Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ezgili dünyam arkadaşım eğer kızınız 18 yaşını geçmiş ise bu yüzden vasi belgesi istemiş olablilirler.

korhus..
mesajınız inançlı insanları şahsen beni de rencide edecek ifadeler dolu.
hacca gidip gitmeme gerekçeleri ile bahsettiğiniz konunun ne alakası var.
tek kelime kötüsünüz... ve de bilgisiz..
şahsen ben hiç bir zaman oyumu akapeye vermedim vermeyeceğimde.. ama bu yaptığınız en hafifinden saygısızlık..

Eskişehir'de %25 oranında bi indirim söz konusu.

Arkadaşlar Ankarada su indirimi % 60 şu an uygulamada, benim bildiğim elektrik ve doğalgaz indirimi yapılması içinde meclise bir genelge verildi ancak henüz onaylanmadı bu aylarda onaylanması bekleniyor..

bundan 10 sene önce engellilere su elektirik indirimi vardı istanbulda ama kaldırıldı su anda yok devlet bizden daha muhtaç arkadaşlar saygılar

istanbul gibi büyük şehirde hiçbir indirim yok

bu ne tutarsızlık yha her yerde başka bir uygulama haksızlık ...her yerde hizmet verdik yaptık diye övünürler hiç bir hizmet yok bugün isöm e gitti babam hatta emlak vergisi nden muaflıkta kalkacakmış öle dediler ...

diğer illerde olduğu gibi engellilere su faturalarında indirimin olması için iski ye dilekçe yazan var mı :?? yoksa onların insafını mı beklicez...

Ben ankarada su indiriminden yararlanıyorum. Ancak Elektrik Doğalgaz ve Telefon indirimi hakkında bilgim yok bir ara meclis gündeminde yasalaşacak dendi ama halen gündemde değişen yada benim duyduğum birşey yok..

Abdullahtr arkadaş engelli indrimi hakkında vodafon ilgili bilgi verdi engelliler için ne kadar indirim söz konusu bu konu hakkında biraz daha açıklık getirirse sevinirim.

bende ankara'da oturuyorum bende suyu %60 indirimli kullanıyorum gerçekten çok iyi oldu oldukça memmunum.

su indirimi o kadar onemli deil Elektiriklerde indirim daha onemli

su fatuasi bize 30 lira civarinda geliyor elektirik daha 55-60 arasi Elektiriklerde yapcaklari daha faydali olacakdir ozurlu vatandaslara.

ASKİ ındırım yapıyor

su faturasında ındırımı daha yenı yaptırdım askiden fatura adınıza olacak kımlık fotokopisi ve ozurlu raporunuzun fotokopisi ıstenıyor ASKİ ankara

----------

ayrıca butun sehirler arası otobusler thy tcdd turkcell telsim avea dijiturk engellilere ındırım uyguluyor ılgılenenlere duyrulur.

slm

UnFeeLiNq l MoRuq;

slm kardesim ne yapmam gerekiyor elektrikten indirimli faydalanmam icin özürlü derecm 56% tsk ederim bende ankara k.örendenim!

----------

ben bugün ögrendim yarın gidip basvurcam kendi üstüme alcam kartlı su sayacım kartlı oldugu zaman 27.50 tl ücret ödemiyosun saglık raporu kopısi , kımlık kopi kıracı isen kıra kontratı kopısi bukadar hemen üzerine alabiliyosun su abonelıgını !!!

slm arkadaşlar ben istan bulda yaşıyorum ve bu indirm konuların da
herkesin yorumunu okudum heryerde frklı indirmler yapıl mış ve çoğu yerde indirm yok ya böle bir mantık varmı sizce diğer engellilerin hakkı değil mi bu indirmlerden faydalnaması yada diyolarki heydin engelli kardeşlerim indirmin olduğu illere yaşamya ! çok düşündürücü ya kaçın cı yüz yılda yaşıyoz .. burdan tüm yetkililere sesleniyom bu indirm olucaksa heryerde aynı olmalı .

su dan faydalanabiliyosun kardes ben aski den gecen yaptırım kımlık kopı saglık raporu kopısi kıracı ısen kıra kontratı fotokopısi !!!

bursada engelliler için dogalgaz faturalarında indirim varmı?ben raporu %69 var.

su'da indirim

Ankara'da raporlu özürlülere %90 indirim ve EGO otobüslerde ücretsizdir.

