Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme sorunları olan kim var?

Baya üye varmış burada. En iyisi facebookta bir grup falan açmak herhalde :D

insanin morali yerinde oldukdan sonra yenemicegi hastalik yokdur diye düsünüyorum ...

Evet haklısınız aslında herseyın başı moral ama bu hayatta hersey guzel gıtmıyor gecım sıkıntısı ış sorunu aile derkenozel hayat bır yerden olmasa dıger yerden patlak veriyor. Olumsuz bırı degilim aslında ama hayatın akışında var bunlar

olumsuz olması normal bu işin fıtratında bu var :D Şaka bir yana olumsuzluğa rağmen devam etmekte güzel bir şey.

gecmis olsun nilgün hanim .. isitme cihazi filan kullaniyormusunuz peki sorun neymis tam olarak ?

Ortak kaderi paylaşanlar olarak hepinize geçmiş olsun.
Yazdıklarınızı aşağı yukarı okudum. Beterin beteri var diyerekten halime hamd ediyorum...
Benim hikayem de yaklaşık 1,5 yıl önce başladı; kulaklarda çınlama, sinirlenince boyun damarlarımda gerilmeler ve
hafiften mide bulantısı derken...Türk milleti olarak doktor konusunda biraz gevşeğiz ya! Derken doktora gözüktüm. Odyu falan derken...
Sol kulakta % 35, Sağ kulakta %55 kayıp var dendi.. 3 ayrı hastaneye gittim sebebi konusunda genetik deyip işin içinden çıktılar...
Çare cihaz dendi şuan sol kulakta yaklaşık 9 aydır dijital cihaz var..Sağ için almadımmm ama sürekli çınlama var ona da katlanıyorumm...
İşitmemde bayağı bir gerileme oluyor....Nasrettin Hoca damdan düşmüş komşular toplanmış geçmiş olsunlar falan, Hoca bana damdan düşen birini
getirin demiş...Halden anlayan olarak hepimize Allah şifalar versin.Umudunuz hep var olsunnn.....

Atlısuvari geçmiş olsun ve tabi diğer arkadaşlara da geçmiş olsun. İnşallah bu rahatsızlığımızın bir çaresi bulunur. Mevcut duruma alışmış gibi görünsemde alıştım diyemem zira bu yüzden kendimi toplumdan izole etmiş vaziyetteyim. Zaten kalabalık arasında söz söylemeyi becerebilen biri değilim bir de karşımdakini duyamayınca iletişim sıfıra iniyor. Sıfıra inince de arkadaşlardan, dostlardan vs uzaklaşıveriyor insan. Kısaca asosyal oluveriyoruz. Yani en azından ben böyle oldum ama siz böyle olmak zorunda değilsini tabii.

İki kulagımda da İşitme kaybı yasayan Bir Bilgisayar Mühendis adayı olarak her daim teknoloji ile ic iceyim.. Tek diyeceğim kulagı net duyan da ısınde aılesınde sorun yasıyor az duyan da.. tabi bizler birazcık daha dıkkatlı olmalıyız bu konuda sadece o kadar..Teknolojı her daım ılerlıyor tıp da ayak uydurursa herkesın cok cok ıyı duyacagı gunler gelecek ınsallah.. Yüzünüzdeki tebessümü,içinizdeki inancınızı ve umudunuzu arttırın. Yalnız değilsiniz hayat güzel :)

Herkesin Kadir gecesini kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim.. Allah dermansız dert vermez,dualarda bulusmak dileğiyle..

Sevgili Yücel kardeşim...Enlerin yazdığına katılıyorummm....Sabır ve ümitvar olmakta fayda var.
Hepten çaresiz değiliz...Arkadaşlardan koparaktan hepten bunalıma girmemeye çalışalımmm...
Arkadaşlar bu arada cep telefonuyla konuşunca aşırı derecede kulaklarımda rahatsızlık duyuyorummm....
İşitme kaybıma sebep olaraktan en fazla cep telefonu ve bilgisayarın, aynı zamanda uzun süre masa başında
çalışmam sebep oldu diye düşünüyorum...
Sağlıcakla kalalım..
Gecemiz hayırlara vesile olsunnn....Gecenin kadrini bilenlerden olmamız temenissiyle....

Atlısuvari sabırlı ve ümütli olmakta fayda var da insan biraz da içine kapanık ve asosyalse ve bunun üstüne bir de işitmesini kaybetmişse yapacak pek bir şey kalmıyor geriye :) Cep telefonu ve bilgisayarın, masa başında oturmanın işitme kaybına neden olabildiğini ilk defa senden duyuyorum. Nasıl oluyor ki bu durum? Yüksek sesle müzik dinlemek veya yüksek düzeyli gürültüye maruz kalmak falan desen tamam o mantıklı bir şey diyeceğim ama mesela masa başında oturmak insanın işitmesini kaybetmesine sebep olmaz.

Doktora söylediğimde o da gülmüştü ve ilk senden duyuyorum demişti.Benim şahsi kanaatim hastalığıma etkenler bunlar. Yüksek sese maruz kalmadım...
Masa başında çalışanların % 80'inde boyun fıtığı var.Aynı pozisyonda çalışmanın neticesi...Aryıca telefonların SAR durumlarını PC'lerin radyasyon yayma durumlarını
araştırırsak biraz haklı olduğumda hem fikir oluruz...

Hayırlı kandıller arkadaşlar işitme kaybı bende de var ve çınnamada tabii Atlısuvarının yazdıgı tek maddeye katılıyorum telefonla fazla konusunca kulak gercekden rahatsız oluyor cınnama fazlalaşıyor pc ıcın bılgım yok ama bır arkadaşımda aynı seyi demişdi bilgisayardan yayılan radyosyonlarda etkılı dıye bu acayıp bır hastalık bırcok sey etti ediyor. asitli içecekler tuz gurultu sayamadıgım bı ton sey var

benim de var selam olsun :D iki kulakta yüzde8 85 vicarlarında falan raporum var yüzde 48 oranında o da hücre kaybından dolayı olmuştu

Slm mrvinl hücre kaybından dolayı duyma kaybını duymamısdım nasıl bir şeymiş o. cınnama varmı varsa nasıl başedıyorsun cıhaz kullanıyormusun cok soru sordum dımı :)

hücre kaybı denilen durum galiba kulaktaki duymayı sağlayan tüycük müdür nedir tam hatırlayamadım onların yok olmasından kaynaklanıyor olabilir. Onun geri dönüşü yok işte, bende de o var. Çınlama deseniz hep var ama sürekli değil ara ara gidip geliyor. Ben kendi adıma cihaz kullanıyorum ama mrvinl i bilemeyeceğim muhtemelen o da kullanıyordur.

teşekkurler yuci kulakdakı kırıstallwr olurmus ve kendı kendını yenılemezmıs ne yazıkkı donusumu yok ezan okunuyor rabbım hepımıze sıfa versın amin benım cınnama sabıt ne yaptıysam bırakmadı benı ıftar acmaya gıdıyom byy

Orta kulak iltahabi ile basladi zamanla cok ilerledi onlarca operasyon gecirdi suan sol kulakta cihaz var.

Gecmiş olsun Nilgün bu hastalık yaygınlaştı artık burda bıler yuzlerce ınsan duyma kaybı yaşıyor

bn 3 kez gıttım yuzde 30 verdıler en son gıttıgım hastaneden anca yuzde 40 alabıldım engellı olmadan once subaydım sureklı ateşlı sılahlar kullanmakdan pamuk tıkamayı unutuodum olan oldu ..askerıyeyıde suclamadım orduma hızmetımı yaptıgımı dusunuom ..sımdı ıse ozel sektorde calısıom bı sıkıntım yok tabıkı duyma kaybı anlam kaymasına da yol acdıgı ıcın bızler ıcın unutkanlık gecıcı hafıza kayıpları algı eksıklerıne de yol acıo..bakalım hayat neler suncak bıze

