Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

3 EKİM 2022 Saymaya Başladık...
972=Gün
4C Emekli olmaya.
(Emekli Sandığı / SON 3 buçuk yıl / 1261 şartı ile)

Şafak 22 Mart 2020 , 17 yıl 8 ay o gün bitiyor , 1.5 yıl önce 42 yasında kalp krizi geçirdim ,öncesinde 60 yasında nasıl emekli olurum diye düşünürken şimdi 44 yasindayım ve 43 gün sonra emekliye ayrılacağımı hesaplıyorum , rahatsızlandıktan 5 ay sonra bir arkadaşımın “neden rapor almıyorsun “demesiyle başladı süreç , ve bu boyutlara kadar geldi... sağlığımızı kaybettik bari bundan sonra her şey gönlümüzce olsun dostlar , sevgiyle kalın

961=Gün
4C Emekli olmaya.

Sayılı gün çabuk geçer derler ama geçmez diyordum buraya ilk yazdığımda 1200 civarında gün vardı şimdi 25 gün
Gün sayanlarin allah yardımcısı olsun

Son gün 10 Mart 2020*
Kalan günüm : 25

tb2nhf..hocam sağlığın yerinde çalışmana mani olabilecek bir şey yoksa, ve çalıştığın yerde de maaşın iyi ise düşündüğün inan en mantıklısı bence de çünkü maaşlar çok çok düşük, kuzenim de bu ay erken emekli oldu 1080 tl bağlandı şaka gibi!..benim erken emekliliğim mecburiyet den oldu yoksa 4 bin tl maaş almak varken kim 1600 tl alır!!??..hayırlısı olsun her şey için.

Bugün sgk gittim, emeklilik başvurusu için,
Bana şubat ayı SİGORTALI HESAP FİŞİ getirmem söyledi,
İş yerine gittim büyük bir kurumsal firma ika çalışanı bunun ne oldugunu bilmediğini söyledi :))
P. Tesi genel müdürlügü özlük işlerine gidip isteyecegim inş verirler

@deatles bende senle aynı durumdayım şu an icin saglık el veriyor calışmaya devam yoksa maaşlar cok cok düşük

Emekliligi hakedeli 4 yıl oldu.Sürekli raporum var.Ama zırt pırt keyfi uygulamalardan,kanun degişikliği,kontrol muayenesi gibi hukuksuz sebeplerden emekli olmaya cesatetim yok.

955=Gün
4C Emekli olmaya.

Yarın son günüm Çarşamba günü başvurumu yapacağım

936=Gün
4C Emekli olmaya.

Şafak 10 ... tam olarak 17 yıl 8 ay 22 gün bitecek, 6280 iş günü .... Darısı bekleyenlere 😊

Bugün e devlet üzerinden emeklilik için tahsis talep formu dilekçemi verdim darısı gün sayan arkadaşlara.

Merhaba bende 2 nisanda emeklilik hakkı kazanacağım. Fakat süreçle ilgili destek ihtiyacım var.

SGK ya gittim, onlar vergi dairesine gideceksiniz dedi.
Vergi dairesine gittim, dediler biz yazı yazacağınız iş yerinize dedi e- tebligattan,
E-tebligat geldi; Fakat tebligatta, emeklilik ile ilgili herhangi bir ibare yok, engelli indiriminden faydalanması gerekmektedir yazıyor. bazı kanun maddesini falan yazmışlar.
Bundan sonra ne yapmam gerekiyor. İş yeri bir yazı yazacak mı yoksa bu tebligatta direk SGK'ya mı gideyim.

ekaraca
Şirkete gelen tebligat yazısı, engelli sağlık raporu ile işten çıkışın yapılıp ssk ya başvuracaksın. Tahsis talep formunu ssk da doldurup teslim edeceksin. Emeklilik hayırlı olsun. Sanırım yılın 2 nisanda doluyor, o tarihte çıkışı yaptırıp başvurabilirsiniz.

928=Gün
4C Emekli olmaya.

besiktas

Hocam emeklilik için kuruma dilekçe veriyoruz, kurumda sgk'ya yazı gönderiyor diye biliyorum ama

20 EYLÜL 2022 Saymaya Başladık...
910=Gün
4C Emekli olmaya.

true blue

29.02.2020 kıdem tazminatim olmadığı için istifa dilekçesi verdim özel sektördu benimkisi e devlet başvuru verdim durumu hala beklemede gözüküyor sanırım korona virüsü nedeni ile

Arkadaşlar iyi günler herkese sağlık diliyorum önce 31 Mart itibariyle işyeri çıkışımı verecek tabii aksilik olmazsa emeklilik için diyelim ki nisan'ın 10'unda verdim SGK evrakları tahsis talep o tarihte doldurdum nisan'daki 20 günlük paramı gelen ayda birikmiş olarak alabiliyor muyum bilgisi olan yazabilir mi acaba teşekkürler

Arkadaşlar karantina durumunda, ki kronik hastalığı olanlar sokağa çıkma yasağı var, emeklilik süresi dolanlar müracaat işlemlerini nasıl yapacak, e-devlette böyle bir uygulama var mı ? Bilgi verebilir misiniz.

zeynep zengin

Çıkış yaptığınız gün itibariyle birikmiş tüm paranızı alıyorsunuz ben 50 günlük bi bekleme yasadim o süre zarfında 2 maaşa yakın param yattı.

Üst Alt