Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İs kazasi geçiren arkadaşlar uzlaşmayı mi davayı mi tercih etti?

akks47

mahkemeye versen ceza davası açılacak şirket devlete ceza ödeyecek sen en az 5 yıl bekleyeceksin avukata % 20 vereceksin gerek yok ama kendini sağlama al sana bir ev alsınlar protez kolu sen ucuz yollu bir şey alırsın .

İron

kardeşim akkks47 iş veren altı üstü bi kasap sanırım ..sana nasıl bir ömür iş ve sigorta sunabiliyor .yarın bir gün ben battım diyerek kapıya kilidi vurdugu zaman ne yapacan ..çok ince düşünmen gerekir bence....

Ebru sana tavsiyem işverenden bir ev al ve dava açma noterde sözleşme yap ve işyerinde çalışmaya devam et. Sen zaten dava açsan alacağın tazminat 300bin tl ile 400bin tl arası çıkar. Burada yaşın genç olması avantaj ama marketler genelde asgari ücret ile sgk primi öder yani tazminatın asgari ücret üzerinden hesaplanır ayrıca avukata %20 ödersin örnek 400bin tl kazandın bunun 80 bin tl avukat alır ayrıca sende kusur oranı çıktı diyelim %40 sana %60 işverene 400bin tl %40 düşer buda 120bin tl yapar kafadan 200 bin tl avukat ve kusur oranı toplamı ve tek kol için adli tıp sana maksimum %60 ile %50 rapor verir buda tazminatın 800bin çıktı dersek yarısı 400bin tl yapar bunun yarısı dava sonucunda gider o yüzden sana bir büyük tavsiyesi ev aldır kendine ve protez kolu ucuz yollu bir şey al .

Ebru kardesim İron arkadasın dedigi gibi önce ev versinler.sonucta senin kolun gitmiş işveren ne kadar vaat ederse etsin senin kolun gitmiş ve hiç bir zamanda eskisi olmayacak cok iyi düşün tasın.sonucta sgk iş görememezlıgin için sana ömür boyu maaş baglıyor ya da emekli edecek zaten sgk güvencen olacak bu durumda.Sana vaat ettgi 70 bin euroluk protez kolunu aslında içinde biraz insanlık duygusu varsa zaten onu yapmak zorunda ve pazarlık konusu yapmaz bu işverinin art niyetli olusu.Bence sana deseydi protez için elimizden geleni yapacagım ve sana mugduriyetin dolayı yüklü bir miktar verecegiz yeter ki anlaşma yolu Olsun işter calışma ama biz daim yanındayız derse belki anlaş derim.Ama adamlara bak bu halin ile bile seni calısdırmak niyetindeler ve protez kol ve 20 milyar ile kurtulmak derdinler bence seni memnun edecek ve ileri si için seni kurtalacak ve rahat ettirecek kosullarda anlaşma yap.İşveren fazla güvenme biz güvendik ne oldu ilk fırsat da bütün vaatleri unuturlar.

para cok az kardeş daha fazla vermesi lazım birde maaşın ne kadar anladıgım kadarıylada kolun kopmus benim tanıdıgım birinin basına geldi işyeri bir ev parası vermişti

Kolum degil sağ elim aynen öyle bende ev istiyorum
aferin! akıllı kızsın geleceğini garantiye al . zaten iş kazasından dolayı sgk başvurup sürekli iş göremezlik geliri bağlatır ve bu işyerinde çalışmaya devam eder çift maaş alırsın. Dava açtığında birde sgk nın bağladığı maaşın psd düşmesi oluyor yani dava açmak avukat ücreti kusur oranı psd düşmesi adli tıp raporu derken tazminatından en az 200bin tl uçar gider en iyi anlaş canım 350bin tl ile 400 bin tl arası almaya çalış 300bin tl iyi ama sen biraz naz yap fiyatı çıkar.

