Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Faydasını gördüğünüz antipsikotik ilaç var mı?

@Ahmet T

:unsure: Olanzapin kullanınca ayak ağrısı yaptı öyle mi ? İlk defa böyle bir şey öğrendim. Enteresan.

:unsure: Evden çıkınca ne oluyor ? Dışarıdaki insanlardan mı korkuyorsun ? Seni zorlayan nedir ?

@perseküsyon, halsizlikten bir ağırlık üşengençlik hani grip olursunda yataktan kalkamazsın ya sürekli o durumda oluyorum. Fiziksel olarak çıkamıyorum

@xdedahii,

bunu doktorunla konuşmalısın.her ilaç her insanda aynı etkiyi gösteremeyebiliyor.belki yeni bir ilaca geçmek senin için daha iyi olur.bende aynı ilacı kullanıyorum.ilk başlarda negatif etkiler yapmıştı ama sonra geçmişti ama sende bayağı uzun sürmüş bu etki.yani doktorunla konuşmanda fayda var.herkese iyi gelen ilaç farklı olabiliyor

evden dışarı çıkmak istememek şizofreniden midir ?

@faux, konuşuyorum ama değişen bişe yok 8 aydan fazla oldu. Vücudum biraz alıştı ama bu ağırlık hissi geçmiyor. Bazen kalkıp yan odaya geçmiyorum. Öyle halsizlik oluyor.

@Ahmet T, ben dışarı çıkmak istiyorum halsizlik ve ağırlıktan çıkamıyorum. Aynı böyle ağır grip geçirmişsin gibi halsizlik oluyor. Evden çıkmak istemiyorum.

neymiş görüntülerden izin almak şartmış yoksa hasta ederlermiş dedikleri gibi de hasta ediyorlar izin vermiyorum geri dön diyorlar bende dinlemiyorum ve işkenceler başlıyor canım çıkacak gibi oluyorum

@Ahmet T, anladım. Senin atak durumun geçmiyor sanırım. İlaçlar işe yaramıyor mu ? Xeplion bu konuda çok iyi ama en az 4 ay kullanmalısın. Pozitif belirtileri tamamen yok ediyor.

Halsizlik ve negatif belirtiler kalıyor

@Ahmet T, ne zamandır hastasın bu şekilde çalışman imkansız. Yanıt vermediysen sürekli olarak ilaç değişimi yapıyordur doktor doğru ilacı bulana kadar

b vitamini eksikti takviye ettiler. Başkada kanda birşey çıkmadı.

Rexapin kullanıyorum 1 buçuk yıldır antipsikotik grubundan bir ilaç. İyi uyutuyor hatta bayağı sağlam uyutuyor günde 11-12 saat falan, bunun dışında bir yan etkisini görmedim. Gayet de faydasını gördüm, atak dönemimde kendimi Adolf Hitler ve tanrı zannediyordum.

Üst Alt