Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Klasik Türk Müziği 2

OOOOO Alper Ağbim de gelmişler sefalar getirmişlerrrr Maşşallah Ağbime benim.Hayırdır Yaaa :( Ne olmuşş benim ağbime. Burada tüm milletin önünde Senden özür diliyorum iki neden den dolayı.

Birincisi. Seni bir türlü arayamadım.; Hastanelerden rapor alma telaşı ve Hanımın tayin işleri ile bir balıkesir bir izmir yaptık.Bu sırada canım ağbimi unuttuk.Oysa O Ben hastanedeyken her daim beni arar ve nasıl olduğumu sorardı.Çok üzgünüm Affet :oops: :oops: :oops:

İkincisi : Alper ağbim gibi müziğe gönlünü vermiş bir kimsenin formumuza girerek o çok değerli yorumlarını bizimle paylaştığı zamanlarda,böylesine kötü ve maksadını aşan yazışmalara şahit olman gerçekten benim için üzüntü ve utanç kaynağı oldu :( :( :( :oops: :oops:

Yinede buralarda olman çok güzel umarım böylesine üzüntü verici olaylar tekrarlanmaz.

Saygı ve Sevgilerimle.

Vay güzel kardeşim yine göstermiş güneşte parlayan kelini. Heheheh;-) Bu lafıma kızmaz Cem kardeşim lakin bunun bir hikayesi vardır bizde. Bilmeyenlar için çıtlatayım:
Efenim biz sunburn dostumla ilk tanıştığımızda şöyle bir diyalog geçmişti aramızda
...
A- Kardeş benim rahatsızlığım vsvsvs senin engelin nedir?
S- Ağbi sorma yav ben saç engelliyim :lol:
zuhahahaha

Not: Sağlamların aramızda ne işi var diye merak edenlere duyurulur :lol:

Bu arada bir yere gıpraşma, seni telefonla arıyorum aç telefonu Cem;-)

baben abim seçtimm :))

melihat gülses diyorum ben :D

y@ren' Alıntı:
baben abim seçtimm :))

melihat gülses diyorum ben :D

Teşekkürler Y@ren, senin seçimin yeterli ;)

Benim favorilerimden bir şarkıyı yükleyeceğim şimdi:

Gerçi Melihat Gülses de söylüyor bunu ama bu kez Emel Sayın'dan. Bu şarkıyı en güzel rahmetli Zeki Müren söylerdi. Ama onun söylediği klibi bulamadım youtube'da.. :(

Emel SAYIN- Dertliyim rûhuma hicranımı sardım da yine

Sevgili y@ren, okulda öğrenmişsinizdir gerçi, benim aklımda kalan bu şarkının üç ayrı makamdan oluştuğu. Güzelliği oradan geliyor belki. ;)

sevgili baben abim... çok güzel okumuş Emel Sayın yaa :D Ben dinlemedim Zeki Müren den... Eminim ki çok güzeldir...

biz geçmedik onu okulda ama notasına baktım segah makamı diyo abi. Çeşitli makam ve usül geçkileriyle atraksiyonlar yapılmış :D
Bi coşturuyo ana bi bakıyon ardından sular çekiliyoo :)
Hee unutmadan; Sadettin Kaynak'ın eseri bu eser... :wink:

Hanımeli' Alıntı:
Alper hocam merhaba…
İçimden geldi lütfen bu parçayı kabul edin,
gerçi martılar bana bu parçanın sizde olduğunu söyleseler de…
Siz yine de benim için bir kez daha dinleyin…

Geçmiş olsun hocam…
Sevgilerimle

http://www.youtube.com/watch?v=mYVckxZVI_g

Teşekkür ederim sevgili Hanımeli, Sema'nın Ekho albümü muhteşem zaten. Youtube da bulsam "Mazi" parçasını buraya ekleyecektim. Bu albumden beni haberdar eden martılar senin de kulağına fısıldamış herhalde :lol:
Sevgilerimle

Sevgili dostum baben,

Biliyormusun canımcım, bazı şarkılar vardır olmazsa olmazlardandır ve biz o olmazsa olmazları uluorta hemen heryerde o kadar sıklıkla dile getiririz ki, ister istemez o şarkının özelliğini yok etmede ustayızdır.

Türk Sanat Müziği denilince, dönülmez akşamın ufkundayız şarkısı da böyle dilimizden hiç düşürmediğimiz ve belki de ilk aklımıza gelen şarkılardandır. Kısacası, sanki Türk sanat müziğinin, istiklal marşıdır.Bu şarkıyı doğru dürüst söyleyemeyenleri ciddiye bile almayız, ama söyleyebiliyorsa, artık gönlümüzde kurduğu tahtan indirmeye kimsenin gücü yetmez

Ama nasıl bir beste yapmışsa Sadettin Kaynak her şeye rağmen gönlümüzdeki yerini korumaya devam ediyor.

Benimde gönlümde böyle bir şarkı var.Çok kişiden duymadığım bir şarkı. Bunu benim annem ne söylerdi beee....Bu şarkıya başladığı zaman , sanki zamanda benim için dururdu. Sözlerimiydi, makamımıydı, yoksa melodisimiydi bilemeyeceğim, ama müthiş bir parça.

Gönlüm Özledikçe

Bu adam Türk sanat müziğinin dehası bence.

Keşke çok daha iyi söyleyen birini bulabilseydim ama bu vardı. :(

Gönlüm özledikçe görürdüm, hele
Lacivert kanatlı kumru olsaydım
Seni kıskanırdım rüyada bile
Âhu gözlerinde uyku olsaydım

Sanma ki sevgilim solar biterdim
Belki muradıma böyle yeterdim
Gonca leblerinde yanar tüterdim
Güllerden süzülen koku olsaydım

Duyabilmek için inceden ince
Bütün benliğimi sana verince
Dalarım aşkına şöyle derince
Gönlünde yaşayan uyku olsaydım

Sevgili andante hoşgeldin :)

varya bu şarkı benim okulda repertuar dersinde öğrendiğim ilk şarkıdır...
muhayyerkürdi makamında... hakikaten çok hoş bir şarkıdır...
saolasın Sanem abla yine anılarımı depreştirdin :) bu saate söylettirdin bana şarkıyı :D

Vay yarenim kullanıcı adımızı değiştirmişiz ha....

Alışmıştım ben yaren e ama tamam nüans olsun, nüans müziğe anlam katan en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Yahu ne ilginç bir dünya da yaşıyoruz. Benimde aklıma senin yazın başka bir şeyi getirdi.Hani ben müzik hayatıma klasik batı müziğiyle başladım ya, benim zamanımda da okuduğum okullarda Türk halk müziğine pek ses çıkartmazlarsa bile Türk Sanat müziğine asla katlanamazlardı, yasaktı, çalmak yada söylemek.

Eeee bende de hem anarşist bir ruh var, hem de bu müziği çok seviyorum, bu konuda bilgilenmek için senin şehrinde Rüştü Şardağ ın musiki cemiyetine gitmeye karar verdim.

Rüştü Şardağ benim batı müziği eğitimi aldığımı duyunca ve buna rağmen Türk Müziği öğrenmek istememi gerçekten garip karşıladı. Ama o da bence harika bir müzisyendi, ona ve kurduğu musiki cemiyetine çok şey borçluyum.

Yarın bir gel bakalım dedi bana...

Yarın olduğunda okuldan çıkışta eve gitmeden musiki cemiyetine gittim ama biraz geç kalmıştım ve koro orkestrayla çalışmaya başlamıştı bile. İçeriye olabildiğince sesiz girerek boş bir yere oturdum. Rüştü Şardağ, bu küçük kızımıza notaları verin dedi.....

:D

Bu gülmeyi sanırım önce sen anlayacaksın.

Batı müziği notalarıyla Türk müziği notaları o kadar farklı ki bildiğin gibi elime aldım notaları, anlamaya çalışıyorum ama o kadar garip ki...

Çalıştıkları parça Sadettin Kaynağın yukarıya aldığım parçasıydı.Annemden dinlemekten büyük bir keyif aldığım şarkıyla bilimsel Türk sanat müziği öğrenmem de aynı şarkıya denk gelmişti.

Muhayyerkürdi makamı en sevdiğim makamdır... :D

baben seni çok seviyorum biliyormusunnnnnnnn. :D :D :D

Bu benim gönlümdeki parçayı buraya alırken, açıkcası Sadettin Kaynağı düşünerek aldım. Bir başka üyemiz son derece güzel bir link vermiş Sadettin Kaynak la ilgili olarak.

Baben de hemen arkasından dönülmez akşamı ufkundayız parçasını eklemiş. Birden sanki Sadettin Kaynağın gibi oldu. Tabikii Münir Nurettin Selçuk undur o parça.

Hemen bir özel iletiyle durumu düzelt demiş bana. :D Bu şekilde düzetsek nasıl olur? Neden olmasın değil mi? Valla bugün benim aklımda sadece Sadettin var. Ama siz yine de doğrusunu bilin. Dönülmez Akşamın Ufkundayız, Münir Nurettin in. Ya Timur Selçuk beni öldürebilirrrrrrrrr. Adam babasının şarkılarını kimseye söyletmiyor ben ise ne yaptım. Kendimi seviyorummmmmmm :D :D :D

:D :D

Valla kısa da olsa biraz uzaklaşıp geri dönünce, bööle her şey birbirine giriyor işte :p :D

Müzik forumundaki youtube linkleri epeyce çoğaldı. Mükerrer linkleri önlemek ve karışıklığa meydan vermemek için, zaman zaman bütün linkleri bir sistem dahilinde (örn. makam, tür, besteci bazında) bir yerde toplasak iyi olur diye düşünndüm ama sonunda bayaa tırstım :p ve "bırak dağınık kalsın" dedim.. Sizler ne düşünürsünüz?

