Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

LOST / Dizi

Dante

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
DİKKAT
Bu başlıkta Spoiler içerikli mesajlar yer almaktadır. Güncel bölümün tamamını izlememiş olan arkadaşlarımız lütfen başında Spoiler ibaresi olan mesajları okumasın. Spoiler, mesajın içeriğinde bölümlerin en heyecan verici noktalarına dair bilgi olduğu anlamına geliyor.

LOST karakterleri için buraya tıklayın

20060403lostns5.jpg

bülent, son 3 bölümü de izleyip gelirsin artık ve burdan devam ederiz :))

sitede 2008 Şubat'a kadar 4. sezonu bekleyen ve hazımsızlık çeken kaç kişi daha var bu beşlıkla da görmüş olalım, hem de diziyi tartışmaya açalım...

3. sezonun son iki bölümünü hala izlemedim. Mazoşist ben!!! :):):)
Bitsin, damardan girmeye başlarız kardeşim...

İzlemediğim bölümler yakında arkadaşım sayesinde elime ulaşıcak... 8)

3. sezonun 12. bölümündeyim. Günde birer bölüm seyrederek cephaneyi idareli kullanıyorum. :wink: :mrgreen: Heyecan git gide artıyor. Tuhaf bi çekiciliği var bu dizinin. Bir seyreden pişman, birde seyretmeyen :D

bısuru vaktımı aldı butun acıl olmayan angarya ısler kenarda duruyor lost sayesınde muthıs tıryakılık yapıyor ısı cok olanlara hıc baslamamalarını onerırım yenı sezonu sabırsızlıkla bekleyenlerdenım

Biri bana yardım etsin diziyi bırakamıyorum.. sonuna kladar izlemem lazım vaktim yok

3. sezonun sonunda hönk! diye kalacaksınız :):):):) Sonra da 4, 4, 4 diye sayıklamaya başlayacaksınız tabii :)

:oops: Ben daha başlamadım... Kulakları çınlasın bi arkadaş yardımcı olucaktı. Arada sırada dürteyimde yardımı çabuk ulaştırsın :oops: :D :D

bende üçünçü sezonunun 11. bölümündeyim:))) hoş uzun zamandır ancak presion breakı bitirme şansım oldu lostlarım kaldı...sabırsızlıkla 4. sezonu bekliyorum ...

tabiki;

LOST
HEROES
PRESİON BREAK

ÜÇÜNÜDE YAKINDAN TAKİP ETMEKTEYİM:)

prison break bugün 3. sezonu açıyor bekleyenlerin gözü aydın olsun :wink:

Dante' Alıntı:
prison break bugün 3. sezonu açıyor bekleyenlerin gözü aydın olsun :wink:

valla ağzına sağlık süppe rbir haber ulaştırdın hani??cnbc-e de 18-19 eylül gibi bekliyordum ..ama hoş ben netten çekip arşivime de atıyorum bu dizileri ...ama eğer öyleyse bu gece kaçmaz ...bakalım michael neler yapacak??

ABD Sezon prömiyerine göre söyledim zaten, bende netten takip ediyorum

valla bu sezon bence bitirsinler Prison Break'i güzel bir şekilde, ilk sezon müthişti 2. yi başladık diye izledim bir nevi, epey saçma gelişti bazı olaylar

yine 3. yü de izleriz ama 4 olmaz umarım :)

Lost dizisi hayatımızın bir parçası..
Bir oturuşta 5 dizi birden izleyecek kadar sürükleyici..
3 sezonun da bütün dvd lerini topladım aklıma estikçe izliyorum..
Tavsiye ederim...beğeneceğinizi tahmin ediyorum..

aslında sevgili dante;
presion breakta 3. sezon başka bir kombinasyon oluşacak gibi..birde dizinin en sevdiğim noktası baş rol oyuncusu net değil..ve aburrizi benim en sevdiğim karekterden biriyken birden birden bire dizi dışında kaldı..:))birde roma yeni izleyeceğim arşivlerim arasında...

son dönemlerde güney kore filimleri bende takıntı halini aldı...seneryo ve oyun düzeneği mükemmel..tavsiye ederim..ve hatta bir kaç film adı da verebilirim filimlere olan ilginin düzeneğini bilmediğim için şimdilik susmak kafi sanırım...:)

başrol konusunda prison break'de bariz olarak michael ön planda
ama başrolün kimde olduğu belli değil dersen buna en büyük örnek LOST.

sinemaya ilgim renkli ve oldukça geniş bir yelpazede, tıpkı müzikte olduğu gibi pek sınır tanımam..

maalesef ben son dönemlerde değil çocukluğumda zehirlendim Shogun'la, Samurayın İntikamı (yıllardır arar bulamam orjinalini bu dizinin) Skinoske Sama ile kılıç kuşandım. Sonra büyüdük Akira Kurosawa diye bir adam düşmüş meğer bizimle aynı dünyaya, çektiği yapıtlardan herkes feyz almış tutup kovboy filmlerine kadar kullanmışlar. Onları izledik büyük hala da izleriz..

Tabii son dönem tabiri doğru mu bilmiyorum ama son 10 sene içinde çok müthiş adamlarda çıktı önplana. Tsai Ming Liang, Kim Ki-Duk, Park Chan-wook sevdiğim ve aklıma ilk etapta gelen yönetmenlerden bazıları.

buraya çok daha fazla yazmam lazım aslında, biraz üşengeç bir adamım bölümde durağan olduğundan hepten yavaşlıyorum sanırım :)

bir de önerileri yine istek üzerine değil de açıkça yapsak tüm foruma, diğer arkadaşlara faydamız olur

saygılar, sevgiler

Lost-most-post bahane,heroes,presion break,bones,commander ın chıef, tht sopranos ve de house şahane :p

yaaa bı bolumu ızlede guoruyum senı bıda bırakabılıyonmu lost most de bakım

shukufe' Alıntı:
yaaa bı bolumu ızlede guoruyum senı bıda bırakabılıyonmu lost most de bakım

Kusura bakmayın ama Lost ile Heroes arasındaki özünde fark/ları söylermisiniz bana ?

Her ikiside mistik ve de fantastik ögeler taşıyor.Yani özünde.Tabiki konuları farklı olacaktır. Örneğin Charmed de aynı tarz bir dizi Büyü,mistik güçler yani fantastik bir yapıt.Bu türde çekilmiş ve oynamakta olan bir çok dizi filim var.Ben bunlardan en çok bu tarz da Heroes'i sevdim.Lost'u sevenler aynı ada da çevirip çevirip aynı muhabeti izlemeye devam etsinler benim için sorun diil Zaten yukarıda saydığım diziler belli türlerin dizileri onlardan ohooooo daha çok var. :wink:

Yakında Kyle XY başlıyacak 1. sözon. Tam fantastik değil aslında. daha doğrusu fantastikliği ilk bölümde bitecek türden.daha sonra ağırdan alacak fantastikliğini,ama konusu güzel.Sorun şu ki o da lost gibi pek farkı yok aslında burada kyle denen bir kişi ve onun üzerinde yürütülen bir film,lost'da ise sanırım kırlsekiz kişi üzerinden aynı mekanda dönüp duran bir dönme dolap :wink:

Sonuç itibari ile Lost'u bir ütopya gibi gösterdiklerinde,veya ne bileyim çok farklıymış gibi lanse edilmesi beni rahatsız etti.Bence bu dizinin sevilmesinde pazarlama stratejisi büyük öneme haiz.Yoksa özünde bir çoğu birbirine benziyor.

Yahu Friends deseniz nesye diycem.1994 yılında o girdiğinde kalbimize başka bir şey izlemez olmuştuk TV de.Onun muaddilide yok tu öle o vakitlerde.Varsa yoksa Friends ötesi boştu.

Saygı ve sevgilerimle.

yaa ızledın bıtırdın artık sevmedım ayakları dımı benım ıcın heroeste butun sızın yazdıklarınzda sahane hepsını ızlıyorum ısıtmem olmayınca altyazılar vazgecılmez oluyor benım ıcın

shukufe' Alıntı:
yaa ızledın bıtırdın artık sevmedım ayakları dımı benım ıcın heroeste butun sızın yazdıklarınzda sahane hepsını ızlıyorum ısıtmem olmayınca altyazılar vazgecılmez oluyor benım ıcın

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eveeeeeeeetttt :D aynen shukufe aynen. bir ay kadar önce bu zamana kadar çekilen tüm bölümlerini dvd ortamında almış idim.Hani çok met etmişlerdi yaaa :wink: o bakımdan.Aman sakın izle,izlemezssen çok şey kaybedersin :!: . aman sakınlardan bıktım ve izledim.öle bön bön baktım. :?

böle oldu.Yapma gerçekten çok üzldüm bak şimdi :( sende demekki heroes'i izlemişssin de benim gibi bakmışın ha bön bön :?

tüh.

Gözümüz aydın :D Lost'un Yerli versiyonu geliyomuş. :lol: Bu arada Jack yerine Özcan Deniz oynayacakmış diye rivayetler dolaşıyo :D :p

Yerli LOST geliyor

DİZİMAX kanalında gösterildiği ilk günden bu yana yabancı dizi tutkunlarının vazgeçilmezleri arasına giren ünlü Lost dizisinin yerli versiyonu çok yakında ekranlarımızda olacak. Lost'un yerlisini çekmek için yapımcı Ferdi Eğilmez kolları sıvadı. Grey's Anatomy dizisinden kopyalanarak ekranlara getirilen Doktorlar dizisinin elde ettiği reyting başarısı, hem Show TV yönetimini hem de yapımcı Ferdi Eğilmez'i cesaretlendirdi. Yapımcı firma, yüksek bir prodüksiyon gideriyle çekilecek olan dizi için 13 bölüm yayınlanma garantisi istiyor. Eğer anlaşmada pürüz çıkmazsa, dizi, Kayıp adıyla Show TV ekranlarına gelecek. Lost'ta uçak kazası sonucu bir adada mahsur kalan insanların fantastik öyküleri anlatılıyor.

