Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Mısra] Dinlemek ve yaşam

MISRA

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Dİnlemek yaşamı algılmanın en etkin yolu, dünyaya merhaba dediğimiz andan itaberen dinlenmeli yaşam .Anlamak ancak dinlemekten geçer yaşamı anlamıyorsak yaşamak ne ifade eder .İlk kendini dinlemeli insan dinlemeliki anlamalı kendini, kendini dinlemiyorsa anlamıyorsa tanımıyorsa insan başkalarını anlama olasılğı zorlaşıp imkansızlaşmazmı?Dinlenmeli her an duyumsamalı duygularımızı ,yok saymak görmezden gelmek onların sesine kulaklarımızı tıkamak heba edilmiş bir yaşam sayılmazmı.Duygularımız,hayallerimiz isteklerimiz
vs. yani biz bizi biz yapan anlamlar onları duymalı ve görmeliyiz. Aksi halde yaşamdan soyutlanmış, zamanın geçisinin farkında olmamış ,iç dünyamızın aynasına bakmadan bize biçilen ömürü teyet geçmiş oluruz.

her yeni gün

İçim sıkılıyor,sanki gri bulutların arasında kalmış ruhum,o bulutlar arada beyaza bürünüyorlar ve ruhumda beyaz elbisesini giyiniyor.
İçim sıkılıyor,sanki cılız yanan bir sokak lambasnın aydınlattığı yolda yürüyor ruhum,arada sokaklambasının ışığı biraz daha fazla yanıyor, yol daha aydınlık ve ruhumda.
İçim sıkılıyor,sanki sağanak yağmurun altında kalmış ruhum,ıslanmamak için kuytu bir köşe arıyor,arada yağmur çişeliyor, ruhumda çişelerin altında geziniyor.
İçim sıkılıyor,sanki yeni bir şehre göç etti ruhum orada yaşamaya mecbur,arada tanıdık yüzler arıyor ama biliyor yeni şehir,yeni kişiler,yeni yüzler ve alışmaya çalışıyor ruhum her yeni gün...

Sirkteki cambazın ipidir hayat;
Ayakları aklı,sopası mantığı,hissettiği heyacan duygularıdır.
Hayat ayaklara,sopaya,heyacana bağlıdır.
İpte düşmeden kalabilmek için bunlar kulanılmalıdır...

her gecenin bir sabahı vardır
her yeni güne umutla sevinçle en önmlsi şükrederek başlamalıyız rabbim bize koskoca bir gün daha verdi diyerek yaşamak ve ona kulluk edip rızasını alablmek için

dinlemesini bilen konuşmasını düşüncelerini ifade etmeyi başarır

HOŞGELDİN BAHAR

Hoşgeldin bahar Can Dündarın da dediği gibi mevsimlerin cilvelisi merhaba...
Seninle yeşilin her tonu baş gösterir,gelincikler papatyalar salınırlar endamlarıyla doğada.
Seviyor sevmiyor fal bakılır,taçta yapılır sevgilin başına.Gelincikler sevgilinin topladığı kurutulup saklanırlar hazineymişcesine kitaplar arasında.Uğur böcekleri önce elimeze alıp uç uç böceğim...deyip dilek tutup uçurduğumuz ,dileklerimiz olsalarda olmasalarda.
Kuşların sevimli sevimli şarkılarıyla uyanırız sabahlara.
Seninle güneş daha sıcak ve aydınlık gökyüzü mavisiyle umudu öğütlüyor adeta.
Bahar yağmuru sanki romatik bir şarkı eşliğinde yağıyor aşıklarda elele dolaşıyorlar altında.Ilık ılık meltem rüzgarları estirirsin gelirsin buram buram kokunla.
Sen mevsimlerin en güzeli,umut öğütleyen bilgini,mutluluk iksiri,sen mevsimlerin aşk kokanı.Hoşgeldin bahar merhaba...
MISRA

hoş geldin bahar. uyuyan kalbi uyandırır bahar. kış yorgunluğu baharla gider ama kıştan ertelediyesen bahara bir şeyleri işte ozaman baharın döner kışa. güzel bir bahar karşılama yazısı.
kalemine sağlık

