Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar türk telekom izsu tapu vodofon avea türkcell dijitürk ben bunların hepsinden faydalanıyorum bunların dışında engelliye indirim yok bilginize

fuatin
arkadaşlar türk telekom izsu tapu vodofon avea türkcell dijitürk ben bunların hepsinden faydalanıyorum bunların dışında engelliye indirim yok bilginize ..

kaç tl geliyor faturaların.?

Dün hastanede rastladığım bi arkadaş kendinden emin bir şekilde elektrikte indirim var deyince bugün bedaş'ı aradım şehit ve gazi ailelerine var engelliler ile ilgi böyle bir çalışmamız yok cevabı aldım.

siz ruyanızda gorursunuz indirimi ancak millet vekileere indirim yaparlar kim takar engelliyi gormedinizmi yollar belediyeler tarafından engellilere uygun yapılacaktı nerde... birde kendi partisinden olan belediyelerin sırtını tuttu soyledikleri hep bos laflar biz ozurluler olarak bize sahıp cıkmayana bizde sahip cıkmayalım SECİMDE SURATLARINA BUYUK BIR TOKAT ATALIM o zaman belki bizi anlayan bir yonetım cıkarırlar avrupada rusyada daha dogrusu eskı sovyetler birligi devletlerınde ve dahası 3. dunya ulkelerinde butun odedigın faturaların yarısını alıyorlar demekki turkıye 4, dunya ulkesi ve ya kendi ozurlulerini dusunmuyorlar HAYDİ SECİMDE BİZE TOKAT ATANLARA TOKAT ATALIM

karatas_52;

İGDAŞ doğalgaz mı arkadaşım.açık yazsanızsa.nerden indirim yapmış.saygılar

duran kardeş.ankara, izmir, bursa,istanbulda eminim var diyorsunuz .elektirik ve gaz da mı indirim var .yoksa sadece su da mı var demek istediniz .açık yazarmısınız anlayamadım.birde zorunlu siğortamı gerekiyormuş ne için bu.teşekkürler.

Gazi ve şehit yakınlarına doğalgaz da ve elektrikte indirim uygulanmaktadır onun haricinde hiç bir engelliye doğalgaz ve elektrik indirimi yoktur.sadece suda.telde.internette indirim vardır

bi arkadaşım yapmış doğalgazda bana yaptır dedi bende yaptıran varmı diyorum yüzde 40 mış raporu

karataş 52 arkadaşım ısrarla bir arkadaşım doğalgazda indirim yapmış yazıyorsun burda okuyan arkadaşlarda umutlanıyorlar öyle bir şey yok sadece gazi ve şehit yakınlarına var belki şehit yakını olduğu için yapmış olabilir eğer engelli olarak yapmışsa koy indirim müracaatını herkes yaptırsın sırf arkadaşına özel olmasın burdakilerde ispatlı olarak doğalgaza müracaat etsin selamlar

iskide yüzde elli indirim var arkadaşlar ben yararlanıyorum ewrak olarak rapor veya başbakanlık özürlü kimlik kartı vede su saatin üzerinize olması yetiyor

Bursa Buski de de özür durumuna göre indirim yapacağını açıkladı bu yılbaşından sonra başlıyacakmış ve çalışmalar devam ediyor diye bilgi verdiler Buski görevlileri. Bursa daki arkadaşlarıma duyrulur.

türk telekom telefon faturası indirimi için hattın engelli kişi üzerine kayıtlı olması mı gerek ?

Engelli raporumla,suada %50,Türk Telekom ve cep telefonlarından %25 indirimli yararlanıyorum.
Tabi faturalar kendi adıma... sedat yıldırım,Nasıl başvuru yaptın?başvuru esnasında ne gibi evrak istediler:confused:

Sabit hat ve cep faturalarina indirim var,Su faturasina(istanbul haric)indirim var.Elektrik ve dogalgaza indirim yok.

ASKİ Su indirimi fiyat üzerinden %50 olmuş (eski oran %90 idi)

Merhaba Engelsiz Engelli Dostlar,

Ankara bölgesi için söylüyebilirim ki, Elektrik için her hangi bir indirim söz konusu değildir. Araştırmalarımdan edindiğim bilgilere göre,
SU için ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ne (Kazımkarabekir Caddesi civarında) müracaatla ABONE liği engelliye ait olmak üzere en az %40 dan başlayarak faydalanıbilir, Ancak ASKİ 2013 den itibaren Engellilere uyguladığı %10 luk fatura bedelini %50 ye çıkarmış durumdadır.

Sabit TELEFON larda Engelliler için uygulama başladığını öğrendim ama geç öğrendim kusura bakmayınız!.. Müracaatlar bulunduğunuz adreste Bölge Müdürlükleri
TTNET ve Sabit Hat Telefon bağlantısı TELEFON 14TL civarında olmalı TTNET İnternet Limitsiz 45TL olarak uygulanmakta olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Tabiki Yönetmelikler ve Kanunlar her an değişikliğe uğramakta umarım bu bilgiler birçok kardeşimizin işini görecektir.

Engelsiz Günler Dileğiyle,

iski abonelik ve abone değişikliği için aşağıdaki işlemleri ve miktarları istiyor.Sayaç benden önceki mal sahibinin üzerineydi ve 14 senedir de böyleydi,şimdi ben sayacı üzerime alıp raporumun gerektirdiği %50 indirimden faydalanmaya kalksam ödediğim meblağ ürküttüğü kurbağaya deyecek mi acaba?

KONUT ABONELİĞİ Gerekli Belgeler :

Binanızın yapım tarihi 12.10.2004 tarihi öncesi ise ;

1. İlgili Belediye'den binanın yapım tarihine dair yazı veya Elektrik - Doğalgaz - Telefon Sözleşme evraklarından biri
  2. T.C. Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
  3. 339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli
  4. Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
Binanızın yapım tarihi 12.10.2004 - 26.07.2008 tarihleri arasında ise ;

1. Yapı Ruhsatı
  2. T.C. Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
  3. 339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli
Yapım tarihi 26.07.2008'den sonra olan binalarda ;

1. Yapı İskan Belgesi (İlgili Belediyesi'nden alınan)
  2. TC Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
  3. 339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli gerekmektedir.

Şehirlararası otobüslerde de %30 indirimden faydalanmaktayım. Tüm firmalarda geçerli arkadaşlar

su da gaziantep te uygulanan indirimin %40 oranın da raporu olan arkadaşlar % 40 oranında su faturası indirimden faydalanmaktadırlar. Daha önce sadece bedensel engelliler için uygulanıyordu 2012 de %40 oranın da özürlü rapor olanların tümü faydalandırılmaktadır.

arkadslar elektırık ve dogalgaz ındırımınden suan ıtıbaıyle tum gazı ve sehıt yakınları yararlanıyor yıllarca gecen senede butun engellılerde %20 ve 30 arasında engellılerın yararlanması ıcın taslak hazırlandı meclısesunuldu yasalasması ıcın 2013 de olucak denılıyordu ama ses seda yok sımdılık ulkemızde bazen jet hızıyla yasa cıkar ama engelı olunca engellı oldugumuzdanmıdır nedır her seferınde engellenır yada sure uzatılır eger elektırıkve dogalgazdan yararlanır ısek cok iş yapılmıs olucak

türkcellden yeni abone olarak biz bize destek tarifesine geçtim bugün 20tl ödeyecem ayda 2000 dk ses paketi için
arkadaşlar güzel bir tarife bence
BizBize Destek Kampanyası ile müşterilerimiz artık daha fazla konuşacaklar, mesajlaşacaklar ve doya doya internete girecekler! Bizbize Destek Konuşma Paketi ile 20 TL'ye Turkcell'lilerle 1.500 dakika ve her yöne 500 dakika toplam 2000 dakika31 Mart 2013 tarihine kadar geçerlidir

Bizbize Destek Paketleri Kampanyası - TURKCELL

ASKİ DE %40 ve üzerine su %90 indirimli..cep indirimi ise avea da engelli tarifesi 20 liraya avealılara sınırsız heryöne 400 dakika faturalı tarife ben bu tarifeyi kullanıyorum..

doğalgaz indirimi için bimere bikaç defa yazdım bimer enerji bakanlığına enerji bakanlığı enerji müdürlüğüne 2 3 yere gönderilmiş bi cevap alamadım bilgi böyle mi veriliyor anlamadım bişi indirim verilecekte öyle duyuralım diye dönmüyorlar sanki :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt