Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nedenini bilmediğim şekilde işitme kaybı oluştu! Ne yapabilirim?

Ysmn0

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaslar, ben ilkkez bi Forumda yazi yaziyorum öncelikle Allah hepinizin yardimcisi olsun.
Ben iki sene önce hameliligimde Sol Kulagimim cok Az duydugumu farkettim, Doktoroda gitmedim önemsemedim gecer diye düsündüm ve gecmedi...
cocum Dogdukdan binkac ay sonra ayni kulagimda bi de Tinnitus basladi vizz vizzz sinir ediyor beni bazen kendimi cok üzüyorum bu konuda sol kulak icin isitme cihazi kullanicam
Henüz hazir hissetmiyorum, Korkularimdan kendimi ali koyamiyorum acaba diger kulagimada bisey olur mu diye cook korkuyorum😔

Size sorum Böyle olupta düzeleniniz oldu mu? Yada sizin isitme kaybinizin herhangi bi Tippi nedeni teshis edildi mi? Ve en cok merak ettigim soru ise ben kafami duymayan yana cevirdigimde ses geliyor sanki o tarafta beynimin icinde rüzgar esiyor gibi ses Tinnitus degil
Yalniz baska bi ses rüzgar gibi hizli Bi araba gecer gibi var midir böyle yasiyan ?

Keske bilseydim Nezaman nasil neden isitmemi kaybettigim 😔 su sesler olmasa ve diger kulagida yitirme korkum olmazsa, Tek
Kulak bana yeter aslinda 😊

Öncelikle bir kbb doktoruna görünün profösöre

Mr ister işitme testi falan ona göre söler size tedaviyi

Gittim Tabiki mr cektirdim ama bisey cikmadi dedigim gibi isitme
Cihazi
Kullanicam.. ama sorumun cevabini hic bi yerde bulamiyorum bizim durumumuzda olanlarin diger kulaklari diger insanlara göre dahami riskte ? Ve su kafami o yana cevirdimde gelen ses..

Ysmn0

Hmm sensörinal ozamn sizin kayıp

Çınlama için ilaç veriliyo yalnızgeçermi çınlama bilemicem arada bendede ses gliyo

Bişi kemirir gibi

İşitme kaybın düzelmez ama hızla ilerlemesin tek derdimiz o zaten

Niye olmuş sölemedilermi

ilk is tekde olsa bir kulaginizin ne kadar guzel duydugunu dusunmek sukretmek istermisiniz. bu tek saglam kulak bende olsaydi diyenlerdenim:)
siz tek kulak saglam olduguna isitme cihazida kullanamazsiniz.bosa para vermeyin.
sakin olun, cinlama sesleri insani bitap dusuruyor biliyorum:(ama kimsenin amanda bi care bulamadigi bir derde kahramanca gogus germekten baska yapabilecegimiz bisey olmadigini anladigimdan beri daha kolay dayaniyorum:)sizde kendinize bununla ikna etmeue calisin bence,
o tarif ettiginiz seslerin derdini cekenler cok kimse olmemis:)sizde sabretmeye calisin. siz kazanirsiniz.

bide arkadaslar arasinda biri hic gormuyorum diye doktora gitmis, oysa butungun elde tefon.kbb, noroloji dolasip bii suru tahlil tetkikten sonra psikolojik diye ilac vermis doktorlari.
demem oki moral onemli, psikolojiyi saglam tutmak onemli.gecmis olsun.

shukufe iyi duyuyomlara imreniyom

Karşıda komşu var kulaklarından şikayetçi çok duyuyo diye

Farklı doktorlara da gitmenizi tavsiye ediyorum. Birinin göremediğini diğeri görebiliyor. O zaman siz de durumunuzdan daha da emin olmuş olursunuz.

Muhtemelen sensörinal (yani çift taraflı ateşli hastalıktan) olan işitme kaybıdır. Kireçlenme olmuş oluyor. Geçmiş olsun.

Öncelikle cevaplar icin tesekkür ederim, İsitme kaybimin tam olarak nezaman oldugunu bilenedigin icin sebebi hakkinda herhangi bi fikrim de yok. İsitme cihazini neden kullanmami tavsiye etmiyorsunuz onuda tam anliyamadim bi kac hafta randevum var sol
Kulak icin isitme cihazi kullanmam gerek ki bunu bende istiyorum.. doktor eger kullanirsan istmende biraz duzelmede olabilir demisti kullanmazsam kulak daha da tembellesebilirmis. Beni ozelikle uyardi ben anca simdi karar verebildim ama tek kulakla idare ediliyorda su tinnitus un ciin cin cinlamasi cekilmez oluyor.. bazen öldügünde bu sesden kurtulacagimi düsünüp kendimi mutlu olmus hissediyorum 🙄