ZAMAN VE BİZ
Hayat gelgitlerimizin arasında kalmakla geçer.Genelgeçer gerçekler vardır inandığımız ve uyduğuğumuz.Birde kendi gerçeklerimiz vardır çoğunu kendimizin bildiğ ive yaşama geçirmeyi denediğimiz.Denemelerimizde Kimi zaman umutluyuzdur kimi zaman umutsuzluk sancılarına aldırmadan yaşama getirmeye çalışırız.Evet bazı gerçeklerimiz olurlar ama olmama olasılıklarını da hesaba katmamız gerekir hazırlıklı olmamız.Çünkü olmayanlar karşısında hüsrana uğrayacağımızı düşünmek bizi asıl hüsranın içine alıcak girdap gibidir.Zamanın hesaplarla olmadığını düşünenlerdenmisiniz bilmem ama zamanı aslında an hecesi oluşturur ve bütünler.An lar zamanı oluşturandır ve yaşamıda. Gerçeklerimiz isteklerimiz yani biz.Olanlar olmayanlar olabilicekler olamayacaklar ama bizim olanlar, bizi biz yapanlar ve şuanlarımız.Şuan yaptığınızı düşünün gerçekten yapmak istediklerinizimi yapıyorsunuz olmak istediğniz yerdemisiniz.Doğruylamı birliktesiniz.Mutluluğunuzu şuanınızda bulun gelecekte aramayın şuan ki mutluluğunuzu bulup yaklayın mutlukluk anlarımızda vardır.Ve ne tek kendi mutluluğumuz tam mutluluk nede tek başkalarını mutlu etme çabamız tam mutluluktur.İkisinin doğru ölçülerle harmanlanıp kıvamında kullanılması gerekir hayatta.Zaman ANA dır ve yaşam denilen bebeğe gebe kalır,nasıl bir bebek doğması isteniyorsa ona göre BABA olunmalıdır...
MISRA

SESSİZLİK
Sesli harfler kullanmıyorum artık
Harfler sessiz
Susuyorum
Kelimeler ve ben sessiziz...

KAHRAMAN
Hayallerimin kahramanı,
Düşlerime giren,
Hayatımın aşk senaryosunda başroldesin.
Kalbime düşen kıvılcım,büyüyüp yakan ateş,
Sana ulaşamayacağım kadar uzak mesafedesin.
Seni seviyorum yüreğim çarpıyor senin için,
Bunu hiç bilmiyeceksin.
Hayallerimin kahramanı,düşlerime giren
Ben başrol oyuncusunun tanımadığı ödülünü alamayan senarist,
Ve sen benim için daima başroldesin...

Arkadaşım çok güzel yazmişsın yüreğine sağlık...

AŞK
Aşk sevgilisiz olmaz.
Sevgilide aşksız.
Belki sendin aşkı bana tanıtan.
Belkide aşktı seni bana tanıtan.

ZOR
Yaşanılanlarımı anlamak zor,
Yapılanlarımı.
Yanlışı anlamak mı zor,
Düzeltmek mi.
Doğruyu bilmek mi zor,
Söylemek mi.
Konuşmak mı zor,
Dinlemek mi.
Öğrenmek mi zor,
Bildiğini zannetmek mi.
Sormak mı zor,
Cevaplamak mı.
Zannetmek mi zor,
Gerçeği bilmek mi.
Düşünmek mi zor,
Düşündüğünü söylemek mi.
Yaşamak mı zor,
Yaşatmak mı.

KELİMELERLE GELDİN
Kelimelerle geldin bana,yüreğime ektim seni kök saldın aşk bahçemin derinlerine.Kelimelerin suluyordu aşk bahçemi,hergün boy veriyordun,dallarında aşk çiçekleri açıyordu renk renk.
Kelimelerinle suluyordun bereketiydin bahçemin.Ekilende sendin, kök salanda,aşk bahçemi suluyanda sendin, çiçekler açtıranda.
Geldiğin gibi gittin, kelimelerinle veda ettin bana.Aşk bahçemi bıraktığın kelimeler suluyor hala,birde ben suluyorum, arada akıttığım gözyaşı damlalarıyla,aşk çiçeklerin solmıcaklar renk renk kalıcaklar dallarında...

AŞKIN ADI SEN
Senin adın aşk
Aşkın adı sen
Sana aşkım başladı apansız
Aşkımın ayı yılı yok zamansız
Aşkımın melodisi yok notasız
Sana aşkımın anlatımı yok kelimesiz
Aşkımın tonu yok renksiz
Aşkımın benzeri yok eşsiz
Benim aşkımın tarifi sen
Senin adın aşk
Aşkın adı sen...

