Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

@OğuzHan112, hastaneye girdiğimde pskiyatri bölümüne almadılar bile randevu olmadığı için durumu açıklamama rağmen yok dediler başhekimliğe gittim öyle girebildim pskiyatriye girdiğimde direk tepki vardı zaten ben de anlamadım.

F43.2 uyum bozukluğu tanısını koydu ama abi bu tanı askeriyeye döndüğümde çürük almama yeterli olur mu sence komutan kıta kanaat ve işlevsellik formuma olumsuz yazmıştı yani hep ona rağmen umursamadı

@OğuzHan112, tamamdır teşekkür ederim süreci sizinle paylaşırım

@OğuzHan112, abi kusura bakma şuan aklıma geldiği için sormak istiyorum bu doktor ilgilenmedi ben yarın kendim normal olarak başka hastaneye randevu alsam hava değişimi alma durumum olur mu sistemde o tanı ve ilaçlar da görünüyor böyle birşey mümkün olabilir mi kıta anket ve işlevsellik formum yok ama diğer hastanede kaldı onlar

Son düzenleme:
Olur gidebilirsin..uygun görülürse hava değişimi verilir.

Sen o formlarını alabiliyorsan al öyle git.

@bek99b,

@OğuzHan112, formu zarftan çıkarmıştı ama abi öyle bir etkisi olmuyordu heralde açıldığı zaman

etkisi olur dersen gidip isterim o hastaneden

Doktorun açması gerekiyor..açılmışsa dikkate alınmaz.

Gönderebiliyorlarsa komutanlarına söyle göndersinler tekrar.

@bek99b,

@OğuzHan112, abi izin süremin bitmesine 2 gün var o yüzden göndermezler tekrar heralde ben yarın normal kendim hastaneye gitsem randevu alıp durumu anlatsam öyle bir şansım olamaz mı en azından hava değişimi için

@OğuzHan112, Oğuzhan abi ben gece otobüse binicem ama çok sikintidayim gidince abi yine hava değişimi verirlerse memleketimde bakinmak için nabmam laizm komutan yada doktora ne dersem memleketimde bakinabikirim

@bek99b
Şansın olabilir..gidebilirsin

@mustoo03
Varsayalım hava değişimi aldın..melketine giderken komutanlarından kıta işlevsellik formu al..sivilde doktora çıkarsan lazım olacak sana.

Bir şey yapmana gerek yok..hastaysan şubeden sevk alıp hastaneye gidip.. şikayetlerin ne ise onları doktora anlatacaksın.

Son düzenleme:
@OğuzHan112, abi şimdi ben yarın teslim oldum komutanlar hemen hasteye gidersin dedi hastende doktor bana muaf verirse heyete cikcan derse ne zmn çıkarırlar çünkü ben bi gün bile kalamiyorum abimm orda

@OğuzHan112, abi varya Allah senden razı olsun ya sen gibi bir kral yok cidden bunu agliysrak yazıyorum sen yazdıkca rahatlıyorum yola cikmama az kaldı abi içim çok kötü böyle abi yerimde duramıyorum hep eski anılarım geliyo caresiz kaliyorum ölçek gibi hissediyorum sence muaf ederler mi beni abi

@Ekama8526e, abi müsaitsen bişey sorcam

Son düzenleme:
Ağlanacak bir durum yok.. sakin oll!

Şu anki yaşadığın durum psikolojik kaynaklı..yani anksiyete.

Çaresizlik sadece ölümde var.. bunun dışında her şeyim bir çaresi var.

Bence evet.. prosedürler belki biraz uzayabilir ama elverişsiz raporu vereceklerdir..

@mustoo03,

Birliğine git..gelişmeleri ayrıca konuşuruz.

Her şeyi böyle kafaya takıp yersiz bunalma.

Olası şeyler:

Hemen sevk edemeyebilirler..doktor heyete sevk etti diyelim,hastane heyet günleri belli..direkt heyete giremeyebilirsin vs.

Bunları kafaya takma..birliğine gittiğinde burada olursam konuşuruz kardeşim.

@mustoo03,

@OğuzHan112, Allah sendenn razı olsun abimmm senle konuşmak bana çok iyi geliyorrr sanki öz abim gibi geliyor daha 5 dk öncesine kadar bileti iptal mi etsem diye düşünüyordum ama senle konuşunca gidicem diyom kendi kendime iyki varsın abimmm

Eyv kardeşim..ALLAH cümlemizden razı olsun.

Sabırlı bir insanım..ALLAH sabırlı bir kul olarak yaratmış beni.

İnsanlara,sadece burada değil..normal hayatımda da bu şekildeyim.

Ukalalık etmiş olmayalım.. basit bir hastalık olarak görünen anksiyete bozukluğu ve diğer hastalıklarla ilgili acizane bilgim olduğu için sizleri çok iyi anlıyorum,o yüzden yardım etmek gereği duyuyorum.

Yoksa yazmam,derdim ne?
Ama duyarlı bir insanım.. herkesin bu şekilde insancıl olması gerekiyor.. ama maalesef insanlık ölmüş bitmiş..

