Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kök hücrede Beike Biotech Turkey

Ben şahsım olarak kesin sonuçlar alınmadan fa hakkında yazmamayı düşünüyordum ama duramadım işte lazulinin açıklamasından ve tekrar tekrar bunu yazı yoluyla dile getirmesinden.bu açıklamayı öncedende yapmıştın lazuli benimde kafamı hala kurcalıyor.
bunu daha once konustuk iligindaki hucre fa ordan alinacak hucre fali
yani verimi dusuk olur sonuda olur
buna eminmisin? dostum
Ben karşıydım başta xcell-centere ama zaman geçtikçe gördümki haksızmışım.şuan için sadece bi falı kök hücre nakli olsada bi yayınlansa xcell-centerden
Lazuli ne kadar deney yapılıyor kemik iliği alındıktan sonra anla işte fazla açmıycam laf kalabalığı olmasın.ama düşündüğün mantıkla bakarsak ilaçlar içinde aynısını düşünmemiz gerek bence.

Evet lazuli o kemik iliğinden alınan hücrede de f.a vardır buna katılıyorum ama hatırlarsan sana daha öncede söylemiştim burda akıl yürütmek gerek. Sonuçta f.a doğuştan genlerimizde var ama 15-20 yıl sonra ortaya çıkan bir hastalık. Kemik iliğimizden alınan kök hücrede de genetik olarak f.a olacak ama o hücre (0 km) bir hücre olduğu için kök hücre tedavisini olduktan sonra f.a nın tekrar harekete geçip bizleri şuanki halimize döndermesi 15-20 yıl sürecek. 15-20 yıl çok uzun bir zaman. Bence bu zaman f.a nin çaresi bulunana kardar bizim sağlıklıklı yaşamamız için yeterli bir zaman. Şimdi diyeceksiniz 15-20 yıla kadar f.a nın çaresi bulunurmu. Bence bulunur çünkü arkadaşlar hepimiz görüyoruzki tıp çok ilerledi. Geçenlerde bir tıp sitesinde okudum orda " karserin 10 yıl içinde çaresi bulunacak ve grip gibi sağlık ocaklarında bile kanserin tedavisi yapılabilecek" yazıyordu. Arkadaşlar bu ne kadar doğru bilmiyorum ama site güvenilir bir siteydi. Düşünsenize kanser gibi zor bir hastalığı 10 yıl içinde madara edeceklerini söylüyorlarsa 15-20 içinde f.a yıl duman ederlerler bence.
Valla hüllü dünkü telefonda o kadar heyecanlandımki adamın adını sormayı unuttum. :) Ama "seninle dr.ali bey ilgilenecek bundan sonra" dedi. Zaten biraz önce annem posta yoluyla herşeyi xcell e gönderdi. Hepimiz için hayırlısı...

Bakın biraz önce televizyonda bir haber gösterdi bilim adamları genleri programlayıp o sayede öyle bir bakteri salgılanacakmış ki o bakteriler mayına yaklaştığı anda rahatsızlık verip beyine sinyaller gönderilip mayına yaklaşıldığı anlaşılabilecekmiş. Bu yeniliği askeri alanda kullanmayı dünüyorlarmış.
Arkadaşlar genle, bakteriyle mayın buluyorlar artık. Sizce tıp ilerlememiş mi. Yakında bu f.a yı da duman edecekler buna çok inanıyorum ben...

ya ben bu siteye coktandır bakmıodum gündemden geri kalmışım baya kısaca özetlermisiniz bana:d

o_n_u_r,
kemik ilginde az hucre var bazende hucreler kaliteli olmuyo bu xcell sitesi yazdi garanti yok
belki hersey yolunda giderse 80%iyilesmme olacagini dusunuyorlar ancak dusundukleri denk gelmiyor insallah diyorum
ama hastaligi durdursak mucize daha kolay olur
su ana kadar hic kok hucre ile tedavinin sonuclarni gormedim

ivanfer tip o kadar ilerlemedi zamanla olabilir insalla yakin zamanda :d

vivaldi biz bu konuları kendi çapımızda araştırıyoruz. En azından embriyonik kök hücrenin %100 bu f.a yı çözeceğinide biliyorum ama sen ebmriyonik kök hücrenin zararlarını yani yan etkisini bilmiyon galiba. O zaman söylüyüm sana embriyonik kök hücrenin yan etkileri tümör ve kanser. Şahsen ben yağmurdan kaçıp doluya tutulmak istemiyorum ama isteyen varsada engel olmuyum. ;)

ben mr ı felan yeni çektirip göndermiştim fax la,zaten 1 yıldan eski olmasın diyolar sende buna dikkat etmişindir inş,hayırlısı,bana gel dediler ama ben daha önce bi fa lı hastanın tedavi sonucunu xcell in sitesindi görmeden gitmeyeceğim

