Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipertrofik Kardiyomiyopati hastaları yüzde kaç oranında rapor alabilir?

fahri1222

Yeni Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
merhaba hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulupta özürlü raporu alan varmı? yeni kanuna göre yüzde kaç veriliyor?

HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ
EVRE I:
Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar % 50

EVRE II:
Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve tedaviye rağmen semptomatik olan hastalar % 100

sağlık raporu

merhaba ben özürlü raporu alacağım kartal eğitim araştırma hastanesiden almayı düşünüyorum bu hastane hakkında bilgisi olan varmı benim hastalıgım hipertrofik kardiyomiyopati yani kalp hastalıgı bu hastalık oranına göre yüzde kaç rapor alabilirim? raporu maaş hakkı icin alacağım.

Kartal eğitim hastanesindne rapor alan varsa, yaşadığı tecrübeyi buraya aktarabilir mi lütfen..?

asemptomatik ne demek?ben de hipertrofik kard.hastasıyım,ilaç kullanıyorum,ara ara rahatsızlanıyorum.bu durumum semptomatik mi değil mi?

Semptom : Belirti

Asemptom : Belirti vermeyen..

diye biliyorum.

Benim anladığım şu: HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ rahatsızlığının bazı belirtileri ve sonuçları var... Eğer tedaviye rağmen bu belirtilen sürüyorsa oran % 100 oluyor, tedavi sonrası belirtilen ortadan kalkmış ama muayene ve laboratuar sonuçlarıyla HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİnin varlığı tespit ediliyorsa o zaman oran % 50 oluyor.

HİPERTROFİK KARDİYOMATİ twşhisi konuldu bana, raporumu tam verwcekti ancak HOLTER RiTİM testi istedi, ritimde bir bozukluk çıkmadı, buna rağmen raporumu verirmi? Bilgisi olan varsa yazarmı lütfen

"Bazı hastalar tamamen asemptomatik olup normal yaşam süresine sahipken, diğerlerinde dispne (nefes darlığı), angina (göğüs ağrısı), senkop (bayılma) ve/veya ani ölüm gibi kısıtlayıcı semptomlar görülür. " Semptatik ile asemptomatik arasındaki farka bunları örnek verebiliriz.

Hipertrofık kardiyomiyopati

Arkadaşlar merhaba hipertrofik kardiyomiyopati hastasıyım ef %60 alsancak devlet hastanesine başvuru yaptım %10 vermişler kmp nin oranı en az%50 biliyorum diger hastalıklarımada %20 vermiş sizce ne yapmaliyım

HKM teşhisi varsa en az %50 vermek zorundalar. Heyette kalp doktoru yok muydu? Eğer teşhis sabitse rapora itiraz etmelisiniz.

Evre I:% 50
Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar

Evre II:% 100
Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve tedaviye rağmen semptomatik olan hastalar

rapor çıkarmadıysan yarıda isen çıkartma başka hastaneye başvur yada hata ver deyip doktor ile konuş yada hasta haklarına uğra yönlendirme yapacaklar

Rapor dün aldım bu konularda bilgim olmadıgı için bişey yapmadım araştırmalarım sonucunda burdan bilgi almak istedim teşekkür ederim

Dahiliye doktoru bölüm açmadan gidemiyosun israrla sormama ragmen gerek yok hkm raporunu ilave et yeterli dedi

Dahiliye doktoru bölüm açmadan kardıyolojiye yada başka bölüme gidemiyosun israrla kardiyoloji yazmadınız dememe ragmen gerek yok hkm raporunu ilave et yeterli dedi teşekkür ederim

hcm mrb il saglık müdürlüğüne başvuru yaptım 2. yetkili hastaneye gönderdiler elimde kardiyoloji doktoları prof dayimi kaya bozyaka hastanesi kardiyoloji pelin pınar hanımın koydugu hipertrodik kardiyomıyopati teşhisi olmasına ragmen gittiğim hastanedeki kardiyoloji doktoru çektiği eko da kardiyomiyopati yok sadece kalp kapakçıgında sorun var deyip % 10 verdi sizce hakem hastanesine gitmelimiyim

Eforya Doktor HKM yok şeklinde bir yorum yaptıysa şahsi kanaatim en az iki kardiyologa daha görünmeniz. Gerçekten bu hastalık sizde yoksa diyecek birşey yok, ama o doktorlar da HKM teşhisi koyarsa onların da teşhisleri ile birlikte mutlaka itiraz edin (zaten elinizde HKM teşhisine dair bir rapor var anladığım kadarıyla). Bir itiraz süresi var mı bilmiyorum, varsa onu geciktirmeyin. HKM varsa %50 vermek zorundalar, bu çok net.