Bana bir Allah razı olsun demeniz yeterli.. bunun dışında hiçbir beklentim yok.

Söylediğim gibi.. birliğine gidiyorsun, oradaki gelişmelerle ilgili yine konuşuruz tamam mı kardeşim.. ben elimden geldiği kadar size destek olmaya çalışacağım.. insanım insan olmanın gereği bu ben bu şekilde düşünüyorum.

@mustoo03,

• Beğen
Reaksiyonlar: m32t
@OğuzHan112, sağolasın abim tekrardan Allah razı olsunn abim ben yola cikiyom sabah büyük ihtimalle sevk Olcam hasteye dua edin inşallahhhh alırım hayırlı gecelerrr abimmmm ben haber ederim senii

@OğuzHan112, abi ben bugün hastaneye gideceğim durumumu anlatmıştım sana normal randevu olarak sevk vs birşeyim yok şuan izindeyim 5+2 gün dün gittiğim hastane de hem sevkim vardı hem de kıta işlevsellik formu vardı ama doktor aşırı tersti okumadan etmeden git orda baksınlar dedi f43.2 uyum bozukluğu yazdı sadece koyulan tanı için en azından hava degişimi verilir mi bütün herşey dün gittiğim hastane yüzünden mahvoldu birliğime dönecek durumda bile değilim komutanlar durumumu gördüğü için sevkte etmişlerdi formlarıda vermislerdi ama bir doktor yüzünden mahvoldu şuan 2 günüm kaldı ve ben kendim normal olarak randevu aldım sevk vs olmadan sence durum ne olur ?

Sen uyum bozukluğu tanısına neden taktın ki.. askerî kural ..bu gibi şikayetleri olan askerlere uyum bozukluğu yazılması gerekiyor.

Uyum bozukluğu hava değişimi,yada elverişsiz raporu vermek çin yeterli.

Durum ne olur..artık orası doktorun elinde.. hava değişimi de verebilir elverişsiz raporu da verebilir biliğine de yollayabilir.

@bek99b,

@OğuzHan112, tanıdık doktor bulsam kıta anketim ve işlevsellik formum olmadan çürük alabilir miyim birliğim tekrar yollar mı bilmiyorum 2 gün sonra iznim bitiyor

çaresiz kaldım baya ne yapacağımı bilemedim

Tanıdık doktor..tanıdık bilmem kim,öyle saçmalıklara gerek yok.

Doktor ne diyorsa ne karar veriyorsa o karara uyacaksın.. hastaya zeval yok... Hastaysan gereği zaten yapılır.

İlk gittiğin hastanede ki doktorun o şekilde davranması aslında normal.

Birliğinde kıta kanaat ve kıta işlevsellik formu doldurmuşlar.. madem öyle, birliğinden oradaki bir hastaneye sevkin yapılmalıydı.

Yani doktorun o şekilde davranması da gayet normal.

İşlem yapabilir miydi evet yapabilirdi.. ama yapmadığı için de doktora kızamayız.

Doğru olanı neydi.. kıta işlevsellik ve kıta kanaat formu ile.. birliğinden sevk alıp,askerlik yaptığın yerdeki bir hastaneye sevk olmalıydın.

Benden bu kadar..kolaylıklar diliyorum kardeşim.

@bek99b,

Son düzenleme:
@OğuzHan112, abi ben bu gün gittim rdm ye bana sordu herşeyi anlattım askerlik yapmak istiyormusun dedi bende yapamıyorum dedim oda tamam çürük verirler dedi uyum bozukluğu ve anksiyeti tanısı yazdı askeri elverişliligine komuturol edilmesi falan dedi nolur şimdi

@OğuzHan112, bide abim beni sevk etti ama doktor yokmuş Perşembeye atıldı nolur acaba yillik iznimi kullanıp gitsem kıta anket formuyla memleketimde sevk alsam olur mu

İşlemlerini askeriyede hallet derim, hava değişimi veya muafiyet ne verirlerse artık,sonuçlandır memleketine öyle git.

Sivilde çok uğraşırsın,doğru düzgün bir sonuç alamazsınız.

Karar sizin,nasıl isterseniz öyle yapın.

@mustoo03,

@OğuzHan112,

Bölük komutanı yardımcı olacagım dedı fakat daha kıta anket ve askeri işlevselik formu doldurmadı burda bı saglıkcı astsubay var sureklı uzerıme gelıyor delı gel buraya hadı delılık yap dıye zor dayanıyorum daha gondermedıler napmam gerek

Dün revire çıkardılar zarf ile oradaki yüzbaşı adada yapamaz diye kıta anket formuna yazdı girne askeri hastanesine sevk verip gönderdi. Doktor haftaya geliyormuş herhalde doktor yokmuş. Oraya gittiğimde hava değişikliğide verilir mi acaba doktora söylesem eve gitmek istiyorum burada durmak istemiyorum diye yardımcı olur mu acaba bilgi verir misiniz rica etsem @OğuzHan112

@OğuzHan112

Merhaba. Obsesif Kompülsif Bozukluk hastalığım var. 3 yıldır bu hastalığımın tedavisi için ilaç kullanıyorum. Beni askere alırlarmı

Üst Alt