Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hipertrofik Kardiyomiyopati hastaları yüzde kaç oranında rapor alabilir?

hcm teşekkür ederim evet 1 yil süreli tekrar sağlik kuruluna gireceğim heralde erken emeklilik için eviss i takip ediyorum 3 ay sürüyormuş heralde.iyi günler hcm kardeşim sağol.

Merhaba arkadaşlar tekirdağda oturuyorum hem devlet hem arastırmada Hipertrofik Kardiyomyopati tanısı kondu doğustan varmış vergi indirimi vb için heyete girmek istiyorum rapor oranı %50 ve %100 denmiş forumda bu sabitmi yerine veya kisiye göre değisiyormu?
Birde bu bölgeden arkadaslar varsa heyete arastirmadamı gireyim devlettemi?
Cevaplar icin simdiden teşekkür ederim

rapor oranı %50 ve %100 denmiş forumda bu sabitmi yerine veya kisiye göre değisiyormu?

Değişmez.

Hastalık bulgusu, belirtisi yoksa %50, varsa %100

Nereye giderseniz gidin bu oranların verilmesi lazım.

merhaba kalp pili takılabileceğini söyledi doktor pil takılmadanmı heyete girmemi önerirsiniz takıldıktan sonramı yakınmalarım fazla o yüzden pil falan dedi doktorum ama çekincelerimde var

Pil takılınca oranınız yükselir. Pilden çok korkmanıza gerek yok. Forumda Kalp pili ürerine bir başlık da var. Orayı inceleyebilirsiniz.

MeTePe

Teşekkür ederim içimde bir endişe yok değil ve malesef 6 yıldır panik atak tedaviside görüyorum

MeTePe
Bugün doktorum pil konusuna şimdilik gerek yok kararına vardı
rapor konusunu sordum %100 raporum olacağını söyledi ama kafamı karıştıran şu konuyuda belirtti
%100 raporla çalışmaya devam edemezsin ben öyle biliyorum dedi ben Site görevlisi (kapıcı) olarak çalışıyorum bu rapor %100 olunca çalıştırılmazmıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var

EF değeriniz düşükse %100 normal.

Rapor alırsanız çalışıp çalışamayacağınızı doğrusu bilmiyorum. Ama malülen emeklilik veya erken emeklilik için şartlarınız tutuyorsa emekliliğe başvurabilirsiniz. Zaten böyle bir oranla efor sarfettirecek işlerde çalışmanızı da pek önermem. Büyük olasılıkla doktorunuz da söylemiştir.

MeTePe

Cevabınız için teşekkür ederim işim çok efor sarfedilecek bir iş değil ama eğer biliyorsanız ben 1980 doğomluyum 1996 ekimde sgk girişim var ve 3331 primim var bu gibi şartlarda emeklilik için galiba 3600 doldurmam gerekiyor

@mgursoy
O söylediğiniz erken emeklilik. Malülen emeklilik için %60 işgücü kaybı, 10 yıl sigorta süresi ve 1800 prim günü gerekiyor.

Yalnız belirtmekte fayda var. Bildiğim kadarıyla malülen emekli olunca bir işe girip çalışamıyorsunuz. Sadece kendi işinizi yapabiliyorsunuz. Forumda bunu daha iyi bilen arkadaşlar var.

Engel oranı

iyi günler babamda şu hastalık tanıları var ;

— Hipertrofik kardiyomiyopati(12 senedir ilaç tedavisi)
—Aritmi
—Kalp kapakçığının fazla açılması
—Kalp kası aşırı büyümesi
—Zehirli Tiroit
—Hipertansiyon

Bunlardan dolayı vergi indirimi almak istiyoruz. Tahmini % kaç çıkar acaba ?

Aynı zamanda aritmi olduğu için doktor kalp pilini taksanız bile günde belki 20 defa çalışır diyor ? Aritmisi olup hipertrofik kardiyomiyopati hastalığı olan birisi var mı nasıl bir tedavi uygulanıyor ?

*12 senelik tüm hastane kayıtları elimizde var.

Araç almak için %90 gerekiyor değil mi ? Eğer %90 gerekiyorsa bize %90 çıkar mı ?

Değerli arkadaşım, buraya yazdığınız 4 satır bilgi ile yüzde kaç rapor çıkacağını bilmemizi beklemiyorsunuz herhalde.

