Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kök hücrede Beike Biotech Turkey

Selam arkadaşlar bugün doktorumla çindeki kök hücre tedavisini görüşmek için çapa hastanesine gittim. Ama doktor iki haftalık izine ayrılmış bende hazır gitmişken bu konuyu fizik tedavimle ilgilenen Prof.dr.Resa Aydın a sordum kendiside bana şunları anlattı:

Bak onurcum çine kesinlikle güven olmaz. Benim babamda noroloji hastası bende biliyom kök hücre ile iyileşek ama götürmüyorum çünkü embriyonik kök hücre tedavisi uyguluyorlar ve embriyonik kök hücreyide çindeki kürtaj olan kadınların bebeklerinden alıyorlar ve doğal olarak o hücre başka bir bedene uyum gösteremiyor ve başka bir vucutta hayatta kalabilmek için kendini deli gibi bölünerek çoğaltıyor. Vucut bir süre sonra bu çoğalma karşısında yetersiz kalarak kök hücreye karşı savaşı bırakıyor ve bu aşırı bölünmeden oluşan hücreler beyincikte yani beyinde tümöre dönüşüyor. Eğer gidersen seninkine histen çıkıp zifte düşmek denir ama yinede sen bilirsin istiyorsan git.

Çindeki beiketurkey adresini verdim baktı diyoki dikkat ettiysen hemen hemen her sayfada paradan bahsetmişler. Bence bunlar paradan başka bişey düşünmüyorlar dedi. Daha sonra almanyadaki xcell-center in adresini verdim orayada baktı bu klinik almanyanın en köklü hastanesinin yan kuruluşu daha öncedende biliyordum burayı dedi. Sağlık sektöründe almanyadan yasa dışı bişey beklemem ben çünkü Almanya hem dünya sağlık örgütüne üye hemde Avrupa birliği üyesi olan bir ülke o yüzden Almanya sağlık sektörünün çok sıkı denetlendiği bir ülke.

Sonuç olarak embriyonik kök hücre daha çok araştırılması gereken bir tedavi. Güvenilebilir ülkelerde kök hücre tedavisi hızla ilerliyor. Bana kalırsa az daha bekle ve o çinide kafandan çıkar. Kök hücre tedavisi daha çok yeni olmasına rağmen daha şimdiden çoğu güvenilebilir ülkede kalp hastalıklarında kullanılıyor hatta Türkiyede de uygulanıyor ama norolojik hastalıklarda uygulanması için az bir zaman gerekiyor. Hergün kök hücreyle ilgili laboratuarlarda bir sürü deney yapılıyor çünkü bu kök hücre çağımızın tedavisi olacak…

Karar sizin dostlarım…:cool:

Bu başlığa da ekleyim dedim: ;)
Bu, yeni kurulmakta olan uluslararası sitenin nimetlerinden biri. Konuyla ilgili çok bilgileri var. Site kurulsun herkes nimetlerinden yararlanır.

Örnek kök hücre üzerine site kurucuları ile konuştum. Çinde tedavi olmuş iki kişiyi şahsen tanıdıklarını söylediler. Bu kişilerde tedavi sonasında hafifte olsa bir düzelme gözlendiğini söylediler. Ancak 6 ay sonra o düzelmeden herhangi bir eser kalmamış. Yani aynı tas aynı hamam. 30.000 € boşa gitmiş.http://www.engelliler.biz/forum/saglik-friedreich-ataksisi-fa/11437-fa-hastalarinin-ameliyat-oncesi-doktorlari-ile-konusmalari-gereken-konular.html#post127637

ribozyime daha önce bi mesajında kök hücre tedavisinden sonra sinirlerin ölmeyeceğini söylemişti şimdi nasıl oluyorda 6 ay geçtikten sonra aynı tas ayn hamam oluyor anlamadım çelişkili buluyorum

Daha sonra almanyadaki xcell-center in adresini verdim orayada baktı bu klinik almanyanın en köklü hastanesinin yan kuruluşu daha öncedende biliyordum burayı dedi. Sağlık sektöründe almanyadan yasa dışı bişey beklemem ben çünkü Almanya hem dünya sağlık örgütüne üye hemde Avrupa birliği üyesi olan bir ülke o yüzden Almanya sağlık sektörünün çok sıkı denetlendiği bir ülke.
Karar sizin dostlarım…:cool:

Ya arkadaşlar ben almanyadan temasa geçtim bu xcell-center denen merkezle fa daki kök hücre çalışmasına daha başlamamışlar bile.Kim ortaya attı bu lafı...
eğer orda xcel center adlı merkezde böyle bir durum varda sırf bana gıcıklık olsun diyemi yok dendi.Anlamıyorum ya nasıl iş bu.şimdilik xcell center adlı merkezin muhattabı olarak onuru görüyorum onur soruyorum nerden edindin xcel center adlı merkezde faya kök hücre nakli oluyor diye?

ribozyime daha önce bi mesajında kök hücre tedavisinden sonra sinirlerin ölmeyeceğini söylemişti şimdi nasıl oluyorda 6 ay geçtikten sonra aynı tas ayn hamam oluyor anlamadım çelişkili buluyorum

Eger mesajlarımı dikkatle takip ettiysen, benim kök hücre tedavisi için henüz erken olduğunu ve bu teknolojinin gelişebilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu her fırsatta dile getirdiğimi biliyor olmalısın.

Evet kök hücreler teoride bölünerek çoğalabilme ve faklılaşarak yeni sinirler oluşturabilme potansiyeline sahiptirler. Ancak bu teorinin pratiğe dökülebilmesi için araştırmalar yapılmalı. Bu da zamanla olur. Çindeki merkezde uygulanan teknoloji yeterince gelişmediği için, uygulama bir sonuç vermemiş. Aktarılan kök hücreler vücuda uyum sağlayamayarak, zamanla işlevlerini yitirmişlerdir (tabi bu benim savım). Sonuç olarak İspanyol bir ailenin telefonda bana doğrudan aktardıkları blgi, sşahsen tanıdıkları iki FA'lının çinde kök hücre tedavisini denedikleri, ancak bir sonuç alamadıkları.

Aylardır süre gelen kendi hücremizden mi yoksa başkasında elde edilen kök hücrelerlemi tedavi olunmalı tartışmasına gelince. Bunlar çok teknik konular ve bunları ayrıntıları ile yazmak için vaktim yok. Maddeler halinde kısaca özetleyecem.

1. Kendi kök hücreniz de bozuk geni taşır dolayısıyla o da hastadır.
2. Hasta bir hücreyi alıp bir hastaya verirseniz, hiç bir şeyi değiştirmemiş olursunuz.
3. Teoride Hasta hücreyi alıp gen tedavisi uygular, onu sağlıklı hale getirir ve hasta bireye enjekte ederseniz, pozitif bir gelişme elde edebilirsiniz.
4. Teoride Hasta bireye sağlıklı bir embriyodan elde edilmiş kök hücreleri nakil edersinizve yine pozitif bir gelişme elde edebilirsiniz.

Kök hücrelerle Amerika FDA onaylı bir çalışma yapılıyor şu an. Deney 3. fazda ve insanlar üzerinde denenecek. Bunula ilgili haberi Selcuk ve ben türkceye cevirip yayınladık. Hepinize o haberi okumanızı tavsiye ederim.

Haber başlığı "StemCells, Inc. HuCNS-SC hücrelerinin, bir sinir deformasyon hastalığında klinik denmelerini başlatmak için FDA onayı aldı"

Yazının buralarda bir yerlerde olması lazım. Ama babelFAmily.org'da da yayınlandı.
BabelFAmily.org'a hoş geldiniz

xcellcenter
bunu sorusturdum hatta siteyi okudum ama pek oolumlu haber almadim
750yi tedavi etmisler ama onlaardan haber yok
tum hastaliklar icin uygulandigini demiyorlar (mesele genetik hastalik fa gibi) burasi iliktan alinan kok hucreler laboratuar degistirip vucuta yeniden nakloluyor
sitede dikkat ederseniz sonuclar iliginizdaki kok hucreler belirler
yine denemek istersen mumkun bazi belgeler yoluyon onlar rendevu veriyor yani bu tedaviyi ettirmek mumkun heralde 7500€ civarinda

bana doktorum dedi kendi iligindaki kok hucreler sana faydali olmaz cunku onlar fa haasi bulunuyor
alzeimer, parkinson norolojik hastalik ama geneyik bir hstalik degil bildigim

cin kok hucre hakkinda susmak gerek cunku su ana kadar kimse dogru

ivanfer canım kardeşim benim bugüne kadar olan bütün yazılarımı okusanda almanyadaki xcell de f.a için kök hücre tedavisi yapılıyor yazısını bulamassın çünkü demedim. Zaten bizim hastalığımız nadir görülen bir hastalık olduğu için çoğu doktorlar f.a yı tanımıyor bile.
Arkadaşlar ben sadece güvenilebilir ülkelerde norolojik hastalıklarla ilgili kök hücre tedavisi yakında başlayacakmış dedim. Ha unutmadan söylüyüm Prof birde dediki her an norolajik hastalıklarda kök hücre tedavisi uygulanmaya başlanabilir çünkü norolojik kök hücre deneylerinin 3.cü aşamasındalarmış. Üçüncü aşama ne diye sordum. 3.cü aşama tedaviye geçilmeden önceki son aşama dedi...

Saglık bakanlıgı ölümle sonuçlanan hastalıklara araştırmada öncelik veriyor.Sorunda haklısın hayvan deneylerindeki başarı insanda net gösterilemiyor.

Dün çok sevinmeye yol açan haber duyuldu.ABD başkanı OBAMA felçli hastalara için EMBİRYONİK KÖK HÜCRE NAKLİ araştırmasına onay vermiş.Umarım olumlu sonuçlar kısa zamanda gelişir.

Prof.Dr.Osman İlhan

:: 1. Ulusal Hücresel Tedavi ve Rejeneratif Tıp Kongresi ::

bu mail rejeneratif hastalıklar prof u osman ilhandan soruma gelen cevap

Aslan obama kim tutar seni yürü koçum bütün oylar obamaya. :) Kendisi siyah ama ben o adamda parlak bir ışık görüyorum. :D

obama bushtan daha iyi yapmasi cok kolay :d hic bisey yapmadi
faz 3 sonra onay istegi yapiliyor sonra piyasa :d
care gelse burdan gelebilir

anladım onur kardeş seni ben sadece tekrar gündeme geldiği için yoksa yinemi bizlere karşı yani falılara karşı duygu sömürüsü yapılmaya çalışılarak rant elde edilmek mi isteniyor diye o şekil yazdım.yanlış anlamadığın ve mütevazi yaklaşıp cevap yazdığın için kutlarım seni.

rica ederim ne demek ivanfer kardeşim. hani bi laf vardır türkün türkten başka dostu yoktur diye. şimdide ben diyorumki f.a lının f.a lıdan başka dostu olmaz. ;)

denizli-sirvan.jpg

'Ayağa kalkacağım'
Denizli'de trafik kazası sonucu felç kalan 10 yaşındaki Şirvan'a Almanya'da kök hücre nakli yapıldı. Şirvan yatağından, 'deneysel' diyerek kök hücre nakline izin vermeyen Sağlık Bakanlığı Etik Kurulu'na seslendi: Ayağa kalkacağım!

Küçücük bir kız bürokrasiye ve 'Olmaz' denilene meydan okuyor. Şirvan Bilge, geçtiğimiz yıl bir trafik magandasının arabasının altında kaldı. Boynundan altı felç kalan Şirvan'in ailesi bütün tedavi olanaklarını araştırdı. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatarken doktorlar, Şirvan'ın kök hücre nakliyle iyileşebileceğini belirtti. Ama Sağlık Bakanlığı Etik Kurulu, kök hücre nakline izin vermedi. Kurul, Ankara'da fizik ve rehabilitasyon tedavisi gören küçük kızın ayağa kalkma ihtimalinin olmadığına karar vererek, Şirvan'ın ailesinin 'son umut' olarak gördüğü kök hücre tedavisi için, 'deneysel' bir yöntem demişti.

NAKİL ALMANYA'DA YAPILDI
Aile bunun üzerine, kendi imkanlarıyla Şirvan'ı, Almanya'ya götürdü. Küçük Şirvan'a, geçtiğimiz Çarşamba, Duesseldorf kentindeki Xcell Hastanesi'nde kök hücre nakli yapıldı. Şirvan, geçtiğimiz gün memleketi Denizli'ye döndü. Şirvan'ın annesi Funda Bilge, kızının tedavisinin sürdüğü Ankara'dan Almanya'nın Duesseldorf kentine gittikleri günün gecesinde, Şirvan'ın kalça kemiğinden enjeksiyon yöntemiyle ilik alındığını söyledi. Bilge, 'Alınan ilik kök hücre haline getirilerek, Şirvan'a nakledildi. Doktorlar çok umutlu konuştu; istediklerinden daha fazla kök hücre elde ettiklerini ve en kısa sürede ameliyatın sonuçlarını alacağımızı söylediler' dedi.

Şirvan, doku uyumu sonuçlarını almak için 6 hafta beklemek zorunda, bu süre sonunda nakledilen kök hücrenin Şirvan'a uyup uymadığı kontrol edilecek. Funda Bilge, 'Altı hafta sonra kollarını, ellerini hareket ettirmesi, solunum kaslarının güçlenmesi bekleniyor. İlk etapta solunum cihazından ayrılmasını umut ediyoruz. Almanya'da bize yüzde 60'lık bir şans verilmişti. Ancak doktorlar bunun daha fazla olabileceğini belirttiler' diye konuştu. Yaklaşık bir yıldır yatağa mahkum yaşayan Şirvan, önce fotoğraflarının çekilmesini istemedi. 'Beni lütfen çekmeyin. Artık çekmeyin. Bir şey de söylemek istemiyorum' diyen Şirvan, ağlamaya başladı. Ama daha sonra, 'İnşallah yürüyeceğim' diyerek, 'Bana hiç umut vermeyenlere söylüyorum, ben ayağa kalkacağıma inanıyorum' diye konuştu. Ağabeyi Yaşar Duran ise kardeşinin yanından hiç ayrılmadı.

Kaynak

Şimdi bazıları diyecekki ne alakası var biz felçmiyiz diyecekler. Öyle diyenlere sadece diyorum f.a ile felçin arasındaki ortak nokta nedir onu bi düşünsünler.
Ayrıca uzun zamandır yazmıyordum arkadaşlar sanmayın unuttu diye bu işin peşini bırakmadım. Almanyada hemşire bi akrabam var sağolsun çok yardımcı oldu bu konuda bana xcell ile irtibata geçti hatta alman sağlık bakanlığından da xcell hakkında bilgi edinmiş. Şimdi xcell benim son emar raporu, kan testi sonuçlarımı, fotoğraflarımı falan istedi. Hepsini faks ile yolladım. Şimdi sonuç bekliyorum. Raporlar incelendikten sonra uygun görürlerse kök hücre tedavisi için beni almanya ya çağırcaklar...

onur bu güzel bi haber bizimle paylaştığın için teşekkür ederim umarım davet edilirsin almanyaya kısa zamanda bu müjdeli haberini bekliyoruz

Rica ederim paşakızı lafı bile olmaz. Ben umutluyum ama bazıları gibi sadece kendim için değil hepimiz için umutluyum. Ben zamanında paylaşımların hakça dağıtılmadığını dile getirdiğim için bu siteden uzaklaştırma bile aldım. Ben adım gibi onurlu biri olduğuma inanıyorum ve bu güne kadar uzaklaştırıldığım hiç bir siteye bir daha girmedim ama bu siteye giriyorum ve girmeyede devam edicem çünkü benim gibi umut bekleyen kader arkadaşlarımın olduğunu biliyorum. Ayrıca aldığım uzaklaştırmadan dolayı site yöneticilerini kınıyorum. Herkes benim o olaylarda haklı oldumu adı gibi biliyordu. Bundan eminim.......

onur bu uzaklaştırma kim tarafından yapıldı biraz açarsan ... sewinirim ayrıca herkes paylaşım yapabilir ve buna herkes istemesede saygı duyacaktır...uzalaştırmada neymiş...?

lakoste kardeş sen ben gibi userler uzaklaştırma yapamayacağına göre demekki yöneticiler tarafından yapıldı. Ama hangi yönetici yaptı onu bilmiyom bilene sormak lazım ;) azda değil 20 gün uzaklaştırma aldım...

onur arkadaşım,daha önce yazmıştım ben uzun zamandır xcell-center in peşindeyim araştırıyorum hep,ben senden istediklerini bendende istediler gönderdim cevap olumlu geldi tedavi olabilirsin dediler ama daha sonra sordum ne kadar başarı elde edebiliz tahminen ve ne kadar sürer dedim cevap olarak bişey söyliyemeyiz dediler,sitenizde tedavi edilen hastalıklarda fa yok daha önce fa lı bi hasta tedavi ettiyseniz sonuçlarını görebilirmiyiz dedim yakın bi zamanda bu konuda bilgilendireceğiz nörolojik hastalara yeni başlandı dediler,deney süresi daha bitmemiş
az daha bekleyelim onur,ama xcell-center in güvenirliği sağlam
bu arada diğer fa lı arkadaşlarda başvurursa sanırım bazı prosedürler daha çabuk olur talebi artıralım...
kök hücre tedavisinden sonra da selçuk un deferiprone deneyi olumlu olursa kök hücre+ilaç süper olacak inş.ondan sonra fa bizi yıkamayacak

hüllü tamam doğru diyosun ama iyileşme oranı olarak % 70 ten % 80 den bahseliyor. Sence bu rakamlar biz f.a lılar için çok büyük rakamlar değilmi. Şahsen ben olimpiyatlara katılmayı düşünmüyorum o yüzden % 80 bana fazlasıyla yeter. En azından embriyonik olmadığı için riski yok.
Bugün xcell-center den bir türk doktor aradı beni ve f.a ya ilişkin neyim var neyim yoksa posta yolu ile istedi.
Sağolsun almanyadaki hemşire akrabam bu konuyla fazlasıyla ilgilendi ve halada ilgilenmeye devam ediyor. xcell-center in güvenilirliğinden emin olmak için alman sağlık bakanlığından xcell-centerin güvenilirliğine dair bilgi bile edinmiş.
Arkadaşlar daha öncede söylemiştim. Ben bu ilaç işinin pek işe yarayacağına inanmıyorum çünkü bizim hastalığımı girip, gibi üşütme gibi basit bir hastalık değilki o yüzden ilaçla şurupla falan olcak iş değil bu. F.a nın hakkından kök hücre gibi köklü çözümler gelir ancak. Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben böyle düşünüyorum...

Ben zamanında paylaşımların hakça dağıtılmadığını dile getirdiğim için bu siteden uzaklaştırma bile aldım. Ben adım gibi onurlu biri olduğuma inanıyorum ve bu güne kadar uzaklaştırıldığım hiç bir siteye bir daha girmedim ama bu siteye giriyorum ve girmeyede devam edicem çünkü benim gibi umut bekleyen kader arkadaşlarımın olduğunu biliyorum. Ayrıca aldığım uzaklaştırmadan dolayı site yöneticilerini kınıyorum. Herkes benim o olaylarda haklı oldumu adı gibi biliyordu. Bundan eminim.......

:) kına bakalım :)
Üye yasaklama yetkisi sadece bende ve Editörlerdedir. Yani moderatörlerin üye yasaklama yetkisi yok.
Seni ben yasaklamıştım, ama konuyu tam hatırlamıyorum. Aklımda kalan, küfür ettiğindir. SCA'Lı başka bir üyeyle sürekli bıdı-bıdı birbirinizi yiyordunuz ve sen iyice rayından çıkmıştın...

Yoksa kimse kimseyi durduk yere yasaklamaz, değil mi?

oturanboğa abi ileti geçmişini görebiliyorsan bir bak benim bir tane küfürümü gösterebilirsen bana benden aşşalık birisi yoktur. Hakaret ettim bunu inkar etmiyorum ama kimseye küfür etmedim. Ama siz ikili davrandınız bu bir gerçek çünkü ben bütün f.a.lılılara hakaret eden kişiye hakaret ettim engellendim.

Ha hakaret ha küfür. Kim yaparsa yasaklanır...

Bende aynısını diyom yani biz burada bir umut için paylaşım yapıyoruz. Bende baştan söylüyüm kendini yükseklerde görüp f.a lılara küçük düşürücü cümle kullananlar aynı şekilde cevabını alır hatta iki katını alır. Önceden olduğu gibi... ;)

sevgili onur şu konuştuğun dr nin adını biliyosan bir yazabilir misin.almanya da tanıdıklarım var benim hakkımda konuşacaklar...

onurcum %70-80 iyileşme diye kim söyledi eminmisin,doğruysa gerçekten süper bende dr aracılığıyla konuştum ama bu konuda bişey demediler,benim düşüncemde evet bizim şuan ilaç tedavisinden önce kök hücre ted.görmemiz şart,hiç bi ilaç ölen hücreyi geri getirmez ama sonrasında bu hücreleri korumak için ilaç kullanmamız gerekir diye düşünüyorum,umarım herşey umduğumuz gibi olur:)

bunu daha once konustuk iligindaki hucre fa ordan alinacak hucre fali
yani verimi dusuk olur sonuda olur
ilac gerekli yasayan hucrelerin verimini yukseltmek icin
her sey kok hucre ile olabilir ama suan pek gosteremedi kendini
su ana kadar xcell center hangi genetik hastaligi tedavi etti???
ilaclari cabuk gomme!

Üst Alt