Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Personel İş İstihdamı - Ataşehir / İstanbul

fevzieryilmaz

Şirket telefonundan beni bugün saat 11:45 gibi aradın mı? Arayan numarayı aradığımda toplantıdayım diye mesaj atıldı.

[SIZE=1]Herkese merhaba, Jengal Yazılım bünyesinde çalışacak Ofis ve Temizlik görevlisi ekip arkadaşı aramaktayız. [/SIZE]

Herkeze merhaba ;

Bence ;

1 - Gerek kendisi, gerekse bağlı olduğu kurum tarafından bu tarz bir düşünce oluşturduğu / oluşturulduğu , sanal alemde arayış yaptığı / engelliler biz'e de ulaştığı ve yekten talebini tüm açıklığı ile dile kendisi ve kurumu adına getiren Şeyma Kalkan'a teşekkür ederim. Düşünce ve harcanan emek kıymetli.

2 - 7.02.2023 tarihinden bu güne kadar katkı sağlayan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Tüm zamanlarda olduğu gibi palette yine her renk düşünce gördüm. ( + ) ve ( - ) . Zenginliğimizdir.

3 - Gönderi içinde mevcut bireyselleşen tatlı atışmaların kendi özellerinde devam etmesini paylaşım içinde gereksiz yorgunluk yaratmaması adına bu bölüm yöneticisi ( Forum: İŞ HAYATI: İş İlanları / Becayiş : Engelli Personel İş İstihdamı - ) tarafından kaldırılmasını hala bekler olurum / oluyorum.

4 - Yaşamak için Para gerekli. Evet.. Ancak: Çalışmak, Hayata katılmak, Üreten olmak bizlerdeki benliği pekiştiren bir olgu. Para zaten o zaman gelecek. Öneriyi okuyan ve kendisine uyduğunu düşünen kişi müracaat edecekken; “ mevcut paylaşıma alelacele bireysel olarak, sadece kendi hayat görüşünle ve de fiziksel olarak önerilen ortamda bulunmadan “ negatif algı yaratacak ve yönlendirecek yazılar yazmak çok doğru değil sanki.

Açıkça firma ismi beyan edilmiş. WEB sayfasına baktığımızda ; bir Yazılım firması ve kadrosu kalabalık. Bu tarz işyerlerinde bulunan herkesi beyaz yaka olarak görmek gerekir. Gerek çalışma hayatına yeni başlayanlar gerekse devam edenler gelecek günler için birer yönetici ve/veya işyeri sahibi olacaktır. Bir engelli ile aynı ortamı paylaştıklarında olumlu olarak algıda seçicilik yaşayacak ve insan bedeninin ekstra olarak neler yapabildiği gözlemleyeceklerdir.

Keza çalışacak arkadaşımız için bu tarz bir işyeri tamamen bir sosyalleşme ortamıdır. Gözlem ve daha sonrasında benzer hayatlara geçiş köprüsü olacaktır. Web sayfasının Kariyer bölümünü incelemeniz bunun için yeterli olacaktır.

Not :
Bu paylaşıma güzel bir örnekleme olduğunu düşündüğüm için katıldım.
Yazıma BENCE diyerek başladım ve bitirdim.
“ Kişi kendinden bilir, işi “ tadında değildir.
Dolayısı ile yazdıklarım beni bağlar.

ilerya

Önce herkez yerine herkes yazmasını öğrenmelisin. Goy goy yapmaya ya da pembe hayaller kurmaya hiç gerek yok! Bu firmayı çok iyi tanırım, 20 sene çalış yükselme ve maaş artışı olmaz. Çalışanları iş bulabilse hemen kaçar. Kimse masal anlatmasın büyük şehirlerde asgâri ücret ile geçim falan olmaz. İstanbul da hiç olmaz. Marmara depremi tetiklenirse üç kuruş maaş için hayatınızı kaybedersiniz.

Pa_Pi her zaman olduğu gibi kitabın ortasından konuştuğu için biraz sert gelmiş olabilir sizlere ancak son derece haklı.

"Engelliye iş istihdamı" gibi kısmen yumuşatılmış (özellikle kamu kurumları kullanır bunu) ifadeler ile verilen ilanın insanlarda farklı algı yaratacağını düşünürler.

Eleştirmiyorum, açıp bakın ben sadece gördüğümü söylüyorum. (aynı zamanda bundan mağdur olan biriyim)

İŞKUR ve diğer iş ilanı siteleri..

Baksanıza o işyerinde kademe olarak yüksek kaç tane engelli iş ilanı var?

Adım gibi Emin'im, eğer devletin zorunlu tuttuğu engelli çalıştırma kontenjanı olmasa, özel şirketlerin birçoğu hiç engelli çalıştırmaz.

Temizlik, ayak işleri, getir-götürcü, beden işçileri (özellikle buna çok gülüyorum) gibi vasıf istemiyorum sadece kontenjanı doldursun yeter türünden ZARURİ ilanlarla dolu.

Kimse kendini kandırmasın, bu ülkede gerçek bu.