Selamlar

slm arkadaşlar anlatmış oldunuz konuda herkez duydunu yazmış ...
ben bunu araştırdım şimdiki yasada şu madde var ellektirik ,su, doğalgaz idan sadece şehit yakınları ve gaziler faydalanıyor engelliler faydalanmıyor eyerki yasa deyişirse belki bizlerde fazydalanırız .

elektrik-dogalgaz-su-telefon-vb-faturalarda engellilere indirim var mı?

Merhaba Arkadaşlar,

Ankara da Özürlüler için "ASKİ" su faturasında indirim varmış ancak hangi özür grubuna yada derecesine olduğu konusunda bilgim yok...
Bu konuyu araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Bilenler varsa detay verebilirlerse sevinirim.
Saygılarımla,

adanada da yenı yururluge gırdı su ındırımlı ama yuzde kac ındırımlı tam bılmıorum sanırım yuzde 50 oranında!adanalı arkadaslar basvuru yapsınlar ama önce askıyı arayın bılgı edının gereklı evraklar hakkında

ben Elazığda merkezde oturdugum donem su faturamızda ındırım oluyodu ama yuzde kac old bılmıyorum raporunuzu goturdugunuzde yapılıyo sanırım

ankara aski su indirimi yapıyor

arkadaşlar elektrik ve su faturasında biz engellilere indirim var mı varsa şartları nedir ?
cevaplarınızı bekliyorum

selam arkadaşlar
bende aralık 2009 da duydum başvurdum ve doğru ankara aski özürlülerin adına kayıtlı su faturalarına %90 indirim uyguluyor.
önce inanmamıştım ancak fatura gelince gerçektende %90 indirim var olduğunu gördüm
%40 ve üzeri tüm özürlülere indirim var....!!!!!
istenen belgeler
1-adına kayıtlı su faturası
2-özürlü rapor fotokopisi veya özürlü kimlik fotokopisi
3-tapu fotokopisi(ancak benden istemediler ama yanınızda bulundurun
yinede)
4-Nüfus cüzdan fotokopisi
hepsiyle beraber aski abonelik işlemlerine başvurun
size hazır bulunan bir dilekçe imzalatıyorlar ve bir dahaki faturalarınız indirimli gelmeye başlıyor

arkadaşlar su ve elektrikteki indirimler 3713 tabi yani ordu vazife malulleri için geçerli.(Gazilere ,şehit ailelerine)

indirimler %40 olarak yansıtılıyor

abı banada ındırım uyguluyorlardı.... gazi olman ...sart degil

Konya'da su için özürlülere fatura da %50 indirim uygulanmaktadır.diğer faturalarda herhangi bir indirim söz konusu değil.

araştırıcı;
eminmisin kardeşim otobüslerin ücretsiz olduğuna.

% 90 özürlü olan birisinin otobüslerle nne işi olur binemez inemez.saçma bence.ama su faturalarında ve kartlı sayaçlarda çok iyi bende kendi adıma aldıracagım su saatini maden böyle 1 imkan sundular faydalanmak lazım.:D

Merhaba bende aranıza yenı katıldım arkadaşlar ben büyükçekemece civarından oturuyorum bu tarafta otobüsler hariç herhangi bir indirimden yararlanan varmı acaba...

Ankarada Ego otobüslerinde %70 ve üstü özür oranına sahip olan kişilerden ücret alınmamaktadır. Hatta bu engelli arkadaşlarımızın yanında bulunacağı 1 refakatçi de ücretsiz olarak otobüse binebilmektedir.

Su faturalarında ise %40 ve üzeri özür oranına sahip kişilere %90 oranında indirim yapılmaktadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt