Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksisi (FA) ile ilgili ilaçlar?

İdebenone defteri kapanıyor, Edison Pharmaceuticals CoQ10 ailesinin son formunu 2012 Temmuzda piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Mitekondriyal hastalıkların, DNA hasarı sonucu, mitekondride enerji üretiminde yaşattığı sıkıntıyı minumuma idirecek çalışma aşama 2 de... Çalışmanın ismi EPI-743, çalışma başarıyla sonuçlanırsa idebenonenin misyonu bitmiş olacak. Çalışmanın idebenonenin etkisinden fazla olduğu söyleniyor.

piyasa sürüleceğine emin misin? ilacın alımı o kadar kolay olacağını sanmamm

Ataksi-Telenjiektazi hastasıyım. 20 yaşındayım. Günde 150 mg idebenone yeterli mi?

Ataksi-telenjiektazi hastasıyım 20 yaşındayım günde 150mg idebenone yeterlimi?? ilacı yanlış yazmış olabilirim kutuya bakmadan yazdım...

merhaba ..

bence idebenoneye fazla kendinizi baglamayın anti oksidan sadece idebenonede yok sadece bir vitamin kalbi olanları kullanmasını anlayışla anlayabilirim ama diğerlerinin aşırı kullanması anlamı yok özellikle 1.350 mg yazık meyve sebzedede anti oksidan var sağlıklı beslenelim en güzel şey arada idebenone alalım güçlenelim ama yeme içme hep idebenone saçma ben hiç bir faydasını görmüyorum arada atıyorum sabah ve akşam yemeklerinde fayda ettigi yere kadar fazla sıkıntı yok yene tanıdığım türkiyenin en iyi 3 doktoruda öyle diyor zaten ismide ( feraye .haluk. yeşim güşen ) bunlardan daha iyi bir dr varmı yok bunlar böyle derken kendi çapımızda ilaç mg mı düşünüyoruz bowerin en iyi tedavi spor yüzme fizik tedavi kullanmayalım demiyorum arada alalım bunu kalbi olmayanlar için boşuna sıkıştırmayalım kendimizi.. sağlıcakla kalın

gunde bi kutu :D
epi-743de antioxidant demek fayda eden var
fizik tedavin sana enerji vermez bence sadece kendini daha iyi hissedersin
spor yaptiginda vucut morphin uretiyo ondan heralde
ama idebenonedan baska yok suan
ne kadar alabilirsen al 40mg/kg/gun heralde amasen bilirsin

Mnsis freandıch ataksi hastalığı nda ne kadar fayda sağlar lütfen yardım

Nasıl ulaşabilir ım mnsis ılacına

Üst Alt