Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı sonrasında protez ameliyatı olan arkadaşlar tecrübeleriniz..?

gncnn, Kalçada yuva yok tabiri "hiç yok, kalça tamamen dümdüz" demek değildir. Çocuk yaşlarda oluşan kalça çıkığı denilen hadisenin kökeninde gelişimsel kalça bozukluğu yatmaktadır. Kalçada olması gereken yuva tam bir ovalitede oluşamaz, dolayısıyla bu durum femur başının da zamanla yuvarlaklığı kaybedip bozulmasına yol açar. Çocuk yaşta yürümeye başladıktan itibaren tüm vücut yükünü taşıyan kalça eklemi bozuk olduğu için zaman içinde femur başı kısa zamanda farkedilmeyecek ölçüde kalça yuvasından yukarıya doğru kaymaya başlar. Sizin belime doğru kayıyor dediğiniz olay aslında budur. Bu durum da bacak boyunda kısalığa sebep olur. Sonrasında mevcut bu şekil bozukluklarından dolayı eklemdeki kıkırdak yapı da özelliğini kaybeder ve artık femur başı ile yuva arasında kireçlenme artarak devam eder. Sonuç olarak bu durum ağrıların başlamasına neden olur. Klasik bir kalça çıkığı tarihsel gelişimi böyledir. Bu nedenle bu operasyonun adı total kalça protezi ameliyatıdır. Çünkü bu ameliyatta hem bozuk olan yuva yerine yapay bir yuva yerleştirilir ve hem de femur başı kesilir. Femur başı kesildiği anda tabi ki bacak boyunuz kısalacaktır. Ancak doktorunuz yapay femur başını yerleştirirken bu kısalığı telafi edecek şekilde ayarlama yapar ve bacak boylarınızı tekrar eşitler. Ancak ameliyat öncesinde zaten mevcut bir bacak boyu kısalığınız varsa bu eşitleme operasyonu her zaman başarılı olmayabilir ve bacağınız az da olsa kısa kalabilir. Kısalığı fazla olan bazı kişiler bacak boyu uzatmak için ilizarov yöntemi gibi harici ameliyatlara başvurabilirler. Ancak bu durumda her operasyonun ilave bir risk getirdiğini unutmamak gerekir. Doktorunuzun size söylediklerini biraz açmaya çalıştım. Umarım açıklayıcı olmuştur. Geçmiş olsun dileklerimle, sağlıcakla kalın...

Benim sol kalça çıkığında dolayı her iki dizim ve belimde ağrılarım oluyor.kalçada aşırı ağrım yok diye ameliyatı hep ertelemiştim fakat diğer eklemlerim çok sıkıntılı şu sıralar..kısalığım çok fazla.ameliyat ve ameliyat sonrası çok korkutuyor beni:-(

mytuncer öncelikler teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı olmuş. Bende bayağı araştırma yaptım konuyla ilgili ve kafam çok karıştı doğru karar verememekten korkuyorum. Benim asıl sıkıntım doktorların farklı şeyler söylemesi bir aydır bacağımda bir ağrı var ve hepsi farklı bir teşhis koydu ki gittiğim doktorların hepside isim yapmış başarılı doktorlar ama uyguladıkları tedaviler çokta işe yaramadı. Ameliyat olmalısın diyende var, senin durumun farklı iyi olamazsın diyende kime inanmalıyım??? Ameliyat kararı aldım diyelim kime ameliyat olmalıyım?? Anlayacağınız zor bir dönemdeyim.

gncnn, Maalesef tüm bu süreçlerden hepimiz bir şekilde geçiyoruz. Kalbinizin sesini dinleyip, hangi doktor açıklamalarıyla sizi ikna ve tatmin ediyorsa, o yönde devam etmek belki de en iyisi. Tekrar çok geçmiş olsun.
nilcan, Kısalığınızın çok fazla olduğunu yazmışsınız ama miktarını belirtmemişsiniz. Gerçi bu vakitten sonra miktarın da önemi yok diye düşünüyorum. Çünkü sizin kalçadan önce bel ve dizinizde ağrılarınız başlamış zaten. Vücudunuzdaki dengesiz yürüyüş nedeniyle gerek dize ve gerekse bele normalden çok farklı baskılar biner. Dizinize de protez taktırabilirsiniz ama omurga yapısı eğilmeye ve bozulmaya başladıysa daha büyük sorununuz var demektir. Bu nedenle kalçanızda hiç ağrı olmasa bile, eğer tek taraflı kısalık nedeniyle beliniz eğilmeye başladıysa zaman geçirmeden kalça ameliyatını olup bacak boyunu mümkün olduğunca eşitlemek gerekir. Ameliyattan korkmayın, eğer başka bir sorun yoksa ameliyata hazırlanın bence. Çok geçmiş olsun...