GeorgeOrwell

Hizmetli; biraz yumuşatılmış hali temizlik personeli, beden işçisi var birde. Ekpss tercihlerinde, zorunluluktan hizmetliyi seçenler çoğunlukta. bu çoğunluk ya görevde yükselmeyi bekliyor yada sınava tekrar giriyor. Sorun şu ki çoğu nitelikli.

bende gercekten artık anlamıyorum engellıysen neden dırek temızlık yanı işkurda heryerde temızlık ve engellı yanı uygun görülen yer burası sacmalık yaa

Rabia Temizlik is degil mi he engelli diye masa basi mi olacak asil sacmalik bu engelliyim diye eli ayagi tutan yapmali agir engelli degilse tabi evde temizlik yapmiyor musun yapiyorsun oda is beyenmemezlik yapmayalim

bora_11 benım dusuncem bu bora bey sız calısın o zaman ben calısmam

Rabia=tabi calismazsin karnin tok sırtın pek ondan zorda kalsan öyle bir calisirsin ki

bora_11 nerden bılıyorsunuz bora bey maddı durumumu konusuyorsunuz aklınız fıkrınız sıze kalsın sızın gözunuzde engellı statusu temızlık olabılır ama benım degıl ok

bora_11

Kimse "neden engelliler sadece masa başı ve rahat işlerde çalışmıyor" demedi, diyen varsa yanılıyor.

Problem "neden engellilere sadece ayak işleri gibi kademe olarak düşük işleri reva görüyorlar"

Herhangi bir sektör düşün, herhangi bir şirkete başvuru yap, tamamı diyemem ancak büyük çoğunluğu engelliye zayıf halka gözüyle bakıyor.

Ayrıca temizlik örneği de yersiz olmuş, i̇ş beğenmemek ayrı kalifiye olarak yeterli olsan dahi engelli durumundan elenmen ayrı.

Rabia=Temizlik yapmak ayip mi sana gore ayip cunku sen buro gibi masa gibi sahlara mi laiksin ve temizlikte calisan engelli insanlarimiz var senin onlardan farkin ne üstünluğun ne iyi her engelli masa basi olsun asil bu sacmalik

GeorgeOrwell gercekten ne demek ıstedıgımı aslında cok guzel ıfade etmıssın bazı arkadaslar yanlıs algılıyor ama demek ıstedıgım aslında buydu ....

GeorgeOrwell= Problem "neden engellilere sadece ayak işleri gibi kademe olarak düşük işleri reva görüyorlar" neden goruyorlar cunku en basit is engellilere uygun ne is verebilir örnek verirebilir misin

GeorgeOrwell=tartisma degil birseyi anlamiyorsunuz arkanizda aga babaniz yoksa ve sizi öne cikaracak özelliginiz yoksa iskur gibi kanallara is ariyorsan zaten orda engelli de saglamda yuzde 70 temizlik

birseyi anlamiyorsunuz arkanizda aga babaniz yoksa ve sizi öne cikaracak özelliginiz yoksa iskur gibi kanallara is ariyorsan zaten orda engelli de saglamda yuzde 70 temizlik

Sorun seni öne çıkaracak özellikte başlıyor ya zaten.

Sen engelli isen göze batan özelliğin o raporun oluyor, gerisi hikaye.

bora_11
%70 temizlik mi? ingilizce bilen personelde alınıyor. what are you saying? 🙂

GeorgeOrwell

Büyük şehirlerde kurumsal firmalar asgâri ücret veriyorsa home office olarak çalıştırsın. Engelli evinden bilgisayar ya da call center olarak çalışabilir. Pandemi ile herkes evden çalışıyor. Telefon operatörü müşteri temsilcisini arıyorum kapı zili çalıyor ya da evde beslediği muhabbet kuşu cıyaklıyor. Evden çalışıyorsan galiba diye sordum. Evet pandemi ile birlikte çoğu firma artik evden çalıştırıyor dedi.
İşin ayıbı falan olmaz alın teri ile kazanılan ve emeğinin karşılığını alabiliyorsan senden mutlusu olmaz.
İstanbul da kiralar uçmuş ve asgâri ücret ile nasıl hayatını idame ettireceksin. Net söylüyorum Büyük şehirlerde asgâri ücret ile çalışanın en az üç bankaya kredi borcu olur. Kmh hep eksi ve kredi kartı icralık olur.

Nurtan=fazla şaka yapma bende kalp var 🤣🤣ve bazi insanlar sunu anlamiyor seni öne cikaracak ozelligin yoksa sen ne kadar okusanda iş bulmak zor masa basi gibi temiz is istiyorsan sinavlardan iyi not alman gerek ki temiz işe gecersin öbur turlu arkanda kalin dayin olacak ki temiz işe gecersin yoksa işkurdan yada baska ozel sektor yada kamu temizlikten alirlar onuda mecbur kaldiklari icin engelli aliyorlar yoksa ozel yada kamu niye engelli alsin

Yol ve yemek yardımı yok . Allah kimseyi elinize düşürmesin...

TTTolgaaa

Yol ve yemek desteğimiz bulunuyor yazıyor. Ailen ile yaşıyor ve kira ile fatura ödemiyorsan asgâri ücret ile çalış burada derim.

Şeyma hanım ofis ve temizlik personeli ariyirmuş 😁 kesin personel bulamayınca patron şeyma hanıma yaptırıyor bu işleri o da sinirlenip buraya post aciyor

Üst Alt