Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nedenini bilmediğim şekilde işitme kaybı oluştu! Ne yapabilirim?

Turkıyede ıyısınden bır cıhaz ıstersenız asgarı ucretın 3 mıslı. Yanı 3 ay hıc harcamadan cıhaza calısacak asgarı ucretlı.

Allah razi olsun, hepimizin yar ve yardimcisi olsun.. beni cok rahatlattiniz cok sagolun

@Pluvia

bende iyi duyuyorum ve yüksek seslerden rahatsız oluyorum.
Tinnitus ile ilgili tek bildiğim tek şey yüksek sesle müzik dinleyenlerde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkıyor diye biliyorum.
tırstım şimdi bende gençliğimde arabada çok yüksek sesle müzik dinlerdim araba titrerdi yani :(

Son düzenleme:
Odyometri sonucumu yorumlayabilecek kimse varmi

a>

S3n91R.jpeg
[/IMG]

xwNDO8.jpeg
[/IMG]

Selam Arkadaslar,
Dr bana pek aydinlatici bi aciklama yapmadigi icin, bu kulakdan bisey kalmamis ancak Koklear implatat kurtarir diyip konuyu kapatihi icin size soruyorum cünki daha öncede ayni testler icin cihaz önermis olmasi kafami karistiriyor😊 bu teste göre Kac db kayip oluyor ?
Sonuclari bu teste yakin olup isitme cihazindan fayda göreniniz varmi ?
Sizinde dünden beri kafanizi sisirdim ama iste anlayin 😒
Sevgiler

Sağ kulakta işitme normal sınırlarda.
Sol kulakta ise ileri derecede işitme kaybı var.
[SIZE=4]m [SIZE=2]benzeri şekiller seslerden rahatsız olduğunuz şiddet seviyesini gösteriyor.
İlk grafiğin altındaki bölüm konuşma testlerinizden aldığınız sonuçları gösteriyor.
Harflerin neyi temsil ettiğini tam olarak anlayamadım. Ama zannediyorum sağ kulakta tüm kelimeleri anlamışsınız. Skor %100'e ulaşmış. Sol kulakta ise anlama %50 civarında kalmış.
Sol kulakta işitme cihazından yarar göreceğinizi pek sanmıyorum. Ama deneyebilirsiniz.
Konuşma seslerini daha iyi duymak için "cros" cihaz kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, soldan gelen sesleri sağ tarafa aktararak anlaşılmasına yardımcı oluyor.
Almanya'da tek taraflı işitme kayıplarında koklear implant yapıp, yapmadıkların bilmiyorum. Türkiye'de henüz yapılmıyor.
Geçmiş olsun[/SIZE][/SIZE]

Cok tesekkür ederim cok güzel acikladiniz.
Bakalim yinede denemek istiyorum faydasi olmazsa da tek kulagima sükr ederim. insaAllag sag kulagimida bisey olmaz napayim..

Ysmn0

mehmet beyin yazdigi cros dene. belki isine yara. bunu atlama.
zaten cihaz alacaksin, bide cros alirsin isine yarayabilir.
kalin sesler konusmada cok kullanildigindan orta kayip demistim .

Onuda sorarim belkide kendileri onerirler ztn. Cihaza bile soguk bakarken simdide cihaz olsun illa istiyorum 😁
Ben kulakligi sadece sol tarafa takip seside son verdigimde tum kelimeleri anliyorum belki buda onun gibi biseydir 🙄
Peki bu teste gore kac db kayip var diye bilirim ?

İyi akşamlar 8 yaşında kızımın her iki kulağında ortalama 45 desibel işitme kaybı var ilk defa cihaz alacağız bir kaç cihazı denedik phonak skyb30 ile widex fashion 50 arasında kaldık bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi hangisinde n daha iyi verimi alırız

Hisler
Dokuz Eylül Üniversitesi Odyoloji Bölümünde Dr. Selhan Gürkan'ı bulun.
Gitmişken selamımı da söyleyin
Geçmiş olsun

Fazla zamanımız kalmadı aslında raporumuz 2 gün sonra bitiyor cihazlar i denedik ama hangisi olsa diye bilemiyorum deneyen çocuk olunca nasıl ses aldı neye göre cevap veriyor bilmiyorum sesi ne kadar net alabiliyor da cevap veriyor yorulduk ta kafamız allak bullak oldu pazartesi günü kara vericez ama hangisi nin ses kalitesi daha iyi dir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Wideksin sesi doğal ses

Phonacı bilmem

Kızımın testleri abr sağ kulak 55 desibel kayıp kemik ortalama 10 desibel sol60 desibel kemik yolu 10 desibel.son işitme testi sağ hava ortalama 42.5 kemik ortalama6.25 sol 43.75 kemik ortalama 3 .75 yardımcı olursanız sevinirim Mehmet akşit hoca kemik yolumuz iyi iletim tipi kaybınız var her iki
kulakta tüp takılı