SENİNLE ANLADIM
Ben seninle anladım;
Meğer güneş aşktan doğar,aşktan batarmış.
Denizlerin sonu aşka çıkarmış.
Çiçekler aşk için açar,aşk için solarmış.
Yıldızlar aşka göz kırparmış.
Ben seninle anladım;
Yağmur aşıkların gözyaşıymış yüreklerine yağarmış.
Zaman aşkla geçer,aşk oldukça dünya durmazmış.
İnsan aşkla doğar aşkla yaşarmış.
Aşk başlangıç,aşk sona varmakmış.
Ben seninle anladım...

Çok güzel va duygusal bir şiir.. Bilmiyorum kime yazdın ama kime yazmışsan umarım bunları haketmiştir....

Beğendiğin için teşekkür ederim Eshat...

Ilık rüzgarın estiği bir gecedeyim.Seyrediyorum gökyüzünü düşünüyorum,düşlüyorum,
anlatıyorum gökyüzüne bir bir içimdekileri,oda dinliyor sırdaş misali.Biliyorya acabalı,
keşkeli dileklerimi benim için kaydırıyor yıldızlarını,ben de gülümsiyerek fısıldıyorum
kayan yıldızlara dileğimi.Ay ihtişamıyla gökyüzüne hakim aydınlatıyor geceyi,yıldızlarda
dinliyorlar da,sanki aralarından bazıları ne anlatıyor bu kız diye çekiştiriyorlar beni.
Kalbim yerçekimene inat uçuyor sanki,ben ise mey'den değil adı başka olan bir
sorhoşlukla seyrediyorum gökyüzünü, ayı, yıldızları, geceyi.Soruyorum sırdaşım ne oldu bana,kalbim niye kanatlandı,içmedim neden başım dönüyor?cevap yok sabırla dinliyor beni.Düşünüyorum,düşlüyorum,anlatıyorum bir bir içimdekileri...Gülümsemem için kaydırıyor yıldızlarından birini,diliyorum acabalı keşkeli isteklerimi...
Bilmem saat gecenin kaçını kaç geçiyor,sırdaşıma teşekkür ederek yeni sabaha
uyanmak için yumuyorum gözlerimi...

SEN
Bendeki tüm hayırlara rağmen sen sen diyen bir çığlık var,duymaktayım.

Bir sen var bende benden hiç gitmeyen,gittikçe sana çıkan yoldayım.

Her susmada sana susayan susadıkça içemeyen içemedikçe kanamayan, doyamayan
ben varım.

Gözlerimin seni düşünürken daldığı,dinlediğim şarkıların seni andığı,her sayfasında sen
olan okumaktan bıkmayacağım bir kitapdayım.

Öznesi sen,yüklemi sen,nesnesi sen,tüm öğeleri sen olan yeni bir lisandayım.

Kalemimi elime aldığımda, hissetiklerimi seni anlatmak için kelimelerin dilsiz yetersiz
kaldığı zamandayım.

Anlatmaya çalıştıkça anlamlaşan anlamlaştıkça anlatamadığım yazı dilini bulamadığım
bir duygudayım.

Senli zamanlar da,senli an'larda,senli anlamlardayım...

Mısra gerçekten çok güzel ve anlam dolu yazmışsın... Yüreğine sağlık...

Sensizliğin Sessizliğindeyim
Sensizliğin sessizliğindeyim nicedir.Öyle bir sessizlikki bu sadece senle doldurduğum
senle dolu olan.Mütemadiyen sen varsın ve bıraktığın o tek heceli kelime aşkın...
Sensizlik bilinmeyenli denklem çözmeye çalıştım çözümler aradım.Çarptım topladım,böldüm çıkardım,eşittir sonuç yok çünkü yoksun sen...
Sensizliğin sessizliğindeyim nicedir.Ve hala duyumsuyorum seni ve bana bıraktığın
o tek heceli senli kelimeyi...

mısracım çok güzel anlatmışsın duygularını.Okumaktan keyif aldım gerçekten. Bizlere yazılarını okuma fırsatı verdiğin için Teşekkürler:)

Yorumların için çok teşekkür ederim feyyam...

Çok güzel yazmışsın arkadaşım...

Bu içten ve güzel şiirini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim..:)

Çok teşekkür ederim arkadaşım...

SEN İNSANSIN
Gerçeklerden kaçamazsın
Çünkü gerçeklerden kaçılmaz
Yalanla isteklerini başaramazsın
Ayağın tökezler yolda kalırsın
Doğruyla yaşarsan
Bir gün mutlaka yolun sonuna varırsın
Hayatta mutlu olmanın formülü doğruluktur
Ve sen insansın...

YAŞAM
Beyaz,temiz bir kağıttır yaşam