Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Faydasını gördüğünüz antipsikotik ilaç var mı?

TungaTunga

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
13
Arkaaşlar faydasını gördüğünüz Antipsikotik ilaç var mı ? Varsa hangisi.

genel bir ilaç söyleyebilirim o da Moral
stres yapan her olayı ve ortamı kendinizden uzak tutmak için uğraşın
yapamıyorum diyecekseniz o zaman en asgari düzeye çekmek için planlar yapın geleceğe dair
en azından havuza bir küçük taş atın dalgalar olacaktır

TungaTunga ben risperdalin gördüm ama düzenli kullanmadım sadece çok kriz anında atıyodum risperdal ve diazem iyi geliyodu bana.

Merhaba,

Antipsikotik olarak kullandığınız ilaçlar neler ? Yan etkisi ne ? Bilgi verebilir misiniz?

En az yan etkili ilacı bulmaya çalışıyorum.
Ben xeplion kullanıyorum. Yan etkilerinden çok muzdaribim.

O yüzden en az yan etkili ilacı bulmaya çalışıyorum. Doktorumla paylaşacağım.
Geçen gittiğimde ilaçları değiştirelim dedim.
Solianı önerdim ancak doktor. Kendi ilacımın daha iyi olduğunu söyledi.

Sizin kullandığınız ilaçların yan etkilerinide yazarsanız karşılaştırma yapmış oluruz.

20+ Yıl oldu Solian'la. 200 mg. sabah 200 mg. akşam alıyorum. İyi cevap aldım tedavime. Bu sürede kamu'ya atatdım kendimi. İki Yılı geçti, sigarayı da bıraktım. Alkol alışkanlığım zaten yoktu. İlacımı kasten hiç aksatmadım. Başlarda uyku yaptı, yüzde deri dökülmesi de oldu. Ciddi kilo da aldım hatta şeker hastalığına yakalandım. Şeker için de 2 ayrı ilaç başlatmıştı dahiliyeci ama 2 aydır gluten'i bırakınca şeker ilaçlarını kestim. Solian devam ediyorum.

Ben 123 kiloyum şuan, kilo vermeye de çalışıyorum ama kasmak da istemiyorum açıkçası.
Günde 5 litre kadar su içiyorum, su; duygu durumumu iyileştiriyor.
Arada takviyeler kullanıyorum: Magnezyum, D vit., Omega ve Q10. (Çok takviyelere de vücudum alışmasın diye dönem dönem değiştiriyorum.)

Kitap okumak -beslenmeyle ilgili veya psikolojik temelli- da iyi geliyor.

Takip ettiğim Film / Diziler var. Can sıkıntımı alıyor, beni oyalıyor falan.

Genel olarak hastalığın ilk yıllarına bakınca çok çok iyiyim.

Umarım tüm hemderler şifa bulsun.

@friends, xeplion kilo yapmıyor ama dayanılmaz yan etkileri var. Negatif belirtilerde de işe yaramıyor

@xdedahii

Aslında yeme bozukluğundan dolayı kilo aldığımı düşünmeye başladım ben. Solian'ı muayenesine gittiğim doktorla konuştuk. Beni kilo almamın nedeninin Solian olmadığına ikna etti, gönderdi :)

@friends

Daha önce farklı bir antipsikotik kullandım iştah açıyordu. Soliandandır o

Farkı çok net anlayabiliyorum. Xeplion yapmıyor ama halsizlik yorgunluk isteksizlik yapıyor

Benide her seferinde ikna edip yolluyor ilaçtan değildir diye hastalıktandır o diye

Son düzenleme:

xdedahii

Aslında ilaç değiştirilebilir ama Solian'la bu kadar yıl, bu kadar iyi bir hale geldikten sonra pek ilaç değişimine sıcak bakmıyorum.

@xdedahii,

Ben sadece algılarımın yavaşladığı yan etkisini farkettim. Uzun konuşmalarda ben de katılmıyorsam muhabbete anlayamıyordum. İlaca alıştıktan sonra ve doz düştükten sonra bu yan etki azaldı.

@osmangazi, doz düştü eskiye göre biraz daha iyi oldum ama halsizlik geçmiyor. İki adım yol yürüyemiyorum. Sürekli olarak evde yatıyorum.

