir süre idare edebilir ben şahsen düşünmüyorum biraz daha dikkatli ve bilinçli olmak acıyı bilmekten geçer. acıyı bilmesem ben şahsen kalçamı biraz daha hor kullanırım o nedenle bu ağrı beni uyarıyor dikkatli olduğum sürece çok fazla ağrı ya da sıkıntı yaşamıyorum. Ben eğer çok yorulur aşırı zorlarsam ve üşütürsem o zaman sadece gece uykumda kilitlenme yaşıyorum. Yılda 2 sefer 15 günlük kaplıcaya gitmek bizim en güzel ilacımız. kışa girerken ve kış çıktıktan sonra yani bahar aylarında kaplıca 15 günlük kür süper geliyor.

Sayın arkadaşlar, Noltrex 'in 2.5 ml yenilenmiş daha güçlü ve etkili Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı son onaylı iğnesini temin edebilirsiniz.
Siz yorulmayın üzülmeyin diye kapınıza kadar ilacı kargo ile gönderebiliriz.Şuanda Türkiye'de bu ilacı bulmanız çok zor bir durumda ve doktorlarında önerdiği bu mucizevi ilaç yenilenmiş hali ile net olarak en az 5 yıl ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.
Temin etmek ve bilgi almak için lütfen PM özel mesaj atınız.

Üst Alt