Arkadaşlar kemik iliğinden alınarak saflaştırılan kök hücre ile embriyonik kök hücreleri karıştırmayın, kök hücreler 3e ayrılır ve en olgunu kemik iliğinden alınan kök hücrelerdir. Kemik iliğinden alınarak hedef bölgelere yollanan kök hücreler, norolojik dejenerasyonu kısmende olsa tedavi etmeye yönelik olmakla birlikte zararı olmayan, doku oluşturma-bölünebilme yeteneği azalmış hücrelerdir. Embriyonik kök hücrelerse boş bir entegreye benzetilebilir ve ceninden elde edilir. Yani insan vücudunun "0" noktasıdır, Henüz farklılaşmamış olan bu hücreler sınırsız bölünebilme ve kendini yenileme, organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahip olduğu için uygulanması çok risklidir ve uygulanması nadirdir. Çin de, Rusya da, Almanya da duyduğumuz tedaviler olgun kök hücrelerle yapılmaktadır. Bahsettiğiniz gibi FA falan içermezler. Kemik iliğindeki kök hücreler zaten vucudda gezinmektedir, mesela vucuddaki yaralar, kırıklar, deri yenilenmeleri bu hücrelerle oluşmaktadır. Bu tedavilerle sadece vucudda dolaşan miktarının arttırılması hedeflenmektedir. Ayrıca olgun kök hücrelerle yapılan deney amaçlı hücresel tedaviler ülkemizde serbest bırakıldığı için, uzaklara gitmeye gerek yok. Eminim ki bu yöntemde TR de var. Dikkatli olun paranızı ve umutlarınızı sömürtmeyin!

Çin de, Rusya da, Almanya da duyduğumuz tedaviler olgun kök hücrelerle yapılmaktadır. Bahsettiğiniz gibi FA falan içermezler. Kemik iliğindeki kök hücreler zaten vucudda gezinmektedir, mesela vucuddaki yaralar, kırıklar, deri yenilenmeleri bu hücrelerle oluşmaktadır. Bu tedavilerle sadece vucudda dolaşan miktarının arttırılması hedeflenmektedir. Ayrıca olgun kök hücrelerle yapılan deney amaçlı hücresel tedaviler ülkemizde serbest bırakıldığı için, uzaklara gitmeye gerek yok. Eminim ki bu yöntemde TR de var. Dikkatli olun paranızı ve umutlarınızı sömürtmeyin!
Kardeş çok güzel açılama yapmışsın ama 4. sayfadaki benim gösterdiğim resimli haberi okumamışsın galiba
çünkü orda diyoki "TR de etik olarak uygun olmadığı için yasal olarak Türkiye de uygulanması yasak olan kök hücre nakli" diye bir cümle geçiyor sanırım bu cümle senin "uzaklara gitmeye gerek yok. Eminim ki TR de var." tezini çürütmeye yeterli. Birde çinden, rusyadan ve almanyadan bahsetmişsin. Evet çinde embriyonik kök hücre tedavisi uygulandığını biliyoruz. Rusyada da uygulanıyormuş duyduğuma göre ama almanyada ben hiç embriyonik kök hücre tedavisi uygulandığını duymadım. Zaten alman sağlık bakanlığıda embriyonik kök hücreye izin vermiyormuş. Xcell de alman sağlık bakanlığına bağlı bir klinik olduğuna göre bu konuda bir sorun kalmıyor. Ama sen çin rusya ve almanya diyerek üçünüde aynı kefeye koymuşsun. Lütfen nerde ne yapıldığını bilmeden yazma çünkü aralarında çok fark var. Örneğin çin dünya sağlık örgütünden bile bağımsız çalışıyormuş. Bunu biliyormuydun ? .....

lazuli kemik iliğinde az hücre olduğunu da nerden çıkardın en kaliteli ve en çok hücre kemik iliğindedir,sallama:))

hüllü;
xcell in kendi sitesinde fransizca cevrilmis sitede
sallamiyorum dansoz degilim :p
yanlis yazmadim
kemik iligindeki hucreler yeterli gelmez bazen bunu xcell sitesi yaziyor bundan emin olabilirsin:eek:

Sevgili onur,
4. sayfadaki yazın güncel değil sanırım çünkü aralık 2008'de yapılan yasal düzenlemeler göre; " Tedavisi mümkün olmayan dejeneratif norolojik hastalıklarda, hasta rızası alınarak yapılacak olan, deneysel amaçlı hücresel tedavi yöntemleri serbest bırakılmıştır." Hatta bu amaçla yapılan çalışmalarda hasta ücret ödemeyecek denmektedir. Ayrıca şu AA ya ait kısa makaleye gözgezdir;

""Klinik Araştırmalar Yönetmeliği"nin geçen yıl Aralık ayında yürürlüğe girmesiyle Türkiye'de de tedavi amaçlı emriyonik olmayan kök hücre uygulamasının önü açıldı.

