Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nöropatik ağrısı olanlar..?

Cok şiddetli noropatik ağrı çekiyorum. Ve kullandığım ilaçlar jurnista 16 mg(kırmızı reçete), contramal retard tablet 400 mg(yeşil reçete) , zaldiar100 mg(yeşil reçete), lyrica 300 mg, duxet 60 mg ve tofranil 25 mg. Bu ilaçların tamamını aldığımda ağrılarım ancak geçiyor. Kullandığım ilaçlar ciddi manada ağır fakat uyku sorunları dışında sosyal yasantima devam edebiliyorum.

Noropatik ağrıların tedavisi olmadığıni dusunmeyin. Elbette var. Ben eskişehir osmangazi univrsitesinde tedavi oluyorum. 4 farklıboperasyon geçirdim. 4. Operasyonda takılan cihaz ağrılarımi tamamen kesti ve sadece lyrica 150 mg kullanmaya başladım. Fakat talihsiz bir şekilde vücudum cihazı kabul etmedi ve enfeksiyon seviyesi cok yükseldi. Eneksiyon da cihazın işlevini yok ediyor. Fakat doktorlarım eninde sknunda kesin sonuç bulacaklarını ve agrimin geçeceğini söylüyor.

Bu sırada üniversite öğrencisiyim. En azından bu doktorlar sosyal hayatıma devam etmemi sağlıyorlar.

Arkadaslar facebookta nöropatik ağrı grubum var. Nöropatik agrı grubu yazarsanız çıkar.Bu arada the lilith hanım sizlede tanısmayı isterim biçok kişi var bu sorunu yaşayan ve sizin dedıgınız yöntemı ilk defa duyuyorum.

ben de husursuz bacak sendromu var hemde çocuklığumdan beri. Genellikle geceleri bacaklarım ağrırdı bende kendimi meşgul etmek için tv izlerdim. gündüzleri ise daha nadirdi. ben de kendimi meşgul ettiğim zaman ağrmadığını zannediyordum. bir süre önce prozac yüzünden ağrılarım çok şiddetlendi ve ne gece nede gündüz ağrısız bir anım geçmedi. tv veya gerhengi bir uğraşta kar etmedi. hatta uykumdan bile ağrıyla uyanır olmuştum. halbuki prozactan önce bu kadar şiddetli değildi ağrım. hiperaktivite ve dikkar eksikliği tanısı bir süre önce koyulmuştu. farkettim ki uyarıcıları kullandığım dönemde hiç ağrı şikayetim yoktu. ne zaman ki uyarıcılara ara verip sadece prozac kullandım, hiç yaşamadığım kadar uzun süreli ve şiddetli ağrılarım oldu. Uyarıcılardan nefret edip bırakmama rağmen sırf bacak ağrılarım yüzünden leblebi gibi yutar oldum. birşey daha ferkettim işle güçle uğraşmak falan değilde tartışma ve kavga anlarımda ağrılarımı daha az hissediyorum.egzersiz falan değilde bildiğin kavga, dövüş ağrılarımı azalttıyordu. İnanırmısınız işyerimde çok ılımlı ve alttan alan birisi olduğum günler geçmişte kalmıştı. kavga aranır olmuştum neredeyse.
Toparlamak gerekirse;
1- Huzursuz bacak sendromunun yeterince bilinmediği zamanlarda ağrılarımın psikolojik olduğunu söylemişlerdi. Fakat yanılmışlar.
2- Bacak ağrılarımın ve dehp nun sebebi beynimdeki dopamin salgımın yeterli olmayışındanmış. eğer kaza geçirdiyseniz beyninizdekideki dopamin salgısından sorumlu alan hasar görmüş olabilir, DEHB sebeplerinden biri de sonradan geçirilen kazalarda beynin zarar görmesi çünkü.
3- Prozac kullanıyosanız, ben de olduğu gibi o sebep olmuş yada arttırmış olabilir. Söylemeliyimki prozacı reçete eden psikiyatrım ondan olsa ilk zamanlar olurdu demişti. görüştüğüm nörolog ise prozac ın sebep olduğu konusun da benimle hemfikir.
4- dopamin salgını arttırmak işe yarayabilir. ben prozac la birlilte glutamin, balık yağı ve ginkgo buloba kullandıydam da fayda etmedi. bakla yaprağını çiğ yemenin işe yarayabileceğini okudum. henüz taze bakla bulamadığım için dr.un dehb için reçete ettiği uyarıcıları kullanıyorum. ayrıca akşamları da lyrıca 75 mg alıyorum.
ağrıları azaldı ama uyarıcılar mı yardımcı oldu yoksa lyrıca 75 mg mı bilmiyorum.
sanırım gerçeği hazırlandığım sınavın akabinde uyarıcılara ara verince öğrenicem.
Ağrısız huzurlu günler dileğiyle

