Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı için kök hücre tedavisi nerede yaptırılır?

ses yokmu arkadaşlar lütfen bilgisi olan paylaşsın

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum benim sorunum kendimi bildim bileli sol kulağım hiç duymuyor konuşma seslerini mesela kulaklıkla şarkı dinlerken sesi duymuyorum ama titreşimler oluyor sol kulağımla müzik dinlerken sanki beynimin içi titriyor ama ses yok sağ kulağımda sorun yok 2 defa doktora gittim doktorlar küçük yaşta geçirdiği ateşli hastalık sonucu sinirlerin öldüğünü söyledi tedavisi mümkün değil dedi ama Allah dermansız derdi vermez bu zamanda herşeyin bir tedavisi çıkıyor herneyse ve bir hayalim var çocukluktan beri polis olmak ama kulak engel oluyor ben engel olarak görmüyorum alıştım ama artık yaşım ilerliyor ve hayallerime ulaşamama korkusu sarıyor beni acaba önerisi olan varmı tedavi olarak veya şu hastaneye git birde orda baksınlar diyen şimdiden teşekkür ederim

sayın arkadaşım doktorlar seni terslemiş görmezden gelmiş... Bu hastalığın tedavisi var tabiki.

seni takip edebilecek yani senin gelişmelerini takip edebilecek doktor bulabilirmisin?

bedava dicem:pdenek olursan:(umut taciri vedat umut satiyo:p
eski koyde yeni deneme asamasindaki kok hucreyle sagirligi yenen birini bi gosterinde doktorlarin tersledigini bi gorelim:eek:

Vedat bey sizi takip eden bir doktor buldunuz galiba gelişmelerden haber verin de umutlanalım bizde

Birisi çıksın denek ol desin olmazsam ne olayım .

3 aydır hiçbirşey duymuyorum , iki kulakta 3 senede iptal oldu . Olmadığım birine dönüştüm .

Lanet gitsin

Tersleyen arkadaşlar sizin içi kendim denek olabilirim sıkıntı yok ;)

sonuç nedir?
araştırıyorum demiştiniz?

eleman bizim icin kok hucre tedavisi olucak saglam kulakla:p ondan sonaciigim duydum dicek asadas:eek:

VedatV lütfen söyledikleriniz basit degil buradaki insanlar için HAYAT demektir. lütfen net ve tam açıklayıcı doyurucu bilgiler vere bilirmisiniz? eger bu bir şaka ise insanlar üzülür!!

neyse facebooktan baktım 17/18 yaşında bir delikanlı bir taş atmış umutla bekleyenlere.... insanlarla dalga geçmek böylesi hayati konuda sallamak neyse gençliğine verelim... yöneticler okuyorsa geregi yapılmali

Muzo

17 yada 18 yaşında olduğumu nereden belli ediyorsunuz sallamayınız. kimsenin hayati tehlikesiyle oynamadım net bilgiyi buradan vereyim size üstüme fazla geliyorsunuz.

İşitme kaybı için kök hücre İstanbul Liv Hospital Beşiktaş Ulusta Yapılmakta Rejeneratif Tıp Kök Hücre Bölümünde Prof.Dr.Erdal Karaöz hocamız öncülüğünde bir hekim bulunması zorunlu olarak yapılabilir denenebilir. Tedavi Maliyesi 10.000 ile 20.000 TL arası değişmektedir.

buıyrun rahatladınız mı gönlünüz hoş oldumu.... Ne insanlar varmış ya kendilerinden birşey sallayıp mal yerine koyuyorsunuz insanları... Neyse artık..