Kapadokya'da toplanacak Kongre'nin başkanı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Osman İlhan, "Bu yeni düzenlemeyle mevcut tedavilerden yanıt alınamayan ve yaşam süresi azalan ALS ve kanser hastaları üzerinde kök hücre tedavisi uygulanabilecek" dedi.

Sağlık Bakanlığı Kemik İliği Nakilleri Bilimsel Danışma Kuruluna ilgili hekim tarafından yapılacak başvuruların bu yönetmelik çerçevesinde değerlendirileceğini anlatan İlhan, ayrıca başkanı bulunduğu söz konusu bilimsel kurulun sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ALS hastalarının bu tedaviden yararlandırılmasına yönelik bir çalışma yürüttüğünü açıkladı.

Prof. Dr. Osman İlhan, AA'ya yaptığı açıklamada,"Türk Nöroloji Derneği ile yürütülecek çalışmayla seçilmiş ALS hastalarına kök hücre nakli yapılması öngörülüyor" dedi.

Amyotrophic Lateral Sclerosis (ALS), merkezi sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybı nedeniyle gelişiyor.

Bu hücrelerin kaybı kaslarda düşüklük ve erimeye yol açarken zihinsel işlevler ve bellek ise bozulmuyor. Hastalığın ileri evrelerinde felç geçiriliyor.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Osman İlhan; Sağlık Bakanlığı'nın embriyonik olmayan kök hücre çalışmalarına izin verdiğini belirterek, özellikle mezenkimal kök hücrelerin önümüzdeki yıllarda akut miyokard infarktüsü, Crohn hastalığı, Graft Versus Host hastalığı ve organ naklinde kullanılacak olmasının heyecan yarattığını kaydetti.

Mezankimal kök hücreler kemik iliğinin kan üretmeyen bölümündeki hücreler grubu oluyor ve bu kök hücreleri farklı hücre tiplerine ayrımlaşma kapasitesine sahip."

Bu konuyla ilgili 5-8 martta kapadokya da yapılmış olan 1.ulusal hücresel tedavi ve rejeneratif tıp kongresinin basın bültenlerini okumanda yarar görüyorum.

"TR de etik olarak uygun olmadığı için yasal olarak Türkiye de uygulanması yasak olan kök hücre nakli" diye bir cümle geçiyor sanırım bu cümle senin "uzaklara gitmeye gerek yok. Eminim ki TR de var." tezini çürütmeye yeterli. Birde çinden, rusyadan ve almanyadan bahsetmişsin

Herkesin bildiği gibi olgun kök hücre uygulamarı yaygın; Çin, Rusya ve Almanya da da bunun uygulandığını yazmıştım ama emriyonik yöntemle demedim Almanya ile bir kıyaslama da yapmadım. Sanırım gözünden kaçmış:eek:
Çin de, Rusya da, Almanya da duyduğumuz tedaviler olgun kök hücrelerle yapılmaktadır.

X-cell, Bio-turkey vs. Bunlar olgun kök hücresiyle hücresel araştırma yapıyor. Ayrıca Çin ve Rusyada o kadar yaygın ki sahtecilik derecesinde!
Embriyonik kök hücre uygulamasında norolojik hastalıklar gurubunda dünyada uygulama örneği yoktur. Sadece TR'de değil hiçbir ülkede serbest değildir. ABD de bile OBAMA embriyonik hücresel tedavinin kısmende olsa önünü açma sözü verdi. Ntvmsnbc de bu haberlerin videosu bulunmaktadır, bence en sağlıklısı basını takip etmen. O zaman Sen bilmeden yazdığını anlıcaksın! Çinde kandırılma olanağınız %60 ve İnanın bana şu duvarlarda yazan "Bel fıtığı tedavi edilir" gibi...
Kök hücre uygulamasında TR önemli bir yerdedir. hatırlarsanız 2004te Trabzonda K.T.Ü. ye bağlı Avrupanın en gelişmiş kök hücre saklama-geliştirme merkezi kurulmuştur. Ben hacettepe ve Ankara Tıp a Hücresel tedavi için başvurdum sonuc bekliyorum.

Örneğin çin dünya sağlık örgütünden bile bağımsız çalışıyormuş. Bunu biliyormuydun ? .....
Şu adresten
HTML:
http://www.who.int/countries/chn/en/
Çin'in Düya Sağlık Örgütünden (WHO) bağımsız olmadığını görürsün onur HEMENV ŞUNU DA EKLEYEYİM; Ekonomik entegrasyon ve askeri yaptırımlar her zaman sağlığın önündedir misal küresel ısınma... Atıyorum Çin WHO dan bağımsız davranıyor ve embriyonik hücre tedavisi uygulıcak:) sen sanıyormusun ki Abd, Almanya, İngiltere gibi ülkelerin rızası olmadan bunu yapabilir.
Çin'in kök hücrede adının çok anılmasının 2 nedeni var; 1.si sahtekarlık 2.si nufusun cok olmasının avantajıyla olusturulan embriyoniik kök hücre alt yapısının gelişmiş olması (Sızıntı dergisinin bu ayki sayısındada yararlı bir makale var bence onuda oku...) ama dediğim gibi insanlarda serbest embriyonik uygulama örneği yok! hele norolojik grupta hiçbir uygulama yok, şayet bu olsaydı en basit örneğiyle ptc124/Ataluren(lakoste'nin yazdığı) ilac için milyonlarca dolar harcanmazdı.
Yanlışmıyım?
Lütfen nerde ne yapıldığını bilmeden yazma
:mad::cool:

Hacettepe Üni. Çoçuk sağlığı hematoloji bölümündeki bir profosorden, konu ile ilgili aldığım cevabı sizle paylaşıyorum.

Erdal bey,
Geciktigim icin ozur dilerim. Mesajinizi simdi gordum.

Kok hucre tedavileri norolojik hastaliklarda umut vadeden tedavi sekli. Aslinda insanlara uygulama konusunda zaman henuz erken de olsa ulkemizde de basta ALS olmak uzere bazi norolojik bozukluklarda deneme tedavi seklinde hasta bazinda bireysel izin alinip uygulama yapilmasi mumkun. Ama basari icin hasta secimi cok onemli. O nedenle sizi takip eden merkez, veya norologunuz ile temasa gecmek, detayli hastalik seyrini bilmek gerekiyor. Bu durumda noroloji ve kok hucre ekiplerinin ortak toplatilari ile sizin bu tip bir tedavi icin uygun olup olmayacaginiz tartisiabilir. Ancak, ciddi bir hayati tehlike veya ilerleyici ve ciddi fonksiyon kaybi olan bir hastalik seyrinde boyle bir uygulamaya onay verilebilir. Bir de her hastalik bu tedaviler icin uygun degil.

Ben cocuk hastalar ile ilgileniyorum.
Sanirim eriskin noroloji bolumlerinde bu konu ile ilgili doktorlara ulasabilirsiniz.
Size gecmis olsun. .
Eger isterseniz telefon ile gorusup sizi yonlendirebilriim.

Doktorlar çok yoğun olduğu için size isim veremiyorum. Beni bu doktora yönlendiren Almanya’ da Köln’de bulunan Eduardus Hastanesindeki bir doktor. X-cell için bilgi istediğimde önce TR'yi dene demişti.

Hacettepe üni. nin verdiğe bilgiye göre hücresel tedavi bize uygulanabilir ama kesin değil. Tr'de bu tedavi masraflarını devlet üstlendiği için verileri ince eleyip sık dokuyor.
Bakanlığa göre bu konuyla ilgili bazı şartlar;

1. Hastalığın Tedavisi mümkün olmayacak.
2. Hastalığın Ağır derece ilaç kullanımı gerektirmesi ve külfeti olması ve de kullanılan ilaçların hastalık seyrini fazla değiştiremeyecek olması (burdaki spesifik ölçü kullanılan ilaçların maddi boyutudur. Mesela yılda 25.000 tl gibi, ben bu konuda bakanlığa Catena'yı göstericem. Nede olsa aylık 4500$, alamıyoruz bari bi işe yarasın:))
3. Norolojik yada ağır kanser grubunda olacak vsvs.

Kendi doktorumdan bu konuyla ilgilireferans olmasını istedim. Umarım devamı gelir.

