Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlk görüşte aşk...

VaY anam vay diorum helal olsun be kardeşim duygularını gizlemeden açıkca dile getirmişssin ve neyse onun burda çok güzel anlatmışssın ben kitap okumıcam bir süre burda sizin yazdıklarınızı okuyacağım zaten de okumuyamıyorum kitap. aşka gelince ilk görüşte vardır ikinci 3. vs. vardır ne zamn geleceği belli olmaz beni de cesaretlendirio böyle hikayeler seviyorumm ulenn dicem sevdiğime du tel açıp söleyim :)

VaY anam vay diorum helal olsun be kardeşim duygularını gizlemeden açıkca dile getirmişssin ve neyse onun burda çok güzel anlatmışssın ben kitap okumıcam bir süre burda sizin yazdıklarınızı okuyacağım zaten de okumuyamıyorum kitap. aşka gelince ilk görüşte vardır ikinci 3. vs. vardır ne zamn geleceği belli olmaz beni de cesaretlendirio böyle hikayeler seviyorumm ulenn dicem sevdiğime du tel açıp söleyim :)
söle tabi yaa gurur neye yararki mutlu değilsen...yalnızsan yanında sevdiklrin yoksaa:confused:

o mustafa ben mustafa
o ısparta ben ısparta:D
eyvah sen o mustafamısın yoksa?:eek::eek:
benim onun hakkında ne düşündüğümü o salaklıklarımı hiç bilmedi bilmeyecekte mustafa.
bütün salaklıklarıma rağmen güzeldi.
mustican sende kıskanmakta haklısın ben bile o zamanki hislerimi okuyunca kendimden kıskanıorum mustafayı:eek:
yorum için teşekkürler

busemm hikayeni okudum harika dile getirmişsin
insan hayatında bu ve benzeri aşklar yaşıyor ama sen mükemmel dile getirmişsin

Nietzsche'ye göre " İnsan birini sevdiğinde,karşısındaki kişinin kendisini sevmesi yüzünden hissetiği duyguları değilde,kendisinin aşık olduğu sevdiği zamanki hissettiği duyguları sever"

Busemmm senin senin ilk görüşte aşkını eğer nietzsche de görümüş olsaydı sanırım haklı çıkmaktan dolayı epey sevinirdi..:)

readblue06;
bu yorumlar için ben teşekkür ederim ya valla şımaracam artık

mac72;
evet sevinirdi heralde de haklı değil mi?var ilk görüşte aşk.gerçi hoşlanma seninki diyorlar,çocukluk diyorlar ama.ben aşık oldum.

BUsemmm :bu yorumlar için ben teşekkür ederim ya valla şımaracam artık

Cidden herkes duygularını senin gibi bu kadar net dile getiremez övgüler az bile

bir an gelir seversin tutamazsın kendını dusunmek bıle zordur onu tutunmak ıstersın sıkıca ama korkarsın ya bırakır ya sevmezse benı dıye sabır dersın beklersın ve sonra sonra ucurtumun kenarında bulursun kendını ve sevmek buymus dersın ve aglarsın yagmurla bırlıkte tutan yoksa elınde tıkarsın kulagını sarılırsın yalnızlıga yada bır yıldız mısalı kayıp gıdersın sonsuzluga....! AŞK BU OLSA GEREK