Hocam merhabalar tekrar, bahsettiğim oğlum 1,5 ay önce Marmarada kendi tercihim ile Advance Bionics taktırarak cochlear implant ameliyatı oldu, ancak henüz verim alamıyoruz zamana ihtiyacı varmış ,
daha öncede sormuştum gene sorma istedim kök hücre tedavisi hakkında bir gelişme var mı acaba bilginiz varmı bir umut işte bizim gibi ailellerinki belki bir gelişme vardır son 6ayda iyi çalışmalar @Mehmet Akşit

ne oldu bu arkadaşın verdiği yer ve doktorla görüşen oldumu? son gelişme nedir çinde tedavi var olan var sonuç alan var deseler hemen giderim. Valla oğlum her şey için çok önemli, lütfen insanlarla oynamyın

bilgi için sağolun hocam inşallah bir an önce olur artık

Kok hücreden önce gen çalışmaları sonuç vericek bence.. bu ay içinde yayınlanmış yabancı bir sitede makale okudum.genvec & novartis ile ortak yürüten gen tedavisi 3-5 yıla çalabilir diyorlar..bence 2020 olmadan bu iş sonuçlanacak.. sol kulağım 14 DB ortalama.. 60000.8000 frekans 80 DB. Sağ kulak 9 DB ortalama 6000 30 DB 8000 45 DB yavas yavas ilerliyor sanki bu normal bisey mi yoksa koklear meniere tarzi bi durum olabilir mi ? hayatımı çok etkiliyor.. 2012 de bu şekilde oldu silaha atışları sonrası..Rabbim benden önce benden daha zOr durumda olanlara şifa versin...

İNSAN DENEYLERI BASLADI GUVENLI TEDAVI OLDUGU KANITLANDI FDA KABULBE TTI SIMDI SONUCLAR BEKLENIYOR.. DUAULARIMIZI EKEIK ETMEYELIM..YABANCI KAYNAKLARDAN SIZ DOSTLARİMN İCİN ARASTIRMYA DEVAM EDICEM..ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...... Amerika'daki araştırmacılar, travma sonucu hasar görmüş sesi algılayan hücreleri iç kulağa geri getirerek işitme kaybını tedavi etmeyi amaçlayan yerli bir gen terapisini test etmek için bir klinik araştırmaya başladılar.

Novartis , bir İsviçreli ilaç şirketi, işitme kaybı olan insan gönüllüler üzerinde denemeler Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi ile işbirliği yapıyor. Bildiğim kadarıyla işitme kaybı için dünyanın ilk gen tedavisi denemesi.

Gönüllülere, kulaktaki duyusal reseptörlerin yeniden büyümesini tetiklemeleri gereken bir gen içeren zararsız bir virüs enjeksiyonu alacaklar.

Duruşmaya liderlik eden Kansas Tıp Merkezi Üniversitesi'nden Hinrich Staecker , "Kutsal kâse, insanlara doğal bir işitme yeteneği kazandırmaktır " diyor . "Yapmayı umduğumuz şey bu; yapay olarak yaptıklarını taklit etmek yerine esasen kulağı tamir ediyoruz."

Kulaktaki kıl hücreleri yüksek sesler, ilaçlar ve hastalıklarla hasar görebilir - 2003 yılında başka bir grup araştırmacı belirli -> genlerin kulaktaki hücreleri dönüştürebildiklerini ve büyümelerini sağladığını keşfetti . 2013 yılında Staecker ve meslektaşları, Atoh1 adlı genlerden birinin kulak hücrelerini yeniden büyütüp büyümeyeceğini görmek için, işitme bozuk farelerde testler yaptılar. Gen ihtiva eden zararsız bir virüs enjekte edildikten iki ay sonra, kemirgenlerin işitme kabiliyeti yaklaşık% 20 oranında iyileşti.

Ekim 2014'te Staecker'in ekibi insanlar üzerinde denemeler yapmaya devam etti ve farelerde yaptığı gibi 45 gönüllü üzerinde benzer bir süreç gerçekleştirdi: viral gen paketini doğrudan gönüllülerin kokleasına enjekte ederek kulak arkalarını soyup geçerek Lazerle yapılmış küçük bir delikli bir iğne. Novartis'deki çeviri hekimliği sorumlusu Lloyd Klickstein, "En büyük risk, artık işitme engellememizdir, bu nedenle hemen hemen tüm işitme kaybına uğrayan insanlarla başlıyoruz" dedi.

