Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı için kök hücre tedavisi nerede yaptırılır?

erkamacar

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bilenler bilir. Kök hücre tedavisi yaptırmak istiyoruz. Sağ %95 duymuyor. Ona yaptıralım dedik ama nerede yaptıracağımızı bilmiyoruz. Beni bilgilendirebilir misiniz?

duuur daha oralara gelemedik:) kok hucre tedavisi isitme kaybina tedavi asamasinda dunyada yaptik ettik diyenlerde sarlatan bence

Çin'de bir firma yapıyormuş. ama tatmin edici referanslarına rastlamadım ne yazık ki. bu iş oturana kadar neden buna bakmıyorsunuz?: koklear implant.

sukufe hanim, pronet hocam

ben 1 aydir sesleri ayirt edemiyorum. o gun bu gundur bi ezan sesini bile anlayamiyorum. muziklerde hic birsey anlamiyorym. muzigi kavramam 2 3 dk suruyo kavrasam bile muzik biraz daha ilerlediginde muzigin yolunu kaybediyorum. hele konusmalari hic anlamiyorum. telefonda 1 ay goncesinde anlardim simdi zerre miktar anlamiyorum. napacagimizi bilemedik. akupunktur tedavisi goruyorum pek fark yok hala. phonak ambra yi aldik denemelik. ondada farketmedi. napacigimizi sasirdik :(

ahh bi tedavi şansı olsa cihaz allahın verdiği gibi olur mu hiç

hakkaten cok zor durumdayim :(. derslerden geri kaliyorum.

Kök hücre tedavisi mi var ? Kök hücre dediğin sinirler değil mi ? Valla benim çift taraflı tümörlerim vardı alındı alınırken komple sinirleri körelttikleri için artık sağırım ve henüz kimse bi çaresinin olduğunu söylemedi.Biyonik kulak var ama henüz o aşamaya da gelemedik.Size de geçmiş olsun

plumeria

varmis. bi haberde koreli yaptirmis hangisi bilemicem ama biri %45 digeri %90 acilmis. birde yukarda uzun yazdim.

benim sorun su sekilde basladi:

ozetle: benim tek kullandigim cihaz bozuldu. servisten gelene kadar baska cihaz taktim servisten geldi hic bir seyi anlamamaya basladim.

detayli:lk olarak sag kulak 100dB sol 100dB. Aslinda sol %50 duymuyordu zamanla artti ama ben hep sol kullandim 5 yasimdan beri tek cihaz dolastim sag duvardi resmen. Solda Naida9 UP var. Sag bostu. Olaya gelince3 4 hafta once naida 9 bozuldu servise verildi. 3 gun dandik cihaz taktim denemelik. Ama bi gorseniz sanki kulagima pamuk takmisim. Ailemi cevremi duyuyorum amma anlamiyorum 20kere soylettiriyorum care yazmakla oluyor yada anlayana kadar soylettiriyorum. Baska cihaz takti ondada durum degismedi. Neyse geldi benim cihaz taktik ayarladilar fitting mi ince ayarmi ne bisiler yaptilar. Baktik kisik ses geliyor. dediler alisacak 2 gundur sabrettim hadi alistik lan yine ayni ne okulda dersleri anlayabiliyorum. ne ailemi ne cevremi. O gun bu gundur anlamazligim artti. En son odyoda 100 e 100 halbuki o odyodan once sol 80di sestede azalma filan yok anlamiyorum sadece. Cift kullancak dediler saga naida 9 sola ambra sp taktik sagdaki duvara vurmaktan baska bise yapmiyor. Gurultu yapiyor yani. Ben sunu anlamiyorum sag 100 sol 100 madem oyle neden sagda duymuyorumda solda duyuyorum. Yani sagda kapi kapali sesler kapiyi acin diye vurup duruyor ama solda oyle degil kapi acik gelen sesler geciyor. O zaman nasil oluyorda sag sol ayni dB de? Birde muzikler, 3 4 hafta once ne guzel dinlerdim muzikleri. Simdi sanki butun muziklerin equlayziri bozulmus hic anlamiyorum kavriyamiyorum sozleri degil muzik parcalarindan bahsediyorum. Zaten sozlerini anlamiyordum

Tekrar geçmiş olsun arkadaşım..
Ben müzik bölümü öğrencisiydim ve bana işitme cihazı da olmuyo sana 3-4 hafta olmuş bana 3 sene Hayırlısı inşallah bir çözüm bulurlar.. Malesef bilmiyorum ben

tesekkuler. ama bu isin sonunu bilmiyoruz ki. insallah hemen gecer. bana 3 4 hafta oyle olduda hala devam ediyor anlamazlik bitmedi. doktorlar implat yapalim diyorlar ama ben istemiyorum. sastim kaldim ortada:mad:

erkamacar siz aceba grip sinuzit filan oldunuzmu yakin zamanlarda kendimden bilirim grip pldukta kulakta bi dolgunluk anladigim seyleri bile anlamama duydugum sesleri bile duyamama olur bende eger sizde oyleyseodyo olcumunde tabi db oranlari yukselir gripken
zaten 85 90 db isitme kaybinda isitme cihazinion babasi olsa konusmalari pek anlayamayiz sesleri guzel duyabiliriz ama:confused: muzik telefonla konusmak zaten o kadar kayiplida olmazki:( ben dogdum dogali muzigin ne oldugunu anca okuyarak fikrim var televizyon telefon iste onlari hic anlamam amma olsun sms alt yazilar nimetlerden faydalaniyoruz cok sukur:)bizde boyle yasamayi ogrenecegiz:)bunlari yapmak icin koklear implant taktirdim vallaha pmrumu komur etti hastane kapilarinda doktor muayenehanelerinde cebellesiyorum7 yildir anam agliyo basimi sacimi yoluyorum keske hic taktirmasaydim saglikla sagir yasasaydim diye:(isitme cihaziyle bile ses duymuyor artik o koklear implant alinana kulak:(zaten kullandigim muddettede hep dudak okudum isitme cihazindan oyle fazla bi tarafidayoktu olan benim azda olsa ses duyan kulagima oldu
sizede dudak okumanizi tAVSIYE EDERIM ISIKLI MEKANLARDA COK RAHAT EDERSINIZ

shukufe hanim dun griptim hafiften burnum akiyor. ama bu sıkıntı 1 aydir var. benim asil sorunum muzik degil. telefonda konusulan cumlenin kelimelerinden 1 tanesini ayirt edemez miyim ya. 1 tane. yok anlamiyorum. cevremide zor anliyorum. sorun duymamak degil anlamamak. suan akupunktur da tedavi oluyorum. doktorun sesi kisik geliyor. cihazi son ses ayarliyorum fark yok.

arkadaşlar akupunktur da oksijen tedavisi yapılıyor. İleri işitme kayıplarında kulak çınlaması görülür normalde. bendede var. çınlamada normalde böyle motor sesi filan vardı. oksijen tedavisinden sonra rüzgar sesleri de geldi. Nefesimi sıktıgımda 3 sn duruyor sonra yine devam ediyor. Bazen çıldıracak dereceye geliyorum. Sizce devam edeyimmi tedaviye :confused:

Acele Etme herşey yavaş yavaş gelişiyor.

önümüzdeki 5 yıl içerisinde amerika'da kök hücre ile işitme kayıpları ortadan kaldırabileceğine inanıyorum.
O yüzden şimdiden İngilizce kursuna başvurdum ve gidiyorum.
ilerde çok lazım olacak diye düşünüyorum.

Ayrıca yüzde 60 ve üzeri işitme kaybı olanlar, Telefonla konuşabilmek mümkün değil..

