Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ankara'da su faturasından yararlanmak için faturanın engelli üzerine olması şart.

arkadaş.evet evlidahi olsanız 18 yaşına geldigi için mahkemede vasi kararı açılır..buda çocugun vasiisi tayin edlir..burda ya annedir.yada baba..2 kişi vasi olamaz sanıyorum..

ankarada çocugun üzerinemi dediniz.ailede kullanıyor olmalı..bi araştırımısınız..arkadaşıma yardımcı olamk istiyorum

Elektrik ve doğalgazda indirim olmalı. 425tl doğalgaz 125tl elektrik geldi bu ay. aldığım bakım aylığı oraya gidiyor

Merhaba arkadaşlar, benim üstümden (%80 raporum var) babamın üstüne kayıtlı ev telefonu için indirimden yararlanıyor muyuz? İnternette yapmışlardı.

vergi indiriminden faydalanan kişiler bu türk elektrik,su,telefon v.s şeylerden yararlanamıyormu indirimden faydalanabilmesi lağım bence

Merhaba Arkadaşlar,

Medya da elektrik ve doğal gaz indirimi ile ilgili bir çok haber dönüyor.Ben açıkcası şimdiye kadar bu konuda resmi bir kurumdan bir şey bulamadım.Acaba elektrik ve doğalgaz da bu tarz bir indirimin olacağına dair resmi bir bilgisi olan var mı. ? İSKİ den su indiriminden yararlanıyorum ve bu konuyla ilgili küçük şehirlerde durum nedir bilgisi olan var mı? Bu indirim sadece büyükşehir belediyelerinde mi uygulanıyor? Çok fazla yorum yapıldığı için tüm yorumları okuma imkanı bulamadım,belki sorumun cevabı daha önce verildi.Dolayısıyla toplu halde sormak istedim.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

m_esra;

merhaba esra hnm,sizin gibi bir bayana yanıt vermemek olmaz..şu an için sadece su olayında inidirm var..geri kalanı deli uydurması..elektirk ve doğlagazda yok...:eek:

peki bu su indirimi ne kadar oluyor? ve yararlanmak için ne yapılması lazım?

Merhabalar Follow,

Şayet bir değişiklik olmadıysa benim yaptığım aşağıdaki belgeleri ailemden biri ile yollamak oldu .İndirim %50 oranında.

* Kimlik Fotokopisi
* Sağlık Kurulu Raporu veya engelliliğinizi ibraz edebileceğiniz Özürlü Kimlik Kartı

Not: Engelliliğinizi ibraz ettiğiniz kartınızda sürekli yazması gerekiyor.

[FONT=sans-serif]Şayet bir değişiklik olmadıysa benim yaptığım aşağıdaki belgeleri ailemden biri ile yollamak oldu .İndirim %50 oranında.[/FONT]

[FONT=sans-serif]* Kimlik Fotokopisi[/FONT]
[FONT=sans-serif]* Sağlık Kurulu Raporu veya engelliliğinizi ibraz edebileceğiniz Özürlü Kimlik Kartı[/FONT]

[FONT=sans-serif]Not: Engelliliğinizi ibraz ettiğiniz kartınızda sürekli yazması gerekiyor.[/FONT]

merhaba samsunda su faturası engellı ındırımı olmuyormuş konu hakkında bılgısı olan varmı.

Balıkesir dünyadan ayrı bir memleket olduğu için otobüs için ne yazık ki kart almak zorunluluğu 20 Ağustos tan itibaren kesinleşmiş .21 Ağustos tan itibaren kesinlikle Balkart sız binilemeyecek diye yüzüme karşı söylendi :) su için hala %40 indirim devam ediyormuş :)

Elektrik su doğal gaz ve telefon ödemelerine dair

Diyarbakır DİSKİ engelilere % 30 su kulanım indirimi uyguluyor. İki yeğenimde ileri PKU lu. Turkcell de de benzer bir kampanya mevcut tarifesi var. Doğal gazı bilmiyorum

2008 den bu ya bişey değişmemiş galiba bu nasıl iş la elektrik doğal gaz da indirim yapmaları gerekir yıl 2015 engelliye böyle mi davranılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt