Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası iş yerim istifaya zorluyor!?

Hüseyinesin

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar öncelikle cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim.
Başıma çok acayip olaylar geldi ve henüz çok yeni.
İş yerim Antalyada 21/01/2023 günü iş yerimin Ankara şubesine görevli gönderildim. Her cuma günü ankara ya araba çıkıyor Antalyadan.
O gün ankara ya gidecek şöför sabah işe gelmeyip akşam yola çıkıyor.
Fakat eleman eksikliğinden gündüz 750 km araç kullandım hem şöförlük hemde teslimat yapıyoruz.
Akşam 5 de beni aradı depo müdürü ve ankara ya gitmem gerektiğini söyledi bende 750 km yol yaptım sabah 6 da başladım işe Allah göstermesin kaza bela olur dememe rağmen beni ankara ya gönderdiler. Sabaha yakın Ankara depoya vardım ankaranın mallarını indirdim Antalyanın malzemelerini yükledim ortalama 24 saat olmuştu işe başlayalı sabah 4.50 civarı işim bitti çıkacakken Antep den araba gelecek onu da bekle onda da malın var dediler.
İş devam ettiği için aracımı iş yeri dışına çıkardım sürekli araçlar ve kamyonlar giriyordu.
Aracı çıkarıp uygun yere park ettim ve araçtan indiğimde iki bina arasında boşluk varmış 5 metre yükseklikten düştüm.
Vücudumda 12 ayrı noktada 14 kırık oluştu. Beyin kanaması geçirdim kafatasım kırıldı.
Buna bağlı olarak sol omuz ve köprücük kemiğimden sol ayak başparmaktan ameliyatlar ve platinler takıldı.
Hala hastaneler ile uğraşmaktayım.
İş yerim beni arayıp tedavi durumumu sordu ve uzun sürecekse istifa et yerine adam alamıyoruz dedi.
Herhangi bir kıdem tazminatı yok işe başlayalı 5 ay olmuştu.
Ben bu haldeyken bu şekilde davranmaları çok zoruma gitti ben bu iş yerine dava açsam kazanma durumum olur mu bilemiyorum. Henüz yolun başındayım ne yapmalıyım onu da bilmiyorum.
Belimde 4 kırık (T1t4t8c7 ameliyat edilmedi)
Sağ ve sol köprücük kemikleri kırık (sol köprücük ve omuz kırığı platin takıldı doktor kırığın çok zor bir yerde olduğunu ve kaynama olmayabilir dedi)
İki ayak başparmakları çok parçalı kırık ( basamak olmuş biz platin attık ama bükemezsin ilerleyen sürelerde denildi)
3 kaburga kemiğim buna bağlı olarak sağ akciğerimde sönme oluştu.
Kafatasımda 1.4 cm çökme var kırığa bağlı takip ediliyor ameliyat edilme durumu var.
Omzumdan tekrar bir operasyon daha geçireceğim.
Bu durumda engel oranı verirler mi bilmiyorum fakat sol kolum omzum neredeyse hiç oynamıyor.
2. 5 yaşında bir kızım var vücudumdaki kedilerden dolayı benden korkuyor.
Bu bile başlı başına işkence.
Bana yardımcı olur Musunuz

Hüseyinesin

Geçmiş olsun,

İş hukukunda tecrübeli bir avukatla görüşüp hareket etmelisiniz bence.

Tanıdığınız bir avukat yoksa, bulunduğunuz ildeki Baronun Başkanıyla bir görüşüp tecrübeli bir avukat tutmanız iyi olur.

Eğer maddi gücünüz yoksa Baro size ücretsiz bir avukat atayacaktır.

Son olarak: Bence istifa düşünmeyin ve/veya işyerinizin talep ettiği bir evrakı avukata danışmadan imzalamayın.

Acil şifalar dilerim,

Üst Alt