Sağ ve Sol %90 işitme kaybım var.

iyi forumlar

%98 duyma kaybim var si-ser iletişim den nano hp + cihaz aldim çok memnunum tavsiye ederim ayrıca kök hücre tedavisinde isviçre hastanesi bu konuda uzman yaklaşık 600.000 hastaya yaptılar yeniden doğmuş gibi oluyormuş insan masraf 6o.000 tl civarı bilgilerinize...

kadergun

yeni cihazini gule gule kullan hayirli olsun.
vayhhh. adam bi kaynak belge gosterir en azindan:Dmillet tasa saplaniyo duycam diye:phele bakalim kaynak yoksada etraflica bi anlatta gozumuz gonlumuz acilsin:eek:duymus kadar olalim.

Ege üniversitesi hastanesinde bu konuyla alakası olan uzman doktorlardan geniş bilgi alabilirler ...

%98 duyma kaybim var si-ser iletişim den nano hp + cihaz aldim çok memnunum tavsiye ederim ayrıca kök hücre tedavisinde isviçre hastanesi bu konuda uzman yaklaşık 600.000 hastaya yaptılar yeniden doğmuş gibi oluyormuş insan masraf 6o.000 tl civarı bilgilerinize...

Bu haber bana gerçekten palavra geldi. Nerdeymiş bu hastane, kim yapıyormuş, ege üniversitesine gidip doktor mu arayacağım. Bu konuyla ilgili bilgisi olan paylaşsın lütfen. Bu mutluluğa hepimiz ortak olalım.

Bu haber umut verici gerçekten ve evet pahalı ama olsun en azından umut...

İyi Günler ben Cerrah Paşa Tıp Fakültesinde Araştırma Yapıyorum.. Benimle iletişime geçersen yardımcı olurum.

İyi Günler ben Cerrah Paşa Tıp Fakültesinde Araştırma Yapıyorum.. Benimle iletişime geçersen yardımcı olurum.

Peki dogru mu ? Kök hücre tedavi var mi ? Ciktida kapitalistler mi yayginlasmasina izin vermiyorlar ??? Malum bildigin tüm isitme cihazlarinin sonu olacak ya icimde bu yüzden birileri buna izin vermez diyor...

inşallah çıkmıştır bu tedavi ve başarılı bir şekilde uygulanır ülkemizde.

İşitme cihazı sektörü bitmez öyle kolay kolay.

Peki dogru mu ? Kök hücre tedavi var mi ? Ciktida kapitalistler mi yayginlasmasina izin vermiyorlar ??? Malum bildigin tüm isitme cihazlarinin sonu olacak ya icimde bu yüzden birileri buna izin vermez diyor...

Tedavimiz şuan yenidir. Gönüllü katılımcı hastalarımız yardımcı olursa Türkiye'de bir ilke imza atılabilir inşaAllah. Tedavimizin süresi 6 hafta yani yaklaşık 2 aydır.

Vedat bey, konu hakkında biraz daha bilgi verir misiniz? Yazılı bir kaynak varsa orada okursak çok iyi olur.
Siz Cerrahpaşada çalışan bir doktormusunuz? 2 ay boyunca nasıl bir tadavi uygulanacak?
Ameliyatmı yapılacak, yoksa başka bir tedavi yöntemi llemi kök hücre uygulanacak.

Bir çok cihaz kullanan insan bu tadaviyi bekliyor, işitme sinirleri tıkanan ve kök hücre ile tedavi edilebilecek bir çok insan bekliyor.

asadas05

Tabiki bu konuda bilgimiz var bizde bekliyoruz hayırlısıyla. 6 hafta boyunca sürecek olan tedavinin kısa bir özeti şöyle: Kan alınıp bir süre bu kanın incelenmesi daha sonra size uygun kök hücrelerin bulunması vb. tedavilerdir. ameliyat değildir.

Son durum nedir arkadaşlar bir gelişme var mı? Kök hücreden Umut beklemek doğru mudur?

Üst Alt