İşitme Kaybı Eyleminde İngiltere'deki yardım kuruluşu olan Ralph Holme, "Günümüzdeki tıbbi tedaviler büyük oranda sıvaları yapıştıran işitme cihazları ve koklear implantlarla sınırlı" diyor . "Planlanan yargılamanın son derece cesaretlendirici olmasının nedeni budur ve işitme kaybıyla etkilenen milyonlarca kişinin tedavinin mümkün olduğunu ummaktadır."

İnsan deneme gönüllüleri, işitme yeteneğinde aynı% 20'lik iyileşmeyi görürlerse, bu tedavi, ciddi bir işitme kaybına sahip olanların orta, hafif ila hafif ve normal işitme düzeyine yükselmesine yardımcı olabilir.

Arkadaşlar öncelikle işitme kaybı bir çok nedenden meydana gelir dış kulak ,orta kulak ve iç kulak'ta meydana gelen anomaliler sebebiyle işitme kaybı oluşur ki bizim konumuz iç kulak ile ilgili ,benim bu sorunla tanişmam yaklaşık iki ay öncesinde yüksek sese bağlı olarak gerçekleşti ilk bir tıkanıklık hissi oldu sonra çapa tıp fakültesinde ani işitme kaybı tanısı koyuldu ve buna bağlı olarak kortizon ve Steroid kullandım yaklaşık 15 gün kadar ama ne yazık ki hiç bir fayda sağlamadi hasarın boyutu sağ kulakta yüksek frekanslı sesleri duyamıyorum ,

doktorum bana işitme cihazı kullanmama gerek yok vb şeyler söyledi ama bir kulaktaki bu dereceli bir kayıp insanı olumsuz yönden etkilemeye yetiyor ,velhasıl sonrasında uzman birinden aldığım bilgiye göre koklea'da bulunan iç ve dış tüy hücrelerinin dış tüy hücreleri hasarli dedi ve dışa olması hafif işitme kaybı ile sonlanirken sorunun kokledaki iç tüy hücrelerinde meydana gelmesi daha ciddi işitme kayıplarını meydana getirir ki bende ki kayıp dış tüy hücrelerinden kaynaklanıyor sonrasında ise doktorum bunun kalıcı bir sorun olduğunu söyledi ve zaman içinde ilerlemez büyük olasılıkla şeklinde bana bir cevap verdi işte bu noktadan sonra sizin merak ettiğiniz bölüme geçiyoruz ;

Çapa'da teşhiş konulduktan sonra ben " stem cell treatment for hearing loss" adını altında bir klinikle bağlantıya geçtim aynı zamanda işvicrede bulunan "swissmedica" adlı bir klinik ile daha iletişim kurdum ilk söylediğim klinik Tayland ' da yer alıyor ve kök hücre tedavisi ile koklea'da bulunan tüy hücrelerini tekrar yapilandirdiklarini söylüyorlar ve bana bunun için tedavi basamaklarının steplerini attılar sizin kliak dediğimiz omurilik tarafından yetişkin multipotent kök hücreleri topluyorlar ve özel bir santifiruj yöntemi ile kan plazmanizla karıştırıyorlar bu sırada tam anlayamadıgim bir kaç takım işlem ile bu kök hücreleri hiperbarik oksijen tedavisi ile birlikte kulak zarının içinden iç kulak'a naklediyorlar ve boylece bu tedavi yaklaşık aynı şekilde olmak üzere 7 gün sürüyor ve yüz güldürücü sonuçlar aldıklarını söylüyorlar aynı zamanda ücreti 10000usd dolaylarında ,

