Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

O gün hayatım mahvoldu [O an]

Cansu1986

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
14 Şubat günü felç geçirdim sol tarafım komple tutmuyordu ayağım düzeldi fakat kolum hala tutmuyor tek elle idare ediyorum

Geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Sizin için sağlıklıyken bu duruma düşmeniz mutlaka çok zor olmuştur. Ben de doğduğumdan beri tek kolumu elimi kullanabiliyorum.

Kesinlikle çok zor bi kan hastalığım var maalesef o yüzden oldu sevdiğim biri vardı ailesi o yüzden istemedi ayrıldık zor günler geçiriyorum buraya yazarsam içimin rahatlayacağını düşündüm Yarın kimin ne olacağını bilemeyiz dimi ALLAHBÜYÜK🙏

Umarım daha iyi olursunuz.Çok geçmiş olsun

İnşallah fizik tedaviye gidiyorum ama şu an pek bi gelişme yok teşekkür ederim.

Allah şifa ve sabır versin umarım iyileşirsiniz hayat zorlu bir sınav ve herkesin sınavı farklı Allah bizleri sabreden ve rızasını kazandığımız kullarından eylesin.

Çok teşekkür ederim benim kalbime pıhtı attı ordanda beynime sonuç sol taraf kısmi felç sizede geçmiş olsun ne mutlu kurtulmuşsunuz

Cansu1986 öncelikle geçmiş olsun şifalar diliyorum size naçizane tavsiyem bu dönemde fizik tedavinizi hiç aksatmayın hatta evde yolda heryerde fırsat buldukça yapabildiğiniz egzersizleri mutlaka yapınız çünkü fizik tedavi ilk bir yılda çok etkili sonuç verebiliyor tekrar geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim elimden geldiğince yapıyorum her gün fizik tedaviye gidip geliyorum 2 kere botoks uygulandı

Allah şifa versin İnşallah iyileşirsin

çok üzüldüm rabbim kalbinin güzelliğini yüzüne yansıtmış ama demek ki sende bu şekilde sınava tabi olacaksın
sabır, dua ve şükür et
Rabbim gerisini kolaylaştıracaktır inşallah kardeşim

Geçmiş olsun. Doktorların sana verdiği tedaviyi uygularsan eminim bir sonuç alırsın ama öncelikle sabırlı olman lazım çünkü bu biraz zaman alabilir.

Allah razı olsun inşallah

Evet elin ve özellikle parmakların zaman aldığını söylüyorlar ya sabır ne diyim 6 ay olcak pek sabır kalmadı ama yapcak bir şey yok

geçmiş olsun Rabbim acil şifa versin bence hiç üzülme vardır bunda da bir hayır seni şimdi böyle kabul etmiyorsa ailesi ilerde kim bilir ne sorunlar çıkartacaktı seni sevseydi o kişi yarı yolda bırakmaz sana destek olup tedavilere senle gelirdi.fizik tedavi etkilerini hemen zaten göstermez çabala azmet faydasını göreceksin ve dua et derdi veren Allah derdin çözümünü de verir.

Allah razı olsun sağolun nasip değilmiş vardır bunda da bir hayır Allah önce sağlık versin inşallah kolum iyileşsin şu an tek derdim o Allah büyük kimin ne zaman ne olacağını bilemeyiz bende böyle olmak istemezdim sonuçta Allah beterinden korusun hepimizi.

İman iki temel üzerine kuruludur, elinde olana şükret olmayana sabret

Cansu Hanım, öncelikle çok geçmiş olsun, İnşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Bizde dualarımızı esirgemeyeceğiz. Hayat yaşantımızda 1 saat sonrasını bile bilemezken insanlar ön yargılı olması çok üzücü buda o kişilerin iman zayıflığındandır yada insanı değerlerini kaybetmesindendir. 25 yaşıma kadar sağlıklı yaşarken kronik rahatsızlığım oldu evliyim 3 yaşında çocuğumda var hayat devam ediyor. Lütfen sabırlı ol tükeneceğin yerde ilahı güç yardım edecektir sana bundan emin ol. Hayatına yeni insanlar elbet girecek yaşadığın üzüntü, sıkıntı elbet yerine mutluluğu getirecek.

Hayat işte!
Bazen alıp götürüyor en umulmadık yerlere
kimi zaman ise sürprizlere gebe
Kim bilebilir ki yarının meçhullerinde nelerin olabileceğini? O halde klasik bir tabirle şunu söyleyebiliriz. Elimizdekilerle mutlu olmalıyız. Ama nedense insanoğlu işte tatminsiz doyumsuzdur. Hep daha fazlasındadır gözü.
Oysa bir bakabilse geriye, bir empati kurabilse geçmişten geleceğe işte o zaman anlar ki elindekilerin ne kadar kıymetli olduğunu

Geçmiş olsun herşey günlünüzce olsun

erckrgzl çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Öyle ya da böyle hayat devam ediyor Allah bağışlasın sağlıklı ömürler inşallah
HEART bende böyle olacağını bilemezdim birazvdahs geç kalsam kalbimdeki pıhtı kopsaymış ölüyormuşum bunada şükür teşekkür ederim sizinde herşey gönlünüzce olsun

Çok geçmiş olsun Cansu hanım kimin ne zaman ne olacağı belli olmuyor tedavinizi aksak etmeyin Allah büyük inşallah sizin için bir çaresi vardır

Yaşanan gün nasıl olursa olsun, beklenen gün her zaman daha güzeldir! Çünkü geçmiş kayıplarla, gelecek umutlarla doludur!

yemre aksatmıyorum evdede çalışıyorum. Amin inşallah sağolun
yalniz06 haklısınız umudumuzu yitirmemeliyiz de işte bazen öyle olmuyor Hayat...

Cansu1986 geçmiş olsun. Benzer bir rahatsızlık geçirdim. Sağ bacağımda oluşan pıhtı akciğerimin damarını tıkadı. yani DVT ye bağlı pulmoner emboli geçirdim. Yüzde 99 ölümle sonuçlanan bir olaymış, doktorun söylediği çok şanslı olduğum ve iyi spor yaptığım için akciğerdeki bronşlar genişlemiş, kalp kaslarım güçlüymüş ve akciğere ve kalbe ulaşan pıhtılar kalp kaslarım güçlü olduğu için kalbi durduramamış. 11 gün yoğun bakımda 30 gün normal odada yattım.11 günü hiç hatırlamıyorum. Nefes alamıyordum. Çok kötü acı çektim. Olay tamamen görevimle ilgili gelişti. ama ne gazilik ne görev malüllüğü vermediler. hakettiğim rütbeye ulaşmam hayal oldu. Sadece adi malüllük verdiler. Hayatım alt üst oldu. Hakettiğim şeylere ulaşamadım. İdeallerim, hayallerim, hayatım karardı. Günlerce ağladım, intihar etmeyi düşündüm. Sporu filan bıraktım yasak olmasına rağmen hergün alkol ve sigara almaya başladım. Kullanmam gereken ilaçları kullanmadım. zorunlu kontrole gittiğimde doktor psikiyatriye yatırıp tedavime devam etti. GATA rehabilitasyon merkezinde kolu bacağı gözü olmayan abilerimi komutanlarımı kardeşlerimi görüp, tamamen inanca yöneldim. Alkolü sigarayı psikiyatri ilaçlarını kesip, doktorun tavsiyelerine uydum. ilaçlarımı kullandım. her gece Annem zorla pekmez çeşitleri içirdi :) (üzüm, dut, keçi boynuzu) Yörük olduğum için keçi, koyun ve inek sütünü de taze taze bol bol bol içtim. ve Allah 2. yaşama şansı verdiği gibi bir mucize daha verdi ve bütün damarlarım açıldı. Ömür boyu kan sulandırıcı ilaçla yaşamaya çalışıyoruz ama çok şükür Allah'a. Ümidini yitirme asla. Yaşamak çok zor bir imtihan. Hayatın bize neler sakladığını kimse bilemez. O dönem yaşadıklarımı yazsam kitap olur inan bana. Ümidini asla kaybetme. Yaradan yardımcımız olsun.

hasanakgur03 bende kan sulandırıcı kullanıyorum doktor ömür boyu kullanabileceğimi söyledi birde kan hastalığım var adı Hiper EozinofilikSendrom onun içinde ilaç kullaniyorum sürekli kontrollerim oluyor ihmal etmiyorum Amin Allah yardımcımız olsun.

Üst Alt