Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhraç edildim. Malülen emeklilik müracaatım nasıl gerçekleşebilir?

the_loner

Sebep olanlarin belasini versin Allah...
Mahkeme kapilarinda bizi surundurenler cehennemin dibinde surunsun insallah.

Ben SGK da işlemlerim devam ederken hiç işlemsiz , sıhhı izinde iken ihraç edilenim. Sınıf değişikliği yok direk TSK da görev yapamaz .

travis71

teşekkürler bilginiz için. İnşallah işe yarar. Adam engelli statüsünde başlamış göreve. Biz ise görevde malül olduk. AMa bir ışık sonuçta.. İnşallah işe yarar. Tekrar teşekkürler

Daha önce burda yazmıştım- 19 Ağustos 2016 günü bir bombanın imhası sırasında patlama oldu sol el yüzük parmağım koptu. Olayın üzerinden Belli bir zaman geçtikten sonra maalesef önce açığa alındım sonra ihraç edildim. 10 Ağustos 2017'de EGM ye nakdi tazminat başvurusu yaptım fakat ret cevabı aldım. Özetle ihraç olduğundan dolayı vermediler. Bu kararı Mahkemeye verdim mahkeme SGK yıda dahil etti. SGK 'nın mahkemeye sunduğu savunma özetle : 1- ihraç olmam 2- Egm'nin nakdi tazminat Komisyonun verdiği ret kararı 3- görevime son verildiği tarihten önce, görevini yapamayacağına dair kesin işlemli raporu almamak 'tan dolayı bana gazilik verilmemeliymiş. Olayın oluş şekli işlenişi bunların Hiçbirinde bir kusurumun olmadığını kabul ediyorlar. Yani kısacasi ihraç olmamdan dolayi vermek istemiyolar. Benim sormak istediğim bu sayılanların bi tutar yani varmi. Bide mahkeme nasil bi karar verir acaba

Seyfettin444

KDK'nın ihraç edilmiş kişiye tazminat ödenmelidir şeklinde bir tavsiye kararı var. Bu karara bakarak bazı referans noktaları alınabilir.

Şuraya bakınız lütfen

Merhabalar bende benzer bir durumdayım. Görevde iken almış rapora istinaden çalıştığım kurumun SGK' ya durum tespiti isteği sonucunda tarafıma adi malul kararı verildi ancak SGK ilişiğimin malullük değilde ihraç nedeniyle kesildiğini gerekçe göstererek aylık bağlanması talebimi reddetti ve ihraç olmadan önce malul kabul edilmemin kazanılmış bir hak olmadığını yazı ile bildirdi. Şimdi sormak istediğim bu ne demek yani görevde olmadığımız için mi reddediliyor talebimiz. Olumlu sonuç almak için SGK' ya malul kabul edildikten hemen sonra ihraç olmadan önce mi başvurmamız gerekiyordu. Malul aylığı talebimiz ihraç sonrası bir tarihte yapıldığı için mi reddediliyor? Mahkemeye başvururken ihraç öncesi emeklilik talebini belirtir bir dilekçe yazmış olmamızın sonuç alma anlamında bir katkısı olur mu?

60 gün içinde sgk ya karşı idare mahkemesinde işlemin iptali davası acman gerekiyor kazanırsan emekli edilirsin

KAMU denetcilgine(omdusman) başvuru yapan oldumu. Oraya kamu kurumları ile ilgili şikayet ve görüşler bildiriliyor dite hatırlıyorum. Burda verilen kararlar kuruma tavsiye oluyor ve mahkemeye dayanak sanırım.

Yavuz0151

Verilen kararlar tavsiye hükmündedir ve idarenin uyması beklenir. Ancak bağlayıcı değildir. İdare ile kişiler arasındaki uyuşmazlıklara bakar.

Yani Sgk ile şahıslar arasındaki durumu tespit edebiliyormu,

sgk herkese aynı yazıyı gönderiyor. dava açsanız da sgk kazanacaktır. çünkü emekliliğe sevk onay yazısını düzenlemek sgk nın değil, çalıştığınız kurumun görevi. davayı kaybedince bir de sgk avukat ücretini ödemek zorunda kalacağız. tavsiyem, sgk dan gelen yazıyı kurumunuza dilekçe ile yollayarak emeklilik işlemlerinizin yapılmasını istemenizdir. ordan gelecek cevaba göre dava vs. karar verirsiniz. Bu sıralar yargı reformu falan kurumun olumlu yaklaşacağını umuyorum.

staj sigortası malullüğe engel midir?

Merhaba, malul aylığı için mahkemem devam ediyor. Kurumumdan da ayrıldım. Şu an öğrenciyim. Zorunlu stajlar var 20 şer günlük 3 tane. Mahkeme devam ederken bu stajları yaparsam malullüğe engel olur mu? Alo 170 i aradım "4a lı çalışamazsınız ama kısa süreli olduğundan belki maaşınız kesilmez." şeklinde saçma bir cevap verdiler. Staj ne daha bilmiyorlar. Yorumu ya da bilgisi olan var mı? SGK ya gidip yazılı cevap istesem bu çözüm olur mu?

Kangal0640

Staj emeklilik açısından etkisiz bir sigortalılık halidir. O nedenle emeklilik sürecinize bir etkisi olamaz.
Ama burası Türkiye! SGK bunu bahane edip süreci tıkar, sonra da "git mahkemeye çöz" derse, yine mahkemelerde sürünmek var! Evet, saçma ve hatta aptalca ama bu mümkün. Onun için, eğer zorunlu değilse staj da olsa sigorta girişi yapmayın derim.

adi malul emeklilik hakki icin mahkeme surecinden bir sonuc elde edebilen oldu mu...arkadaslar...

Filozof87

Arkadaşlar 2018 Temmuz da ihraç edildim Ağustos'ta Sgk ya başvuru yaptım cevap bile vermediler Ankara çalış hukuk bürosu aracılığıyla dava açtım ve Mayıs 16 da davayı kazandım detaylı bilgi için bana mesaj atabilirsiniz

Oğuzhan Kardeş seninle telefonda konuşma imkanımız olur mu? 05360677113

emsal olacak karar cok ancak SGK insanlari hala ugrastiriyor...SGK resmen "illa dava ac, avukat masrafi,dosya masrafi öde, sonra veririm hakkini" diyor...

Arkadaslar dava yolu ile emekli olan var mı ve ne kadar suruyor

Arkadaşlar ihraç sonrası malül aylığa bağlananlar varsa lütfen bilgi versinler bari şurada insanlar birbirine yardımcı oldun

Gercek fetocu lar iyi ayırt edilmeli daha 100de80i duruyor Allah sucsuzlara yardım etsin bunların yüzünden polis olamadık yıl1997

Son düzenleme:
Arkadaşlar dava günü belli olacak dedi avukat. Yok mu daha kararı alan. Benden önce dava açan arkadaşların belli olmuştur. Bari buraya yazın sonucu da bilelim.

Benimde yakındır davanın sonuçlanması. Vazife malüllüğü maaşı ne kadar bilgisi olan varmı acaba arkadaşlar.

6. Derece vazife malüllüğü maaşı

Maaşlar en düşük memur maaşından düşük olmuyor diye biliyorum. Şu an malulen emekli bir tanıdığım 2150 lira alıyor

Üst Alt