43 yaşında, tek taraflı kalça çıkığı nedeniyle kireçlenme ve deformeleri olan, 3,5 cm bacak kısalığı da olan bir kadınım. Çok çekilmez ağrılarım vardı diyemem. Kalça protezi gerekliydi. Birçok doktor daha da ileri yaşları bekle dedi. Ama ben kalitesiz, ağrılı sancılı bir yaşam istemedim, zaten zaman da yavaş yavaş yaklaşıyor gibiydi.
Ameliyata karar verdiğimde, öneri üzerine doktorumla tanışıp ön görüşme yaptık. Doktoruma güvenmem, kafamda soru işaretleri olmadan ameliyata girmemi sağladı. Öncesinde, birçok paylaşılan tecrübeleri okumuştum, çok zor süreçlerden bahsediliyordu. Birkaç kişi ise korkulduğu gibi olmadığını paylaşmıştı. Başka sağlık problemlerim olmadığı için bu zorlu süreci kolay geçirebilirim diye kendimi motive ettim. Başkalarına yardımım olabilir diye ben de kendi ameliyat sürecimi paylaşmak istiyorum.
8 Mart 2017 tarihinde ameliyata girdim. Sabah yatış yaptım ve hemen ardından ameliyata alındım. Sadece heyecanlıydım, pek korkum olmadı. 3 saat sonra gözümü odamda açtım. Epidural yani belden aşağısı uyuşturulmuştu ama genel olarak da uyutulduğum için hatırladığım bir şey yok.
Odada uyandığımda belden aşağısını hissetmiyordum. Herhangi bir ağrım yoktu. Sürekli ağrı kesici, antibiyotik, kan sulandırıcı veriliyordu. Sırt ve omzumda aparatlar takılıydı buralardan bir aletle vücuda ağrı kesici enjekte edebiliyordum kendim. Ameliyat öncesi sağlam olan bacağıma varis çorabı giydirilmişti, uyandığımda ameliyatlı bacağıma da giydirilmişti. Ameliyat yerimde büyük bir bandaj vardı. Sürekli hemşireler tüm değerlerimi kontrol ediyorlardı. Birkaç saat sonra yeme içmeye bile geçmiştim. Ağrım hala yoktu. Ben ağrılı bir süreç bekliyordum oysa. Doktorum gelip bilgilendirme yaptı. Kalçama yapılan işlemin görüntüsünü çekmiş bunu gösterdi. 2 cm. uzatılabilmişti bacağım. Daha fazlasının sakıncalarını beni ikna edecek şekilde anlattı. Ameliyat öncesi de bildirmişti zaten. Akşam saatlerine kadar odamdaki yakınlarımla sohbet muhabbet ettik…))
Gece, sürekli aynı yatış pozisyonundan kaynaklı olarak biraz ağrılarım oldu, ama bacağımın ağrısı değilde sırt ağrısı ağır basmıştı, sırtımdaki aparatlar nedeniylede.
2.Gün
Sabah erkenden bacağımdaki diren çekildi, pansuman yapıldı, dikişlerim sorunsuzdu. Ayağa kaldıracaklarını söyleyip gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Yürüteçle kaldırıp kısa mesafe yürüttüler. Korktum önce ama zor olmadı. Aralıklı olarak birkaç kez kalktım. Tuvalet ihtiyacımı kendim karşılamaya başladım…)) Bu arada sürekli tüm değerlerim kontrol ediliyordu ve sürekli ilaçlar veriliyordu. Genel bir vücut ağırlığı vardı, bacak ağrımı özellikle hissetmiyordum fazlaca, sırt ağrıları daha etkiliydi.
3. Gün
Gece boyunca da birkaç kez yürümeye kalkmıştım ama bu gün daha sık gezdim. Hatta yürüteçle tek başıma…)) Bu süreçte eğilemiyorsunuz, bacağınızı kırmıyorsunuz, çok özenli oluyorsunuz. Kontroller devam.
4.Gün
Aynı şekilde geçen bir gecenin ardından sabah uzman ve doktor kontrollerinden sonra hastane çıkışım yapıldı. Ağrı kesici, mide koruyucu ilaçlar ve kan sulandırıcı iğne verildi. Ben ambulansla eve gittim çünkü asansörsüz bir sitede 2. Katta oturuyordum ve riske atmak istemedim bunca emeği zahmeti.
Evde ilk günüm kolay geçti çünkü tüm ayarlamalar yapılmıştı. Yürütecim vardı, tuvalet yükseltici gerekliydi. Rahat hareket alanı sağlanmıştı. İlaçlarımı düzenli aldım. Sürekli yürüyüş yaptım. İnanın hasta gibi değildim, gören şaşırıyordu…)) Ağrı eşiğim yüksektir ama cidden ağrım olmadı. Doktorum da ağrıyla tanışmaman için verdiklerimi zamanında kullan demişti. Çok uslu bir hastaydım. Denilen her şeyi usulünce yaptım.
Eve iki günde bir ortopedi teknikeri geldi. Pansumanlarımı yaptı, egzersizlerimi gösterdi, beraber yaptık. Hızlı gelişme gösterdim, onlarda memnundu. Yaşımın genç olması etkendi tabii. Birçok işimi kendim yapmaya başladım. Sadece eğilip bükülme yok. Dizimi kırıyorum ama. Yardımcı aletlerle üzerimi bile giyip çıkarıyorum…)) 8. Günü akşamı koltuk değneğiyle çalışma yaptık, çok iyiydi ama yine de yürütece devam dedi. Ne olur ne olmaz diye. Çünkü normalde 2-3 hafta yürüteçle gezilmesi gerekiyormuş. Yatakta istediğim gibi yatabileceğimi , hatta ameliyatlı bacağımın üzerine bile rahatlıkla yatabileceğimi söyledi. Bugün 9. Günümdeyim. 2 gün sonra merdiven inip çıkma çalışacağız…))
Gelişmeleri elimden geldiğince paylaşmaya çalışırım. Umarım fikir verebilmişimdir en azından. Ama şuna inanın ki hep çok ağır bir süreçten bahsedilirdi ama asla olmadı. Ama özenli bir süreç tabiî ki. Birazda inanmanız gerek…

