Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu parmaklarımı kaybettim. Açtığım davayı kazanabilir miyim?

Benim evraklarim ankara gurup baskanligina gideli bir buçuk ay oluyor ve gurup baskanligindan gelecek olan karara goremi mankeme sonuçlanacak avukat davayi acacak ama davayi acamiyor anakaradan isler bitmeden mahkeme isleme koymuyormus tazminat davasini dogrumu bu... burasi kafami karistiriyor ..SSK islerini bitirmeden yani is goremememezlik maasini bağlamadan falan acilmamiyor tazminat davasi anlamis değilim

Müfettiş rapor yazmadan mahkeme acilmiyormu ....müfettiş daha beni aramadi seni aramid hala bekliyosun ne kadar oldu arayali müfettiş seni ankara gurup baskanligina gideli evraklarin ne kadar oldu

önce dosyam 07 ocak 2014 de ankaraya gitmişti.
sonra dosyan grup başkanlığından müfettişe sevk edilir.bu işlem evrak takipte görünür.
benim bu işlem 27 mart 2013 te oldu.20 gün sonra müfettiş aradı.22 nisan 2014 de müfettişe ifade verdim.
sonra dosyam 04.07.2014 de ankaraya geri gitti.orada okuma komisyonunda görevli bir müfettişe sevk edildi.bütün dosyalar bu şekilde oluyormuş.sordum öğrendim.oradaki görevlinin dediğine göre bu son işlemlermiş (umarım öyledir) beklemekteyim bir türlü bitmedi.
ama şunu söylemem lazım benim dosya başka sebeblerden dolayı biraz uzadı.
ama benimle beraber ifade veren 5-6 kişi daha vardı.onların dosyaları sonuçlanmış.sgk daki görevli söyledi.

benim avukatta bu rapor sonuçlarını bekliyor.
ama şunuda söylüyor;
malüliyet oranının belli olduğu tarihi 1 sene geçirmiyelim diyor.
bu tarih maddimi manevimi tazminat açısından önemliymiş.

Benim dosyamda 28 ocak ta gitti iste seninle ayni hemen hemen benimkilerde ankara gurup baskanligi mufettiste son işlemler bence bizim ilimizin de 2 ay kadar daha sürer çünkü benimkine 2 ay daha sürer dediler ..sana ne zaman cikar dediler kardeş evraklar sordunmu

Evrak takipte benim görünmüyor zaten evrak takibi anlamiyorum ki gelen cikarildi fana yaziyo .d

Benim avukat davayi açacak ama ankarayi bekliyor gelmeden acamiyoruz diyor bu dogrumu senin avukat 1 sene geçerse ne gibi sorun oluyormuş anlamadim orasini

manevi tazminat hakkın yanıyormuş galiba 1 seneyi geçerse

bana herhangi bir süre söylemediler
ama şunu söyleyebilirim bana ocak ayından beri işin sonundasın diyorlar birtürlü bitmiyor malum ocaktan bu yana 8 ay oldu neredeyse

Senin avukat davayi actimi ..orasini anlamadim SSKnbin isleri bitmeden acilmiyor diye biliyorum ben belki bir seneden fazla suresek SSK nn isleri .o zaman manevi tazminat davasi acamiyacazmi yani

Hüseyin dava açılır sonra tedavi süreci beklenir dava açmakta gecikme. Tedavi süreci 18 aydır mahkemede

benim avukat davayı henüz açmadı.
müfettiş raporunu bekliyor.
bu arada malüliyet oranının belli olduğu tarih üzerinden 1 yılı geçirmemek lazım benimki aralık ayında belli olmuştu.

Evet aynen bende müfettiş raporunu bekliyorum ..bende davayi açmakta gecikmemek istiyorum ama malum müfettiş raporu olmadan isleme koymuyorlar

Savaş kardeşim ..doğru söylüyorsun gecikmeye gelmiyor hayatta bazi şeyler müfettişraporunu bekliyoruz ddavayi açmak için. ..

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Kesinlikle tazminat alırsınız ve peşini bırakmazsanız sizi tatmin edecek şekilde
sonuçlanır bu olay.
Deneyimli arkadaşlar ve yöneticilerimiz size bilmeniz ve yapmanız gerekenleri
yazmışlar ama ben bir hukukçu olarak size yazmadan edemedim.

Siz koşulsuz haklı ve mağdursunuz, sakın vazgeçmeyin davanızdan.
Gelişmeleri bizimle paylaşın olur mu

Tabiki de paylasacagim yasemin apla ..iste kafama takilan bazi sorular olduğundan dolayı yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim ...sağolsun arkadaslarda yardim ediyorlar ..ayrıca merkeze tesekkur ederim davama gelince birakmiyacan peşini çünkü kimin ne olacagi belli değil bu devirde .herkes öyle bir hal almiski bazen vay be deyip geçip gidiyorum ...