Yüksel AYTUĞ, SABAH

lost Türkiye de cekilse olabilecekler :D

dogrucası ozcan denızde hıc cekılmez orda aslına devam

:) lost fırtınası hızla devam etmekte anlaşılan sitede de:) lakin yerlisi için o bütçeyi nerden bulacaklar ve özcan deniz hiç gitmez..neden özgün şeyleri yapmaya çalışmıyoruz anlamıyorum ki:) bu kadar da düşme olmaz hani bir ülkede:)

[spoiler=3. sezon sonuna dair]
Senaristin hakkını vermek gerek, her bakış açısını doyurabilecek bir senaryo yazmış. Çok tutulmasının altında bu yatıyor. Üstelik daha ilk bölümlerden dizinin yıllarca oynayacağını hesaplayarak olayları yerleştirmiş. Bölümlerdeki anlamsız ya da gereksiz görülen sahnelerin ya da repliklerin birçoğu bazen bir-iki sezon sonra anlam kazanıyor.

Dizinin ana hikayesi ve gidişi için çok sayıda spekülasyonlar var. Bana en çekici geleni kazazedelerin adaya tesadüfen düşmedikleri, aslında uçak kazası geçirmeyip dış dünyadan özellikle toplandıkları düşüncesi. İlk bölümün ilk sahnesinde gözbebeğindeki "canavar" yansımasının, Jack'ın özellikle taşınıp ağaçlar arasına yerleştirildiğini düşündürmesinden tutun, filmi dikkatle izlediğinizde görebileceğiniz gibi motorun patlamasına içine çekilen adam değil arkasından çarpan "canavar"ın neden olmasına; asıl uçağın ölü yolcularla beraber başka yerde bulunmuş olmasından, karakterlerin birbirleriyle haberli/habersiz birçok ilişkisinin olmasına kadar birçok sahne; hatta dizide bazı karakterlerin zaman kaymaları (anılar?) yaşamaları gibi olaylar da bu savı destekliyor gibi. Hem adada hem de dış dünyada zaman kaymaları ya da özellikle silinmiş anılar düşüncesine örnek olarak elmas hırsızlarını daha önce pek gören olmamış olması da veriliyor. Sawyer bile kızla ilk karşılaştığında "Sen de kimsin?" demişti. Dediğim gibi birçok repliğin anlamı bazen sezonlar sonra ortaya çıkabiliyor.

Dizinin en önemli özelliklerinden birisi de başrol oyuncusunun belirgin olmaması. Her bölümde birileri öne çıkıyor. Ama tahminimce ilerleyen sezonlarda dizinin kilit karakteri Locke olacak. Adı bile sanki özellikle seçilmiş. :) Üstelik Joseph'in Locke'nin yaşlılığı olduğuna dair birçok görüş de var. (Joseph filmi ağır çekimde oynatırsanız bir saniye kadar görülebiliyor)

Adadan hemen kurtulup kurtulmayacaklarını bilmiyoruz ama, özellikle Kate, Locke, Rose, Ben, Sawyer, Koreliler gibi bazı karakterlerin özellikle gitmek istemeyeceklerini tahmin ediyorum. Charlie belki kız arkadaşının peşinden gidecektir, aksi halde onun da kalması mantıklı gelebilir.

Önce üç sezon olarak planlanmış dizi sanırım sonlanma olasılığına karşı flashforwardlar yayınladı. Üstelik eğer altı sezondan sonra ara verilip de devam kararı çıkarsa diye Jack'ın geri dönme isteği de belirtildi. :) Bu arada Ben'in cenazesine (başka kimsenin o kadar yalnız öleceğini sanmıyorum) giden Jack'ın duygusallığı, Ben'in bizim henüz bilmediğimiz ama Jack'ın anlayabildiği bir amacı olduğunu da gösteriyor olabilir.
[/spoiler]

Bakalım neler olacak. :)

[SPOILER=3. sezon finaline dair]
Charlie son bölümde boğulmuyormuydu yaw :(:(:( çok üzülmüştüm.. umarım yaşıyordur..
[/SPOILER]

[SPOILER=3. sezon finaline dair]

Ölmemiş olması gerek; çünkü dipte su seviyesi kırık pencerenin üzerine çıkmamalı. Bu kadar ince düşünülmüş senaryoda bu kadar basit bir hata yapmazlar sanırım. Şubat ayında görürüz. :)
[/SPOILER]

3 ay var daha ooo beklemek zor yaw:( heroes ve presion breakla idare edeceğiz:)

Üst Alt