Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhraç edildim. Malülen emeklilik müracaatım nasıl gerçekleşebilir?

Kangal0640 arkadasiniz 2.150 tl adi malul maaşı aliyorsa o zaman en düşük memur maasindan düşük oluyor demekki...en düşük memur maaşı 3.707 tl, en düşük memur emeklisi maaşı da 2.623 tl. normalde. Arkadasiniz yada tanidiginiz 2.150 tl adi malul emekli maaşı aliyorsa, en düşük memur maaşıda degil, en düşük memur emeklisi maaşida degil bu durumda...Adi malul olarak emekli olan 2008 yılı Ekim ayı sonrasi ( 5510'a tabi ) devlet memuru statüsünde göreve baslayanlarin malulen emekli olduktan sonra emekli maaslari nasil hesaplaniyor bende bunu cok merak ediyorum. bilenler bizleri aydinlatirsa cok sevinirim...

Son düzenleme:
Mahkeme yolu ile nakdi tazminatı 2 ay önce kazanmıştım. Bugün egm nin tazminat olarak 4.750 tl ödeyeceğini öğrendim. Bomba imhası sırasında meydana gelen patlamayla sol el yüzük parmağım parçalanarak parmağım koptu %4 özür raporum var. 2330 sayılı kanuna göre alıyorum. EGM nin belirlediği tutar bana çok düşük geldi. Bilgisi olan varsa bu durum normal mı acaba

Karar bekleyen varsa, ben bugün davayı kazandığımı öğrendim. Mahkeme kararında aylık bağlanması talebinin reddi işleminin iptaline karar verilmiştir yazıyor. Darısı bekleyenlerin başına

2330 sayılı kanuna göre vazife malülü emekli olanlara emekli ikramiyeleri 30 yıl üzerinden mi yoksa mevcut görev yılları kadar mı veriliyor. Bilgisi olan varsa yardım isterim.

Kangal0640

Hayirli olsun avukatınız kimdi,ankarada ise bende avukat arayışı içerisindeyim. Ismini verebilirsiniz

teşekkür ederim, adli yardımdan vermişlerdi avukatı. kılınç hukuk bürosu

@Kangal0640

Mahkemesi olumlu sonuçlanan biri varmı bende aynı durumdayım hala mahkeme bir karar vermedi, mahkeme süreci ole ilgili sormak istediğim birkaç şey var, emeklilik alan biru bana ulaşabilir mi acaba

Dava sürecim devam ediyor ama sürekli terslikler oluyor, yanlışlık ve sonrasında hak kaybı olmaması için sormak istediğim birkaç şey var

Maalesf SGK ve MSB istinafa taşıdı kararı. 1 buçuk 2 yıl sürer diyor avukat. Bu durumda maaş da alınamıyor sanırım. Hem haksız yere ihraç edip hem de malul şekilde ortada bırakıyorlar....

sigortalı bir işe girip ordan dilekçe vererek emekli olunabilir mi ? Sanki daha önce bu sekilde emekli olmuş birisini facebook görmüştüm

Merhaba bende pazartesi dava açacağım. hem 2016 da sınıfi görevini yapamaz raporu aldım adi malüllük onaylandı hemde 220 haziranda TSK da görev yapamaz raporu aldım. müracaat ettim ancak müracaattan 1ay sonra ihraç edildim.

Açılan davalarda son durumu olumlu yada olumsuz oluşan kimse varmıdır. Bilgi verirseniz çok sevinirim

Karar bekleyen arkadaşların dikkatine Mahkemem olumlu sonuçlandı

Bilgi almak isteyen olursa numarasini özelden mesaj atabilir.

Yavuz0151

Merhaba mahkeme karar evrakını özel bölümleri kapatarak paylaşmanız mümkün mü

Telefon numarası

Yavuz0151 abi numaranızı mesaj atar mısınız karar hakkında görüşebilirmiyiz.

Son düzenleme:
Davayı açarken mahkemeye sunduğunuz ilk dilekçenizi mail adresime atmanız mümkün mü acaba.
iyildirim253441@gmail.com

Arkadaşlar bizde dava açma aşamasındayız. Sgk dan gelecek cevaba göre.
Dava devam ederken dışarda 4 (a) sigortalı çalışsak emekli ikramiyesinde sıkıntı yaşarmıyız. Böyle durumda olup yani , maluen emeklilik dava süreci devsm ederken dışarda sigortalı çalışıp dava sonunda emekli aylık ve ikramiye alan var mıdır.

İyi günler bende tsk dan Kasım ayı içerisinde almış olduğum ceza nedeniyle ihraç edildim . 2018 e ait malul raporum var. Raporu yenilemem gerekli mi yoksa gelen red cevabıyla idare mahkemesine mi vermelimiyim. Teşekkürler

Ayrıca mecburi hizmet sürem olan 15 yılı tamamlayamadan atıldım 13 yıl memurluk yaptım

Kangal0640 merhaba sormak istediğim bı konu var size arkadaşlık isteği de attım müsait olunca yazarmisin teşekkürler

Arkadaşlar merhaba burada adı maluliyet davasını kazanan varmı?

Üst Alt