umut kardeşim, öncelikle arkadaşlar beni neden poh pohlasınlar?ben onların konu hakkındaki görüşlerini ifade ettiklerini görüyorum.sen ise beni poh pohladıklarını görüyorsun:s farklı bakış açısı bu olsa gerek.
senin yazına yaptığım yoruma gelince şuan hangi yazı ve ne yazdım hatırlamasamda seni eleştirme amaçlı değil sadece düşüncelerimdir.
ilk görüşte aşk vardır varrrr....ben yaşadım ve inanın acı da çekseniz harika bişey.yaşamadığın birşeyse ilk görüşte aşk böyle düşünmenede saygı duyarım.karşılığında hiç birşey beklemediğim aşkın en saf temiz masum haliydi benimkisi,neden inandırıcı gelmiyo?inanmak mı istemiyorsun?yoksa sen hiç aşık olmadınmı?olduğundada hep birşeyler mi bekledin?bi annenin çocuğuna olan sevgisi beklentisizdir diyorsun ben o zamanlarda mustafayı demek ki öyle büyük sevmişim.mustafayla görüşmemem sebeplerim vardı kendime göre.sanırım o zamanlardaki özgüven eksikliğimde bu sebeplerin arasında utangaçlığımda tecrübesizliğimde.mustafanın annesi benim hakkımda öyle demesi hoşuma gidiyordu ozamanlar yalan değil.ama şaka olduğunu da adım gibi biliyordum.umut kardeşim ben neden saptırarak yazayım yoksa sen öyle mi yapıyorsun?beni tanımadan bilmeden bu eleştiri niye anlamış değilim?hangi anne çocuğunun böbrek hastası bi kızla evlenmesini ister?gerçekten bunun cevabını bilmiyorum ama şimdi dizlerime kapansalar onu istemeyeceğimi çok iyi biliyorum.senin doğruların sende kalsın.saygı duyarız ama insanları yaşadığı birşeyden dolayı kırıcı ve iğneleyici bir şekilde eleştirmedirmezsen.
Busecim bunları söylediğim için üzgünüm ama bunlar benim dogrularım. Aslında birazda hak ediyorsunuz bu yaşadıklarınızı bu sözüne hiç anlam veremedim elinde olmadan aşık oluyorsun ve yaşadıklarını hakediyorsun.mantıklı mı bu?zaten mantığı kullanacak hal olsaydı adı aşk olmazdı bunun.küçük bi çocuk elini yaktığında haketti gitmeseydi mi diyorsun sen?aşkta böyle bişey işte neden niçin aranmaz!haketti etmedide söz konusu olamaz duygu işi bu.palavra sıkmayın demişsin sana palavra sıkanmı var?bu sözün konuyla ne alakası var?
son olarak genelleme yapamayacağım ama hasta sağlıklı engelli engelsiz ne olursa olsun belki ömrüm boyunca evlilik dansı yapamayacağımı bilsem bile.çok zorluk yaşayacağımdan emin de olsam.mustafayı sevdiğimin yarısı kadar aşık olsaydım.sana göre palavra sıkıyo dediğin %98 diye genelleme yaptığın cesaretsiz bulduğun bu kızı görürdün burdanda yazardım size yine hemde hiç çarpıtmadan.

Nacizane görüşüm cevap vermek amacında deilim sevgili kardeşimin aşkına inanıyorum çok masum bir şey yaşamış ve çok güzel anlatmış herkes bu kadar temiz ne yaşanmışsa olduğu gibi açık yüreklilkle anlatamaz. Kendi açımdan konuşuyorum anlatamam yav zaten de böle bi aşk yaşmadım o ayrı :) ne ise bni geçelim

Bİr : Aşk karşılıksız sevmektir karşıdan bişey beklemeden sevsede olur sevmese de sevse güzel olur tabi :)

2 : ilk görüşte aşk vardır 2. 3. de vardır ne zamn gelceği belli olmaz
3 : Aşk ta sevgide mantık yoktur

4 .: Toplum ne düşünürse düşünsün yüreğimizdeki sevgiyi engelleyemz bayan olsun erkek olsn engelsiz birisini seveblir aşık olablir olur veya olmaz sevmesini kim engelliyecek yüreğimizin kalbimizin içerisine kimse giremez o kadar deil hayel ederiz buna da herhlde kimse karışamaz ben uç bi örnek veriyim yanlış anlaşılmasın örnek sadece ben Azra Akına aşık olablirim kızın biri Kıvanç Tatlıtuğ'a aşık olablir seveblir hayel edeblir olmazsa olmasın seviyormuyum seviyorum nokta....;)

aşk guzel oldugu kadar arkadaslar bence acıdırda ve kelimelerle ıfade edılmıycek kadar sadece yasanılması gereken bır sey oldugunu sanırım....

umut engellisi engelsizi yok,sevmek sevilmek duygu işidir.
SEVERDİM SEVERDİM SEVERDİM...niye engelli engelsiz ayrımı yapıyorsun anlamış değilim gerçekten sen kendi kendini engellinle sevmezken bi başkasının sevmesini bekleme zaten.ve bu kadar tek yönlü bakma ben senin sorduğunu da yazdıklarınıda çok net anladım.sen inanmak istemesende sevmek sevilmek engel tanımaz.sonra sorun olur mu?olabilir,tabi buda kişiye bağlı.

