Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant ameliyatı oldum - Nisan 2017

asadas05

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar,
32 yaşındayım, 14 yaşında kaza geçirdim sağ kulağım sensorial çok ileri derecede kayıp 118 db civarı, sol kulagimda ise yine 70-80 db arasi kayip var.
geçen bunca zman içinde ameliyat olmaya hiç sıcak bakmadım hep yeni cihazlar çıkar küçük kulak içi daha iyi duyarım diye bekledim durdum.
Ameliyat olmamamin bir diğer sebebi estetik kaygılarım sonradan kayıpli olduğum için yaşadığım psikolojik çöküntü etkili oldu.
Gerek bu forumda gerek diğer facebook gruplarında implant ameliyatı olan çok kişi ile konuşup tecrübelerinden istifade etmeye gayret gösterdim.
danıştıgım uzmanlar ve implant kullanicilari benim için ameliyattan başka secenek kalmadığını korkmadan ameliyat olmam gerektiğini ameliyattan sonra her şeyin daha iyi duruma geleceğini belirttiler, bu durumda bende doktor ve implant modeli arayışına başladım.
internette aradığım bilgiler dahilinde estetik kaygılarımdan dolayı coclear kanso model işlemcinin benim için en iyi ve uygun model olacağına karar verdim.
işlemciyi seçtikten sonra doktor arayışlarına yöneldim, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ameliyat eden Prof Dr Ahmet Yıldırım Bayazıt hoca ile iletişime geçtim, dışarda cektirdigim emar ve işitme testlerini alıp Medipol Üniversitesi Hastanesinde randevu alıp görüşmeye gittim, kendisi ile uzun süren görüşmelerim sonucunda koklear implant ameliyatının bana uygun olacağına karar verdi ve 118 db olan sağ kulağıma implant yapılacağına onay verdi.

19 Nisan saat 11 civarı ameliyat oldum yaklaşık 1.30 saat sürdü, ertesi gün taburcu oldum ilk gün biraz ağrı vardı ertesi günden itibaren ağrı sızı kalmadı çok şükür.

operasyon çok başarılı geçtigini belirtti Yıldırım hoca, sonradan kayıpli olduğum için eğitime gerek olmadığını belirtti evde alıştırma eğitimi yapabileceğimi belirtti.
2 hafta sonra kanso dış işlemci takılacak 1-2 ay veya daha erken sürede Cihaza adapte olacağımı daha iyi duyup anlayacağımi belirtti.

arkadaşlar bu ameliyata karar verilen herkesin öncelikle korkmadan ameliyat olmasına gerek var diye düşünüyorum.
Günümüzde satılan işitme cihazları kulağa sesi yükselterek veriyor ama anlamaya hiç bir faydası olmadan sadece kulağı rahatsız ediyor. işitme kaybı 80 db den yukarı olanlar bu ameliyatı olmasi gerek diye düşünüyorum ama öncesinde yapılacak tetkikler sonucu doktor ameliyata uygunluk vermesi gerekmektedir, siz ameliyat olmak isteseniz bile durumunuz uygun değilse bu ameliyat yapılmıyor maalesef.

Ameliyati yapacak hekimi çok iyi araştırıp seçmelisiniz çünkü bu ameliyat ömürlük yapılıyor oyüzden işinin ehli tecrübeli birisi yapması lazım ki ilerde Allah korusun iç işlemci kayma vs gibi durumlar oluşup tekrar ameliyat olmayasiniz..
sormak İstediklerinizi cevaplarım arkadaşlar .
2 hafta sonra dış işlemci takıldığı zaman yorumlarımı belirtecegim ayrica

Teşekürler .

Rabbim şifa versin inşaallah !
Umarım en azından insanlarla sesli iletişiminiz sağlıklı kulak derecesinde olur .

Recep im çok geçmiş olsun whatsap tan görüşürüz :)

Reco tamamen iyileşte detayları anlatacağım. görüştüğümüzde dedim zaten ol diye geçmiş olsun koçum :) iyice kendine gel de diğer eğitim işlerini falan anlatacağım sana iyi ki dinledin beni :) Allah senden de razı olsun. mis gibi anlayacaksın azıcık daha dayan koçum benim :) Fulya83 oda çok iyi ama en iyisi benim doktorum Çağlar Batmandır. Marmara eğitim araştırma hastanesinde pendik te

Olmaz Fulya en az 90 db senin 52-53 dedin yapmazlar

Hayırlı uğurlu ol[FONT=sans-serif]un abi. Rabbim t[/FONT][FONT=sans-serif]ez zaman[/FONT][FONT=sans-serif]d[/FONT][FONT=sans-serif]a şifanı [/FONT][FONT=sans-serif]d[/FONT][FONT=sans-serif]a na[/FONT][FONT=sans-serif]s[/FONT][FONT=sans-serif]ip [/FONT][FONT=sans-serif]e[/FONT][FONT=sans-serif]tin. :)[/FONT]

allah hayırlı etsin...bol sesli günler nasip olur inşallah recep..

Merhaba,
15 gündür Kanso'yu kullanıyorum.
İlk hafta sesler uğultu ve çınlama olarak karışık geliyordu, kullandıkça günden güne daha iyi oluyor.
Odyolog ile konuşup ayarları aksatmayın lütfen.
18 haziran da 3. ayarım yapılacak o zaman daha iyi olacak inşallah.

Duyduğum seslere gelecek olursak; :)

Saat sesi, kuş sesi, poşet sesi, telefon melodi sesi, buna benzer olarak en küçük tıkırtı sesini bile duyuyorum :)
Duyduğum sesler daha net olarak gelmiyor ama sese odaklandığım zaman o ses bana daha iyi geliyor.
Zamanla sesler netleştiği zaman impant kendi doğal sesini ayarladığı zaman her şey daha güzel olacak inşallah.
15 gün içinde çok yol kat ettim, duymadığım çok sesi duydum ve çok mutlu oldum.

Öncelikle bu ameliyata durumu onay verilen herkes olması lazım diye düşünüyorum.

Sizin böyle mutlu olduğunuzu okudukça en az sizin kadar mutlu oluyorum ameliyat olmanızda en ufak vesile taşıdıyssm ne mutlu bana...

Merhabalar,
Benim sağ kulağım hiç duymuyor sol kulakta işitme cihazı kullanıyorum. Hiç duymayan kulağıma koklear implant uygun olur mu acaba bilgisi tecrübesi olanlardan fikir alabilir miyim?

kalben;

Durumu doktor değerlendirir.
Emar çekilmesi lazım on bakıp bilgi verir doktor size.

son durum çok iyi normal insan seviyesini yakaladım sayılır.
ortalama 4 aylık kullanıcıyım.

Ahmet Yusuf

kanso parası 3000 TL, birde hoca parası var özelde olduğu için.
Çapa ve Samatya da tamamen ücretsiz yapılıyor bu ameliyatlar.

Kanso icin Koklear firmasi ile siz mi irtibat kurdunuz . Biz de isitme cihazi Satan bir araci ile irtibat kurduk 3500 dediler. Sizin gorustugunuz yerle biz gorusebilir miyiz acaba

Ahmet Yusuf

ben karışmadım hiç, ameliyat olduğum hastane ve doktor ilgilendi.
siz hangi doktora gittiniz, ankarada cochlear ofisi var oraya gitseniz daha iyi olur.

Biz hacettepe de doc Dr demir bajin ile gorustuk. 20 gun sonra ameliyatimiz var. Insaallah gideriz tabi.

Demir Hoca KBB Prof. olduğu odada çalışıyor. Benim ameliyatı demir hocanın ekibi gerçekleştirdi.

@asadas05 Kanso Dan memnun musun. Bizim Oglumuz 16 aylik nucleus6 oneriyorlar. Cildi hassas oldugu icin

Ahmet Yusuf

ben yetişkin bireyim, sonradan kayıplı olduğum için çok şükür memnunum.

sizin çcuk küçük olduğu için n6 alın veya n7 türkiyeye geldiği zaman onu takın son model daha iyi olur.

Allah şifa versin oğlunuza.

Üst Alt