gastauskan gecmiş olsun oncelıkle.sizin duyma kaybı oranlarınız ne acaba raporu zor cıkardıgınıza gore duyma kaybınız fazla degil

meraba arkadaşlar bende sizlerden biriyim iki kulağımdada 40 db işitme kaybı var bunun en kötü yönüde türkiye gibi bir yerde işe girememek sadece böyle kafelere veya lokanta gibi yerlere girebiliyorum oralardanda belli bir zaman sonra çıkmak zorunda kalıyorum çünkü söylenenleri anlayamıyorum,keşke bende kamuda çalışsaydım çünkü o zaman hayatımda ileriye dönük bişeyler düşünürdüm ama şuan bu şekilde yaşamak bile istemiyorum,engelli raporu almak için çok uğraştım ama alamadım en
sonunda psikiatri doktorunu gebertip içeri gireceğim en azından içerde karnımı doyururum,böyle ne engelli ne sağlam gibi ne olduğumuz belli olmayarak yaşamak bana çok ağır geliyor çünkü yaşamıyorum şuan dünyada amaçsız bir insan gibi boş boş geziyorum.bu insanlara bu eziyeti çektiren devletin en başındakiler aynaya bakınca
ne görüyorlar acaba kendilerinden utanmıyorlarmı çok merak ediyorum.ne kadar şansızmışımki bu ülkede doğmuşum malesef.

sezginsezgin;

40 desibel ile engelli raporu alamazsın ama psikatriste ankisyesit bozukluğumudur nedir onu almaya çalış ikisi ile %40 alırsın arkdasaım.

nettin adil:eek: adamda sagir diye marka olacak, bide yurdum insanlari pskolojik diye anksiyetenin ne oldugunu bilmezler cogu:( bide onu yamasan is bulmak daha zor olmazmi.

Nilgun76;
nilguncugum orta kulak iltihabini iyi bir doktorla tedavisini sebatla ugrasarak yaptir. orta kulak iltihabi cok dert acar basina, dahada ilerler isitme kaybin.

cannan;

geç gördüm msjını k.bakma
yani ben kçükken ilaç kullanmıştım iğne ondan dolayı oluştu kulağımda fiziksel olarak hiçbir sıkıntı yok iltihapmış vs evet cihaz kullanıyorum kulak arkası zrluk çektiğim de oluyor sesleri anlamıyorum bazen ama alıştım cevrmdekiler de alıştı yaşayıp gidiyoruz işte :D

Evet aynen yazdıgın gıbı yaşayıp gıdıyoruz. Rabbım bıze yardımcı olsun ve karsımıza anlayıslı ınsanlar cıkarsın durumumuzu anlayan ve bıze dersdek olan ınsanlar cıkarsın rabbım bu derdın caresını versın inşallah bu konuda ben cok hasssım bayan oldugum ıcınmı bılmem ama erkekler daha sakın ve kabullenmıs gıbı dogrusuda o ama bende zor kabullenmek

evet canım ben de bayanım haklısın bu durumu bilmeyen ve bizi tanımayan bir insanlar karşılaştığımıza aa ne kadar güzel bir kız deyip söylenilenleri anlamadığımızda salak durumuna düşme ihtimalimi oluyor açıkçası ben kendi adıma konuşuyorum insanların cahilliğinden kaynaklanıyor biraz da. neyse ki çok anlayışlı bir sevgilim var her konuda yardımcı oluyor çok şükür

adil12 nikli arkadaşım burdaki iki ayrı hastanedeki heyet raporlarına bakan psikiatri doktorlarına kaç defa gittim vermiyor o...çcukları halden anlamıyorlar,ya şehir değiştirip iyi bir insan evladı doktora çatmam lazım oda bir tanıdık vasıtasıyla anca olur,yada birisini doğrucam o zaman akıllanacaklar.

sezginsezgin;

o bir şey mi beni kovu odasından :) anladımkı pskiatri doktorları kafayı yiyor :)

Üst Alt