Merhaba, bende sol kalçamdan ameliyat oldum.(Sol femur bası aseptık nekrozu) Bana da platın takılacak yaklasık 10 yıl sonra, kırılmıştı benım kalcam anında amelıyat oldum. 12 sene oldu, şimdi şükür ağrılarım yok ama senın de dedığın gıbı uzun suren oturma ve yurumelerden sonra ılk hareketler ağrı teşkil edıyor.Onun dışında yurume ve koşmamda sıkıntı yok. her yıl kontrole gıdıyorum. Doktorum kılo alma dıyor, baska bırsey demıyor. Yardımcı olabıldımse ne mutlu bana

Merhabalar. 5 nisanda sağ kalçaya platin konuldu. 6 cm kisalik vardi. Yanyana uzattiğimda eşit görülüyor. Üzerine basmadan yürüteçle yürüyorum. Tam yürümeye basladiğimda aksama olurmu. Ameliyat olan arkadaşlar tecrübelerini paylasirsa çok sevinirim

@haysel kalçanin ameliyat olan tarafindaki genişlemedn bahsediyorsunuz sanirim aynisi bendede oldu 5 nisan 2018 de tek tarafa platin takildi fakat o taraf bacağim asılı gibi duruyor. Bu zamanla düzelecekmi sizdeki genişleme düzeldimi tecrubelerinizi paylasirsaniz çok yardimci olmuş olursunuz

@sanem_başkan, eğer bacak boylarınız eşitlendiyse ve başkaca bir sorun yok ise zamanla yürüyüşünüz düzelecektir. Ne kadarlık bir zaman derseniz, bu sizin durumunuza ve tutumunuza göre değişir. Kaç yıldır bu kısalıkla yaşıyorsunuz, femur kemiğinde ve bacağınızda zayıflık var mıydı vb. önceki dönemlere ait hususlar bu zamanı etkiler.

Ayrıca şu an için verilen egzersizlere ne kadar tutunuyor ve sebat gösteriyorsunuz, bu da belki en belirleyici konu olabilir. Çünkü yürüyüşünüzün düzelmesi için olmazsa olmaz husus kasların yeterince kuvvetlenmesidir. Kaslarınızın istenen seviyeye gelişine kadar geçecek sürede aksamanız kısmen devam eder. Biraz sabır gerektiren bir durum yani, moraliniz bozulmasın. Geçmiş olsun, sağlıcakla kalın...

mytuncer ayağimi yanyana uzattiğimda eşit duruyor bu şekilde kisalik belirlenirmi bilmiyorum. Doktorum egzersiz vermedi tam yük vermeden Yürüteçle geziyorum. Iki ay oldu. Yuruteci ne zaman birakir desteksiz yururum onuda bilmiyorum.zor bir sureç tek bildiğim

@sanem_başkan, Normal şartlarda şimdiye kadar bacağınıza tam yük vermeniz ve walkerı da bırakmanız gerekirdi. Özel bir durumunuz varsa bilemiyorum tabiki. Egzersiz zaten olmazsa olmaz bir husus.

Doktorunuza bir danışmakta fayda var sanki. Serbest bir şekilde yatarken bacaklarınızı uzattığınız zaman eşit görünüyorsa muhtemelen bir sorun yoktur. Yatarken ayak tabanlarınızı göremeyeceğiniz ve bu şekilde kısalık kontrolü yapamayacağınız için bence referans noktası olarak ayağın iç tarafındaki küçük yumru kemiği (teknik adını bilmiyorum) göz önüne alırsanız daha doğru olur.

mytuncer yürüteci bırakınca desteksizmi yürümek gerekiyor yoksa bir süre egzersiz yapip bacak güçlendikten sonrami yuruteç birakiliyor. Bu aşama nasil oluyor tecrubelerinizi paylasirsaniz çok sevinirim. Ayrica size çok teşekkür ediyorum. Herkese tek tek cevap verip yardımcı olduğunuz için

@sanem_başkan, Yürüteç sonrası aşama tek taraflı baston kullanımıdır, sonra da yavaş yavaş desteksiz yürümeye geçersiniz. Tabi ki bacaklarınız ne kadar hızlı gelişir ve kuvvetlenirse bu geçişler de o kadar hızlı olur.

Bu konuda kendinizi başkalarıyla kıyaslamayınız, herkesin durumu ve gelişimi farklıdır. En doğru zamanı siz kendiniz hissedersiniz zaten. Biraz da lazım olan cesaret tabiki. Geçmiş olsun dileklerimle...

Öncelikle herkese merhabalar, siteyi çok sık ziyaret ediyor olmama rağmen henüz üye olabildim. Sizlere kendi sakatlığımdan bahsetmek istiyorum. Tabi sizin de görüş ve fikirlerinizi almak benim için 4-5 doktordan kesinlikle daha önemli. Tecrübe hayattaki en değerli şeylerden biridir benim için. Çok fazla uzatmim, hepinize şimdiden teşekkür ederim

Yaklaşık 21-22 sene önce ben 14 yaşımdayken (Şuan 36 yaşındayım) 1/1000 oranında rastlanan (Zamanında doktorumun söylediği orandır) gelişimsel kalça çıkığı meydana geldi. Yaklaşık 1 sene doktor doktor gezdik ve tabi bu sırada sağ bacağımda kısalık meydana geldi (Yaklaşık 3-3.5cm). Ameliyat kararı alındı ve kısa süre içinde ameliyata girdim. Kalcama sabitlemek için sanırım 3 adet platin çivi takıldı. Kısalık giderilemedi. 6 ay yürümek için zorluk çektim. Yaşım çok gençti, o yüzden normal çocuk takliti yapmakla geçti hayatım. Futbol oynadım, basket oynadım yerimde durmadım. Tabi bunların sonucu olarak ağrılar baş göstermeye başladı. Sanırım ağrı eşiğim yüksek, 10 senedir ağrı çekiyorum ve hiç ağrı kesici kullanmıyorum. Geçen sene artık dayanılmaz bi hale gelen ağrılardan kurtulmak için doktor ziyaretlerine başladım, tabi kısalığı da çok kafama takıyorum. Sosyal olarak hep kendini arka plana atan bi kimliğe büründüm. Maddi olarak durumum iyi olmadığından devlet hastanelerine gittim. İlk önce Baltalimanı, daha sonra İstinye devlet hastanesindeki doktorlarla konuştum. Tabi sıra bekleyen yüzlerce kişi olduğundan sadece 15'er dakikalık muayeneler yeterli bilgi almama müsade etmedi. Ama her iki doktorunda dediği ''Hemen senin için ameliyat günü alalım, senin kalça protezine ihtiyacın var'' dediler.

