Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme sorunları olan kim var?

Merhaba arkadaşlar,Bende işitme engelliyim Ben 3 yaşımda yüksek havale geçirmişim,işitmem kaybı yolu açıldı ve sol kulağım 70db sağ kulağım 80db böylece ileri derecede işitme kaybımdır. İşitme cihazımı 17 yaşımda kullanmaya başladım ve bugüne kadar starkey işitme cihaz markasını kullandım,şimdi yeni bir unıtron cihaz aldım moxi 3g cihazı kullanıyorum fakat duymayı ayırt edemedim, şikayetim oldu değişim yapılmasını istedim kabul etmediler.Bana yeni cihaz denemesini yaptılar markası widex süper işitme cihazı son derecede memnum kaldım,fakat elimdeki unıtron cihazımı değişim için başka markayla yapmıyoruz dediler,ben mağdur kaldım, bu konuda şikayetçi oldum ne yapabilirim diye bekliyorum.saygılarımla sunarım.teşekkürler...

Cevapladığınız için teşekkür ederim. Yarın Ankara Numune hastanesindeki uzman bi odyoloğa da göstereceğiz. Sanırım test tekrarlanacak. Umarım test hatalıdır.

bende kadroya eklendim malesef :) ilk 2008 de yaptırdığım bir testle 27 db kayıp vardı her 6-12 ayda bir test yaptım fazla ilerlemiyordu ama taki iş hayatında yüksek sesli ortamlara maruz kalıncaya kadar ben buna bağlıyorum..daha 1-2 yıl öncesine kadar ihtiyaç yokken şuan 1.5 aydır cihaz kullanıyorum..anladımki cihazla olacak bişi değil bu işler biran önce tedaviyi bulunnnn :D

ben de işitme engelliyim
Cümleten geçmiş olsun arkadaşlar.

en azindan bi kulaginiz duyuyor semra hanim sükredin ! hic duymayanlar var .. bende beyin ameliyatindan dolayi önce sag ic kulagimi mecbur aldilar simdide sol kulagim tamamen kapandi. cok zor bi durum . kismet olursa implant ameliyati olucam . allah tüm engelli arkadaslara sabir ve acil sifalar versin ..

işitme engelli'yim

...ve kendi durumumdaki arkadaşlarla tanışmak istiyorum.aslında isteyen herkesle arkadaş olabilirim.başlığı bu şekilde açmamın nedeni benim durumumda olan hiç arkadaşım yok.merak ediyorum , kim nerede ne yapıyor?hayat nasıl gidiyor? bu vesileyle tüm üyelere merhaba diyorum..

işitme engelli arkadaşlar

ben ieri derece işitme engelliyim.ama işaret dili bilmiyorum.anlayabiliyorum.
işitme engelli arkadaşlarla tanışmak istiyorum.
herkese sevgiler..

Bende isitme kaybını yaşıyorum 13 yaşında başladım

bende de yenı yenı olusmaya basladı sagda yuzde 4 0 askerı egıtımde oldu subay okulunda 1 sene kalabıldım askerde sonra mecbur bırakdım

bende aynen çalışma hayatında sorun oluyo ama daha nisanda memur oldum yolum uzuuuunnn

ben gecen ay implant ameliyati oldum ve gecen hafta islemcim takildi . sükürler olsun artik duyuyorum sadece insanlar ile konusurken tam hepsini anliyamiyorum . odyologum zamanla düzelir dedi inancim tam cünkü daha cok yeni ve tüm elektrodlar ayarlanmadi yeni olmasina ragmen kaba seslerin %90 duyuyorum anliyorum sadece ince seslerde zorlaniyorum ama zamanla oda düzelicek ins. tüm arkadaslara acil sifalar diliyorum allaha emanet olun .. sormak isteyenler olursa implant ile ilgili bana özelden yada burdan isterlerse ulasabilirler. iyi geceler...

merhaba işitme engelli dostlarım ben sesleri duyuor ve konuşabiliyorum ALLAHa şükür... Lakin işaret dili yok! öğrenebileceğim yerleri araştırıyorum SAMSUN için bu arada memurum benim gibi olup ta memur olan argadaşlar sizlerle tanışmak isterim
saygılar...

ee arkadaşlar durumumuz ne olacak peki hep bır araya gelıp eylemmı yapalılm doktorlara çalışmaları hızlandırın ızı bu durumdan kurtarın dıye burda toplandık ama elımızden bırsey gelmıyor :(

doktorların elınden bu kadar gelıyor
bereketkı devlet odyolog yetıstırme ısın az cok kotarmaya ıse oncelık vermeye basladı bu yuz guldurucu ısıtme kayıplılar ıcın
bızler ıcın odyologlar cogalırsa ıs az cok rayına oturur dıyorum

bende varım:eek: ızmırden seda ısıtme engllıyım.14 yasından berı kullanıyorum. aranıza katılmak ısterım. izmirdantel@face ekleyebılırsınz

işitme aletlerinin uygun fiyata nasıl alırım yeni üyeyim

Herkeze iyi akşamlar dilerim.muayene.testler. raporun onaylanması nihayet işitme cihazın alma aşamasındayım birkaç yere gittim hepsi kendisinin övüyor kafam karışık birde fiyatları farklı farklı birdoktor arkadaşım siemens dedi onay verdim 2 tane almam lazım .micam_ ace _5 fiati= 9800 tl kullanicilari varsa memnunmu daha uygun fiyata almak mümkünmu bilgi verilirse sevinirim Teşekkürler

mrb arkadaşlar iki yaşında doğuştan işitme engelli oğlum var her iki kulakta ileri derecede kulak arkası işitme cihazı kullanıyo yüksek seslere bakıyor test sonuçlarında işitme derecesi orta seviyelere düştüğü için implant şart diyolar...