Şiddetli nöropatik ağrı - işe yaramayan ilaçlar :(

Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben çok şiddetli nöropatik ağrı çekiyorum. İlaçlar kesinlikle işe yaramıyor. Lyrica 600 mg kullanıyorum ama hiçbir değişiklik yok. Sanırım pregabalin türü bu ilaçlar en kuvvetli olanlar ama bende işe yaramaması karamsarlık yaratıyor. Tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Kullandığınız ilacın dozu önemli. Uygun doz kullanılmalı. Ayrıca Cymbalta ve benzeri antidepresanlar da kullanılabiliyor ama ilgili doktorun önerisi olması koşuluyla.

Lyrica en yüksek doz günlük 600 mg olarak yazıyor yani maximum dozaj kullanıyorum. Ağrılarımda hiçbir değişiklik yok. Ayrıca yaptığı yan etkiler beni fazlasıyla zorluyor.

geçmiş olsun.. bu ağrılardan çok çektim çekiyorumda biteceğinide sanmıyorum. üniversite hastanelerinde ağrı polikliniği vardır bence bir gidin muayne olun. lyrca her hasta da faydalı olmuyor maalesef tabi dozu da önemli. lyrca ve alyse ikisin de etken maddesi aynı ama birinden memnun olup diğerinden memnun olmayan hastalar tanıdım.
sabırlar diliyorum size, inşallah ağrısız yaşayabileceğimiz günlerde gelir.

Nöropatik ağrı çeken varm ?mı

Merhaba

Arkadaşlar ben spina bifidalıyım 26 yaşındayım 7 aydır nöropatik ağrıyla uğraşıyorum ve ağrılar giderek şiddetleniyor gittiğim hiç bir hekimin tedavisi başarılı olmadı aranızda nöropatik ağrı şikayeti olup kurtulan oldumu olduysa ne tür ilaç ve tedaviler uygulandı.

arkadaşlar sağ bacağımda şuan akut felç gelişmiş durumda....ara ara çok iç gıdıklayıcı tarzdan inceden bir sızı oluyor bacağımda,,,nöropatik ağrı diye tanımladığınız ağrı türü buna benzer bişiy mi? ben tahammül gösteriyorum,ailaç almıyorum,,,gababentinmidir nedir o bana da yazıldı ama çok yüksek dozlarda alınması gerekiyor,her hafta artırarak,,,,doğrusu böbreklerimi düşünerek almıyorum...tam olarak bu nöropatik ağrıdan kastınız nedir? benimki aşırı hassasiyet yaratan,iç gıdıklayıcı ince bir sızı şeklinde oluyor...?teşekkürler,,,,

Bendede cok siddetli nöropatik agri vardi.neruda 300mg.günde 3 adet butun agrilari geciriyor.ilaci kullandiktan sonra artik agri kalmadi.ama yan etki olarak güzel kafa yapiyor.)))

Nöropatik ağrı ve uyuşma

İnmeye bağlı nöropatik ağrı ve uyuşması olan varmı?