O günden beri beni bi korku aldı. Önceleri protez kelimesi bana büyük bi korku sarmasına rağmen internetten edindiğim bilgiler ışığında bu gereksiz korkudan kurtuldum. Yerli - yabancı bütün site ve forumları okudum. Ve bu işin en önemlisinin doktor olduğunu anladım. Şuan için protez bana bi endişe getirmiyor, hazırım diyebiliriz. Fakat şimdi gelelim fasulyenin faydalarına, benim öğrenmek istediklerimin başında protez ameliyatından önce acaba platinleri mi aldırmam gerekiyor, yoksa aynı ameliyatta tamamlayabiliyor muyuz? Yine bikaç ay iyileşmeyi mi bekleyeceğim acaba? Ve tabi bu masraflar bakımından da herşeyi ikiyle çarpmak anlamına geliyor.. Ki benim böyle bi bütçem yok. Beni konu hakkında aydınlatırsanız çok sevinirim. Artık sıtkım sıyrıldı anlicağınız..

Tabi lütfen hastene ve doktor tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim. Ben İstanbulda ikamet etmekteyim. Herkese tekrar teşekkür ederim.

rigtleg arkadasim kalcada platin varken platin alinip protez konabilir masraf olarakda platin icin doktor masraf almaz zaten protez icin buyuk masraf ediyorsun ...sadece platin aldirmak cok kucuk bi operasyon kesi bile kucuk bi kesi ...ama ben platini aldirip oyle protez dusunuyorum ayni ameliyatda...fiyat konusunda tutarlilik yok ..butcen ne kadar...istanbulda avrupa yakasinda 10 milyar 20 milyar 30 milyar hastaneye gore protez takiliyor...benim ozel doktorum var istersen sana ozelden bilgisini verebilirim..gecmis olsun..

burcse

burcse, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Endişemi büyük ölçüde hafiflettiniz. İki ameliyat eziyetini ne çalışma gereğim ne de bütçem karşılayabilirdi. Tabiki doktorunuzu paylaşabilirsiniz, çok sevinirim. Bütçem olarak da içimin sindiği bi doktordan fiyat alıp o parayı tedarik etmeye çalışıcam. Yani 30bin TL'ler biraz hayal gibi ama eğer 30 ise ona göre borclanma, eş dosttan para bulma çalışmalarım başlar. Bi kaç sorum daha olucak sakıncası yoksa..

Doktor parası, hastane parası ve protez'in ücretinin toplamı için mi 10-20-30'a kadar hastaneler var yazmıssınız. Yoksa Sadece hastane parasında mı bahsettiniz? Eğer öyleyse doktorlar ne kadar ücret alır, protez'in fiyatı nedir (kalem/total fiyatlar önemli benim için)? Bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. Artık bacağımdan tıkır tukur sesler de gelmeye başladı. Ağrılar sancılara dönmeye, gece uykumdan uyanmalar baş göstermeye başladı. Anlicağınız pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum artık.. Baş koydum bu yola.. Şimdiden tekrar teşekkür ederim.

SAYGILAR

merhaba ben iki sene önce kalca pretezı oldum hiç agrım kalmadıistedigim kadar yuruyorum vede amalıyat öncesı sıkıntılarım hıc kalmadı bütün hareketlerıde kısıtlama olmadan yapabılıyorum olmanı tasıye ederım

