Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Merhaba çok şükür dün Unkapanı SGK dan emekli olur yazısını alıp şirkete teslim ettim,bugün çıkış evraklarımı verecekler ve pazartesi günü evrağı Unkapanına vereceğim,
08.08.2017 de ise yeniden işbaşı yapacağım.
darısı tüm kardeşlerimin başına

Unkapanı SGK ya bir yakınımla gitmiştim yaş 43 girmemişti bayan emeklilik müracatı yaptık bir olsam derken ordaki yazıyı görmüş biraz garip oldu yaşlılık aylığı müracat girişi eski olunca acayip bir duygu dedi,işim gereği bu işlere tanık olunca insanların psikolojik hallerinede tanık oluyorsun genç yaşta olmuş 40 ların başı ben emekli adamım deyip bir hallere girenler elini işten güçten bir süre çekenler

ekremcelik00 hayırlı olsun

tabi herkese hayırlı olsun

en hayırlı evlat emekli maaşıymış çoğu der bunu

Gün birşey kalmadı 200 bile değil. Ama yılı beklemem gerekecek !

Gün birşey kalmadı 200 bile değil. Ama yılı beklemem gerekecek !

benimde 7000 üstünde yaş bekliyorsun lakin emeklilikmi gelsin yoksa yaşlılıkmı
az kalmış Emrah günü tamamlada yaş nasılsa bir şey geliyor zaman çabuk geçiyor
para asıl yaşlılıkta lazım

@trky Hilal abla gün 200 bile yok da 8 sene bekleyeceğim işte. Ablacım dediğin doğru yani konu bu olduğu için bende öyle yazdım. trky

trky Hilal abla gün 200 bile yok da 8 sene bekleyeceğim işte.

bende prim gününü doldurmaya 200 gün kaldı sandım,seni anlıyorum belki imkanın olmadı
ama bundan 15 20 sene önce insanlar pek umursamıyordu giriş yap başlangıç tarihin olsun
vs çok kişiyi uyardığımı biliyorum yapan yaptı yapmayan kaldı bazıları hala der seni niye dinlemedim yani çok bilinç yoktu olmayınca yaş kemale erince dank ediyor yaptıramıyrsun bir şey bilinçsiz olunca çoğu için imkan meselesi değildi ihmalkarlıktı kimisi parasına güveniyordu
yarın bakmışsın batmış ama ssk prim kalıyor batmıyor birazda nasip işi heralde

ama şimdi herkes bu konuda çok bilinçli bilhassa şu son 10 yıldır gün gün tavanda artık, Allah ülkemize devletimize bolluk versin
Ayrton Senna 8 sene bir şey değil benimde o kadar var ama sen malülen emekli olacaksın sanırım güzel olan genç emekli olcaksın :)
artık sende oltanı alırsın balık tutmaya gidersin tadını çıkarırsın emekliliğin

trky abla nerde evladım var onun geleceği var :) 21 yaşında ssk lı oldum abla. Geç değil yani torun seveyim de en büyük isteğim bu emeklilikte :)

Çok imrendim. Allah bize de nasip etsin. 7 sene kaldı. Bitmeyecek gibi..

trky

Teşekkür ederim ama bende tam tersi extra bir motivasyon oluştu sebebi ise bu yaşta hem çalışarak hemde emekli maaşı alarak aileme gücüm yettiğince daha iyi imkanlar sağlayabilirim düşüncesi.
Fiziksel olarak zaten hiç bir zaman gençliğin gücünü tam hissedemedim ki çoğumuz böyleyiz,
Karakter yapım itibariyle düşüp pes etmeyi asla kabullenemedim o yüzden durumu lehime çeviren açıdan olayları yorumluyorum.

Sevgiler

Çok uzun zaman var emekli olmama 996 gün

27.04.2020

Primim 4500 gün civarı

Emekli maaşı sitesinden hesaplatınca 1.700 TL gibi rakam çıkıyor

2195 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3770

ş a f a k .........421

2012 nin 9. ayında 8820 gün ile prim ödemeyi durdurdum.
hizmet süresi ve yaş beklemek zorunda kaldım, özetle geçen ay verdim emeklilik dilekcemi.
tahmini maaşımda 1400 tl, bu revamı şimdi.

2200 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3775

ş a f a k .........416

Arkadaşlar herkeze merhabalar 04.07.2017 günü sadece SGK ya gün toplama dilekçesi verdim aradım evragın gidişatını sordum vergi dairesine gönderdik vergi indirim yazısı teyiti için dediler neden zırt pırt arayıp duruyorsun dıyede fırça atıyor

ben sadece gun toplama dılekcesı verdım emeklılık basvurusunda daha bulunmadım dedım bızden ıyımı bılıyorsun falan dedı konusturmadan telefonu kapattı

29.08.2017 günü tahsis belgesini vermem gerektiğini söylıyecegım anlamadan dınlemeden vatandaşa ters yapıyor o yazıyı bır an once almam lazımkı 28.08.2017 günü şirketten çıkış alıp bayram sonu girişimi yapacaklar

sgk sayfasında 1999/03 prim 120 yazıyor giriş tarıhı yazmıyor bu nedenle verdım dılekceyı herkezın dedıgı 01.09.2017 günü vermem gerekırmıs bende su tarıhte emeklı olabılır yazısı versınler yeter varmı bır fıkrınız acaba neden gun toplama dılekcesı sızce vergı daıresıne gıder anlam veremedım altta ekledıgım evrak takıpte vergı daıresı ıle alakalı bır sey yok

gWJ0Yb.jpg

2205 ssk + 1125 em.san + 450 askerlık =3780

ş a f a k .........411

2208 ssk + 1125 em.san =3333 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........408 GÜN

2212 ssk + 1125 em.san =3337 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........404 GÜN

2215 ssk + 1125 em.san =3340 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........401 GÜN

2216 ssk + 1125 em.san =3341 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........400 GÜN

2219 ssk + 1125 em.san =3344 PRİM GÜNÜ