Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kütahya,da su indirimi varmı diye sordum.özürlülere olmadığını.şehit ve gazilere olduğu söylenildi.iyi günler

özürlülere uygulanan indirimlerde elektirik indirimide varmı?

arkadaşlar özürlülere uygulanan indirimlerde elektirik faturasınada bi indirim varmı? yardımcı olursanız sevinirim

korhus çok sitemkarsın belli ama önce geçmişi irdele kulaktan dolma laflarla laf etme resmen nankörlük işine gelmiyor ise yararlanma devletin sunduğu imkanlardan devlet zorla gırtlağına çökmüyor sanırım bana oy ver yada imkanlarımdan yararlan diye kardeş yararlanan başka bir muhtaç çıkar yani sitemkarsız bunada şükür der en azından...

faturalarda en cok dogalgaz canımızı yakan normal ınsanlardakı ısı sevıyesının ıkı katını yakıyorum dogalgaz kombi ısınamıyorum çunku kan dolasımı normal degıl ve hareketsızlık var bızlerde kan dolasımı ıcın gunde bır adet coraspın 300 mg alıyorum hep usuyorum dogalgazda ındırım isteyelım arkadaslar.

2 aralıktaki dünya engelliler yemeğinde söylendi istanbulda da su faturalarındayüzde 50 indirim olacağı .herkeze hayırlı olsun arkadaşlar

ben su için yeni abone oldum çorumda 2 ay kadar oldu %50 indirimli fatura ödüyorum keşke doğalgazdada olsa aslında bir düşündüğün zaman vergiden muaf olduğumuz söyleniyor ne hikmetse ödediğimiz faturaların %:40 ı vergi bu ne pehriz ne turşu hesabı olmuyomu sizcede:confused::confused:...........

arkadaşlar ben vodofon kullanıyorum 1997 den beri aboneyim engelli hat olsun diye internetde uğraşırken mini pakete geçmişim bana mesaj geldi işleminiz gerçekleşmedi diye bende iyiya dedim
ay sonu 41 fatura çıktı müüşteri hizmetlerini aradık aydolmadan değişiklik yapılmıyo dediler bir 41 tl daha keyfi ödedim kullanmadan yani sadece hattımın bence bir önemi var diye kapatmadım
hiç kullanmadan sabit ücreti 2.50 krş iken şimdi engelli yaptım 4.50 krş ödüyorum değişiklik yaptım diye önceki hakkımı kaybettim.

bora yaşar;
Bora Bey, bu konu ile ilgili herhangi yönetmeliği bulamadım. Yardımcı olabilir misin?

merhb sayın karakoç ,bu konuşma yemekte yapıldı.bende araştırdım daha karar bize gelmedi denildi
haber alınca burada paylaşacağım zaten

Teşekkür ederim Bora, demek ki şimdiye kadar gelişme olmadı. İnşallah kısa zamanda haber bekliyorum.

mrb. karakoç şimdi öğrendim mehmetbtunca arkadaşımız paylaşmış istanbulda su indirimi başlamış ama maltepe ve kartal bölgesinde diyor.önümüzdeki hafta bende bi gidip bakacağım inşallah işimiz ters gitmezde bizde bu indirimden faydalanırız.hayırlı geceler olsun..

tokatta faturaya indirim varmı bilenlerden cevap beklerim

Tedaş için bu geçerli mi bende merak ediyorum 70tl altında fatura geldiği yok etkisi çok olacaktır

Arkadaşlar Türk Telekomda ev telefonları için indirimli Sosyal Tarife var,TTNET'te de İnternet indirimi çıktı Şubat ayında.Elektrik ve Doğalgaz da sadece Şehit yakını,Gazi ve Gazi yakınlarına indirim yapılıyor.Engellilere yok.

zafer1981tr;
bekle yakında bizide kapsar:)

Esselamu Aleyküm... Öncelikle Herkese hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun...değerli güzel arkadaşlar 01.01.2008 tarihinden beri bu konu gündemde, kendim çalarım kendim dinlerim misali burda konuşursun sonra rafa kalkar sonra yeni bir üye sorar tekrar raftan iner vs vs vs... hak istenir eğerki birlik beraberlik olursa bütün engelliler bir araya gelirse alınmayacak hak olmaz ama bütün engelli dernek ve vakıf fedarasyonlar öncülük edebilir ama hiç bir engellilin hakkını kimse aramıyor ancak burdan ve bura gibi sitelerden forumlardan dertlerini paylaşabiliyor inşAllah... Rabbim Hakkınızda hayırlısını verir ve elektrik gibi doğalgaz gibi en önemli ihtiyaç olan ihtiyaçlardan gerekli indirimi alırsınız....Allah cc emanet olsun selam ve dua ile...

elektrik ve doğal gazda sadece kdv indirimi olduğunu söylediler bundan faydalanan arkadaşlar varmı.

