Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

ekaraca

evet var e devlet uzerinden basvurunuzu yapabiliyorsunuz hakkinizda hayirlisi

SM-A107F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekaraca

Günaydın lar,
ben e devletten müracat yaptım,isterseniz bakın.

Konu: E- devlet üzerinden emeklilik başvurusu mantıklı mı?
başlığı altın da 7. sayfada

Aslında benim sadece SGK işim kaldı, gidip belgeleri teslim etmem gerekiyor. İstanbulda oturanlar bilir unkapanında var, açık mı değil mi onuda öğrenemiyorum, telefonu açan yok. Yani gitmeden evrakları online göndersek olabilir mi ?

20 EYLÜL 2022 Saymaya Başladık...
902=Gün
4C Emekli olmaya.
(Emekli Sandığı / SON 3 buçuk yıl / 1261 şartı ile)

Merhaba en dusuk emekli ayligi 1500 tl oldu engelli emekliside dahilmi bilgisi olan varmi

895=Gün
4C Emekli olmaya.

Merhaba arkadaşlar 24/03/2020 tarihinde işyerinden cikisimi aldım Unkapanı ssk. 3 emeklilik servisine başvuru yaptım ama
e devletten takip ettiğim de ilk gün neyse o yazıyor gelen evrak beklemede 3 hafta oldu bu normalmi sizce bu arada vergi indirimi ile emeklilik başvurusu yaptım vergi indirim evragimida teslim ettim.

mehdrive 31 Mart benimde bekliyorum öyle sanıyorum ki tahsis no son rakamına göre gelecek ayın 18 inde birikmiş olarak alıcam hayırlısı

887=Gün
4C Emekli olmaya.

3 EKİM 2022 Saymaya Başladık...
892=Gün
4C Emekli olmaya. 5434 tabimiyim daha belli değil.

Son düzenleme:
3 EKİM 2022 Saymaya Başladık...
883=Gün

Emniyette memurum kurumuma %74 raporla 02.04.2020 tarihinde emelilik müracaatımı yaptım ne zaman sonuçlanır bilgisi olan var mı ? Onay yazısı gelmesi gerekiyormuş galiba hala gelmemiş ne kadar sürer ve onay yazısı geldikten sonra yapmam gereken nedir:confused:

Şimdilik 3 EKİM 2022 Saymaya Başladık...
877=Gün

Şimdilik 3 EKİM 2022 Saymaya Başladık...
868=Gün

ben rapor alarak emekli olabilileceğimi öğrendiğimde raapor ile hakedebilceğim emekliliğime yaklaşık 800 gün vardı, ve şimdi çok şükür bunu doldurdum, halen çalışmaya devam ediyorum ama 1-2 hafta içinde emekli olmayı planlıyorum.

o yüzden umutssuz olmayın arkadaşlar bir şekilde geçiyor zaman. Allah hepimizi hayırlısıyla tamamnıa erdirsin ve emekli maaşını sağlıkla, huzurla yemeyi nasip etsin.

Arkadaslar vergi indirimi ile çalıştım belli bir süre. 2400 günüm var. Ilk ise giris tarihi 10. Ay 2003. 3 çocuk için dogum borclanmasi ile tam olarak ne zaman emekli olurum? Birde bu borclanmayi yapıp emekli olamama ihtimali var mi?

5 yıl memurluk hizmetim var, 7 yıl 6 ay sonra emekliliği hak ediyorum, işi bıraksam diyorum, zaten birikmiş param var, bu birikmiş para ile kalan 7 yıl 6 ay'ı isteğe bağlı sigorta primi olarak öderim, ama ailem izin vermiyor.

[FONT=sans-serif]@true blue[/FONT]

Bence hayat sizin hayatınız ve nasıl mutluysanız öyle yapmalısınız, tekrar o yaşlara gelmeyeceksiniz 3-5 çapulcunun ağız kokusunu 3 kuruş için çekmek ne derece doğru bilmiyorum evde zaten çalışsanızda çalışmasanızda 1 tencere pişiyor zaten memurlukta size atla deve getirmez yinede ailenizin desteği önemli olumsuz bakıyorlarsa sorun olabilir. İnsanın en az memurluk kadar çalışmadan elde ettiği bir geliri olmalı bu zamanda gençliğini ve zamanını istediği gibi azda olsa yaşayabilmeli, hayat boyu elaleme sömürülmek zor iş.

Engelsizbiz

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam, bu düşüncemi paylaştım, çünkü forum üyelerinin ne söyleyeceklerini merak ediyorum, herhalde ailemi dinleyeceğim.

Birikmiş ödemeler de başlangıç hangi tarih alınıyor rapor onay tarihi mi?

Üst Alt