Selam bana obstruk hipertrofik kardiyomiyopati teshisi konuldu holter takildi normal denildi engelli raporu alabilirmiyim yanliz asemptomatik yazmiyor cevap verirseniz sevinirim

Semptomatik; Hastalık belirtileri olan, kişinin hastalıktan müzdarip olduğu durumdur.
Asemptomatik ise herhangi bir hastalık belirtisi, bulgusu olmamasına rağmen kalbin normalden büyük olmasıdır.

Asemptomatik hastalarda oran %50, semptomatik, yani nefes darlığı, tıkanma, çarpıntı vs gibi durumlar tedaviye rağmen devam ediyorsa %100.

Ahmet turhan hipertrofik kardiyomiyopati teşhisi varsa %50 rapor alırsınız. Yalnız bu teşhisi ispat için sağlam kanıtlarla girin heyete. Eko sonuçlarınız mutlaka yanınızda olsun. asemptomatik diye teşhiste yazmaz zaten. MeTePe nin belirttiği gibi asemptomatik/semptomatik olması hastadaki belirtiler ile ilişkili bir durum. Sizin içinizdeki rahatsızlığı ispatlayacak olan doktorların çektikleri ekolar ve bu raporların altına yazdıkları sonuçlar olacaktır.

Holter takıldı normal denildi demişsiniz, burada teşhisten vaz mı geçtiler yoksa yaşam standardınızı ciddi anlamda etkileyen bir durum yok diye değerlendirip mi normal dediler acaba?

Holter takıldı normal denildi demişsiniz, burada teşhisten vaz mı geçtiler

Holter kalpteki ritim bozukluklarını gösterir. Normal çıkabilir. Bu hipertrofi olmadığını göstermez.

Arkadaslar bilgiler icin cok tesekkur ederim 2 aydir bu konu düşündürüyordu beni ağustos ayinda sağlık kuruluna başvuracağım iyi günler dilerim

iyi günler Teshisten vazgecilmedi holter e normal denildi tee filmi cekildi sanolac kullaniyorum ilac fayda etmezse yurdışından ilac gelecek oda olmazsa anjiyo dediler.ayrica diger rahatsizliklarimda var hipertansiyon ankilozan spondolit

Ahmet turhan Kurula mutlaka girin o zaman, çok geçmiş olsun. Gelişmelerden bizleri de bilgi sahibi yaparsanız seviniriz.

Teşekkür ederim hcm kardeşim.gelişmeleri mutlaka bildireceğim cunki bu platformdan sizlerden cok bilgi aldim iyi günler diliyorum.

Heyet te hastalık oranı %50 hipertansiyon için %10 veriyorlar bu hastalık tan heyete girdim belimden de rahatsızlığım da vardı %77 toplam oran aldım baltazar ile %65 oldu vergi indirimi aldım ve emekli oldum herkese acil şifalar

Selam saglik kurulu icin kardiyomiyopati oran 100 verildi hipertansiyon ve protein kaçağı icin oran 20 ankilozan spondolit oran 19 verildi carsamba gunu heyete girdim heyetteki doktor ankilozan spondolit icin gunluk ihtiyaclarini kendin karsiliyormusun dedi hayir dedikce kendi soyledigini bildi moralim bozuldu kardiyomiyopati icin nezamandan beri var dedi herdedigime inanmaz hareketler yapti umarim sonuc iyi olur vergi indiriminden emeklilik istiyorum tekrar heyete girebilirmiyim itiraz etmeden.heyette birsey sorulmaz dediler cok soru sordu heyet doktoru sonucu etkilermi.sonucu size bildiririm

Merak etmeyin, raporunuzda sorun olmaz. Zaten kardiyodan 100 vermişler.

Cok tesekkur ederim arkadaslar sizin sozleriniz moral verdi. sonucu bildirecegim.

Eforya
o doktor'da nasıl bir beyin var ki eko ile tanı koyabiliyo var veya yok diyebiliyor . kardiyomiyopati'de tanı kardiyak mr ile konulur. o doktor un yapması gereken orada kardiyak mr çekimi yapılmıyorsa kardiyak mr çekimi yapılan bir hastaneye sevk edip sonuca göre karar vermekti. ama bizim ülkemizde ne doğru ki yada yasal olarak yönetmelik vs sorun var.

Gunaydin arkadaslar e devletten baktim oranim yuzde 100 her turlu bilgi icin cok tesekkur ederim hcm ve MeTePe arkadaslarim vergi indirimi icin basvurmustum 1 yil sureli yaziyor emekli olabilecekmiyim sadece vergi indiriminden yararlanacagim iyi günler

Üst Alt