Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli iki insanın evliliği?

ugurozaltin,

aynen katılıyorum benim gibide düşünen varmışş oh bee

Dunyanın en ses getıren konusudur bu ask onsuz bır hayat
asla dusunemem amaa sartlar kosullar cok onemlı bır engellı ıle hayatını bırlestırdıgınde bagımlılıgın ıkı mıslı hatta on mıslı artacaksa bu kotu.... Bagımlılıktan kasıt ne buna cevap vermıs aslında bırcok arkadas ıkı ısıtme engellı bal gıbı evlenır...bır gorme engellı ne bıleyım bacagı kıssa bırıyle evlenır ıyıde olur amaa kas hastasını dusunun kollar guclu degıl beden zayıf sureklı bırıne ıhtıyac var kaldıracak getırecek hatta yataga koyacak bır dusunun aksam olmus beklıyorsun bırı gelsınde senı ve esını kucaklasın yataga yerlestırsın yook bence bu durumda olmaz engele gore degısır...

Eğer iki kişide kendi ihtiyaçlarını görebiliyorsa. Biri diğerinden daha az engellliyse ve aşk varsa olur bence. Hatta belki daha iyi olur. Çünkü iki engelli birbirini daha iyi anlar.

şöyleyse böyleyse aşk meşk olur. aşkın nedeni mi olur alla-sen.

konuda fosilleşmiş nerden buldun

Öncede engelli engelsiz fark etmez diye düşünüyordum,aşk ,sevgi gibi şeylerin engeli aştığını falan...Şu anda biraz ütopik buluyorum bu fikrimi...Ben ortopedik engelliyim,koltuk değneği ile yürüyorum normal arkadaşlıklarda bile bir yere yürüyerek giderken onlar önden giderken ben onlara yetişmek için biraz daha çaba harcamak zorunda kaldığım oluyor,tabi bu kişiye göre değişiyor,kişinin farkındalığına bağlı olarak,hepsini aynı kefeye koymamak lazım elbette..

Durum böyle olunca engelsiz birinin hep önde ve ilerde engelsizi kişinin hep geride ve yetişmek için çaba harcaması evliliği tüketebilir diye düşünüyorum...İki engelli insanın evliliği daha uyumlu olabilir,naçizane fikrim :)

Bu yorumda gerçekten çok büyük konuşmuşum.Bu yorumdan bir yıl sonra eşimle tanıştım,oda benim gibi engelli,dört yıl mücadeleden sonra evlendik,şu anda altı yıllık evliyiz ve üç yaşında bir kızımız var.Buda bana ve benim gibi düşünenlere örnek olsun.
Valla bana özürlü bir insanın evlenmesi imkansız gibi geliyor.

Bir evlilik olacaksa her iki kişininde aynı konumlarda olması gerekiyor. Aynı şeyleri yaşamayan hiç kimse karşısındakini anlamaz

Üst Alt