İşitme cihazı kullanın tabi ki. Ben öyle birşey yazmadım. Odyolog testi yapsın. Uygun olan cihazı versin. Geçmiş olsun.

isitme cihazini doktor verirse alin, yani devlet hastanelerinden rapor alabilirseniz 650 liracikta olsa cihaziniza katki payi olur. unutmayin cihazlar ates pahasi:(
ama kendi kulagimla duydugum sesleri su sagir halimde o kadar seviyorumki, saglam bir kulak olduktan sonra berbat isitme cihazinin ses kalitesine tahammul edebileceginizi znnetmem. bize bakma, kendimize lazim konusma seslerine bir nebzede olsa o cirkin sesleri es gecip icadedene dua ediyoruz:)

Beni korkutuyorsun 🙈
Neyseki randevuma az kaldi kendim deneyip sonucu görecem tabiki memnun kalmazsam bende takmam olur biter.. demek isterdim ki o iste biraz zor 😒

Shukufe arkadaş Almanya'dan yazıyor galiba cihaz parası diye bir şey yoktur belki orada =) Çınlamayı artık kabullenin ve onu sevmeye çalışın diğer duyan kulağınıza çok çok iyi bakın yüksek sesten stresten uzak durun çınlama yüzünden bunalıma girmeyin alışacaksınız merak etmeyin.

Acil yardima ihtiyacim var

Selam sevgili arkadaslar,
Daha öncede konuyu sizinle paylastigim gibi Hamilelik dönemimde sol
Kulagimda isitme kaybi olustu, Dr. Isitme cihazi kullanmami önermisti bugün randevum vardi tekrar testler yapti sonuclar gecen seferle asagi yukari ayni cikmasina ragmen bana isitme cihazi faydali olmaz coclea implant olmayi düsünürmüsün dedi o an dünya basima yikildi gibi bisey, ben yinese isitme cihazi denemek istiyorum dedim israrla peki dedi ama erken karar vermemi istedi.. ben ameliyata karsiyim dr pekinya sag kulaginida bir gün kaybedersen ozaman neyapacaksin diyor haksiz degil en büyük korkumda o. İkinci kere hamile kalirsam diye bile korkuyorum..
Size odyometri sonuclarini gönderirsem bana asagi yukari bu sonuclarla isitme cihazindan faydalana bilirmiyom diye danismak istedim

.
Sevgiler Yasemin

OBUR KULAGINIZIN TAM DUYDUGUNU SOYLERDINI:eek:taktir gitsin. nasilsa obur tek duyan kulagin olduktan sonra kaybedecegin bisey yok

çok geçmiş olsun sizi anlıyorum,bende bir ay gibi bir sürede işitmemi kaybettim,gezmedigim doktor nerdeyse kalmadı,psikolojim bozulmuştu resmen,doktor işitme cihazı tavsiye etti,allahım ben bu cihazı nasıl takacam dedim kendi kendime,herkes benim kulagıma bakar diye düşünüyordum,ama zamanla korkuların kayboluyo,o kadar ilaç kullandım bir çare bulamadım,doktora göre grip den olmuş,iç kulagı tahrip etmiş geçirdigim herhangi bir hastalıktan dolayı,bendede çınlama vardı ama cihaz kullanmaya başladıktan sonra çok azaldı,şükür allahıma şuan çok alıştım cihazıma,sizde zamanla alışırsınız,mutlaka cihaz kullanın ama,doktor tavsiye ediyorsa.

Burda resim paylasip fikir almak istemistim ama paylasim yapamadim resimleri.
İsitme kaybi benim gibi olanlar cihazla duyabildimi diye cok merak ediyom, Dr cihaz onersinden vazgecip cochlea tavsiye etmesi beni endiselendirdi 😒
Sana da cok gecmis olsun kardesim kac db kaybin

benim ilk kaybım 45 desibeldi,zaman içinde 80 desibele kadar arttı,şuanda iki senedir aynı herhangi bir artış yok,ama cihazla rahat duyabiliyorum,cihaz kullanmaya başladıgımdan beri çınlamamda çok şükür azaldı.cihazı bir deneyin,faydası olurmu bilemiyorum,işitme kayıpları farklı farklı,ben cihaz kullanmaktan menmunum,doktorlar çok ısrar etti bana imlant yapalım diye ama kabul etmedim,iyikide etmemişim:),cihazdan verim alırken ameliyeta gerek yok dedim.

Sanki biraz rahatladim 😊 insaAllah bende senin gibi boyle olumlu sonuc alirimda Cİ gerek kalmaz ( ki gerek kalsada olmam diye dusunuyom )
Peki ses duyumu dogalmi ? Kimisi kendi kulagin gibi olmaz diyor

41ca8af5-63944690-48C6-49DE-A1DB-AA04D9BB3BA7.jpeg

4f9404e7-00E03365-1514-4354-994F-6D6BC09C225F.jpeg

valla bana göre çok dogal,kulagımda cihaz varmı yokmu belli olmuyor,kullanım yönünden yani,ses normal duydugum ses,herhangi hışırtı dalga filan yok,müzikte dinleyebiliyorum.

yaseminhanım,ben sizi yanıltmış olmayım,benim kaybım arttıgında doktorlar özel odalara aldılar,illa size imlant yapalım,çok daha iyi duyacaksınız diye,işte bilmem kaçbin dolar masrafı var,sizden para çıkmayacak,devlet ödüyor filan dediler ama ben asla kabul etmedim,cihazla duyarken neden bıçak altına yatayım dedim,her gittigimde tavsiye ettiler,olmadım,pişmanda degilim,almanyayı bilemem ama cihazda ısrar edin bence,farklı doktorla görüşün,bu işitme engelinde çok suistimal var,hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

Senin adina cok sevindim ne mutlu sana
teekkür ederim allah razı olsun,inşallah sizde mutlu olursunuz.

bir kulaginiza masallah. sapasaglam. oburunde orta bir kayip var. insan konusmalarini guzel anliyabilirsiniz o duymuyor dediginiz kulakla.
turkiyede olsaydiniz koklear implati teklif etmek degil isteseniz bile takmazlar.
kiziyorsunuz. ama dogruyu soylemek herkese iyi gelmiyor:eek:
isitme cihazinizi alin, kullanabilirseniz kullanir istemezseniz kullanmazsiniz. ben kullanmak istemeyeceginizi dusunuyorum. cunku obur kuagin masallahi var.

benim Doktorumda aynen 60bin euro masrafi var sigorta ödüyor dedi, cok mesaketli bi sürec ameliyat Dr odadan cikinca yardimcisi bana gizliden iyi düsün dedi kücük cocugun. Var öyle kolay bi ameliyat degil dedi, uzun bi sürec iyilerme rehabilasyonlar vs. Allah muhtac etmesin kimseyi 😒
Ben sizden fikir aldim tabiki siz kendi yasadiklarinizi anlatinca benimde öyle olacak diye bi kaide yok rahat olun 😊
Cok tesekkür ederim ilgilendiginiz icin

Zaten hemen pröara ödeyip almiyorsun cihazi deneme süreleri var 4 haftaya kadar deneyebiliyorsun sana en uygun hangisiyse ona karar verene kadar kimse size karismiyor bende denemekde fayda var diye düsünüyorum

SEN AL CIHAZI BI KENARDA HAZIR DURURcanina tak ederde istersen kullanirsin. nasilsa orda bedavaya aliyorsunuzdur kimbilir.
biz burda cok lazimken dusunmeden edemiyoruz pahaliligi.
fiatinida yazarsin bize avrupayla karsilastiralim.
kolay gele.

Ysmn0

Anlamanız ne durumda? Yani karşıdan biri konuşurken anlama oranınız nasıl? Telefonda ses ve anlama oranınız nasıl?
Eğer anlama oranınız normal ve duyma oranınızda kötü değilse cihaz kullanmayın. Kaldı ki cihaz tek kulağa değil çift kulağa uygulanıyor ve cihaz kullandıktan sonra saf sesleri kaybedersiniz zamanla.

İmplant konusu ise, sakın yaptırmayın. İmplant olmak için duyma ve anlamanın çok ileri seviyede olması gerekiyor. Size ısrarla implant yapalım diyen doktoru araştırın.

cihazınızı alın deneyin o zaman,belki cihazla çok mutlu olacaksınız,moralinizi yüksek tutun,rabbim başka birşey vermesin,bunada şükür zamanla sizde alışacaksınız,ilk zamanlar biraz zor geçer,bebeginizide allah analı babalı büyütsün,saaglıklı sıhahtli ömürler nasip etsin inşallah,birde burda doktor mehmet bey var,onada testinizi rica ederseniz bakar size bir tavsiyede bulunabilir,herkese yardımcı oluyor sagolsun,en azından fikriniz olur.

Sol kulagimla normal sesleri anlamam mümkün degil anca bagirilirsa 😆 cihaz kullanmam gerektigini kendinde artik hissediyorum is yerimde makina aciksa arkadaslarin konusmalirini anlamiyorum fln .
Burdada iyi bir cihaz 1200€ civarlarinda yani öyle bedava deil ama taksozle ödeyebiliyorsun

Üst Alt