o yaştakı çocıga ımpilant duymamıştım. Implant takdıran arkadaşlar var onlar daha ıyı bılır ınşallah ıyı sonuçlar alırsınız gecmiş olsun.

öncelikle gecmis olsun üzücü bi sey henüz iki yasinda allah kolaylik versin. canan hanima katiliyorum ben duymadim 2 yasindaki bi cocuga implant olayini. bende implant ameliyati oldum 2 ay filan oldu islemcim takildi sükür su an cok iyiyim. ilk baslarda biraz zor gibi alisma süresi ama su an iyiyim sükür cok rahat konusuyorum herkesler cokda iyi anliyorum sükürler olsun. madem care yok o zaman implant olmasi sart hem kücük yasda takilirsa daha cok faydalanir diye düsünüyorum. dogusdan duyma engelli arkadaslarin cogu yas ne kadar ilerlerse o kadar az faydalaniyorlar diye duymusdum. doktorunuzla konusun bakalim ne zaman yapabilirler. tekrar gecmis olsun iyi geceler..

Bende doğumdan sonra sarılıktan dolayı ilaç dozunu fazla vermesinden dolayı kulak işitme kaybı olmuş. %50 % 60 oranında seyrediyor cihaz kullanıyorum.5 yaşına kadar dudak okuma ile geçirmişim.Kimse bilmiyormuş duymadığımı ve anlamamışlar.Sonradan farkedilerek 6 yaşında cihaz kullanmaya başladım.Konuşmamda hafif kusurum var.Devlet memuru olarak çalışıyorum.Herkese kolay gelsin.

rica ederim arkadasim umarim yardimci olabilmisizdir .. bunun icin burdayiz .. keske elimizden fazlasi gelse..

tüm engelli arkadaslarima selamlar. gecen sene alip ama kullanmadigim agil mini ex perl oticon marka bu isitme cihazim var . aldikdan 6 ay sonra implant ameliyati olunca cihazi kullanamadim oldukca yeni su an türkiyedeki fiyati 5750 tl eger ihtiyaci olan bi arkadasim varsa fiyat konusunda anlasiriz son sistem olan bu alet oldukca iyi geliyordu cok faydalaniyordum ama kulak gidince mecburen implant ameliyati oldum su an iyiyim sükür normal duyma olmasa bile en azindan duyuyor konusuyorum . eger ihtiyaci olan arkadasim varsa bana özelden mesaj yazabilir . önce aleti internetten görün cok kücük baya kullanisli. tüm dostlara gecmis olsun ...

Merhaba Arkadaslar,

Ben de işitme sorunu yasayanların arasındayım. Sağ kulak 62 db sol kulak 70 db. Konusmayı ayırt etme 70db 80 db :)

İstanbul da özel üniversitede tam burslu olarak okudugum Bilgisayar Mühendisi 3. sınıf öğrencisi olarak şunu demek isterim ki, her daim başarılı olabilmek için çaba göstermeliyiz.Gösterince herkes istediği yere geliyor.Ben ortaokuldan beri işitme sorunu yaşıyorum, hep normal okullarda okudum.Şu an full ingilizce eğitim gören bir bölümde 1.liğe oynuyorum.Yazları da Teknopark ta özel şirkette stajyer olarak calısıyorum.Türkce yi zor duyuyoruz üstüne ingilizce duyup anlamaya çalısıyoruz. Kolay mı değil fakat bu da bahane değil. ;) Tüm işitme sorunu yaşayan arkadaslarımızn istediği yerlere gelebilmesi dileğiyle.. Eğitim konusunda cabalayıp bisiler yapmak isteyen arkadaslarım varsa hiç durmadan yola devam etsinler,önünüz aydınlık.. Yolumuz uzun Allah yardımcımız olsun :)

Enler ne guzel anlatmıssın durumunu kabullenmiş ve yoluna devam etmissin duyma sorunu yada herhangı bir sorunu olan genc arkadaşlara ornek olursun inşallah başarıların devamını dılerım. İyi gunler

Teşekkür ederim Cannan.. Evet her daim pozitıf olup elinden geldiği kadar verimli sekilde calısan biz gencler her daim hayallerimize ulasacagız insallah.

Mrb :) bende 5 yaşından beri işitme engelliyim iki kulagimda cihaz var cihazla konusup duyuyorum

slm , implant konusunda yardımcı olabilirim.bende 5 senedir kullanıyorum.

hülye slm , uzun süredir cihaz kullanman isabetli olmuş.böyle sesleri unutmamışsındır inş :D

Üst Alt