Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Personel İş İstihdamı - Ataşehir / İstanbul

Şeyma kalkan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba, Jengal Yazılım bünyesinde çalışacak Ofis ve Temizlik görevlisi ekip arkadaşı aramaktayız. İşin detaylarını aşağıda paylaşıyorum. İlgilenenler ve %40 raporu olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilirler.

-Ofisin zamanında açılması ve kapatılması,
-Personel ve yönetime çay, kahve gerektiğinde yemek servislerinin yapılması,
-Ofisin tüm düzen ve temizliğinden sorumlu olunması,
-Ofis içi eksiklerin tespit edilmesi ve satın almalar için bilgi verilmesi, gerektiğinde market alışverişlerinin yapılması,
-Bitki bakımlarının takip edilmesi,
-Gelen kargo, evrak vb. ürünlerin ilgili kişilere teslim edilmesi,
-Özel günlerde ve Eğitim günlerinde ikramlık hazırlanması (kek, poğaça, pasta vb.)
-Ve İdari işler ekibine destek olacak ''Engelli Personel'' çalışma arkadaşı aramaktayız.
- Çalışma günleri: Pazartesi- Cuma yol yemek desteğimiz bulunuyor.

İletişim: Şeyma kalkan / 0543 329 26 46

Şeyma kalkan

Ücret politikaniz nedir? Asgâri ücret verecekseniz maalesef hiç kimse İstanbul gibi hayat pahalılığı tavan yapmış bir şehirde çalışmaz. Ataşehir de 8bintl kiralık ev bulabilen öpüp başına koysun. 11 yıl Ataşehir de oturdum. 17 yıl sonra çok şükür İstanbul dan kurtuldum. Asgâri ücret ile İstanbul da kimse hayatını idame ettiremez.

Üniversite mezunu olacağım, Hem de BİR YAZILIM FİRMASI nda TEMİZLİKCİ OLARAK çalışacağım öyle mi, ENGELLİLERİ POTANSİYEL TEMİZLİKÇİ olarak görmekten ne zaman vazgeciceksiniz acaba?

Şeyma kalkan

bu işleri hangi engelli HERKÜL yapacak..bence köle arıyorlar BU İŞLER ENGELLİYE YAPTIRACAK VİJDANSIZ MERHAMETSİZ İNSALARIN RESİMLERİNİ GÖRMEK İSTERİM.

Suyundanda olsunmu her işi yapacak bir köle hemde kontenjan dolduracak vergi avantajı alacak birde köle olarak çalışacak yetmedi temizlik birde idari işlere yardimci olacak birde Ataşehir'de

nfrysmn

25k maaş versin hemen başlarım. Temizlik dahil çiçekleri sular ve kargo takibi yaparım. Ben 100 yıllık Amerikan şirketinde yönetim kadrosunda çalıştım. 25k maaş versin hepsini yaparım. Para önemli gerisi faso fiso...

25k maaş mı! 25k maaş vericek olsa üst düzey personel alır. 25k maaş veren bir özel sektör nerde vaR?

DJ_BORAN

Ataşehir de ev kirası ve faturalar aylık 10k geçer. Asgâri ücret ile kim çalışır?

İdari işler elemanı mi yoksa bahçıvan mi ya da temizlikçi ve çay cı mi aranıyor Yani bakıldığı zaman 3 nü aynı anda yapacak bir personel için 25k yi gözden çıkarmış olmalılar

Engelli bunların gözünde köle. Şu iş tanımına bak! Komik!

xman6019

Asgarî ücrettir o. Engelliden yazılımcı, programcı, olamaz mı? Temizlik personeli olsun ki asgari ücretten olsun.

Nurtan

Asgâri ücret ile evden çalışırım. Şirkete gitmem home office tarzı iş bakın. Engellileri kimse küçümsemesin bir deprem ile insanlar ölüyor ya da engelli oluyor. Yarına çıkacağımızın garantisi yok!

Herkes asgâri ücret verirse İstanbul gibi yerde yaşamanın anlamı kalmaz. İş kur ilanları bile engelli ararken maraba arıyor gibi ilan veriyorsa bu ülkenin ayıbıdır.

Bitkilere bakacak, çay, kahve ikram edecek, hazırlayacak ve satın alma yapacak bir de kargo takibi... daha vardır da hanımefendi yazmaya üşenmiştir.

Direkt köle ilanı olmuş. Bu kadarına da pes doğrusu.

25000 mi ozaman bütün herkesin işini yapabilirsin asgari ücrete boyleyse

Birde zamanında açmak kapatmak demek herkesten önce gelip herkesten sonra çıkmak demek

dreamer80

Temizlik yapmayı unutma ilk gelecek ve son çıkacak kişisin. Asgâri ücret verir bunlar kurumsal firma değil, merdiven altı.

Çay ve temizlik yazmalarından firmanın dandik yöneticiler tarafından yönetildiğini anlarsınız. Çay ve ikram yapan kişi hijyenik olmalı wc temizlettirip akabinde çay ve kurabiye dagittirmak hiç etik bir davranış değil. Çay ve ikram için başka Personel ve temizlik için yine başka bir personel almaları gerekir. Köylü kurnazı yöneticiler sizi... Ben, sizin yönetim şeklinize tüküreyim.

yorumlara bakıyorumda egolu tuzu kuru olan herkes bi Türkü tutdurmuş ehh klavye tuşlarına basmak kolay,aklına ne gelirse yazmakta ....gerisi serbest dayan gitsinnnn...Neymiş köle aranıyormuş yok yapmazmış yok bilmem ne....size bi kart versinler aylık gidin bankamatikten çekin maaşınızı olsun bitsin..gerçi oda çok yorucu olur sizin için direk eve getirsinler elden teslim alın maaşınızı...

