Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli kartıyla müze-ören yeri girişi..?

kartı görünce sorun çıkaracaklarını sanmıyorum ama itiraz edin ben ve yeğenim Bodrum Sualtı Müzesine kartımla ücretsiz giriş yaptık 1 ay önce 50tl cebimize kaldı

belediye ve devletin yetkili olduğu bu ve bu tip yerler engellilere ücretsizdir

Efes Antik Kenti (kişi başı 30 tl) ve Pamukkale Travertenlerine (kişi başı 25 tl) girişte ben ve refakatçime ücretsiz bilet verildi, bu biletlerle turnikelerden geçiş yaptık.

herhangi bir başvuru yapmamız gerekir mi yoksa raporumuzu veya engelli kimliğimizi göstermemiz yeterli oluyor mu ?

Engelli kimligini gostermeniz yeterli. Giris icin ucretsiz bilet veriliyor

Hiç bir sorun çıkartmıyorlar,
Bodrum kalesini iki senedir geziyorum herhangi bir ücret ödemiyorum. Eşimde yanımda ücretsiz gire biliyor. Bilet alınan yere Başbakanlık engelli kartınızı gösterin ücret almadan bilet kesiyorlar.

bende birçok yere giriş yaptım ,ücret talep etmiyorlar kartı göstermeniz yeterli olacaktır

benimde engelli kartım var acaba fuar merkezlerine girebilirmiyim tüyap mesela

arkadaşlar bu kartı nereden çıkartıyoruz nereye başvurmak gerekiyor ? Ben kartı alamadığımdan raporu hep yanımda gezdiriyorum

benim engelli kartim yok. sagirim diye ovunsemde:pengelliligi kendime konduramadigimdan almadim.
is bankasinin maxsimum kartiyla gezmedigim muze yoktur. cok severim. hicbir problem cikmadi simdiye.hele istanbulda dolasmadigim yer yoktur.

anlatayim,:)duymadigimin hayatimi yasamaya etkisini en aza indirebilip, duymadigima ragmen duyanlarla ayni yasam savasinda kendime yetebildigimden kendimle gurur duyuyorum.:eek:

valla ben de işitme sıkıntısı olmadıgını belirtmeden yaşıyoruym ya bravoo kendime tabiii çevremde çok azkişi biliyor.

[FONT=verdana]MÜZE VE ÖRENYERLERİNE GİRİŞLERDE UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNERGE nin kapsam kısmında ücretsiz ziyaret hakları 3,4 madesini internnete aratırsanız kimden nasıl ücret alacağınız yazıyordur hatta başka ören yerlerindeki çalışanlarada sorabilirsiniz de

o sayfadaki madde ücretsiz ziyaret madde 3,4 ün fotosunu çek telefonunda sıkıntı olursa gösterirsin

[/FONT]
[FONT=Verdana][FONT=verdana]3.4[/FONT][FONT=verdana]- T.C Vatandaşı ve Yabancı Engelliler ile bir refakatçisi, [/FONT][/FONT][FONT=verdana](Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile) demiş kanunda [/FONT]

Engelli ve bir refakatçisi ne demek ?
Refakatçı kartı olması gerekli mi?

sen ve yanında bir kişi girebilir refakatçi kartı diye bişey yok özürlü kimlik kartının olması senle yanında bi kişiyi ücretsiz girmesine yarıyor. ve özürlü kimlik kartı sayesinde belediyeye ait katlı - katsız otoparklar- hava alanı otoparkları- terminal otoparklarından da ücretsiz faydalanabiliyorsun bi çok yerde bize ait haklar tanınmış

SphiNX

Bu otoparklardan yararlanmak için engelli aracımızın olması mı lazım ? Normal araçla olabiliyor mu ?

Birde bu engelli kimlik kartını nereden çıkarıtoyurz ?

Ücret alınmıyor Efes antik kent , bodrum kalesi ve bodrum deniz müze sine ücretsiz girdim bu yaz göstermek yeterli :)

SphiNX engelli ve bi refakatçisi dyo ya refakatçilerin anne baba veya kardes kart gibi rapor vs gibi biseyi olması gerekir mi yoksa onlar annem babam dersem onada ücretsiz kesiyor mu bileti aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim cvb için

acı gerçek

Yanındaki kişinin kim olduğunun akrabalık derecesinin önemi yok, ben bu katla bi çok tarihi yere müzeye ücretli olan yerlere gittim oradaki gişelerde kartımı gösterip yanımdaki engeli olmayan arkadaşımla girdim.

Antalyada Aspendos gibi ören yerleri, Müze, hava alanı, terminal, Tünektepe (Döner gazino) teleferik ve belediyeye bağlı otoparkları dahi kullanabiliyorsun. Belediye otoparklarını girmeden sor engelli kartım var ücretsiz oto parkı kullanabiliyor muyum diye. bazı parklar özele kiralanmış. Doğu garajı demirciler çarşısı altındaki otopark gibi Seleklerin oradaki Büyükşehire ait yanlış değilsem.

engelli kartımı göstererek ben, eşim ve 2 çocuğum (en büyüğü 7 yaş) ücretsiz faydalanıyoruz hiç bir sorun çıkmadı, ayrıca işbankası maximum da var yanımızda gelenlerden 1 kişiyide yine ücretsiz faydalandırabiliyoruz. Ha keza otopark da ücretsiz. Ücretler çok yüksek olduğu için bayağı bir faydasını gördüm. Devletimiz sağolsun.

Arkadaşlar bu başbakanlık kartım var. Belediye otobüslerine yanimda birini ücretsiz bindirebilirmiyim. Her hangi birini yani. Refakatçi ibareli birseymi var acaba kartta. Bu konuyu aydinlatirsaniz sevinirim.

Pergamon'a gittim. Kart filan sormadan içeri aldılar, ücret ödemedim.
Engelli kartı da çıkarmamıştım, sorsalar yoktu zaten. :)

Engelli Kartı,
Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı İl ve İlçe müdürlüklerinden verilmektedir.

Gerekli belgeler:

1.Engelli raporu (%40 ve üzeri)
2.Kimlik fotokopisi
3.2 adet fotoğraf

Kartı kaybettim 1 hafta bekleyin yenisini verelim dediler. Şimdi ben bu müze ve ören yerlerine raporun onaylı fotokopisiyle girebilir miyim?

en dındar beledıye konya beledıyesı galıba.
alanyaya gıderken konya selcuklu beledıyesı TROPIKAL KELEBEK BAHCESI ne ugradık. aman sahane seyler yapmıslar. ıngılterede gordugum batonık bahcesı kadar zengın degıl bıtkıler ama yapay kayalarla o kadar guzel dızayn etmıslerkı. muhakka ugramanızı tavsıye ederım.
cok cok cok guzel ve kelebek zengını. hatta guney amerıka mavı papaganları bıle vardı. o kelebekler ınsanın donup bıdaha bakası gelıyor.

burda engellı ındırımı var. 5 lıraymıs engellılere
cocuklara talabelere 5 lıra
yetıskınlere 15 lıra.
anlıycagınız bedavaya ıs yok. ama bu kelebek bahcesıde cok masrafla ayakta duruyordur. bırkac yılda ulke ınsanları bunuda yok eder. yok olmadan gormeyı herkese tavsıye edeım.

GRAHAM BELL belediyeni hizmeti ise ücretsiz faydalanma hakkınız var bunu onlara belirtseydiniz gerekli yerlere şikayet edeceğiniz söyleseydiniz sıkıntı olmazdı...

Üst Alt