Nöropatik ağrı tedavisi hakkında deneyimlerinizi yazar mısınız?

arkadaşlar ben c6-c7 omurilik felçliyim kaza geçirdiğim andan itibaren çok şiddetli nöroparik ağrım var öyleki bana verdiği zarar felç kalmamı dahi unutturdu gece uyuyamıyorum gündüz hiçbirşeye doğru düzgün konstre olamıyordum bununla ilgili gitmediğim doktor kalmadı algoloji bölümüne gittim en son orada omurilik pili dahi takıldı fakat fayda etmemişti geçen ay tekrar gititm kontrole bölümün doktoru değişmiş durumumu anlattım ağrılarım ne kadar şiddetli olduğunu bana cymbalta ve contramal diye yeşil reçete iki ilaç yazdı ayrıca lyrca 300x2 çıkardı üç yıldır hiç bu kadar rahat etmemiştim başta bayağa bir halsizlik yorgunluk yapıyor ama sonra alışıyorsunuz ağrılarım dayanılacak kadar azaldı bu şekilde rahatsızlığı olan arkadaşlara bi denemesini tavsiye ediyorum bağcılar devlet hastanesi Algoloji bölümü doktor halil bey

ne güzel anlatmışın allah herkese sıfa versın

Merhaba

Ben yıllardır kalca protezi amaliyati olan biriyim.9 defa aynı yerden total protez amaliyati oldum.2 senedir 2 baston la hayatımı devam ettiriyor. Um Artık ağrılar beni maffetti.İlaç kullanmayı bıraktım .Çünkü ilaçlar bor zaman sonra vücuda bağışıklık yapıyor. Bende ilaç yerine beynim yönlendiriyor. Benim agrim yok ben iyyim diyerek tedavi olmaya çalışıyorum .Herkese ALLAH Şifa versin

Arkadaşlar maddi olarak pahalı bır ıslemden bahsedecegım sızlere.ozel bır hastanede Hemsıre hatası nedenıyle sıyatık sınırımde zedelenme oldu.agrının zaten tarıfı yok. kısmı olarak masrafımı karsılamıstı.sempatık blok denen bır ıslem yapıldı.sınırlere nokta atısı bır ıslem.arastırın bır ıstersenız.

Bana doktor en az 10 defa ypaılırsa bu ıslemden tam sonuc alırsın dedı.ancak ozel hastane 3 defa yaptırdı sonrasında zaten mahkemelık olduk.acıkcası ılk ıslemden sonra tam 1.5 ay sonra uyabıldım.malesef 2015 te devlette bu ıslem yapılmıyordu su an ne durumda bılmıyorum.
o donem aldolan ve contramal kullanmaktan karacıgerım artık bıtmek uzereydı.

ozcanerkus
lyrıca tegretol norontın ucunu anda alıyordum yıne fayda saglamadı.sonrasında agrı bandına donmustum oda cok fena halısnasyon ve kendını kaybetme yapmıstı bende

asanur...geç oldu ama cevap:)...ben 1.5 sene önce beyin sapı kanamasına bağlı yaşıyorum nöropatik ağrıyı şu an..buna bağlı perge 75mg ve duxet 30 mg kullanıyorum..yanmalarım çok yok ama kolumu çıplak bir yere değdiremiyorum elektrik çarpmaları oluyor,evet ne şanslıyım ki sadece sol kolumda kaldı bu hastalık allah a şükür..ve bu yüzden erken emekliyim..herkese acil şifalar dilerim..

o donem aldolan ve contramal kullanmaktan karacıgerım artık bıtmek uzereydı.

"Karaciğerim artık bitmek üzereydi"demışsiniz ne gibi?şu an karaciğerinizde bir sorun varmı bende contramal kullanıyorum onun için sordum.