Kadınların % 98 i engelli bir erkeği sevmezdi diyen arkadaşa söyleyeceğim iki çift lafım var.
Kadınların sevdikleri zaman özüre bakmadıklarını anlamak hiç zor değil. Bakın bakalım istatistiklere özürlü erkeklerle evlenen sağlam kadınların mı sayısı fazla, yoksa özürlü kadınlarla evlenen sağlam erkeklerinmi. Erkekler dış görünüşe önem veriyor. Ama kadın sevdiğinin sadece kalbine bakıyor.

Kadın erkeği özürlü kalırsa çocuğu özürlü olursa sahip çıkıyor bırakıp gitmiyor ama erkek eşi özürlü kalırsa (çoğunluktan bahsediyorum istisnalardan değil) çocuğu özürlü doğarsa mutluluğu dışarıda aramaya başlıyor hatta eşini evini terk ediyor.

Asıl sen palavra atma be Umut.

ümidini kaybetme ,yaşadıkların çok masum ve güzel,bir hayal dünyasındaydın gerçeğe uyandın,hemşerim hayatın hep ebruli olsur inşallah.

Dünyanın en güzel duygularından biri bence inşallah allahım aşkın değerini bilen birine aşık eder inşallah duygularını paylaştığın için teşekkürler aşk herşeye değer tabiki kıymetini bilen için

aşk hikayeni okudum vallahi bişey anlamadım
esas oğlan esas kız konu nerde geçiyor tamamen muamma
mağdur mustafa bence çünkü devamlı taciz ediliyor çocukcağız

arkdaşlar yorumlar için sağolun.benim için çok özel bişeydi paylaştım içimden geldiği gibi yazım ve hiç bi düzeltme yapmadım.bi gecede yazdım hatta.aradan zaman geçti herşey bitti içimde.aşk geçiçi bişey devamlı acısıda tadıda kalmıyor.
nuriye kardeşim mustafayı taciz mi etmişim ben?oh iyi etmişim:)aslında benim ne yapmaya çalıştığımı anlayamıyordu,ozamanlar kendimi ona layık hissetmiyodum aşıktım yaa.çok güzeldi herşeye rağmen.

sair aldatn kuş, yazılarını yeni okudum.... inan diyecek söz bulamıyorum.. temiz ve yürekten bir sewgi... beni çok etkiledi yazınn... kendi yaşadıklarımla da benzer yerler olunca bir solukda okudum...

sevmek, sadece sevmek ama, en güzeli burası hikayenin.. ben ondan hep plaonik kalırım işte.. açıldığım konularda ki yaşadığım daha acı hüsranlar beni sadece pltonik bakmaya itiyor artık... en güzeli platonik bence.. seviyorsun içinde büyüyor büyüyor kocaman oluyor ve öyle kalıyor... açılıp da hüsrana uğramakdan iyidr diye düşünüyorumm....

Busem canım gerçekten senin aşkın çok büyükmüş paylaştığın için çok teşekkür ederiz canım inşallah seni çok seven biri çıkar diyorum...;):)

arkadaşlar yine yorumlar için saolun. arkadaşların dediği gibi sadece sevmek yeterli olmuyo maalesef aşk bitiyo geriye saygı güven anlayış kalıyo.ama bunlarda yeterli değil aşkın bunlarla birlikte sevgiye dönüşmesi gerek. yoksa bizim sakatlığımız gibi eksikliğimiz gibi eksik olur.katılırsınız katılmazsınız çok önemli değil benim için arkadaşlar ama aşk acısınada değer,söylemek içinde tutmamak gerek bence.platoniklikte ayrı bişey.o zaman daha çok seviyor gibi insan çünkü hayal ettiği kişiyi içinde seviyo büyütüyo bazen hiç değmez bi kişi olsada o bizim bitanemiz oluveriyo platonikte.hepimizin ayrı ayrı yorumları oluyo benimki platonikte değildi gerçke bi sevgili olma tanıma sürecide değildi ikisinin arasında farklıydı.(bana göre farklıydı)

Sevdim sevilmedim, seveni sevemedim. Canımdan böyle bezdim amannnn ...

Hep sevdim fakat hiç mi hiç sevilmedim bu dünya neden böyle:(

Değerli hemşerim umut ve yarankızı...

Aşklar kişilere özeldir. Bana göre buraya bu şekilde ifadeler yazmanız çok uygun değildir. Tabi bu benim tamemen kişisel kanaatimdir. Aşkınıza sevginize sonsuz saygılar duyuyorum. Benide kesinlikle yanlış anlamayın.

Sevgiler mutluluklar...

Üst Alt