tarzancenk
arkadaşım neye göre az önce bunu belirt. bu ülkede kazada ölen kişi 300bin tl tazminat alıyor biraz mantıklı yazın. Bu kızın sgk primi asgari ücrettir tazminat asgari ücretten hesaplanacak maaşı 3bin tl yada 4 bin tl olsa evet haklısın düşük derdim bu para ayrıca avukat ücreti sgk bağladı psd düşmesi kusur oranı adli tıp raporunu ekleyip hesaplama yaparsan alacağı tazminatın yarısı uçar gider. en güzeli bir ev alsın çalışmaya devam etsin ayrıca dava 5 yıl sürer 5 yıl sonra 350 bin tl ev 800bin tl değerinde olur mahkeme alacağın tazminata yıllık %9 faiz veriyor ve çok düşük bu oran. dolar , Euro , altın ev fiyatları aldı başını gidiyor . Ebru eğer sana bir ev almazlar benim avukatımla anlaş dava aç canım ama sana tavsiyem 300bin tl ile 350bin tl arasına evet birde şirkete güvenme sağlam sözleşme yap seni kandırmasınlar.

Ben de is kazasi yaptim isveren ayni vaatlarde bulundu sonra isimi zor yere verdi bende dava actim butun haklarimi aldim devlet maas bagladi zaten sigorta omur boyu iyi dusun hic korkma

EBRU
Bende iş kazası geçirdim .Şu anda mahkemelik süreci devam ediyor.Aynı şartlarda bana teklif geldi.İş verene güven olmaz.Ömür boyu dediğini yazılı olarak noterden versin. Vermiyorsa mahkemeye ver. verdiği nakitte çok az dalgamı geçiyorlar.Nakit 300 bin al protezi alsınlar öyle uzlaşmaya git.Attığın imza sonrası geri mahkemeye dönemezsin.İyi düşün Ayrıca raporlarını al hemen emekli ve engelli maaşı çıkartmaya çalış

protezin faturasının belli kısmını sgk karşılıyor diye biliyorum . sana tavsiyem ev alsınlar yok derlese eğer dava aç .

Dava ac zaten o parayi ssk maas baglandimi toplu para veriyor ayrica 300 bnden daha fazla alirsin is garantiside yok... Isyeri iflas etti ne olacak dava accccccccc

Selam aleykum gardaşım bende sağ el bileği ve elde sakatlık var iş kazasından ötürü uzlaşmaya gir lakin akıllı ol patronlar öyle bi dümencidir ki aklın almaz bende iş kazası geçirdim 09.08.2016 da o gün patronla iş güvenlikçi geldi erdi sana iş vereceğiz maddi manevi destekleyeceğiz 9 aydır raporluyum istirahat devam 9. Ayın raporunu vermeye vardığımda o destek olacak iş verecem diyen patron bana senin 7 8 milyar tazminatını verecem çıkışını alacaksın işsizlik maaşı alacaksın dedi peki abi sonra tekrardan beni işe alacakmısın dediğimdede gülerekten yüzüme alay eder gibi seni bu saatten sonra ki ne yapsın dedi bende gittim mahkemeye verdim şimdi benim avukatı aramış avukatı uzlaşalım diye bende avukata dedim hesabıma çokta gözüm yok 200 bin tl yatırsın görüyüm davamı çekiyim aksi halde sonuna kadar devam edeceğim sende nett ol bi miktar belirle iste protez mrotez laf o sana o yaptıkları teklifin altında karı vardır yanlış anlama bizim hayatımız bitmiş bu saatten sonra seninle benim yüzümüze kim bakar sağlam adamlar iş bulamıyor bizmi iş bulacaz orayı yüz le geç eğer dediğin rakama okey derse hesabına geçerse paran yada ev alırsa davanı çek kabul etmezsede davana sonuna kadar git adaletin kestiği parmak acımaz o seni kumpasa çekecek dikkat et ALLAH hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin bakalım davayı yeni açtık nasıl bir yol izliyecepiz

Işyeri beni oyaladı

Işyeri ile 5 ay önce 200 bin tl ödeme ve iş imkanı vaatleri ile uzlaştık ama kağıt falan imzalamadım 200 bin tl ye bile yanaşmadılar dün işi bıraktım ve dava açacağım işsizlik maaşı alabilir miyim haklarım nelerdir dava ne kadar sürer

malulıyetın ne nasıl bır iş kazası anlattkı yardım edelım mahkeme 3 yıl kesın 5 yıl surer