Tayland'da bulunan bu klinik ile irtibat kurduğunuzda murad yapıcı diye biri sizin sorularınızı yanıtlıyor (repair stem cell)bu bana ilk çok şaşırtıcı geldi ama ben doktorlarla görüşmeden böyle bir şeyin altına girmem kişisel fikrim ,bu klinik ile bağlantı kurarsaniz murad yapıcı tüm sorularınızı yanıtlıyor ama ne yalan söyleyeyim bana bu görüşmeler kurumsalliktan uzak gözüktü ,diğer bir klinik ise İsviçre'de bulunuyor burası da size hemen hemen aynı tedavi methodlarini ileri sürüyor ama buranın ücreti 15.000 euro dolaylarında ve Belgrad' da bulunan kliniklerinde sizi tedavi ediyorlar ama bu klinikler işitme kaybinin tamamen geçmesi hakkında kesinlikle garanti vermiyorlar bu yönden eğer bu gibi yerlere başvuracaksanız iki kere düşünmenizi isterim,diğer bir yandan bu işin araştirmalarını da yürüyorum stanford üniversitesi bu konu hakkında önemli yol kathetmiş durumda ama bu stem cell tedavisinin yaygınlaşamamasının en önemli nedeni ise insana nakli konusunda aynı zamanda doktorlar oraya kök hücreleri nakil ettiğinde onlarin kontrolsüz çogalmasindan dolayı oluşabilecek kanser riskine karşı bu tedaviyi henüz pratik bir hale getirmediler

halbuki ilaç şuanda insanlar üzerinde olumlu etkiler gösterebilecek düzeyde ama dediğim gibi bu kıstaslar yerine getirilmeli ilk önce ama en geç 10 sene içinde olumlu gelişmeler atılıp ülkemizin gelişmiş rejenatif tıp merkezlerinde bu tedaviye başlanacağınin kanısındayım ,bu kadar ağır bir ilerleyiş göstermesinin nedeni ise araştırmalarına göre kokleanin temporal kemik derinliklerinde ulaşılamaz bir yerde olması buda nakil konusunda sıkıntılar yaratıyor aynı zamanda koklea'da geliştirdikleri tedaviye göre çok rahat bir şekilde tüy hucrelerini onarmalarina ve cogaltmalarina rağmen tüylerin lokasyon ayarını sağlamak şuan için tedavinin zorlu kısımlarından biri ama bu gibi engeller ortadan kalkarsa çok kişi işitme cihazindan kurtulcak gibi gözüküyor ,ama dipnot olarak eklemek istiyorum bu tedavi yöntemi koklea'da bulunan kök hücrelerinde rahatsızlık bulunanlar için beyinsel sorunlarda bu yöntem çoğu kaynakta işe yaramıyor diye gösteriliyor ama beyinde merkezi sinir sistemine bağlı kaynaklanan sorunlar içinde araştırmalar yok değil ,

gelelim ülkemizde ne zaman bu tedavi çıkacak ve yaygınlaşacak şuan bir doktora danistim daha zamanı var diyor eğer para ile ilgili hiç dersiniz yoksa dışarda tedavi olabilirsin dedi ama son günlerde ise ülkemizde kök hücre alaninda büyük işlere imza atan Erdal Karagöz ile bağlantı kurma çabası içindeyim tüm bu rahatsızlıktan dolayı hayatları etkilenen insanların sorunlarını ,sorularını ona yönelttim internet üzerinden cevap bekliyorum ve en yakın zamanda ayarliyabilirsem birebir görüşüp siz değerli üyelere bu konular hakkında önemli bilgiler sunacağım.

Son olarak işitme kaybınız ileri veya hafif olsun dünyanın sonu değil yukarıda yazdığım gibi gelişmeler süratle gelmekte sakın ümidinizi kesmeyin tedavisi var diyenlere fazla aldırış etmeyin ,her zaman güvenli kaynaklardan bilgi almaya çalışın

Ümitlerinizi kıran bilir kişi ve normal kişilerden uzak durun onlar hep konuşurlar çünkü ,ben kendim diş hekimi öğrencisiyim ve kendi kanımca bu yöntemlerle birlikte ileriki yıllarda akustik uyari(yüksek ses),hastalık ( antibiyotik kullanımı) na bağlı bu sensörünöral işitme kayıplarına kesin tedavi gelecektir işitme kaybinin oranına bağlı olarak ,genetik bozukluktan meydana gelen işitme bozuklukları için ise şayet hasar beyinde ise biraz daha zaman var gibi ama bu tabi uzmanlara da danışılması gereken bir husus ,