Ya kardeş tamam nerden buldun kopya yaptın bilmiyom ama bazende mantık yürütmek gerek. Nerdeyse çinde embriyonik hücre yapılmıyor demişsin. Çin dünya sağlık örgütüne bağlı demişsin ama WHO embriyonik kök hücre çalışmasına karşı nasıl olcak nerde kalıyo bu bağlılık. Ayrıca şunu söylüyüm ben hiç TR de norolojik bir hastaya kök hücre tedavisi yapıldığını duymadım. Hatta annem yeditepe üniversitesi kök hücre araştırması bölüm başkanınada sordu. Oda norolojik olarak TR de henüz uygulanmaya başlanmadı demiş. Eee bu millet safmı madem TR yapılıyosa o bahsettiğin hacettepe hastanesindeki doktorlar neden o şermini xcell e yöndermişler. Madem öyle kendileri yapsalarmışya. Kardeş bir sürü yazı yazmışsın ama biri diyo ankara biri diyo konya alakasız alakasız konular. Ya yazmak için yazma yada az öz ve kesin biliyosan yazki bizlerde karışıklığa düşmeyelim...

Sevgili onur,

Haklısın çok uzun yazıyorum çünkü kısa ve öz yazsam anlaşılmıyor, itibar edilmiyor ve buda yapılan yanlışları önleme konusunda bilinçlendirebilmek kabiliyetimizi kısıtlıyor.
kesin biliyosan yazki
Yazdıklarımın tamamı kesin ve objektifdir, ben doktor fln olmadığım için orjinal yazı yazıyorum! Kahvehane yada msn dedikoduları değildir, hepsi sağlam kaynaklardandır emin ol. Yazmak için yazma demişsin oysaki ben seni bilinçlendirmek için yazıyorum. Yönetimin seni uzaklaştırması isabetli bir karar bence çünkü çok rencide ediyorsun ya...

Neyse konmuza dönelim.

"Sağlık kurulu Şermin için TR de kök hücre olmasını etik bulmamış." diye yazmışsın. Nedeni nedir niteliğinde yazı yazdım ben, onu okuyup muhakeme yapmadan
Eee bu millet safmı madem TR yapılıyosa o bahsettiğin hacettepe hastanesindeki doktorlar neden o şermini xcell e yöndermişler.
demissin.
Bu TR de ki imkansızlıktan değil, bu konuda koyulmuş kurallardan ve ülkedeki sağlık prestijinden ötürüdür. Bu çalışmaların bedelini devlet karşıladığı için bazı kurallar koymuş dedim ve yazdım;
1. Hastalığın Tedavisi mümkün olmayacak.
2. Hastalığın Ağır derece ilaç kullanımı gerektirmesi ve külfeti olması ve de kullanılan ilaçların hastalık seyrini fazla değiştiremeyecek olması (burdaki spesifik ölçü kullanılan ilaçların maddi boyutudur. Mesela yılda 25.000 tl gibi, ben bu konuda bakanlığa Catena'yı göstericem. Nede olsa aylık 4500$, alamıyoruz bari bi işe yarasın)
3. Norolojik yada ağır kanser grubunda olacak vsvs.
Şu maddeyide eklememişm afedersiniz, bu madde çok çok önemli;

4. Hastalık ilerleyici fonksiyon kaybına ve hayati tehlikeye neden olmalıdır.

Bu koşullar Şermine uymadığı için yurtdışına yollamışlar. Nedeni;
"Bizim kurallarımız var, özel kliniklerimiz yok itibar kaybetmek istemiyoruz, şansını başka yerde dene." düşüncesidir. Yani senin yazdıklarınla benim yazdıklarım zaten birbiriyle örtüşüyor, Madem mantıksal düşünelim diyorsun o halde okurken düşün, muhakeme yap.

Sana diyorumki Hücresel kongrenin basın bültenlerini oku! Çünkü çok önemli bilgiler var! Türkye'de ALS hastalarında uygulama yenide olsa mevcut diyor kongre...

Çin dünya sağlık örgütüne bağlı demişsin ama WHO embriyonik kök hücre çalışmasına karşı nasıl olcak nerde kalıyo bu bağlılık
Sanırım global örgütlenmeler hakkında biraz bilgisizsin, bu konuda sana yardımcı olabilirim bana güvenebilirsin, çünkü aldığım fakülte eğitimi entegrasyonlar ve örgütlenmelerle içiçe. Bana güvenmiyorsan araştırmaya yönelebilirsin. Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) en asil görevi (bir bakıma kuruluş nedeni);

Sağlık alanında her türlü bilgi sağlamak, tavsiyelerde bulunmak, teşviklerde bulunmak, yapılan çalışmaları desteklemek ve yardımlar yapmak.

Bu nedenle sanmıyorumki kök hücre çalışmalarını engellesin, karşı olsun. Bu tür çalışmalarının önündeki engeller daha çok dini, siyasi ve ekonomiktir. Bu konuda Katoliklerin ne kadar katı tavır sergilediğini biliyorsunuzdur. ABD uzayı Rusya ve Çinle paylaşarak teknolojik üstünlünün zedelendiğinin, üstünlüğünü koruyamadığının farkında, Bu alanda da üstünlük kuramamak kabul edilebilir mi? Mantıken bu ve bu gibi nedenlerle embriyonik çalışmalarıda onlar kısıtlıyor olamazmı? Unutmadan kopya dediğin link Dünya Sağlık Örgütünün global sitesi ve Anadolu Ajansın haberleri.

Bu konudaki savunduğum tez ve yazılarımın ana teması şudur;
Paranızı ve ümitlerinizi yurtdışına götürmeyin, aynı yöntemi önce ülkemizde deneyin. Çalışmaların hepsi "Deneysel Tedavi"dir, eğer yurtdışında bu çalışmalara katılıp hüsranla dönerseniz hem size hemde paranıza yazık olur. Şu da varki TR de bu çalışmalara katıldığınızda sonuç ne olursa olsun TÜRKİYE kazanacatır! Sizden sonraki çalışmada, sizin çalışmanızda alınan dersler büyük rol oynayacaktır.
Son olarak ALS, FA, MS gibi hastalıklarda önce TR hastanelerine baş vurmaktda yarar var. Made in China olacağına Made in TURKEY olsun:)

Unutma yazmak için değil okuman için yazıyorum!!!:mad:

Çalışmaların hepsi "Deneysel Tedavi"dir

en dogrusu bu
emin seyler yok emin olan bise yok

xcellin tedavi etigi insanlari goster
cunku su ana dek 30belcikali tedavi icin almanyaya gitti
kok hucre nakletiler kendilerinde fark gormediler
kaynak belcika ana haber bulteni
ister inan isterinanma

tedavi olsaydi senden once gideridim :d

Yönetimin seni uzaklaştırması isabetli bir karar bence çünkü çok rencide ediyorsun ya...
Bu konuda sana laf düştüğünü zannetmiyorum çünkü ben yönetime banlansam bile umrumda olmadığını belirttim ;)
"Sağlık kurulu Şermin için TR de kök hücre olmasını etik bulmamış." diye yazmışsın.
Bunu ben yazmadım mynette bir haberden alıntı yaptım hatta senin gibiler inanmaz diyede resimleride ekledim ama görüyorumki yine inanmamışsın inandırmayada niyetim yok zaten...;)
ABD uzayı Rusya ve Çinle paylaşarak teknolojik üstünlünün zedelendiğinin, üstünlüğünü koruyamadığının farkında, Bu alanda da üstünlük kuramamak kabul edilebilir mi? Mantıken bu ve bu gibi nedenlerle embriyonik çalışmalarıda onlar kısıtlıyor olamazmı?
Sen bu rusya ve çini neden bu kadar savunuyosun anlamış değilim. Yoksa beike nin Türkiye deki şubesi senmisin. :) Boşuna savunma kardeş herkes neyin ne olduğunu emriyonik kök hücrenin zaralarını olduğunu biliyor. Hatta benim çapadaki hocam Prof.dr.Piraye Serdaroğlu "bir tedavide ilk önce deney aşaması vardır ama çin diğer ülkeler deney aşamasındayken parayı kapmak için deney aşaması yapmadan uygulama aşamasına geçtiler. Hatta ilk başlarda tedavi edecez diye 2 israilliyi öldürdüler ama bu olayı yeni paraları ürkütmemek için basına yansıtmadılar." dedi. Neyse ya kim ne derse desin ben çine güvenmiyorum. Ben canımı sokakta bulmadım.
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana]Paranızı ve ümitlerinizi yurtdışına götürmeyin, aynı yöntemi önce ülkemizde deneyin. Çalışmaların hepsi "Deneysel Tedavi"dir, eğer yurtdışında bu çalışmalara katılıp hüsranla dönerseniz hem size hemde paranıza yazık olur. Şu da varki TR de bu çalışmalara katıldığınızda sonuç ne olursa olsun TÜRKİYE kazanacatır! Sizden sonraki çalışmada, sizin çalışmanızda alınan dersler büyük rol oynayacaktır. [/FONT]
[FONT=Verdana]Son olarak ALS, FA, MS gibi hastalıklarda önce TR hastanelerine baş vurmaktda yarar var. Made in China olacağına Made in TURKEY olsun [/FONT]
[FONT=Verdana]Kardeş ben ülkemi, vatanımı çok seven biriyim ama şimdi milliyeçilik yapılacak zaman değil. Çünkü burda sağlık konuşuyoruz ve bence sağlık hiçbir şeyle kıyaslanamaz. SAĞLIĞIN VARSA HERŞEYİN VARDIR SAĞLIĞIN YOKSA HİÇ BİRŞEYİN YOKTUR. ;) Bana Türkiye de kök hücre tedavisi olmuş bir tane norolajik hastalığı olan birini gösterebilirmisin. Şahsen ben ne duydum ne gördüm bilen varsa söylesin. Türkiye de bir çok üniversite hastanesinde kalp hastalarına kök hücre tedavisi (somatik embriyonik değil !) yapıldığını duydum ama hiç noroloji hastasına kök hücre tedavisi yapıldığını duymadım. ;)[/FONT]

katılıyorum vivaldi.arkadaşlar şöyle bir düşünün çok basit olarak bırakın ülkemizi dünyada bir çok ofli hasta var.şunu da çok ii biliyoruz ki dünyanın birçok yerinde kök hücre nakli yapan hastaneler var.eğer yaptıkları iş tutsaydı inanın bu bir devrim olurdu ve prof.dr. mehmet zilelinin dediği gibi bu adamlar nobel ödülünü kazanırlardı.
amerika daha yeni çalışmalara izin vermiş ve gene ülkemizde geçenlerde bir kongre düzenlendi biliyorsunuz.bunca bilim adamı,madem bu iş çözülmüş,ne diye uğraşıp duruyorlar merak ediyorum açıkcası.
eğer gerçekten kök hücre olupta düzelen varsa ki ben henüz rastlamadım lütfen detaylarıyla bize açıklasın.
gerçekten bu işi yapsalardı sanırım dünyada bu bir devrim olurdu ve bunca ofli hasta saf saf beklemezdi.

vivaldi sen benim o konuda neler yaşadığımı biliyorsun. En iyisi boşver onu kardeşim biz önümüze bakalım. ;)

Senin canın tatlı anlaşılan, ben Mustafa KEMAL'im vatanım herşeyden önce gelir!

Doğru yerlere danışırsan onur ALS hastalarına uygulanan tedavi için bilgi alabilirsin. Sana yardımcı olayım; Prof. Duygu Uckan CETİNKAYA Hacettepe Üni. Hematoloji tel. 03123051979

Arkadaşlar biliyorsunuz ki vişnelitart (gülşah) arkadaşımız çinde embiriyonik kök hücre ,tedavisini yaptırarak iyileştiğini söylüyor.
İyileşti ise siteye neden bir videosunu atmıyor benim gibi düşünen çok arkadışımızın olduguna eminim arkadaşımızı gören, duyan, bilen varsa ısrarla video istediğimi söyleyen olursa sevinirim.

arkadashlar, gülshah'in videosunu izleyerek neyi anlamayi düshünosunuz da bu kadar "üstüne gidiosunuz" kizcaazin?... farz edelim ki podyuma cikmish misali salina salina yürüdügü görüntülerini paylashti herkesle... bu neyi ispatlar bize?... gülshah tekerlekli sandalyede hayatini sürdüren biri degildi ki yürüdügünü görüp hurraaa akin edelim cin'e :p:p... yanlish anlamadiysam, zaten yürüomush ama cabuk yoruluomush ve bazen düshüomush... iki dakikalik videoyu izlediginizde artik yorulmadigini ya da eskisine göre daha az yoruldugunu görebilicek misiniz? öncesini sonrasini karshilashtirabilicek misiniz?... veya düzelme oldugunu görebilseniz bile bir süre sonra yine ayni eski haline dönüp dönmeyecegini görebilicek misiniz?...

söyledikleriyle yetinmek zorundasiniz - inanip inanmamak herkesin kendisine kalmish tabe :)... ama insanlarin cani sikildikca burda yalan atmaya geldiklerini peshinen varsaymak pek dooru gelmio bana... yanlish görmediysem eskisine göre kendisini daha iyi hissettigini söyledi zaten gülshah... sizler ne söylemesini bekliosunuz?...

sevgiler & saygilar :)...

kök hücre ted.inanmayan arkadaşlar harıl harıl araştırmacı oldu:)
arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes benim dediğim olsun,fa nın tedavisini ben bulcam havasına girdi bazılarınız,yapmayın Allah aşkına bu sitenin amacı bilgilerimizi birleştirip çıkış yolu bulmak,birbirimizin fikirlerini çürütmek için çırkin şeyler yazıyoruz bazen,evet herkes çok gergin oluyo bazen ama daha dikkatli ve iyice araştırmadan konuşmayalım,ben xcell i savunmuyom ama araştırıyorum bazılarınız abd nin bu konuda daha iyi olduğunu xcell in sıradan biyer olduğunu yazmış,xcell in sitesini iyice incelerseniz buranında abd,hollanda,ingiltere...vs bi çok yerde kliniğinin de olduğunu görürsünüz,ben şahsen almanyayı tercih etmemim sebebi orda akrabam çok türk çok ve dil sorunum olmaz,burda daha önce genetik bi hastalık tedavi etmemişler diyosunuz,ms,als...ne peki?
xcell e tamm demedik ama araştırıyoruz köstek olacağınıza yardımcı olun lütfen,doğru düzgün bilgi almadan buraya yazmayın,ben çok şey biliyorum demek için kopyala yapıştır yapıp bi sürü şey yazıyonuz eminim kendide anlamıyodur,daha anlaşılır bi dille yazarsanız herkes memnun olacak,ayrıca hepimiz vatanımızı seviyoruz ama sağlığın dili dini ırkı olmaz,abuk subuk tartışmalara yol açmayın rica ederim...
bunları sölemek site yönetiminin işi bana düşmez ama kabalık ettiysem affola,dayanamadım,,:)

Hımm ilginç bir durum eygaylı... Habere göre ameliyatı yapan doktoru diğer meslektaşları kıskanıyorlar... Hatta küçümsüyorlar... Gerçi artık bu tür haberlere şaşırmıyorum... Basında buna benzer haberler sık sık görülmekte... Geçenlerde NASA da görevli bir kadın doktor Türkiye'de mesleğini devam ettirmek istemiş fakat kimse ilgilenmemişti... Sonra da beyin göçü oluyor diye yurt dışına giden bilim insanlarını suçluyorlar...

işin doğruluk derecesine iyi bakın haberin doğrulama kaynağı nedir aşağda bir yalan söyle yukarıda sende inan mantığı olmasın çok kolay bir işdeğil umarım doğrudur.

Tempo dergisinde yayınlanmış bir haber...

:D:D:D ilahi hüllü sağlığın değil paranın dili dini olmaz :D:D:D:D
Yazdıklarımın karşılığı 18000euro, parası olana sözüm yok ben genel olarak hitap etmeye çalışıyorum ve aynı tedavinin ülkemizde de varolduğunu söyleyerek paylaşım yapıyorum hepsi bu:D

Bakanlığa verdiğim dilekçeyi sizlerle paylaşıyorum;

" Bakanlığımıza gönderdiğiniz dilekçede, Friedreich Ataksisi Hastalığında kök hücre tedavisi ile ilgili Bakanlığımızca yapılan kanuni çalışmalar hakkında bilgi almak ve söz konusu çalışmalara katılmak istediğiniz ifade edilmektedir. 23.12.2008 tarihinde Bakanlığımız tarafından yayımlanan "Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik" de belirtilen ilgili hüküm gereğince; ölümle sonuçlanacak bir hastalıkta bütün tedavi yöntemlerinin yapıldığını belirten aynı konuda uzman 3 hekimin imzasının da bulunduğu bir hastane çıkış özeti, hastanın Faz 3 çalışmayı bekleyecek zamanı olmadığını ve kök hücre uygulamasından fayda göreceğini belirten, konuyla ilgili kaynakların da eklendiği bir dilekçe ile hastanın doktoru tarafından her bir hasta için ayrı olmak üzere Bakanlığımıza başvurabileceklerdir. Böylece Bakanlığın ilgili kurullarının izni ile vatandaşların tedavisine yol açılacaktır."

Ayrıca ben "Gülşah" arkadaşımızı tedaviden dönüşte ziyaret ettim, çok iyi durumdaydı. Kendisi daha iyi bir performans yakalamaya çalışıyo bunu başardığında sizlerle herşeyi paylaşıcaktır. Kendisi mükkemel derecede yardımsever birisi emin olun o da bizlerle...

Ben doktorumla kök hücre hakkında konuştuğum zaman bana söylediği şu:''Bu kök hücreyi yapan kişi nobel ödülü alacaktır'' diyor ve beklememi söylüyor.Bende doktorumu dinleyip beklemek istiyorum,risk almak istemiyorum.

yumurtaa kirmadan yiyemessin
herkes beklese doktor nasil nobel olur :d
ayrica hemen basarili olacagi diye kayde yok
hayata hic risk almazsan yasamaya degmez

Üst Alt