Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evlilik olmaz gibi geliyor..

bence fiziki engel öenmli değildir insanın beynin engelsiz olması lazım evlencen kişi senin fiziki durumuna bakcaksa bence hiç evlenme derim

Benim birlikte olduğum insan da engelli ama ben ondan daha çok istiyorum onunla evlenmek. Doğru insanı bulduğunda o insan senin kolun da olur bacağın da. Karamsar olma sakın... Sevgiler.

hayata umutla bak, kendine güven o zaman bu sorunu aşarsın vs deniliyor. yani sen kendini motive etmeye çalışıp ya aslında benimki büyük bir sorun değil,engelime bakıp benimle evlenmek istemeyen zaten doğru insan değildir falan mı diyeceksin. tamam kendine güven ama kuru kuruya değil yani kendine güvenmen için sebep yada sebeplerin olsun.tamam senin bir eksiğin var önemli olan ne kadar artılarının olduğudur.emin ol bu artılar senin o tek olan eksiğini kapatacaktır.örneğin güzel bir işin var, bakımlı birisin, kendini her daim geliştiren birisin vs vs . o zaman ayağın sadece küçük bir ayrıntı bir nazarlık olarak kalır.

öncelikle geçirmiş olduğun kazadan dolayı çok geçmiş oldun diyorum arkadaşım senin durumun daha zor tabi sonradan engelli olmak insanın gerçekten psikolojisini bozar ama sen doğru yolu bulmuşsun zaten dayanman gereken tek gerçegi, onun yardımı olduktan sonra inan hayat sana sağlam insanlara sunmadığı fırsatlar ve mutluluklar sunuyor.. bende engelliyim evliyim ama benim eşim engelli değil illaki engelli engelli ile evlenecek diye bişey yok allaha çok şükür çok mutlu ve huzurlu bir yuvamız var ve allah bizim mutlulugumuzu ikeye katladı ve bize bebegimizide nasip etti. önemli olan kalbini temiz tut ve sadece inanman gerkene inan o sana gerçekten herşeyin en güzelini ve hayırlısını zaten sunuyor, inan rabbinin sana sunduklarına sen bile şaşırıyorsun. birlikteliğinize inamayanlar olamaz diyenler bile sizin mutlulugunuzu görünce inanamıyorlar gıpta ile bakıyorlar, rabbim için olmaz diye bişey yok o isterse olmazları oldurur,buda senin sınavın sakın tevekkülünü kaybedip bu sınavdan yenik çıkma arkadaşım..

gecmiş olsun arkadasım evlilik sorumluluk cesaret güven ister engeliniz evlenmeye engel degil ne engelli arkadaslar evleniyo tabi nasip kısmet işi evlilik

Cokolatte;
Aman abla sen kendi reklamını yapmışsın gibi bi kanı oluşacak dikkat et :)))

yalnız76 ya hitaben:sevgili arkadaşım:inanın durumunuzu abartacak bişey yok.bu dünyada herkes mutlaka bi imtihandan geçiriliyo,ama farklı farklı..sizi tebrik ediyorumki;kendinizi aşmanın yolunu bulmuşsunuz..ALEMLERİN RABBİNE yönelmek..tebrik ediyorum sizi tekrar..selam ve dua ile(ayrıca evlilik olmazsa olmaz değildr,hem unutmayınki Rabbim dilediyse,kısmetinizde varsa evlenirsiniz..yeterki kendinizi her yönüyle güçlendirin..)

sevgili arkadaşım insanlar yaşadığı sürece her türlü olumsuzluklarla karşılaşmak zorundadır bugünün yarını hiçbir zaman yoktur.
Her türlu olumsuzluklar bizim ise bir olumsuzluk yaşadığımız zamanda bu kabusun içinden bir an önce çıkıp yeni hayat veya yaşam tarzını nasıl edame edeceğimizin planını yapmalıyız çünkü hayat her iki türlüde olsa bizler için bizlerde bize sunulan hayatı en iyi bir şekilde sürdürebilmektır insanlardan uzaklaşmamalı kendimizi sosyal aktifitelerin içine nasıl sokarızın mücadelesini yapmalıyız,boşlukta kalırsak sonumuz olur belirtiğin gibi sende bir şeylerin farkına varmış ve doğru yolu seçmişsin.
Evlilik bir nasıp işidir ayağın diz üstünden yok diyorsun umutsuzluğa kapılıyorsun kapılmamalısın neyın ne olacağı belli olmaz sen devamlı ileride bende bir yuva kuracağımın mücadelesını yapmalısın.Sana kendimi örnek verirsem bende ayağım diz üstünden kesik değil ama bir baston niyetine kullanıyorum yanı senden bir farkım yok Allaha şükür senin o düşündüklerin bizde var hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmadık mücadeleettik ve nasıp oldu.
Sanada bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum saygılarımla;

dostum bende aynı senin gibiyim ben evlendim çok güzel bir oğlum oldu

psiko sosyal açıdan bakıldığında evlilik ruhlarınuyumunu ifade ediyor. fiziksek durum ile evliliğin devamı arasında doğrıudan bir ilişiki bulunmuyor. asıl şart eşlerin birbirlerine olan güven ve anlayışları. bu bakımdan olaya yaklaşıldığında engelli evliliğinin doğru ve anlayan bir kalp ile karşılaşıldıktan sonra herhangi bir riski yok.

slm 'yeter artik' öncelikle adini degiştir isyan etme sakin bu hayatta pozitif düşün daha sonra bu düşüncelerin etkisini göreceksin seninle tanişmayi isterim topragim :)) mersin 33dür unutma:eek:

sewmek sewilmek sewişmek engel tanimaz özellikle ewlilik , yalnizlik allaha mahsusdur:)

Üst Alt