Arkadaşlar bir sorum olacak benim mahkemeye sunacagim rapor yuksek olursa ne olur düşük olursa ne olur avukatim ..beğenmediği için % derraporunu tekrardan hastaneye sevk ettirip rapor cikartacak ne yapmaliyim yardimlariniz i bekliyorum

Slm...ben is kazasi gecireli tam 8 ay oluyor ve müfettişin raporunu beklemekteyiz inşallah elini cabuk tutar müfettiş ve is yerinden şikayetçi oldum sikayetti olur olmaz 2 hafta sonra makine mühendisi savci falan beni aradilar faprikaya is kazasi geçirdiğim makinenin yanina kadar gitti ve anlat oğlum dediler şöyle şöyle oldu dedim ve makine mühendisi mi bilir kkişi mi bilemedim her neyse is yerini agir agir kusurlu göstermiş Benice hafif kusurlu gustermis ve hafif kusurumunda bolesilmesi yazıyordu tutulan tutanakta ve simdi benim kusur oranim belirlenmiş mi oluyor anlamdim gitti kusur% yüzden belirlenmedi ve davayida actik bu arada mahkemeye görmedik ama sürekli is göremezlik baglanmadan yani SSK islerini bitirmeden tazminat davasi isleme konmuyormus .sizce ben doğru bir yoldamiyim yardimci olup bilgi sahibi arkadaşlar yorum atarsalar çok çok sevinirim

Arkadaşlar son sonuaradi yarin müfettişe ifade için gidecegim mufettise ifade verdikten sonra ne kadar daha sürüyor bu isler bilen varmi birde beni is yerinin muhasebecisi aradi mufettise ifade vermeye gidecegiz die muhasebeci ne alaka anlamadim gitti is kazasini bildirmedikleri için gidiyor ola bilirlermi kafam karisti yardim ederseniz sevinirim

Son düzenleme:
sgk müfettişi hem senden ifade alır hem işverenden varsa şahitleri dinler.

bu işlerde mahkeme biraz uzun sürer ama sizede iş kazasına ait ayrı bir maaş bağlanır;

Arkadaşlar son sonu mufettise ifade verdim iyi birine benziyordu müfettiş iyice anlattim bakalim ne sonuç verecek bize

Kusur oranini mufettismi belirliyor ..birde müfettiş ne zaman bitirir benim islemleri bilgisi olan as rkadaslar

Arkadaşlar bana SSK sürekli raporuma %28 rapor verdi ve benim mahkemede bu rapormu geçerli olacak yoksa ADLİ toptan aldigim rapormu belli olacak mahkemeye sunmak icin

Adli Tıp kurumunun kararını da bekleyecektir mahkeme. Orası daha yüksek verirse sgk, daha düşük verirse siz itiraz edeceksiniz...

TSK Bülent bey ..adli tip raporu almaya gideceğim 14 gün sonra bu adli tip sureci 3 veya 8 ay arasi deyistigini öğrendim neden bu kadar uzun sürüyor anlamis deyilim

Çok az kurum ve çok fazla dosya var. Bizde mahkeme ve hastane süreçleri insan ölene kadar devam eder. Devlet geleneğimi Allah'a şükür!

Bulrnt bey ben arastirdim ve burut ucretten hesaplaniyor s is gormzlik maasi dogrumu acaba

Mufettise ifade verdim ve benim maasim 1100 idi bu maasi aliyordum calisirken die askeri ucret bankaya yatiyordu die bunun surekli is grmezlik maasinda etkisi olurmu acaba

Bana ozel bir sigorta yapmislar ve Surekli is gorememezlik maasim baglandigi zaman bir miktar para alacagimi soyluyor avukat sizce bu ozel bir sigortadan ne kadar alirim ve avukat ile ilgili birseymi bu para

hanedar geçirdigin kaza gibi aynısını benim eşimde geçirdi ..eşimin sol el parmaklarında da kayıp var .baş parmaklar hariç 8 parmakta kayıp var ..bizde ankaradan gelecek oranı bekiyoruz..sizin oranınız gelince paylaşırsanız sevinirim..

Kardeş madem iş kazası geçiridn benden sana bir tavsiye buna muhakkak uymalısın. en kısa zaman da bulunduğun yerdeki Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde tedavi almaya başlamalısın. Çünkü sgk seni hakem hastaneye sevk ettiği zaman psikiyatri servisi senin heyet raporuna puanlama yapamaz. İşte bu yüzden sgk seni sevk etmeden hemen gidip psikiyatriden rapor almalısın.

ferdi benim için mi psikiyatrdan rapor al dedin.biz ailecek 19 aydır tedavi görüyoruz doktorumuz hala devam edecek dedi.bu kazadan dolayı...

Ferhat akkuş kardeş benim oranim %28 ve şuan 265 TL alıyorum maaş baglanali 11 ay oldu 10 ay gibi de sonuçlandı

% 20 olarak çıktı işyerine %80 vermisler

Üst Alt