Bu Durum bölgesel olabilir, Ankara da ASKİ ye adıma kayıtlı su faturası, özürlü raporu, kimlik ile müracaat ettim, şu an indirimli su kullanıyorum, tüm engelli dostlarımızın bu tarz indirimlerden faydalanması dileğiyle..

Arkadaşlar bu gün iskiye gittim yüz de 50 indirim veriyorlar,sizden rapor aslı ve fotokopisi veya başbakanlık kartı,kimlik fotokopisi ve su faturası fakat su faturası üzerinize kayıtlı olması şart
Uygulamaya ocak 2012 den itibaren başlandı herkese şimdiden hayırlı olsun

arkadaşlar iskide özürlülere indirim var ben müracar ettim sun kendim oturmadıgım için yararlanamadım.ama yararlrnan arkadaslarım var evi yeni aldım tasınınca muracat edecegim:):):):)

arkadaşlar türksat ta indirim var mı??
internete türksatla bağlanıyorumda ben

Pari türksat hıkaye dandik yınede sağol fakat tavsiyede bulnuma TT-Net den şaşmayın kafanız rahatca kullanın işte....buarada Ankarada aski! Su %90 indirimli!!!. yani bedava!!!:)

arkadaşlar aski nedir ve nereye başvurmamız gerekiyor su indirimi için

TTNet aboneliğimiz annemin üzerine. Bu nedenle annem benim raporum, kimlik fotokopim ve kendi kimliğiyle Türk Telekom Bursa İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Ancak oradaki görevliler baştan bu kampanyanın bittiği bilgisini vermiş. Annem ısrar edip bu bilgiye kesin olarak sahip olduğunu söyleyince de önce benim gidip hem ev telefonu hem de TTNet'i üzerime naklettirmem gerektiğini, bunun nakil ücreti olacağını söylemişler. Oysa mevzuatta;

· İndirimden yararlanmak isteyen engelli son kullanıcılar ya da engellinin birinci dereceden
yakını (anne, baba veya çocuğu) İnternet Servis Sağlayıcıya (İSS) başvurur.

· İSS engelli son kullanıcıdan özürlü kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ve T.C. nüfus
cüzdanı belgelerini temin ve kontrol eder. Özürlü oranını gösteren ibareyi taşıyan nüfus
cüzdanı bulunması durumunda başvuru için bu belge tek başına yeterli olacaktır. İSS,
şartları sağlayan kullanıcılar için xDSL sistemi üzerinden engelli kişinin talep ettiği paket
bilgilerini girerek bağlantı talebini iletir. Eğer İSS’ye abonelik için başvuran, engelli son
kullanıcı değil de birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) ise bu belgelere ek
olarak birinci dereceden yakını olan kişinin T.C. kimlik numarası ve T.C. nüfus cüzdanı
belgesi de İSS’ye iletilir.

· Abonelik başvurusunu engelli son kullanıcı yapıyorsa abonelik, engelli son kullanıcı
üzerinde olacaktır. Eğer engellinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu)
abonelik için başvurursa engelli indirimden faydalanabilecek ve abonelik engelli yakını
üzerine gerçekleşecektir.

maddeleri yer almaktadır.

Zaten TTNet'in yaptığı indirim, mevzuatta belirtilen rakamlardan çok altında. Bu indirimi bile yapmamak için ise ellerinden geleni yapıyorlar. Engelsiz internet değil bu, engelliye her yerde engel olmaya devam ediliyor ne yazık ki...

telekomdaki sosyal tarife kampanyası bitmiş ttnet internet şu an indirim devam ediyor ama bakarsınız aniden oda biter zaten senelik sözleşme yapmıyorlar bittiği zaman tahminim yürürlükteki tarife uygulanır bence engellileri çekmek için yapılan bir kampanya

Arkadaslar ben ist bagcılarda oturuyorum 100de 50 su indiriminden yararlanıyorum hakkınızı iyi arastırmadan yorum yapmayın tel nom 0507 502 53 17 arayanlara yardımcı olabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt