Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koltuk değneklerinin yağmurda kayması..?

myavuz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar umarım aranızda bu konuda bana fikir verebilecek birileri vardır. Ben kaladyen baston kullanıyorum. Fakat ıslak zeminde,yağmurda aşırı kayıyor. Hele karda adım bile atmaya korkuyorum. Her çeşit baston lastiğini denememe rağmen bu kayma olayına bir çözüm bulamadım.Acaba aranızda bir önerisi olan var mı?

Bende lastiklerin çabuk yıpranıp, yırtılmasından şikayetçiydim, bi ara neredeyse her hafta lastik değiştirir olmuştum. Neden böyle çabuk yıpranıyor diye sorduğumda, çok geziyorsun ondan demişlerdi :)) Bende çok gezenler için yapılmış bir lastik bulmaya karar verdim ;)
Neyse sonunda İstanbul Şişli'de ki bir medikalcide alt tarafı baya kalın olan ve yumuşak malzemeden yapılmış lastik buldum. Bu lastiği uzun süreli kullanıyordum ve yumuşak olduğu için ıslak zeminde kaymıyordu.... Ama geçenlerde tekrar almak için gittiğimde sert malzemeden yapılmış lastik vardı ellerinde, bu lastikte uzun süre dayanıyor ama sert olduğu için ıslak zeminde tehlikeli olabiliyor. Yumuşak malzemeden yapılmış altı kalın lastik bulan olursa bana da haber versin lütfen...

alaman firması meyra'nın kataloğunda görmüştüm değneğin ucuna basit bi klips takılıyor kenarda manivela var onu aşağı itince lastiklerin olduğu yerden 3 - 4 tane çelik çivi çıkıyor. yine buna benzer şeyler vardı ama unuttum.
haa ucu vantuz ağzı gibi yayvan olan vardı . banyoda falan kaymasın diye yapmışlar.
katoloğu siteden dante ye gönderdim antalya'ya
...dur ona msn den ulaşıp söyliim resimleri scan edip yollasın.

üstad scanner'da problem var, xp'ye tanıtamadık bir türlü
en kısa zamanda tarayıp yollmaya çalışıcam kusura bakmayın
aksaklık için

dante

nightmare' Alıntı:
Neden böyle çabuk yıpranıyor diye sorduğumda, çok geziyorsun ondan demişlerdi :))
lastiklerin içinde bulunan kauçuk miktarı önemli
ne kadar çok kauçuk=o kadar çok dayanıklılık.
araba lastikleri niye öyle üç günde parçalanmıyor.
4x4 ler kamyon ve iş makinelerinin lastikleri mesela.
dostlar işin sırrı kauçuk da :lol:

00002827.jpg

Bilgi: http://handynet-oesterreich.bmsg.gv.at/script/load.asp?page=002/00000729.htm

00000308.jpg

Bilgi: http://handynet-oesterreich.bmsg.gv.at/script/load.asp?page=002/00000762.htm

00000564.jpg

Bilgi: http://handynet-oesterreich.bmsg.gv.at/script/load.asp?page=002/00000531.htm

p00728n00000.jpg

Bilgi: http://handynet-oesterreich.bmsg.gv.at/script/load.asp?page=002/00000728.htm

00000565.jpg

Bilgi: http://handynet-oesterreich.bmsg.gv.at/script/load.asp?page=002/00001036.htm

oturan boğa aha işte bööle bi şeydi.
o dikenli değnek ufak çapta bi savunma silahı da olabilir :)
rehabilitasyonda kalırken birisini tanımıştım
kandavası..
vurmuşlar bunu..
omurilik..
ve felç...
çıkayım hemen bitirecekler işimi diyodu.
özel koltuk değneği yaptırtmıştı. değnek bi domdom kurşunu atabiliyordu.
tek atımlık tüfek gibiydi yani.

Abi bu ne böyle ya savaşa mı gidiyoruz :) mızrak gibi bişey bu...
Ama şöyle bişey var, ben bunları kullanırsam evde savaş çıkacağı kesin, evdeki bütün parke döşemeleri delik deşik eder, banyodaki fayansları çizerim. Ondan sonra sen gör evde neler oluyor ;)

bende kanedyan kullanıyorum lastiklerin uzun süre gitmesi için lastiklere kelepçe takıp borunun lastiği delmesini engellemiş olursunuz......
96 yılında ankara sıhhiyeden aldığım aparat buzda kaymayı engelliyor oturan boğanın yayınladığı resimlerin arasında var benim aparat eskimişti yenisini araştırdım halen satılmakta

benim bildiğim ŞAŞMAZ MEDİKAL adres: süleyman sırrı cad.21/b SIHHIYE /ANKARA TEL:03124322940

BASTONLARIN KAYMASI

BASTONLARIN KAYMASINDAN BENDE ÇOK DERTLİYİM.YAĞMURDA VE KARO OLAN YERLERDE ÇOK KAYIYOR VE BENİ KORKUTUYOR.BASTONLARIN KAYMASINI ENGELLEMEK İÇİN BİRŞEY ÖNEREN OLURSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Arkadaşlari, benim sürekli kullandığım çok iyi yol tutuşu olan değnek ucu lastikleri var, bir ara bulamadım ve bir süre haftada bir çift hatta 2 günde bir çift lastik almak zorunda bile kaldım ama epey araştırınca yeniden o istediklerimden temin edebildim. Rengi siyah, yumuşak plastik, geniş ve ağır ve bir de altında tam ortasında I harfi var. Bu lastiklerden bulabilirseniz kayma sorunu epey azalır ama yine de biz sakatların dikkatli yürümesi zorunlu.
Fotoğrafını da yollarım.

Adapazarı merkezden tanesini 4 YTL ye aldım, ama dayanıklılıkları fazla. 5-6 ay kullanabilirsiniz.

Ben şu an baston kullanmıyorum ama çocukken kullanıyordum
ilkel bir çözüm yöntemim vardı.Bastonun lastikleri üzerine babam araba lastiği kesip yapıştırıyordu tutkalla :)
Ne kadar çözüm olur bilemiyorum tabi

Arkadaşlar bu duruma bu kadar arkadaş bir çözüm bulamıyorsak çok üzülürüm ben de geçenlerde havuzda kaydım düştüm kolumda (bilekte)çatlak oluştu alçıya aldılar 10 gün rapor falan baya bir uğraşıyorum şimdi
mermerler inanılmaz kayıyor sabun gibi işimiz zor ben bunları atmalıyım başka çözüm yok galiba

[Bilgi] Kaymayan Baston Kanedyen ve koltuk değneği....

Kaymayan baston kanedyen ve koltuk değneği . Evet arkadaşlar birazcık araştırma ile ile kaymayan bastonların ve koltuk değneklerinin istanbulda bayiisini buldum mayre ve hak-er-man ile ortak çalışan burada daha önce tartıştığımız ve resimlerinin yayınlandığı alman sitesindeki resimler dahil gördüğünüz tüm ürünlerin mevcut olduğu işyerinin adresini ve tel. veriyorum

Hak-er-man (Meyra Türkiye yetkilisi)
Millet Cad. Karagöl İşmerkezi no:84/26 Fındıkzade İst.
Tel: 0212 5338020
Yetkili kişi: Funda

saygılar....

buzda kayan engelliler

buz ve karın üzerinde kanedyan deyneklerin kaymaması için aparatı nereden bulacağım 10 yıl önce aldığım aparat deforme oldu aldığım medikalde kalmamış

ööle bi aparatmı vardı :mrgreen:

desene çanağı boşyere vurduk senelerdir yerden yere...

Koltuk değneklerinin buzda kayması

Arkadaşlar koltuk değneklerinin kayma sorununu sitede görüşmüşsünüz ama çözüm için gösterilen aparatları kullanan hiç kimse yok ve de yorum yok.

koltuk değneğimle ben de düştüm yeni.şükür bir yanım kırılmadı.kaymaması için kesin birsey bulunmalı

özellikle ıslak zeminlerde düşmelere sebep kullandıgımız lastiklerinin iyi olmaması veya zemini iyi kavrayamaması.
Arkadaşlar bence öyle ucu sivri falan lastikler daha çok düşmeye sebep olur.
kendi kişişel görüşüp: lastiklere takılıp sökülmesi kolay olacak bir aparat olması.evden çıknca takacaksın.ulasımı tamamlayınca sökeceksin.neden böyle bir aparat söylüyorum.çünkü:tarif edecegim aparat .......::) :D

BENCE ZEMİNİ İYİ KAPLAYAN YANİ KULLANDIĞIMIZ LASTİKLERE ORANLA DAHA GENİŞ BİR ŞEY OLMALI Kİ AGIRLIK DAHA GENİŞ BİR YÜZEYE YAYILSIN VE DENGE ARTSIN.ÖRNEGİN KARDA AYAKLARA TAKILAN KAR YÜRÜME ALETLERİ VARYA ONUN GİBİ OLABİLİR.KULLANDIĞIMIZ LASTİKLERİNDEN DAHA GENİŞ VE ZEMİNİ KAPLAYAN TAKILIP SÖKÜLMESİ KOLAY OLAN BİR APARAT ÜRETİLİRSE EMİNİMKİ KAYMA OLAYINI BİTECEKTİR.
BU ARADA KARDA YÜRÜME ALETLERİ KADAR BÜYÜK OLSUN DEMİYORUM:) :lol: LASTİKLERİN KAPLADIĞI ZEMİNİN BİR KAÇ KAT DAHA FAZLASINI KAPLASA YETERLİ OLUR.

meyra nin ankara temsilcisini aradim
Birlik mahallesindeler
ellerinde resimde görülen aparattan birer adet oldugunu soylediler
siparis üzerine getirtebilirlermis
tanesi 13 euro , lastikler tanesi 9 euro imis,bu sen cok karlı olmadi
bu aparatlar buz ve cok karda ise yara gozukuyor daha soğuk sehirler icin uygun gibi
ben vakumlu lastik kullaniyorum islak zeminde suya vakum gibi yapişiyor
ankara proted de var
ama lastigi düz basmaniz gerekiyor , yan bastiginiz zaman kayiyor
sürekli dikkat gerektiriyor ve yeni olunca kayici özelliği artiyor
buna bir çözüm bulunursa iyi olur

ttolga Meyra nın Ankara sorumlusu olan yeri bulamadım. Telefon numarasını yazarsan sevinirim

tel 0312 4962480

istek cok olursa daha fazla getirtebilirler
şu an ellerinde iki modelden 1 er tane varmis

ARKADAŞLAR BEN ÇİFT KALEDYEN KULLANIYORUM.DEDİĞİNİZ GİBİ YAĞMURLU HAVALARDA HELEDE MERMER VE GRANİT TÜRÜ YERDE AŞIRI KAYIYOR.İŞ YERİNDE ÇOK SORUN YAŞIYORUM BU YÜZDEN İNŞALLAH BULURLAR KAYMAYANINI.HAYIRLISI

ARABA LASTİĞİNİ NASIL SABİTLEŞTİRDİN MERAK ETTİM
BİLGİ VERİRSEN İYİ OLUR
BENDE BU KONUDA ÇOK ZORLUK CEKİYORUM

ıslak zeminde değneğin lastiği kadar yere basma açısıda çok önemli. yukarıdaki mızraklar belki karda ve buzda kullanışlı olabilir ama pürüzsüz ve ıslak zeminlerde yemez . mümkün olduunca 90 dereceye yakın basacaksın ıslak zeminde. karınca adımlarıyla ve yükü bacaklara vererek. vantuzlu lastiklerinde ıslak zeminde dezavantajı sen gidiyosun onlar kalıyor :mrgreen: en güzeli sakin sakin değneği sağa, sola, ileri ve geri çok açmadan yürümek. geç olsun da güç olmasın :wink:

bende bu konuda cok sorun yasadim
okulda merdivenden cikarken hava yagisliydi yerlerde islakti kaydi kolum catladi amaliyat oldum bu yuzden ve okula gittim deneksiz ama cok zorluk cektim cunku sol kullaniyodum obur tarafla kulanamadim :lol:
YINE OKULDAN CIKTIK OZEL AYRI DERS ALIYODUM EN SON BIZ CIKTIK TEMIZLIKCI YERLERI SILMIS HABERIM YOK TABI OZAMAN IKI DENEK VARDI BENDE IKISINI EN SON YERE KOYDUM UCTUGUMU HATIRLIYORUM :lol:
DIZIM AYNA USTU KIRILDI BU SEFERDE 3 AY YATTIM HASTANEDE
YANI BENDE COK CEKTIM BU YUZDEN HALENDE KORKARAK YURUYORUM
BAZENDE DUSTUGUM OLDU AMA KIRIKSIZ ATLATTIM :lol: :lol:
SIMDIKI KULLANDIGIM DAHA AZ KAYIYO SIYAH RENKLI ALTI FAZLA CUKURSU YERE KONULDUGU AN POMPA GIBI YAPISIYO YAGISTA
AMA DENILDIGI GIBI KESINLIKLE YAN UC BASMAYIN YERE UCARSINIZ BEN GIBI :wink:
CUNKU COK TEHLIKELI OLUYO O ZAMAN BIZE
VE YAGISLARDA FAZLALIKLA DIZLERE YUKLENMEK LAZIM
BENDE BI ARASTIRAYIM KAYMAYANINI

bende aynı durudayım

esra hanım bende aynı durum dayım ama galiba yapacağımız hiç birşey yok sanırım

Üst Alt