Her hastalığın kendi içinde rapor dilimleri vardır. Bunların ilgili birimlerce tek tek hesaplanması, sonra heyete girmeniz ve heyetçe onaylanması gerekiyor. Son olarak da tüm oranlarınızın belli bir formüle göre birleştirilmesi gerekiyor.

Tek hastalıktan %100 alabileceğiniz gibi, hepsinin toplamında %70 de kalmanız da mümkün.

Hipertrofik Kardiyomiyopati tanısı konmuş rapor almış ve çalışmaya devam eden arkadaslar bilgilerini yasadıkları deneyimleri paylaşırsa sevinirim

MeTePe

Evre 1 (%50) ve Evre 2 (%100) diye bir mesaj atmışsınız Evre 2 de hastalık belirtisi demişsiniz.Hastalık belirtisinden kastınız ne?

• Göğüs ağrısı
  • Halsizlik.
  • Çabuk yorulma.
  • Nefes darlığı
  • Çarpıntı
  • Bacaklarda görülen şişkinlik (ödem)
  • Bayılma.

Atrial Fibrilasyon 10 puan
Hipertrofik Kardiyomiyopati 50 puan
Orta Dereceli Mitral Yetmezlikten 30 puan aldım. Bunun hesaplaması direk toplanarak mı olacak ? Çünkü Sadece kardiyoloji bölümünden alındı.Başka polikinliğe çıkmadık.

Hipertrofik kardiyomiyopati raporu alıp Ankara dan vergi indirimi için oranı düşürülen ya da olumsuz dönen var mı?Kaç ay oldu hala bir cevap yok.

darkblade106 slm hastalıgimiz ayni 15 Ekimden bu tarafa bekliyorum hala bir cevap yok bir yerden bilgi dahi alamıyorum bıktım beklemekten 1 Mayıs itibariyle tam 200 gün oldu

darkblade106 geçen yıl 6 ay sürmüştü. Corona etkisi ile daha da uzun sürebilir
Barkinakbas balthazard tablosuna göre hesaplanıyor. Forumda ya da google da aratıp kontrol edebilirsin.

Merhabalar.
2014 yılında Hipertrofik kardiyomiyopati teşhisi koyuldu. 28 ocak 2015 tarihinde de %50 engelli raporu aldım. 2016 yılında da iş yerim istediği için vergi indirimi aldım.

teşhis koyulmadan önce bel fıtığı ameliyatı olmuştum. teşhis koyulduktan sonra ise aşağıdaki rahatsızlıklarım tesbit edildi.

atnalı böbrek (iki böbrek birbirine yapışık)
uyku apnesi (3 yıldır cpap cihazı kullanıyorum)

son kontrolümde ise doktorum hastalığımın ilerlediğini söyledi. holter sonuçlarım iyi çıkıyor fakat kalınlaşma artmış. çok sık nefesim kesiliyor. kalp mr istedi ve büyük ihtimalle alkol ablasyon yapacak ve kalp pili takacak.

yorumlarda, hipertrofik kardiyomiyopatide semptomatik olduğunda %100 rapor veriliyor diye okudum. yukarıdaki diğer rahatsızlıklarım ile birlikte kalp pili ve alkol ablasyon yapılınca %90 üzeri rapor alabilir miyim.

bildiğiniz üzere bedensel sakatlık olmadığı zaman %90 altına araç alımında ötv indirimi yapılmıyor. bir bacağı sakat komşum var her hafta halı saha maçına gidiyor ötv indirimi alabiliyor. ben merdiven ve yokuş çıkamıyorum düz yolda yürürken nefesim kesiliyor ama alamıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

MeTePe hocam peki narkolepsi ve katelepsi oranı nedir merak ettik bir kaç arkadaş

Özürr dilerim başlıkta yazdığım için konunuz dışına çıktığım için. 🙏🙏

hocam peki narkolepsi ve katelepsi oranı nedir merak ettik bir kaç arkadaş

Çok emin değilim. Uyku bozuklukları çok iyi bildiğim bir konu değil ama sanırım %5-35 aralığında (Ciddiyetine göre) oran alıyorlar. Uyku apnesi en yüksek oranı alıyor. Eğer narkolepsi veya katalepsi bir çeşit epilepsi atağı olarak görülüyorsa ona göre değerlendirilecektir.

Üst Alt