İşitme zorluğu çeken tüm üye arkadaşlarıma burdan demek istediğim hayatta hersey başımıza geliyor neden ben asla demeyin olacağı varmis ve oluyor ve bu sorunların çözülmesi yüksek ihtimal
Huzur ve mutluluk içinde kalmanız dileğiyle unutmayın ki en büyük ve sorunu olmayan hastalık psikolojik olan hastalıklardır her zaman pozitif olun

Tekrar irtibat içinde olacağız yeni bilgiler geldikçe

size cok tesekkur ederim dishekimi adayi.bir koklear implant gazisi:polsamda sizi dikkatle takip edecegim. isitme kaybi can siksada ucunda olum yok diyorum:eek:her seye ragmen yasamasini bilmek gerek:eek:
umit etmek en guzel seydir:eek:

Sağolun teşekkürler ,100 binlerce kişi var böyle duruma alışmak yerine ileri ümitle bakalım derim ben😃😃
Aynı zamanda kulağı sağlam veya arızalı tüm arkadaşlarım kulaklıkla mümkünse birşey dinlemiyelim çünkü kulağınıza o anlık hasar vermese bile zaman iç de hücreleriniz zayıflıyor sonra en ufak bir travmada bu malum olay başınıza geliyor aman dikkat!!!!!!!!!ayrıca böyle bir şey başınıza gelirse büyük olasılıkla hasar kalır tıkanıklık hissediliyorsa erken tedavi önemli ama kortizon Steroid biraz prosedürü uygulama işi ,en iyi tedavi kulaklariniza doğrudan kulak içi olarak müzik dinlememeniz olacaktır ,

Arkadaşlar bende USHER Sendromu yani gece körlüğü ve işitme kaybı ikisi bir arada. Kök hücre ikisinde de iyileştirme aşamasında mi?işitme cihazı kendi kulağımız gibi olmuyor. Bu konuda hangi ülkede ve ne gibi gelişmeler var bana cevap olarak yazar mısınız .

telefonum da maillere bakarken bir bildirim gördüm , bir üye bu başlığa kök hücre tedavisinin mümkün olduğunu ve 50-60 bin tl maliyeti olduğunu yazmış ama foruma girince mesajı göremedim .
var mı böyle bir durum ?

strazyevsk

Merhabalar öncelikle sizi daha önce bilgilendirmedigim için kusura bakmayın çünkü siteye seyrek giriyorum mesajınızı şimdi gördüm ,ben yaklaşık 1 sene önce derin aratirmalarim sonucu internet üzerinden 2 yer ile bağlantı kurdum onlar biri İsviçre'de biri ise Tayland doğru söylemek gerekirse Tayland bana güvenilir gelmedi ama İsviçre'de olan kurum bu konu hakkında bana garanti veremiyceklerini ama imkanlar dahilinde bir tedavinin uygulanacağını söylediler ve tüm tedavi basamaklarını tıbbi bir dil ile bana mail yolu ile ilettiler ki böyle bir tedavinin insanlar üzerinde pratik bir şekilde uygulandığını anlayabildim ama bu yöntemin başarısı hakkında onlarda ilk hastadan değerlendirme alıyorlar ona göre size bir yüzde çıkarıyorlar benim size demem eğer bir probleminiz varsa ilk olarak iyi bir KBB profesörune görünup ona bu fikri danismaniz olacaktır çünkü bu durum birçok faktör bağlı ben size yine İsviçre kök hücre tedavi merkezinin numarasini atarim

Swis medika 21
+41 78 677 27 42 WhatsApp
Diğer numara - +41 43 508 55 25

Greetings from Swiss ​Medica 21 century!
At the moment we strongly recommend you to have the therapy with Stem Cells asap because only short perid of time happened after the event.
So in your case we recommend 7 days Treatment Program in Belgrade.

Umbilical cord-derived stem cells with potent regenerative actions which will be injected intravenously (150 x 106 stem cells).