E nüanscım (Ben de alışmıştım y@ren'e) hani Manisa görüntüleri ( http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?p=239071#239071 ) :?: :wink: Hâlâ beklemedeyiz.. :D

ahh baben abim :) sana havadisleri sıra sıra vereyim :D

1-) Şenlik çok güzel geçti :)
2-) Makber ve Bülbül Kasidesini bana okutmadılar :( İşin güzel tarafı kimse okumadı :D
3-) Meclis başkanı Bülent Arınç a türkü hediye ettim :) Çok sevindi hemen beni soruşturmuş :)
4-) İstanbul'dan bi tv yapımcısı beni ramazanda iftar programına konuk olarak davet etti :)
5-) vee en güzeli baben abimm... Konya dan mevlana şenliklerine davet geldi :D arıcaklar bakalım :)

şimdi bunca güzel haberin ardından görüntülere gelelim... Görüntü elimde yok malesef :(

bana ulaştırırlarsa bende size ulaştırıcam inş. :wink:

Aaaa yuppiii kadınım tatilden dönmüüüüüş…. :D
Timur Selçuk…sevmediğim, sevemediğim bi adam
Bu kadar mı kibirli olur bir insan…
Babasına hiç çekmemiş…
Neyseee....

Sanem tatilden dönmüş, yaren yeni adıyla kendine imaj yapmış ve bir sürü teklifler almış…
E o zaman şenlensin biraz ortamımız yafuu :)

http://www.youtube.com/watch?v=HFvxBBmQrFU

Diğerlerine senin adına sevindim de, 5'inci maddeye kendi adıma daha çok sevindim. :wink: Mutlaka beklerim..

Bencede ortalık biraz şenlensin.

Güzel bir tatildi açıkcası ama yine de o zorunlu bekleyiş yok mu.... vallahi bitirdi beni. Yahu anne olmak ne zor iş.

Ama bugün herşey normal seyrine döndü. Kızım, kafasına koyduğu okulu ve bölümü kazandığını bugün öğrendi.

Ohhhhh.... Yaşasın hayat... :D

Sanem ablacım, öncelikle kızın sonra da senin adına çok sevindim :) Ne mutlu sana ... tebrikler , inşallah hedeflerine ulaşır kardeşimiz...
Tatil sırası bende... Bir süre buralarda olamıcam :( Fırsat bulup da nete girebilirsem; hal hatır sorar, yorumlarınızı okurum :wink:

Sevgiyle kalın...

satır aralarını okuyup şifre çözmeye meraklı davincistlere ip ucu olaraktan
bi şarkıda benden hediye olsun kalbimin kiracılarına :wink:

kalbimin sahibisin_zeki müren :?:

bayke' Alıntı:
satır aralarını okuyup şifre çözmeye meraklı davincistlere ip ucu olaraktan
bi şarkıda benden hediye olsun kalbimin sahibine :oops:

kalbimin sahibisin_zeki müren :?:

İlhii bayke ağbim benim :lol: litaretüre ve kelime daarcığımıza bir kelime daha ekledin ya helal olsun sana :D >>>Davincist<<< Bak ben bunu tuttum ağbey.

Bundan sonra bana öle şifreli gözler ile bakana hitabım değişti.
"ne oo ne bakıyon davincist davincist haa?"

SİZ YİNEDE RUHUNUZUN GIDASINI RUHUNUZDAN EKSİK ETMEYİN EFENDİM :)

hakkaten davincisti ben uydurdum :)
kriptolu bi kelime uyduriim dedim uymadı
karadenizli fıkrasındaki gibi
uysada..!
uymasada..! :)

Baykemal ve sunburn
Hiç romantik değilsiniz!!! :twisted:

Nalan altınörs kuşağımın şahane kadını anımsattana tşkler .bahane ile dinledim ,çok güzel yaw istanbullular gelyorum gidiyorum aha şöle şahane bi fasıla götürmediniz beni :(

Ya arkadaşlar bana kızmayın...Bu gün yüzüyorum konyaaltında, bir müzik...allla allla dedim. Bu bizim klasiklerden...Bayke bey sen hala uzat...Yemin ediyorum, sahilden 500 metre uzaktayım, denizdeyim yani...
geldim yeniden çaldırdım....Kızmayın olurmu, bu burda olurmu diye. Ben sizi çok
özledim yaaaa....Sevgiler.Aha buna duygulandım.
http://youtube.com/watch?v=6kTPLB7izMY

kuyucak' Alıntı:
Ya arkadaşlar bana kızmayın...Bu gün yüzüyorum konyaaltında, bir müzik...allla allla dedim. Bu bizim klasiklerden...Bayke bey sen hala uzat...Yemin ediyorum, sahilden 500 metre uzaktayım, denizdeyim yani...
geldim yeniden çaldırdım....Kızmayın olurmu, bu burda olurmu diye. Ben sizi çok
özledim yaaaa....Sevgiler.Aha buna duygulandım.
http://youtube.com/watch?v=6kTPLB7izMY
Hangi müzik aşığı aşık olsa aynısını yapardı kuyucak ağbim:) Hem şu sıralarda aşk dağları sardı.Bu parça varya bani çok duygulandırır.Eline yüreğine sağlık.

saygılar sevgiler.

RUHUNUZUN GIDASINI RYHUNUZDAN EKSİK ETMEYİN EFENDİM.

Üst Alt