Elbet işe ihtiyacı olan birileri vardır...Emeğin ayıbı olmaz temizlikte yapılır,çayda demlenir servisde yapılır...

fevzieryilmaz

Yorumlar iş görevi ve ücret politikası için hiç kıvırma kimse çalışmaya karşı değil ama senin gibi tipler emeğe karşı bir bitmediniz gitti.
Temizlik görevlisinin çay dağıtması etik değil. Çay ve servis personeli ayrı olur. Temizlik görevlisi ayrı olur. Bu iş tanımı için üç personel alınması gerekir. Temizlik görevlisi, çay& ikram yapacak personel ve kargo takibi ile çiçek bakımı ayrıca idari işlere yardım edecek personel.
Yani wc temizleyen birinin elinden kimse çay ve kurabiye yemek istemez. Hijyenik değil diyoruz. Üç kişinin yapacağı işi tek kişiyi yaptırıp asgâri ücret ile çalıştıracak keriz arıyorlar.

Kendimden örnek veriyim Bana tuzu dedi tuzu kuru diye, Ben ikinci ÜNİVERSİTEMİ okuyorum. VE devlet memuru yum şu anda. Emekliğim doldu. Şimdi emekli olup gitsem bir özel sektöre çalışsam BANA TEMİZLİKÇİLİK mi teklif edecek SIRF ENGELLİ olduğum için. ALLAHINI SEVERSEM siz olsanız çalışır mısınız?

DJ_BORAN

Kardeş özel sektör ve iş kur engelli ilanları hep böyle geri hizmet, temizlik ya da beden işçisi asgâri ücret ile çalışacak engelli ilanları dolu. Herkesi ekpss ile memur olabilmek için can atar hâle getirdiler. Asgâri ücret ile İstanbul da çalışmak çok zor en az üç bankaya kredi borcun ve kredi kartın sürekli eksi olur. Tek gerçek matematik yani bu iş için asgâri ücret ile İstanbul da çalışacağına bir sahil kasabası ya da küçük şehirlerde ev kiraların daha ucuz olduğu bir bölgede bir esnafın yanında çalış bugün 10k maaş alırsın. Neden asgâri ücret ile özel sektörde ve İstanbul da maraba gibi çalışıp, hayatını idame ettirmeye çalışacaksın. İstanbul da net söylüyorum asgâri ücret 25k olmalı gerisi faso fiso...

fevzieryilmaz

Bu işe ihtiyacı olan engelli arkadaşımız, peki ortopedik engelliyse?
Tuzu kurulukla ilgisi yok! bu işin engel boyutu var, iş yerinin engelliler için uygunluğu var. Sizin tuzu kuruluğunuz, empati yeteneğinizin önüne geçmiş olabilir.

İyi kötü yorum yapan arkadaşlar;

yaptıgınız yorumlar çalışmak zorunda,iş bulmak zorunda olan biri için rencide edici boyutlardadır....

Bana emek'ten çalışmaktan bahseden arkadaşlara sesleniyorum %56 ortapedik engelliyim .26 yıl önce deposunda tır boşalttıgım kurumsal firmada şimdi çok güzel bir kariyerim güzel bir maaşım altımda şirkete ait son model aracım var...

Rahmetli babam derdi'ki azı bulamayan çoğu bulamaz derdi...tuzum kuru olsa belki dinlemezdim ama İyiki dinlemişim kendisini :)

Son düzenleme:
fevzieryilmaz

At yalanı bakalım. Şirketin adını ve telini özelden yaz. Arayım bakayım 26 sene önce girdiğin kurumsal şirket seni nasıl depodan zirveye çıkarmış arayıp öğrenelim. Kurumsal firmalar asla eğitimsiz ve angarya iş yapan bir çalışanı yükseltmez. En fazla depo sorumlusu olursun. Depo müdürü olabilmek için şirket 4 yıllık fakülte mezunu ister.
Eczane de çırak olarak başladım ve evimi, arabamı aldım diye yazsan inanırdım.

@Pa_Pi yazdım özelden ara ögren...nasıl oluyormuş bilal'e anlatır gibi anlatayım sana....

fevzieryilmaz;

Büyük ihtimalle, emekli olmuşsunuzdur. Temizlik personeli adında, engelli birine bütün işleri yaptırmak daha rencide edici özellikle böyle işler mecburiyetten olunca daha rencide boyutunda çünkü, başka seçenek kalmıyor. Yetiştirilmek üzere ya da, mesleği öğretip işin başına geçireceğiz kariyer imkanı vardır diyen ilanları hiç göremedik. Çokta, kimin gözü var ki? Aza, kanaat ettikten sonra...

fevzieryilmaz

Telefon numarasını aldım. Numara şirket teli mi? Senin özel numaran mı? Şirkette çalışan bir yönetici ile konuşmam lazım. Tel senin ise masal dinlemeye ihtiyacım yok!

Yarın öğleden sonra ararım. Misafir olarak gelemem çünkü kazdağlarına yerleştim.

Pa_Pi

Hafta sonları Burhaniye Pelitköy tarafına çok gelirim yüzyüzede görüşebiliriz...Masal anlatmam korkma :)

Ohh, harika geldiğin zaman görüşelim. Güre tarafına yakınım. Burhaniye biraz ters bana ama orta yolu buluruz.

Üst Alt