Ex-vivo expanded allogeneic bone marrow-derived stem cells will be injected intravenously (200-250 x 106 stem cells);

​
Special activated Autologous Mesenchymal (bone marrow-derived) Stem Cell Therapy:

· Collecting bone marrow from hip area by puncture of iliac bone under local or general anesthesia depending on patient's state;

· Extracting the mesenchymal stem cells from bone marrow by centrifuging;

· Mixing the obtained stem cells with platelet-rich plasma prepared from patient’s venous blood;

· Activation mixed cells by EU certified special medical device;

· Intravenous infusion of activated stem cells.

Thank you for fast reply.
how Much is it to take this treatment ? The cost for the therapy is 15 000 euro for 7 days.
Can you give more information?
Can we arrange talk via skype?
İf i take this treatment,will my problem end up complete?
It is a viry high chance that the situation with hearing will be better- especially if it is the same time doctor said that " hearing loss is permanent especially sensorineural hearing loss nature.
Bu konusmalarda mail yolu ile kurduğum irtibatın bir kısmı tedavi stepleri hakkında ,cevirmedim direkt orijinalini attım size .

bu haberi yazismalari umut degil haber olarak gorsemde feci halde meragim uyandi:eek: bunun aslini ogrenene kadar bana uyku yok.baska seye merak etmeden hep bunu dusunurum:(

sitemizde doktor oldugunu bildigimiz, engin bilgilerinden istifade ettigim, ne hakkinda yazsada hic kacirmadan takip ettigim saygideger MeTePe ye rica etsek bize bunu cevirip anlatsa oyle makbule gecerdiki.
ama o da bana hastalik sormayin der hep:(
sahsen ben boyle buyuk istek yapamicam sayin doktorumuzdan:(

GRAHAM BELL Çevirisi:İsviçre Medica'sı 21. yüzyıldan selamlar!
Şu anda, Stem Hücreleri ile en kısa sürede tedaviye başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü olaydan sonra sadece kısa bir süre oldu.
Bu yüzden sizin durumunuzda Belgrad'da 7 günlük Tedavi Programını öneriyoruz.

Damardan enjekte edilecek güçlü rejeneratif etkilere sahip olan göbek kordonundan türetilmiş kök hücreler (150 x 106 kök hücre).

Ex-vivo genişletilmiş allojenik kemik iliği kaynaklı kök hücreler intravenöz olarak enjekte edilir (200-250 x 106 kök hücre);

Özel aktive Otolog Mezenkimal (kemik iliği kaynaklı) Kök Hücre Tedavisi:

· Hastanın durumuna bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında iliak kemiğin delinmesiyle kalça bölgesinden kemik iliğinin alınması;

· Mezenkimal kök hücrelerin santrifüj ile kemik iliğinden çıkarılması;

· Elde edilen kök hücrelerin hastanın venöz kanından hazırlanan trombosit bakımından zengin plazma ile karıştırılması;

· AB sertifikalı özel tıbbi cihaz ile aktivasyon karma hücreleri;

· Aktif kök hücrelerin intravenöz infüzyonu.

Hızlı cevap için teşekkür ederim.
Bu tedaviyi almak ne kadar? Tedavinin maliyeti 7 gün boyunca 15 000 Euro'dur.
Daha fazla bilgi verebilir misiniz?
Skype ile konuşma ayarlayabilir miyiz?
Bu tedaviyi alırsam sorunum bitecek mi?
İşitme durumunun iyileşme olasılığı çok yüksek bir ihtimal - özellikle doktor aynı zamanda ise ".

https://www.memorial.com.tr/saglik-r...evir-lycrex-1/ böyle bir tedavi çıkmış. İstanbul da özel bir hastanede uygulanıyormuş. Japonya da uygulanan bu yöntem burda da yapılıyor. Anladığım kadarıyla Koklea içine işitme hücrelerini çoğaltan canlandıran, büyüten ilaç enjekte ediliyor ve işitmenin iyileşmesi sağlanıyor. İstanbul da yaşayan bu hastaneye gider ve tedavi olursa tecrübelerini bizimle paylaşabilir mi. Şehir dışından gelecek hastalar için daha iyi olur

Üst Alt