@xdedahii

Seroquel ve clonex için sormuşsun... Fazla bir yan etkisi yok.. Gece ağzımdan salya akıyor.Bu, clonex kullanan hemen herkeste olan bir şey... Bir de sabah 07.30 gibi kalkıyorum; işe gitmek için... Ayılırken biraz zorlanıyorum Onun için de "modiwake" kullanıyorum. Clonex, kandaki hemogram'ı düşürüyor Çok şükür kan değerleri şimdilik normal. Bunların haricinde yazacağım bir şey yok.

@perseküsyon, cevabın için teşekkür clonex ağır bir ilaç diyorlar.

Xeplion uyku yapmıyor ama sürekli böyle grip olursun halsiz olur yerinden kalkamazsın o durumda oluyorsun. Sürekli bir yorgunluk halsizlik.

Sanırım en ideal solian okuduklarım arasında bunuda doktor önermedi. Senin kullandığın ilaç daha iyi dedi.

Evet, clonex en ağır antipsikotik ilaçlardandır. Ama çok uzun süredir kullandığım için bünyem bağışıklı kazandı diyebilirim.

En ideali solian derken ? İnternette okuduklarına göre yargıya varma. Takibini yapan doktorun tespitlerine ve tavsiyelerine göre ilacını aksatmadan kullan.

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
@perseküsyon, hepsinin prospektüs okudum. Negatif belirtilerle ilgili bir tek solinada birşeyler gördüm azalttığına dair.

Benim kullandığım ilaç pozitif belirtiler için çok iyi ama yan etkileri negatif belirtileri artırıyor.

Diğer ilaçlarda negatif belirtiler için birşey göremedim.

@xdedahii sen kafayı negatif belirtilere takmışsın ama bunlar ilaçla düzelmez ki. Sebebi ilaçlardan kaynaklı da olabilir veya psikolojik de olabilir... Hezeyan vs. pozitif belirtilerin azalması daha önemli...

@perseküsyon, hocam yerimden kalkamıyorum hiçbişey yapamıyorum o yüzden
yavaş yavaş çalışabilir hale gelmeye çalışıyorum. Bu kadar halsiz ve yorgun iken çalışmam mümkün degil.
bu yüzden çözüm arıyorum. 8 ay oldu değişen bişe yok.

@neron+, inceledim internetten öyleymiş.
Nasıl olacak bilmiyorum. Hiç ilaç kullanmak istemiyorum artık. Atak sonrası hastalıktan mı ? İlaçtan mı ? Yorgunluk halsizlik bir türlü çözemedim. Yan etkisi az olan ve negatif belirtilere iyi gelen bir ilaç arıyorum.

bana olanzapin iyi gelmişti ayak ağrısı yaptığı için bırakmıştım liseye devam edebiilyordum

@Ahmet T, bende de kilo yapmıştı. Hastalık hakkında bilgim yokken kısa süre kullanıp bırakmıştım. Ardından atak yaşadım.

@xdedahii

Kardeşim , kendini zorlayacaksın Emek olmadan yemek de olmaz Bunları 7 defa Bakırköy akıl hastanesine yatmış birisi olarak söylüyorum Uzun zamandır aynı şekilde yaşıyorsan ilk başlarda zorlanma durumu oluşabilir Bu gayet doğaldır. Evin dışındaki hayata açılman lazım. İşlevselliğini arttıracak bir şeyler yapman lazım. . Başka türlü düzelemezsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
hocam evden çıkmak bana da zor geliyor. tatil günlerimde asla evden çıkmam . ama iş olunca işin rengi değişiyor faturalar krediler yeme içme bunları karşılamak için mecbur çıkıyorsun ha iyimiyim bence değilim ama zorlada olsa çıkılıyor

@neron+, hocam atak öncesi bunlar yoktu yada bu xeplionu kullanana kadar. Benin atak şeklinde oluyor. Onun dışında ilaç kullanmasam sorun olmuyor. Atağı bastırdıktan sonra.

Böyle giderse çalışabilmek için tekrar ilaçlarımı bırakacağım bir daha atak geçirmemek için dua edeceğim. Yoksa çalışma imkanım yok gibi

Üst Alt