şu an halen bazı degerlerım yuksek cıkıyor.doktor soyledıkten sonra tek bır agrı kesıcı bıle almayı bıraktım.agrıya dayanmaya calısmayı ogrendım.her bır agrı kesıcı malesef cok zararlı.ozellıkle yesıl ve kırmızı recetelı olanlar.sık sık degerlerınızı kontrol ettırmenızı tavsıye ederım

Peki hiç fizik tedavi aldınız mı,birde neden dolayı ağrı çekiyorsunuz.?

EVET UZUN BİR süre aldım.siyatik sinir hasarından dolayı.hemşire hatası nedenıyle

Nöropatik ağrı konusundaki deneyimlerinizi yazar mısınız?

Merhabalar bende nöropati hastasıyım isterseniz görüş alışverişinde bulunabiliriz

Arkadaşlar merhabalar ben de yaklaşık olarak beş aydır nöropatik ağrılardan müzdaribim. Dert ortağı arıyorum. Çekmeyen anlamıyor çünkü. Doktor ve ilaç önerelim lütfen!!!

reçeteli ilaç içmek istemiyorum aşı olduktan sonra şkayetlerim berbat oldu başka çözüm ya da yeşil reçete olmadan başka ilaç varsa doktora sormak isiyorum burdan yazmayın özele yazın. kemoterapi yüzünden bu illet geldi ve şu an uyku sıfır. yeşil reçete içersem çalışamam çok kötü yan etkileri var dikkat kalmıyor , yanlış bir şey yaparsam korkum bu ki olur. asla araba kullanılmıyoor zaten kullanmadım trafiğe hiç tecrübe etmedim . keşler ve bağımlılar nöropatik ilaçlara yönelince olan bize oldu . çok kötü zihin bulandırdığı için bağımlıların gözdesi oldu bu ilaçlar .....soğuk sulu bezle ayaklarımı sarıyorum , asla yatağa çarşafa değmesin şeklinde buz torbaları ile ...ama diz altı yanma acı gerilme fayda etmiyor...aşı4 doz oldum ilk kez böyle oldu .

Evet etkiliyor tabiki uyuşma hiç bitmiyor nasıl olacak bilmiyorum.

Omurilik sinirimde bel fıtıklarına baglı içe dogru daralma var buda omirilik sinirime baskı yapıyor Agrılar için bişi yapamıyorlar şögle tarif edeyim yandıgımda derimi hiç bir agrı kesici vermeden 6 ay kestiler şu anki agrılarım yaklaşık 5 yıldır devam ediyor iki agrıyı karşılaştırınca şu an cektigim agrı daha fazla Algoloji bana tek ilac verdi oda iyi geldi ama yan etkileri fazla oldugu için kullanamıyorum

haliloz

algoloji her hastanede yok galiba dahiliyenin alt kolu mu? beyin gücü ile yenmeye çalışıyorum ama olmuyor , hap kullanmak istemiyorum hapa geri dönmek istemiyorum ama gidişat bu ....o haplar berbat ...tıp gelişti anladık ama ilaç bilimi gelişmedi yani buna çare bulamadılar.

bende de var. özellikle baldır kısmında, EMG cektırdım sınırlerde hasar oldugu soylendı.. oyle agrı oluyor ki.. bıldıgınız agrı kesıcıler de gecmıyor.. hatta neuromentın bende kullandım o dahıl etkı etmedı. oturdugum yerde agrı cekıyorum.. kalkıp dolassan zaten fazla yurumene engel oluyor. berbat bırsey

haliloz

algoloji her hastanede yok galiba dahiliyenin alt kolu mu? beyin gücü ile yenmeye çalışıyorum ama olmuyor , hap kullanmak istemiyorum hapa geri dönmek istemiyorum ama gidişat bu ....o haplar berbat ...tıp gelişti anladık ama ilaç bilimi gelişmedi yani buna çare bulamadılar.

Bu agrılar ile yaşamayı ögrenecez caresi yok kendi adıma diyom Ameliyat şansım yok zaten ne zamana kadar yürürüm oda belli degil En kötüsüde oturdugumda şiddetli sallanma oluyor aniden o çok kötü oluyor bende

Üst Alt