Kalça protezi operasyonlarında hastane sana fiyat veriyor herşeyi karşılıyor yatış protez vs...Tabi bu fiyat işleri karışık özel sigorta vs..Konu çok açılır ..Sana şöyle söyleyebilirim bir araştırma hastanesinde tamamen ücretsiz de bu ameliyatı olabilirsin gidip Amerikan Hastanesinde 30-40 milyara da olabilirsin..Ya da özel doktorun varsa onun anlaşmalı olduğu hastanede de olabilirsin. Bu durumda doktor sana fiyat veriyor hastane yatış protez vs..herşeyi kapsıyor..Sen doktora ödüyorsun..Doktor hastane durumlar çok farklı olabiliyor malesef..Ben bu fiyat meselesini çok araştırdım..Burada Bakırköy de 10.000 tlye özel hastanelerde bu t.k.p tek taraflı operasyonu olabilirsin s.g.k var ise ? Mesela Vital Hospital..Ya da Acıbademde olursun 20.000 tl ye..Benden sana arkadaş tavsiyesi geçmişini paylaştığın bir doktorla konuş ve kendine ona emanet et..Beni bilen sürekli muayene olduğum doktorum var Bakırköyde ofisi var ..Sana telefon bilgilerini veririm özelden ..Ok

sanem_başkan, Özel mesajınıza cevap yazmaya çalıştım ama posta kutunuz dolu olduğu için cevabım ulaşmıyor maalesef. Buradan haber vermek zorunda kaldım.

Arkadaslar oncelikle gecmis olsun
6 hafta once protez takildi.Evdeyim birkac gun sonra raporum bitiyor is basi yapicam? (dkc den dolayi inanilmaz kireclenme agrilarim vardi) 5,5 cm kisalik da vardi 3,5 cm kısalık giderilmis 2 cm için tabanlik dedi dr. Benim sorum iki gündür kalça kasik bölgesinde tık diye ses geliyor neden..agrim yok ama ..sıkıntımı var korkuyorum belkide ben abartıyorum ne zaman iyileşme olur hos kisiden kişiye gore değişiyor ama gevşedimi diye panikteyim yasayan varmi

Merhabalar. Çok zorlayici ters bi hareket yapmadikça kolay gevşemez çıkmaz merak etmeyin,

Dkç sonrasi tkp ; Bugün kontrole gittim tam 60 gün oldu bastonu birak yürü dedi dedide ben yine topalliyorum bacak boyuda eşitlendi ama üzerine basamiyorum psikolojik mi acaba
Kalça cikigi tkp olanlar yürüme durumunuz nasil

@Ataseher doktorunuz artik desteksiz yürüyebilirsiniz dedi ama siz üzerine basamiyosunuz anladığım kadarıyla. Bende aynı sorunu yaşadım bu ameliyat sonrası kas güçsüzlüğünden kaynaklanıyo. Bir ay kadar egzersiz yaptıktan sonra yürüyebildim ancak. Çok yoğun bi egzersiz yapmaniza gerek yok. İnternette kalça protezi egzersizleri diyince çıkıyor zaten. Bunlari yapinca yavaş yavaş yürümeye başlarsınız. Aksamaya gelince o zamanla geçer beynin ve vücudun yeni duruma alışması lazim

Benim ameliyatli kalçada batma oluyo oturduğum zaman, çok yürüyünce veya iş yapinca oluyo genelde. Ayni sorunu yaşayan varmi veya bilgisi olan

Merhaba,
dikis cevresi şişlik sertlik uyuşukluk ne zaman geçiyor kisiye göre değişir ancak benim 3 ay olacak hala ayni bide dikiş yeri altinda herzaman olmuyor ama bir noktada cam kirigi , igne batmasi gibi bir aci oluyor bu normal mi sizlerdede oldumu?
Buz iyi gelir mi vs.vs.

Mrb arkadaşlar ben DKC amaliyati oldum protez takıldı 3 ay önce ve şey çok guzel protezim kaynamis felan ama benim amaliyat oldugum ayagim uzun doktor zamanla yerine oturacak dedi ama ben yinede korkuyorum boyle bisi yaşayan var mi acaba bilgilenlendire bilir mi

Tpz
Merhaba bende ayni durumdan muzdaribim 2,5 ay oldu ameliyat olali szn durumunuz su an nasil acaba
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Selam arkadaşlar 5 ay oldu kalça çıkiğına bağlı kireçlenme sonucu protez takilali her gün bu sitedeyim ara ara bakıyorum sorduğum soruların cevaplarını aldim sağolun.
Birkac gündür "Sizlama " şeklinde hissiyatlar oluyor dinlenince geçiyor normal mi sizlerde de oldumu lutfen cevap verin.

Üst Alt