82 db kayıp gözüküyor. Çok ileri derece kayıp. Diğer kulak normal. Bende ani işitme kaybı oldu. Sesler biranda gitti. Sizdede öyle bir sıkıntı olduysa zaman kaybetmeden hemen tedaviyle işitmeniz geri gelebilirdi. Kulak yeni duymaz olduysa hemen tedaviye başlayın. İşitme geri geliyor. Cihazı sonra düşünün

Hisler
[FONT=sans-serif]Dokuz Eylül Üniversitesi Odyoloji Bölümünde Dr. Selhan Gürkan'ı bulun.
[/FONT]
Bana da işitme testini gönderirseniz yorum yapmaya çalışırım

İşitme testini nasıl gönderirim bilmiyorum yeni üye oldum sizden ricam hangi cihaz daha iyidir özellikleri olarak dokuz Eylül e gidebiliriz ama dediğim gibi zamanımız kalmadı cihaza karar verelim bı an önce

Abr testinden bir ay sonra yapılan işitme testini yazabilirim ayrıntılı.sağ hava ortalama 42.5.db kemik ortalama 6 .25db sol hava ortalama 43.75db kemik ortalama 3.75db...konusmayi alma eşiği sağ 40db..sol45 DB.. konuşmayı ayırt etme, sağ %96 sol.%96 en rahat ses yüksekliği sağ 80 DB sol85. Desibel

Hisler
Bu işi aceleye getirmeye gerek yok. Raporun süresi biterse yenisi çıkarılır.
Cihaz markaları arasında büyük fark yok. Önemli olan cihazın uygunluğu.
Bir yığın para vereceksiniz hiç olmazsa işe yarar bir şey alın.
Üstelik orta kulakta problem var. Belki de kemik yolu işitme cihazı kullanılması gerekiyordur.

Doktorumuz böyle bir öneride bulunmadı aceleye getirmiyorum aslında bu bilir kisidende tavsiye almak istedim cihaz konusunda karar verdik gibi phonak b30 ve widex fashion 50 arasında karar vereceğiz buradanda destek veya bilgi alalım dedik sağolun yine de

Selam arkadaslar gelismeleri tekrar sizinle paylasmak istiyorum, üc haftadir isitme cihazlari deniyorum, Signia pure 312 denedim iki hafta memnun kaldim fakat cok ötmesinden rahatsiz oldum ve sanki kulagima bi türlü iyi yerlesmiyordu, iki gündür widex ewoke 110 deniyorum sanki Signiadan daha güclü gibime geliyor, Telefonumdan ayarlayabiliyorum müzik dinliyorum cok hosuma gitti tekrar ayarlanmasi gerek araba motor kapin kap kacak seslerini cok yükseltiyor rahatsiz edici Odyologa ozelikle phonak denemek istedigimi belirttim onlarda yokmus onuda baska odyologdan deniyecem hepsini deneyip oyle karar vermek istiyorum, sizin bana vereceginiz tavsiyelerede ihtiyacim var. Ve Burdan tek kulagim duysa asla cihaz kullanmam siz cihazi ne saniyorsunuz diyip morelimi bozan arkadaslarada sunu söyliyeyim kendi karamsarliginizi kendinize saklayip insanlarin umutlarini kirmayin, ben İsitme cihazini takmamak (kendime konduramadigim) icin iki yil bekleyim dr kulaginiz cok kötü durumda KI öneriyoruz diyince birden bakis acim degisti Allaha sükürler olsun isitme cihazlari varmis ameliyatlar varmis Nasil güzel bi cagda yasiyoruz..

Denediğin kulak arkasımıydı

Wideks evoke dediğin
Ysmn0

2hafta nasıl denetiyo

Evet kulak arkasi aksam resimde atarim size, ben almanyada yasiyorum belki burasi ve türkiye arsinda farklilik olabilir ama her yaptiklari bi ayar icin bi hafta deneyebiliyorsun burda sanirim bana istersennili hafta bi kontröl edelim demisti odyolog

Ysmn0 çok iyimiş böle denetmeleri iyi bir cihaz seçersin kendine rahat

Evet gercekden öyle denenmesi sart böyle seylerin.karar vermek cok zor

Bizim burda öle yok aynı gün denetiyolar:(

Sadece bir günmü denetiyorlar ? En azindan disarda evde tv izlerken arabada sokakta vs denenmesi lazim bence

Sadece bir günmü denetiyorlar ? En azindan disarda evde tv izlerken arabada sokakta vs denenmesi lazim bence

Aynen öle eve vermiyolar denemek için

Cihaz harikamış

Sesi doğal demi

Başka marka denince anlarsın zaten

Ay bi resim yükliyemedim 🙄 diger cihazida yükleyecekdim görüntü olarak aynilar ztn. Ses dogal ama bugün odyologa ugradim cünki kulagin icine giren aparat kulagimi acitiyordu, aparati degistirdi bu seferde hisirtilar araba sesleri disardan gelen sesleri cok yüksek geliyor kulagim agriyor, aparat degisince ayarlarinda degismesimi lazim? Yada kabloyla oynayinca sesler yükselip azaliyor böyle seyler normalmi acaba?

Senin kulağa göre değilya ondan

Ölçüne göre olnca rahat olcak kulağına

Konuşmalara bak sen nasul anlıcanmı

Üst Alt