14.07.2016 tarihinde 19 şubesi olan bir markette deneyimim olmadığı halde şarküteri elemanı olarak işe başladım ilk 15 gün deneme süresi olduğunu sigortamı yapmayacaklarını söylediler 3. Is günumde kasapligi da yapmam gerektiğini söylediler kıyma makinesinin nasıl açılıp kapandığını gösterdiler ve 3. Is günüm elimi kıyma makinesine kaptırdım 22 yaşındayım 1 çocuğum var

Is kazasi gecirdiniz mahkeme ile devam edilir.
200bin tl. Ise baslamadan once vaatleri nasildi kac kisi o ise girdi?&
5 ayda kac maas alabildiniz?

1400 tl maaş aldım 5 ay boyunca çalıştım bilgi işlem olarak market işi olduğu için mağazada 21 kişi çalışıyorduk hepsinin maaşı farklı tabi , dava açmayalım 200 bin tl para verelim bide is verecez sana dediler bende tmm dedim ama sonra hergun bir bahane ile oyaladılar dün son kez sorduk bu defa devlet bize ceza keserse iş kazasından dolayı bunu sizden alırız diye saçma sapan konuştular bende mahkeme acacam dedim resmen 11 ay beni oyaladılar hep

Arkadaşlar hepimizin bu dava süreçleri hakkında deneyimleri oluyor. iş kazası geçiren işcilere iş verenler çok fazla vaad veriyor. bir miktar tazminat teklif edip ömür boyu iş, tedavi yardımı vs. birçok teklif sunuyorlar. iş veren kendini güvene alınca bu vaadler unutuluyor. Bizde yaşadık aynı durumu. Verdiği sözlerinin arkasında duran işveren sayısı çok azdır.

Davamı anlaşmamı sorusu işciler tarafından çok düşünülüyor. Buradaki deneyimlerden faydalanmak gerekir. bu forumda iş kazası geçirip anlaşma yapıp hakkını alan çok çok az kişi vardır, belkide yoktur. yada sayıları azdır.

Neden dava açmalıyız. davayı kazandığınız zaman devlet söke söke hakkınızı işverenden alıyor.

Anlaşmaya giderseniz işverenın insafına kalırsınız. Birçok iş kazası işverenin hataları yüzünden oluşuyor. eğer işverenler insaflı olsaydı zaten iş kazaları bu kadar çok olmazdı.

Çok şükür dün davamı açtım avukat kesin kazanacağız dedi çünkü ortada mağduriyet var yazan herkesten allah razı olsun

Ben tam 11 ay uzlaşır diye bekledim hep bekletildim hep oyalandim 😏

Arkadaşım bende şimdi davalık oldum beni aradılar uzlaşak diye dedim hesabımda 200 bini görüyüm gidip davamı çekeyim diye onlar biz bi düşünek ilerleyen zamanda ne olacak bakalım dediler

Hayırlısı olsun erdi bey kaderimiz hemen hemen aynı sizinle benim de el sizinde

Yüce ALLAH bizim yaşadığımız acıları ağrıları sıkıntıları patronlara çektirsin onlarda bizim yaşadıklarımızı yaşasın tek kuruş talep edersem en adi insan evladıyım

Ve bugün davamı açtım hayırlı uğurlu olsun e devlete de yansıdı

akks47

Merhaba bende dava açmayı düşünüyorum. Ancak avukatım dava açmadan önce SGK sonuçlansın öyle açalım öbür türlü çok uzun sürüyor dedi. Siz sgk'ya iş kazası olarak bildirim yapıp sonuçlanmasını beklediniz mi? Nasıl açılıyor neler yaptınız?

Ewt bu ay ilk maaşımı aldım sgk dan işyeri 11 ay oyaladı 11 aydan sonra dava açtım ben hiç korkmayın acın davayı

Üst Alt