Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nişanlımın aracacında yolcu olarak kaza geçirdim. Tazminat almam mümkün mü?

Adli tip raporu çıktıktan sonra dava ne kadar daha sürer acaba süreç nasıl işler?

peki nişanlınız nediyor bu işe ?? haberi var mı bu dava açma durumundan ??

Şuan evliyiz o zaman nisanliydik evet var tabiki ona açmadım ki davayı

Kime açıldı dava
Pek anlayamadım da

Hayatın olağan akışına uygun bir kaza olduğu için alkol yok kırmızı ışık ihlali yok hız yok bu yüzden arabalara yapılan sigortalar bu hasarı şoförün yanındaki 3 yolcuya karşılıyor arabanın koltuk sigortası gibi eşim de bu alkol hız kırmızı ışık ihlalini aşmadığı için kurallara uyduğu için sigorta bu parayı karşılıyor

Yani trafik sigortasına açıldı dava

Hala sigortaya dava açarsanız nişanlınıza da dava açmış olursunuz diyenler yorum yazmasın artık. Neden bilmediğiniz konularda yazmaya devam ediyorsunuzki ?

Merhaba önce uzlaşma ile daha sonra fark davasıyla paranızı alabilirsiniz nişanlınıza rucu olmaz.

Tazminat

Merhaba arkadaşlar saha öncede yazmıştım ben nişanlılık aracında kaza geçirip adlı tıptan yüzde kirkalti kalıcı rapor aldım şuan evlendik bilirkişi tazminatimi 241bin hesapladı o zaman araba eşimin üzerineydi alkol yoktu hız sınırı ihlali yoktu ve emniyet kemerleri takılıydı hayatın olağan akışında bir kaza oldu takip mesefesinden eşim 100 de 100 kusurlu oldu avukatlar ben parayı aldiğimda sampo japon sigorta şirketinin eşime yansitmayacagini söylüyor yeni kanunla eğer yansıtma ihtimalleri var mı genede eğer böyle bir durum olursa ne yapmalı şimdiden teşekkürler

Sigorta şirketi, size ödediği parayı eşinizden İsteyemez, rücu şartları oluşmamış. Aldığınız parayı gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz.

Benim de merak ettiğim alkol yok, hız kural ihlali yok, emniyet kemeri takılı vs. Kaza nasıl oldu? Art niyetli sormuyorum yanlış anlamayın sağlık durumunuzu epey etkilemiş onun için merak ettim. Üstünden de 4 yıl geçmiş. :confused:

Alman
Arkadaş kaza kusurunun 8/8 takip mesafesi ihlalinden dolayı sürücüye verildiğini belirtmiş.
Yani önünde seyreden bir araca arkadan vurmuş. Bunun için hız ihlali olması şart değil. Örneğin duble yollarda hız sınırı 110, otoyollarda 120 km/h, yasal sınırlar dahilinde 100 - 110 ile seyrederken de yakın takip durumunda öndeki aracın normal bir freninde böyle bir kaza mümkün.

merhaba kazada yolcu konumjunda oldugunuz ıcın tazmınat hakkınız var.rucu alkol ehlkyetsızlık arac sıgortası olmadıgı taktırde ıslem yapılır.dava acmanıza gerek cunku bulundugunuz arac surucusu ya tanıdık ya akrabadır.evraklar uzerınden ıslem yapıp tazmınat alabılırsınız ve surucuye hıc bır zararın yoktur

DAVA AÇARSANIZ ŞAYET nişanlıza karşı dava açmış olacaksınız bunu bilin ..
şahsen benim evleneceğim kişi bana dava açsa bir daha yüzüne bakmam....
şimdi işin ucunda para var tamam ama parayı size sigorta şirketi öder sigorta şirketi de gider nişanlınızdan alır parayı kimse bundan bahsetmemiş...
geçmiş olsun...

Üst Alt